Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky


:) to je az trapne jednoduchy s tou ropou ze?

[ital] [/ital]Total motor gasoline inventories increased by 3.2 million barrels, compared to the 1.2-million-barrel fall expected by analysts. And distillate fuel inventories increased by 0.1 million barrels, while analysts had expected an increase of 0.7 million barrels. :) Taky nic novyho.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


Je to proste pro investory a velke financni domy voda na mlyn. Tihle titani uz maji nejakou dobu prst nadrzene na spousti, a rozhodne to nejsou jedni z tich co by delali prachy shortovanim. Vzdyt ta ropa je uz pod tlakem od lonskyho cervna, to musi byt desne frustrujici takhle dlouho cekat. Celkem mne i prekvapilo,ze to slo tolik dolu po tom EIA reportu. Ale vydrzelo to vlastne jen hodinu,ze :) , takze, je to jasny. Nikdo se uz proste nechce divat downside, to je logicky, a pokud bude dolar predvadet to co vcera, tak pak jsme na $60ti za barel co by dup.

Ale nam je to jedno,kazdej den je to krasna "tabula rasa" :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


jak jsem napsal vyse, zalezi jak to bude s dolarem a taky jak se zveti poptavka a jak to bude vypadat se zasobami v severnim mori. Cili prilis mnoho ukazatelu nato abychom delali nejaky predikce, nesmysl. Kazdej den je dnem novych prilezitosti a udalosti a to mne jako intraden. obchodnikovi bohate staci. Ovsem hranice 50ti$ je kriticka a plati co jsem napsal rovnez v predchozim prispevku o nechuti investoru divat se zpet dolu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


BananaYoe,

vubec se neptas na spatnem miste. Jako hlavni zdroj techto informaci vyuzivam cnbc a bloomberg (duveryhodnejsi),sekce energie, tam je v podstate hromada clanku co proc jak naz a zac, ale je treba to brat nekdy s rezervou ty jejich analyzy samozrejme,zejmena na cnbc. Ale pro dohledani konkretnich cisel je to v pohode. Vyhlasovani reportu sleduji zive na cnbc. Dalsim dobrym zdrojem pro data jsou treba ruzne ekonomicke kalendare, jako treba barrons.com, kde jsou data sazmorejme zpozdena,ale davaji ucelenejsi pohled na situaci plus se z toho da hodne naucit a pochopit diky jejich "why investors care". Na zacatcich to pro me byla skvela ucebnice ekonomiky. Kdyz si zadas do google vyhledavat crude oil news,tak Ti vyjede dalsi "tisicovka" odkazu. Ale to je uplne zbytecny, cim min tech zdroju je tim lip, tohle neni zadna analyza globalniho oteplovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

jj, také bývali časy, kdy jsem byl rád za jeden nebo dva minikontrakty. ta včerejší euforie na indexech a ropě mě překvapila.

nakonec jsem všechny zbývající včera prodal nad 52 z obavy o dnešní korekci, protože nevěřím, že to dnes trochu nezkoriguje. žádná příliš optimistická data nepřišla (ani zásoby se nějak povážlivě nezmenšily, ani ta nezaměstnanost klesat zatím nehodlá)

... jen řeči a sliby politiků na sumitu G20 + hlasování výboru FASB o zmírnění metodik na oceňování (bankéři se snaží zase najet na fiktivní výkaznictví, fiktivní ekonomiku - mizerové)

dnes půjdu do indexů nebo ropy jen při extra silném signálu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


jj, je to tak, bylo to trosku prehnany, ale holt jak jsem jiz rikal, nikomu se uz nechce moc divat dolu mi to prijde, cili kazdy skytnuti ve prospech ceny se dramaticky projevi. dnesni report nezamestnanosti bude taky zajimavej,ocekavaji se spis bledy cisla, tak jsem zvedavej.Hodne do toho ted bude mluvit i dolar,konecne.

Jaky pouzivas nejcasteji signaly?Pouzivas krome reportu a asi si tipnu i S/R nejaky dalsi prvky TA? Me se osvedcilo MACDhistogram, ale to je spolecne s S/R jediny co pouzivam. A samozrejme dny silnych reportu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...