Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky

stejně skvěle na vstupech fungují i naprosto jednoduché až primitivní věci jako inside / outside bary, reverse bary a různí předchůdci a následnící doji / dragonfly / gravestone nebo vyplnění gapů do několika barů

... za roky a testing stovek snad už i pár tisícovek systémů vím, že je zbytečné se přehnaně vstupama zaobírat, pač to stejně nemá smysl a trhy si udělají co budou chtít (resp. co bude největší dav kapitálu na něm chtít)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


moje řeč, v jednoduchosti je nejen krása,ale i úspěch. Taky to trošku zabolelo, než jsem se o tom přesvědčil :), ale stálo to za to. Svíčkové formace jsem hodně studoval v začátcích, a dodnes jsem si ponechal základní, především reverzní formace, typu "doji spolu s morning/evening star" ci "hanging man". Spolu s Larryho krátkodobými minimy a maximy,které jsem používal na SP, jsem si vytvořil celkem slušnej recept na to jak nepřijít o účet. No a co se týče ropy, tak to jsem pak velice rychle pochopil, že to je "závodnička" s trochu jiným stylem ovládání řízení :), viz co jsme se bavili výše.

Přemýšlím rovněž pomalu o nějakých energetických akciích, zejména firem v rafinerii a exploration či firmy zajištující servisní a provozní materiály. Jakmile se totiž poptávka vzpamatuje, tak to může být velmi chytrá investice.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


hm,tak vzhledem k dnesnimu API to vypada asi na dalsi jizdu z kopce zitra. 48 je celkem zajimavej support,ale asi se neudrzi,jestli se potvrdi ten dnesek, nicmene uvidime jak velky cisla zitra nakonec vylezou z EIA. Premyslim jestli zkasirovat ten cervnovej kontrakt nebo to jeste mesic vydrzet :).
Link to comment
Sdílet pomocí služby


koupil jsem ten červ.kontrakt 18.2 za 41.92, čili opravdu skvělej timing. Nicméně si tam dám těsnější stopku a nechám to, zbývá nějakých 6 týdnů do vypršení, vzhledem k tomu, že začíná kolem té doby driving season ve stáchech, tak by to nemuselo nikam moc zahučet. Čas ukáže jestli to byla chyba nebo ne. Dnes si ale snad posvítíme na ten report co? :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano, počkáme, co lidi provedou. při odhadu 1.4 M oproti minulému týdnu skutečných 2.8 M by se už konečně mohli začít chovat spíš podle toho poklesu zásob a nikoliv podle celkové skepse na trzích

prostě se většina kapitálu kouká spíš na celkovou ekonomiku než jen na ropu a její přímé produkty

.. jj, jestli jsi to koupil za necelých 42, tak udělej, co píšeš a rozhodně myslím, že za 6 týdnů se ještě budeš radovat nad 50ti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no, já potřebuju rozchodit svůj skvělý systém na YMko. začátkem roku přestal fungovat (resp. výrazně se zhoršily jeho parametry) a já se ho snažím už 14dní předělat, aby za něco stál.

;)

konkrétně: dobrý payout, dobrý RRR, maxDD pod 25% na 500 obchodech, ale na mou psychiku vysoké počty ztrátových obchodů v řadách za sebou (několik řad)

...takže tohle potřebuju pro svůj klid v duši já

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zkouším s tím průběžně forward na demu u IB, ale když vidím už v backu 8, 10, 6 ztrát za sebou, tak to v reálu jet prostě nechci, protože klidně tou 10kou můžu v reálu potom začít a jít hned do DD je prekérka.

předtím tam byl sice horší payout a DD lehce nad 32%, ale šňůrky 2 nebo 3 ztrát za sebou a jediná měla 4. to byl prostě skvělý systém a teď je zdá se po něm :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...