Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky

používám několik patternů (tak jednoduchých, že po letech stačí už jen pohled na samotný graf), indikátory konvenční nepoužívám vůbec, na indexy používám svůj vlastní indikátor s konstrukcí podobnou stochastiku

jako filtr dny a hodiny (speciálně pátek na ropě je divný, takže ho málokdy vůbec obchoduju), někdy také S/R - neberu klasické ale dle úrovní volume at price + také jako filtr/doplňkovou podmínku používám nadprůměrné volume (pro ropu dnes cca 1300 až 1600 kontraktů zobchodovaných v 1-3 min)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


je pravda,ze patky jsou vetsinou takovy zmatecny. A jak rikas k te jehle, pockame si na otevreni burzy, kdy se to vzdy s velkou pravdepodobnosti cukne proti pred otevrenim. Ja teda 1-3 min. grafy nesleduju vubec,protoze se snazim vyvarovar scalpovani jak to jen jde. Nejmensi TF pouzivam 5min, a dale potom 15,30,60 a denni. Na techto 5ti TF v podstate filtruji svoje vstupy. Mimo to drzim nekdy od pulky unora cervnovej kontrakt, diky jemuz tedy brzy snad konecne opustim e-mini.

Nevim jestli jsi nekdy sledoval skutecnost, ze trh pri otevreni Americke seance ma tendenci vytvorit korekci ci jit primo suverenne proti te ranni v Evrope. Beru v uvahu pohyb minimalne 50c. Obchoduji takhle nejakych 6 mesicu a pravdepodobnost se pohybuje kolem nejakych 65-70%. Tak to jenom tak.Ale nejspis o tom vis.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


Presne tak, vysledovany paterny v grafech maji hodnotu i toho nejlepsiho indikatoru na svete. To je hlavni duvod proc jsem se rozhodl obchodovat a plne se zamerit na jednu komoditu a poznat ji do posledniho detailu,proste hrat s tim trhem jednu notu. Obchoduji i SP500,ale jen zridka. Tykani mi samozrejme nevadi, napodobne.

Ten MACD pouzivam ciste jen jako doplnek a to pouze na TF 15min. a Volume 50. Tim hlavnim podle ceho se rozhoduji do obchodu jsou 3 nebo 4 formace,ktere se tvori na 15 a 30 nekdy vyjimecne na 60ti min. grafu. Je to jak jsi rikal, staci se podivat do grafu a vidim,jestli to tam je nebo ne. Je to samozrejme velmi,velmi subjektivni zalezitost :). Jinak mym nejprofitabilnejsim systemem jsou v podstate usi ( reporty,zasadni zpravy) a oci ( formace,paterny) otevrene. Hodne jsem loni mel postaven system na hodnote dolaru, prvni pul rok spolu s reporty to bylo v podstate jedine co jsem resil.

SL mam stale zatim v prumeru 350$ na kontrakt a max 3 kontrakty,mini. Vyjimecne udelam vic nez 2 obchody za den. Hodne jsem na zacatku ztratil penez prave prilisnymi vstupy na zaklade niceho, proste impulzivni chyby.

Mam Trade Navigator od Genesis od zacatku,kde jsem delal backtest, demo a nyni live a jsem s tim naprosto spokojenej, proste zvyklej. Vim,ze jsou levnejsi moznosti platforem,ale tech 50$ mesicne mi opravdu diru do rozpoctu neudela.

Shrnuto a podtrzeno, snazim se delat si veci co nejmin komplikovane,aby vse davalo smysl a dokazal si dat "dve a dve" v trhu dohromady behem par sekund. Slusna pravdepodobnost, drzeni se planu, nejancit a byt v klidu a vedet co delam a proc to delam, a tohle je muj kokteil na uspech.

