Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Spready: jak obchodovat komodity jinak (2/3)


Doporučené příspěvky

Dobry den,
chtel bych se zeptat na nasledujici. Spread na grafu je vydelecny pouze tehdy, ma-li stoupajici tendenci? Pokud ano, proc zde uvadite spread(y), ktere klesaji. Jsem zacatecnik a jak jsem doposud spready chapal, tak rozdil by mel byt mezi jednotlivymi stranami spreadu pozitivni, abych vydelaval - graf spreadu by mel rust.
Budu rad, kdyz mne situaci objasnite.
Na zobrazovani spreadovych grafu zkuste
www.manfutures.com/resources/getquotes.cfm?page=cspread
Diky moc Lukas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U spreadu se da samozrejme stejne jako u komodit spekulovat jak na rust, tak pokles. Pro technicke zjednoduseni se vsak ale v praxi spekuluje pouze na rust. Pokud mate napriklad spread, kde je zajimava situace s moznosti spekulace na pokles (napr. spread WH7-WM7), pak abyste stejny spread spekuloval na rust proste jen otocite nohy a udelate z neho spread WM7-WH7.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Také jsem ted začal studovat spready, a nemohl jsem pochopit jak to funguje, až jsem si napsal na papír následující možnosti. Samozřejmě jsem si ceny vymyslel.
Vzal jsem komoditu1 vstup long za 100 a komoditu2, vstup short za 105. A ted jsem si napsal vystup ve dvou variantách:
a) když se rozdíl cen zvětšuje a ceny stoupají (k1=120, k2=130)
b) když se rozdíl cen zvětšuje a ceny klesají (k1=90, k2=100)
A to samé si udělejte pro opačný vstup, to znamená komodita 1 short a komodita 2 long.

Pokud si to takto namalujete na papír jako já, tak to hned každy pochopí, alespoň u mě to tak bylo.
Pokud to někomu nestačí, tak ještě muže udělat to samé, ale s tím že rozdíl cen se bude zmenšovat.
Doporučuji každému, toto dát na papír, aby pochopil jak to funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Spready lze obchodovat intradenně, jenže je to o ničem. Spready jsou "líné". Je to dáno tím, že když cena komodity stoupá (nebo klesá) tak na spread to ma minimální vliv. Protože obě nohy stoupají a klesají současně. Jediné co se děje, tak že jedna noha stoupá (klesá) o něco rychleji než ta druh, a to je náš zisk (ztráta). Jenže to jsou tak pomalé pohyby, že se u toho nevyplatí sedět intradenně.
Nehledě na to, že ve spreadech dost často býva horší likvidita než u jednotlivých noh, takže se běžně může stát, že dáš v intradenním režimu nákup - prodej za limit, a čekáš spousty minut než se příkaz provede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
×
×
  • Vytvořit...