Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky


Zdravicko,

Nejaky cas ubehl od posledni diskuze tady.Nicmene nebudu analyzovat co se za posledni dva mesice v rope stalo,ikdyz toho bylo dost,ale prave jsem cetl zajimavej clanek na Bloomberg,ze Dubajska burza si hodla zacit obchodovat vlastni futures kontrakty zalozeny na WTI a Brent. To je teda hodne zajimavy. Abych pravdu rekl, tak mi to neni uplne jasny.V podstate to rika,ze se bude stejna komodita obchodovat naraz na dvou rozdilnych burzach. Kdyby jste si to chtel nekdo precist, tak tady:

www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601072&sid=aYPfNXvKq4IM&refer=energy

Pokud se bude jednat,pokud to dobre chapu z clanku,o prakticky stejny kontrakt jako je WTI obchodovana na NYMEX,pak nerozumim jak tohle muze fungovat kdyz clearing techto kontraktu bude spravovan organem Saudske Arabie.Stejne potom to plati pro Brent samozrejme.

No zrejme to zase nejak bude,a pujde, jenom me nenapada zadna jina konkretni komodita,ktera by byla obchodovana zaroven na jine nez sve domovske burze.

viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím a pozdravuji,
ropa je nyní takový fenomén, že já jdu pouze do dlouhých pozic a i když uděláte nedobré rozhodnutí, tak stačí počkat tři dny a jste v zisku. Záleží jen na počtu otevřených pozic a výše vašeho portfolia. V ropě jsou nyní takové pohyby, že už to není Porsche, ale F1. Řekl bych, že ropa je hodně závislá na fundamentálních zprávách a to i na zprávy typu projevu jednoho člověka, třeba představitele OPEC, že ropy je dost a ropa jede dolů. Druhý den negativní zpráva z Nigérie a máme nový high. Skutečně situace je poslední dobou taková, že i když TA ukazuje na krátkou pizici, tak do ní nejdu.
S pozdravem Dendy