PS:Klicem k uspechu je taky si uvedomit,ze cely obchodovani je zalozeno na neskutecne touze zucastnenych vydelat co nejvice penez bez ohledu na konecne dusledky takoveho jednani, viz ropa loni.Tohle Te na zadnym "Harvardu" nikdo nenauci :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak to jsme na jedné lodi. taky mám už skoro 3roky Genesis a na back i forward prostě není lepší anal nástroj.

snažil jsem se tady na fóru vysvětlit lidem (jak sis možná všiml), že na hraní jsou hračky jako Ninja a Excel, ale nemá to smysl :(
stejně by to nakonec skončilo podobně jako diskuse na starém CW fóru tuším v roce 2005, kde ve vlákně, kde jsme s klukama řešili vývoj okolo Hurstovy analýzy a Fourierovy transformace se to zvrhlo v debatu, kde jeden člověk nepochopil, že si úmyslně hrajeme a napsal velmi výstižně něco v tom smyslu "na hraní s patlaninama v Excelu ještě nikdo nezbohatl"

.. a měl samozřejmě pravdu, ale tankrát jsem si prostě hrál a programoval různé matematické hříčky rád, přestože jsem v reálu jel něco jiného (tenkrát hlavně breakouty na minifutkách indexů)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, patterny jsou super věc. Třeba na té ropě je opravdu zajímavé sledovat:

- pro vstup do LONG tvorbu 3 barů za sebou s LL a LH + lokální L na následujícím baru (řekněme z 5 až 7 barů)
doprovázené nadprůměrným volume (řekněme kolem 1300 - 1600)

- pro vstup do SHORT zase opačně HH a HL + vol + HHV

kde v poslední době platí tyto body za krátkodobý obrat, především pak v okolí makrodat
(to vše na TF 1m - pro úplnost)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


jj, mas pravdu, tohle s tema HH+HL a opacne jsem hodne sledoval na zacatku, kdyz jsem jeste vedel prdlajs o ostatnich vecech, a myslim, pokud si dobre pamatuju, tak to bylo taky kolem tech 3 svicek narustu/poklesu volume a cekal jsem obrat,celkem to fungovalo.

Excel jsem nikdy neresil a vzhledem ke svym vysledkum to nemam ani v planu.Ja se v programovani prilis nevyzivam, i like it simple. Me stacilo se drbat tyden s novou zrcadlovkou ted :).

A krasne zjistuju,jak se mi obchodovalo na zacatcich skvele,vsechno bylo jasny a citelny, kdy jsem vlastne pouzival uplne naprosty minimum veci.

Rad bych ted sel up nejakej tick, ale je to zas jakysi rozdrbany dnes kvuli tem cislum z nezamestnanosti.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Genesis je právě právě pro lidi jako jsi ty vyvýjený. Pro tradery neprogramátory, kteří chtějí velmi rychle pomocí "téměř" přirozého jazyka (EN) otestovat a upravovat své myšlenky. Já jako bývalý programátor a analytik IS oceňuju jeho filosofii.

A proto lidi, kteří nechtějí dát velké peníze za takový soft vnímám spíš tak, že to nemyslí úplně vážně. Pro takové hraní mi zase přijde Ninja jako žrout HW počítače bez filosofie a pro ně bych jako polohraní viděl raději Amibroker pro poziční a MT4 pro intradení.

... dneska na ropu kašli. bude se jen tak divně převalovat. ušetříš tím čas i peníze ;) venku je příliš hezky na to, aby to stálo za to. za chvíli jedu bohužel nakupopovat, tak to stejně asi pro dnešek odpískám. možná na to kouknu večer, jestli se mi náhodou nevyplnil nějaký příkaz na YMko nebo ESko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jo a ty 3barsUP/DOWN otestuj i na indexech a při trochu promyšlených filtrech vstupů (dle např dní) + chytrých výstupech je to velmi ziskové s poměrně hladkou ekvitou a hlavně dostatečně robustní i na jiné trhy

netrvrdím, že je to nějaké HOLY, ale jako solidní základ to fakt stačí a hlavní je, že člověk to v grafu hned na první oko vidí a nemusí sledovat žádná "kreslítka a omalovánky" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...