Link to comment
Sdílet pomocí služby


viz. dnesni odpoledne v prubehu monologu Big Bena :). To myslim hovori za vse. Zajimalo by mne kdo se svezl.Protoze tohle,to byla vazne supa. Jak rikaji stari matadori na burze "k velkemu pohybu nahoru je potreba kupujicich,ale spadnout muze trh i vlastni vahou". Nicmene uprimne doufam,ze si nikdo tady moc nerozbil dr...u po tom dnesku.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kapánek jsem se sklouznul, ale stop los mě vyhodil. byl to takový sešup, že mě shodil ještě o půl dolaru níže než byl nastaven a to likvidita v ropě je prakticky okamžitá. Naštěstí , tedy pokud pujde cena nahoru, jsem dole koupil novou pozici a doufám, že zítra půjde trochu nahoru, abych zmírnil ztrátu. Horší to pro mě bylo minulé opět úterý kde jsem neměl stop los a zahučel jsem tam za 12000. Byl jsem z toho tak rozklepanej, že jsem následně ve čtvrtek a pátek nenaskočil a byl jsem tak mimo hru když šla cena zpět nahoru. prostě jsem se oklepal, dnes naskočil a rovnou na skluzavku, ale musím opět na toho koně vlézt, jinak se budu bát do nekonečna. Nejvíc mě štve, že jsem si komodity vzal sebou (myslím tím notebook) na dovolenou do kempu na Moravu a ztratil jsem jako bych jel do Karibiku. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Dendy,
tak jak Ti dopadla ROPA? Myslim že neočekávaně šla dolů a to jako dost i další dny. Také jsem čekal že půjde nahoru a také mě smetla o 800$. Teď vypadá že by mohla jít nahoru tento týden, protože Iran zase řekl že rušit jadernej program nebude, ale nevím. Sleduji sice komoditní TV na satelitu, ale je to v AJ a moc AJ neumim... Takže vždy někdo něco řekne a já pak jen vidim jak to jezdí na grafu.
Pokud půjde nahoru, tak to půjde podle mě na max, podle trendové linie, protože většinou jak se ropak utrhne, tak se jen tak nezastaví, ale zároveň spousta obchodníků ví, že je nadhodnocena s cenou 129$ a nedivil bych se, kdyby jí chtěli spekulanti srazit a na 122, kde je výraznej pohyb nahoru a nebo pak už klidně na magickou stovku... Protože spekulantům je jedno za kolik je cena, protože vydělávají stejně ať je cena taková nebo maková, jde jim jen o pohyby.
Dej vědět co si myslíš a jak si dopadl. Já se ropy trošku teď vojim i když zaváhán může způsbit zlatej důl a nebo taky konec účtu... Stop los většinou má u takové rychlosti prokluz i několik set dolarů na kontrakt...
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Jirka
Ahoj Jirko, měl jsem vskutku černý týden, neustále jsem čekal, že ropa půjde nahoru a tak jsem vršil chyby jednu za druhou. Ve čtvrtek už to vypadalo, že to letí nahoru po útoku rebelů na ropovod a tak jsem rychle nakoupil co nejvíc dlouhých pozic , abych se takzvaně svezl a odčinil ztrátu z minulého týdne. Ale ouha ukázalo se , že ten poškozený ropovod v Nigérii je jen nepodstatná roura a já tam zahučel totálně. Jen jsem si odběhl od kompu a když jsem se vrátil byl jsem chudší o 30000 dolárků a jsem úplně down. V pátek už jsem nemohl otevřít ani mini ropu. Musel jsem poslat nové penízky na účet, abych mohl znovu naskočit do hry. Řeknu ti ovládli mě emoce a chtěl jsem chamtivě udělat balík a stalo se přesně to co je zde na stránkách milionkrát zmiňováno. Prostě opustil jsem systém z důvodu velkého zisku a zapadl jsem do s..ček. Jsem teď psychicky dost na dně jsem rozklepanej jak malej pes. Čekám až mi dorazí peníze na účet a začnu hezky znova od začátku, krůček po krůčku. Řeknu ti, že vidina toho, že člověk zachytne velký pohyb je hodně lákavá a je velmi pravděpodobné, že to příjde již v tomto týdnu, ale jak říkáš ten pohyb vůbec nemusí jít nahoru, ale cena může spadnout ještě níž. Já se pokorně vracím do svého systému, který až do doby kdy jsem zkoušel blbosti mi vydělával. i když šel pohyb extrémě jedním směrem, tak jsem udělal třeba jen 1000 dolarů místo 10000 a dost mě to mrzelo. Asi přišel na mě trest, že jsem si nevážil dílčích úspěchů a začal jsem snít o velkém bohatství a místo toho jsem padnu hubou na beton. Ropa je dnes tak nevyzpytatelná, že přesně jak píšeš může jít do extrémního výkyvu, ale nikdo si nemůže být jistý, že to bude nahoru. Můj systém tohle zachytit neumí a já jsem nabyl pokory, tedy aspoň doufám a vracím se jednoznačně do systému, který jsem bláhově opustil, že budu lepší než on. Před prázdninami jsem neměl vůbec čas a tak jsem obchodoval tak, že jsem ráno v 7 zadal příkazy a večer ve 21 hod to zkontroloval a světe div se jsem vydělával. V červenci jsem si sliboval, že to vezmu pořádně do rukou a úplně jsem vyplenil své portfolio. Co já můžu poradit, drž se svého systému a kašli na případný sešup, který je vždy rychlejší než fundamentální zprávy, které se k nám dostanou.
S pozdravem Dendy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Dendy, díky za to cos napsal. Vím jak Ti musí být, protože já jsem na ROPĚ ztratil také a už jí nevěřím ani náhodou. Musim říci že jsem si dnes všiml článku na novinkách "20:00 Ceny ropy na světových trzích by mohly za pár let vystoupit až na 500 dolarů za barel, pokud se vystupňuje geopolitické napětí a dolar ještě více oslabí. Uvedl to v rozhovoru pro list Šahrvande Imrúz zástupce Íránu v OPEC" a zacukalo to se mnou, jenže i kdyby to byla pravda, není nikde napsané že to udělá pohyb nahoru hned. Ropa klidně nahoru půjde tento týden, nebo taky dolů, ale musíme se naučit se toho nechytat, protože to nejsou vytraf´dované peníze, ale získané náhodou a na tom by náš systém stát neměl, protože pak se může stát to co tobě. Pokud mohu poradit, vykašli se na ropu i kdyby z tebe měla udělat milionáře během dne. Dokud nemá obchodník silnej účat aspoň tak, že ztráta několik tisíc dolarů pro něj bude maximálně 5% tak to nemá cenu.
Držim Ti palce aby si svým odzkoušeným systémem získal zpět to, co jsi někomu nadělil. Je prima, že sis uvědomil chybu tam, kde skutečně byla. I kdybych do ROPY šel, tak už nikdy ne bez SL...
Ale jak říkám,, už mě neláká a aninevím, zda se na ní zkusim svézt když by jela prudce nahoru. Jak si napsal, je to o emocích. Rozhodně bych nevstoupil už předem abych čekal, že půjde na horu.
Jinak si myslim, že ROPA nejde obchodovat moc dobře z grafu, ty velké pohyby tam totiž nejsou a je to čistej fundament.
Budu rád, když zase napíšeš své zkušenosti.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No je to dost deprimující, koukám na grafy a sleduji co by udělal můj systém a bojím se otevřít ostrou pozici. Výše stoplossu je prakticky nemožné určit, protože ropa si dělá co chce. Již delší dobu sleduji US T-Bonds, který se pohybuje prakticky od 112 do 117USD za jednotku. A není tak divoký i když je jen málo fundamentálních informací, které by ovlivňovaly pohyb grafu. Nebo já nevím co má na dluhopisy vliv. Když tak poraď nějaká moudra. Do ropy asi ještě pár týdnů nepůjdu pokud nespadne na reálné dno a nepůjde zase nahoru. Jedině snad válečný konflikt s Iránem by mě přiměl otevřít dlouhou pozici.
S díky Dendy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Dendy, já bych Ti poradil spíš jít na SP a nebo DJ, nebo něco takového aby si získal trošku důvěru ve svůj systém. Já dnes také koukám na ropu, protože jde malinko nahoru, ale ona možná spadne a i kdyby ne, tím že půjde nahoru beze mě, tak mě to nic nestojí, horší by bylo, kdybych chtěl aby šla nahoru a vstoupila a zase mě srazila... To je důležitý si říci, že trh kterej jde bez tebe, Tě nerujnuje....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

No tak slava. K radosti vsech spotrebitelu a firem zavislych na pohonnych hmotach se nam ta zazracna tekutina cukla " zpet dolu". Jsem zvedav jak dlouho prodavajicim vydrzi kuraz a kam az to budou ochotni stlacit. To se nam ti analytici zas predvedli :-)." 120,135,140,150-200...250?To je jasny.Zizen je velika,tekutin malo. Logicky trend je jasny.A sakra on to ted nikdo nechce kupovat jak je to drahy.Aha. Takze spis 110 teda" :-). Delal bych tu praci hned.

Myslim,ze rozumny je ted na chvili stat stranou co se tyce ropy,a mrknout po indexes treba, nebo i nekterych akciich, ktere z toho momentalne kralovsky profituji (tu).

Preji skvele obchody
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cena ropy zatím vrcholila v polovině července, kdy se blížila 150 USD.
Od té doby významně klesla, ale mezi zmiňovanými důvody postrádám tyto:

1. Červencový krach SemGroup spekulující ropných trzích (ztráta 3,2 mld USD, druhá největší při komoditním obchodováním hned za fondem Amaranth). Datum bankrotu se moc neliší od vrcholu ceny ropy.

2. Neočekávané velké pozice spekulantů - viz reklasifikace provedená tento týden, kdy CFTC zvýšila objem ropných kontraktů držený spekulanty o 25%. Tak významná oprava ukazuje na velkou slabinu ve sběru dat.


Nutno podotknout, že ani jedné z těchto událostí nebyla médii věnována zvýšená pozornost. Docela by mne zajímalo, proč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Jo to mas pravdu. Ale ten vrchol byl oboji jak technickyho tak fundamentalniho charakteru,cili tim,ze nekde na tom nekdo zkrachuje, tim bych si hlavu moc nelamal.To moc nikoho nezajima.Pokud by se teda do kytek neposlala treba Shell :). Dolar, nabidka vs poptavka, trochu smesi uplne jednoduche tech. analyzy, a je to.Nic vic,nic min. "Keep it simple" je zlaty pravidlo.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Zdarec,

na cervnovym grafu ropy ( WTI) se dnes vytvoril krasnej double bottom. Za jine ekonomicke situace ve svete bych byl hodne v pokuseni, ale asi si nebudu hrat na hrdinu. Jinak front mesice se mi obchoduji intradenne celkem vpohode, skoro stejne jako pred "krizi" ( uz jsem na to slovo vazne alergickej). Tech.i fund. analyza funguji vpohode. Jak vy ostatni? Jedete nekdo ted ropu nebo se vsichni ubiraji do "bezpeci" zlatych lovist?
Link to comment
Sdílet pomocí služby


Cau Krystof,

jediny zpusob jak na report reagovat okamzite je sledovat TV kanal CNBC nebo Bloomberg. Nicmene neni pravda, ze nato musis reagovat behem minuty, jinak to nema smysl. Ta reakce je v jedne chvili samozrejme okamzita, vetsinou se pak trochu otrepe a pokracuje to zpet v puvodnim smeru. Vcerejsek toho byl treba ucebnicovym prikladem. Za predpokladu, ze nejsou venku nejaky dalsi klicovy data,ktery muzou pohyb ovlivnit. Vyzaduje to trochu cviku a hodne to nakoukat jaka je reakce, kdy proc jak moc atd. Pak se vzdy hodi nejaky dulezity S/R k tomu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...