Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 23: myslet ve správném finančním čtverci


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Avatar : Jojo tohle jsem zazil parkrat taky.... Vecne se me a kamosovi (taky zacinajici trader) posmivaji, maji nas za blazny atd... Ono je to prejde ;)

Priklad za vsechno... Scalpovali jsme casina.. Jsou metody jak z nich nejaky penize docela zarucene dostat a posledni rok to bylo vlastne kompletne moje kapesny (docela dobry kapesny)... Rikal jsem to +- 10 az 15 lidem, protoze jsem chtel aby do toho sli taky.. Vsichni si stezovali jak nemaj penize a chodili na brigady kde si za 2 tejdny vydelali to co ja za 5 hodin kazdej prvni den v mesici... Myslis ze to nekdo skusil? Par lidi se zeptalo jak to vlastne funguje ale to tak maximalne.. Snit je krasnejsi a hlavne lehci ;)

Sem se nejak moc rozepsal :)





-Media vladnou svetu... Kdo vladne mediim?-

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bergson: Točení hlavy jsou právě ta somatika - neustále si je uvědomujte, soustřeďte se na ně a pokračujte v práci. Je to skvělé!!!

Nejtěžší práce byla vždy s klienty, kteří měli vnímání svého těla potlačené. Já jsem tomu říkal manažerská nemoc. Pokud něco cítíte, je to pro Vás naopak veliké plus.

911: nahlas to je tisíckrát lepší. A nelhat sám sobě je fajn, jenže právě to je to, na co člověk nepřijde nijak jinak, než že se do sebe ponoří. Měl jsem opravdu stovky klientů a na každém jsem se něco snažil naučit. A veliké procento lidí si právě lže nebo prostě jen některé věci neuvědomuje. A jestli se do sebe jednou za pár měsíců podíváte, tak to určitě není přehnané. Já jsem se do sebe "díval" opravdu mnoho let prakticky denně a mohu zde prohlásit, že vše vyřešeno NEMÁM. Takže se nebojte, že to bude moc.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

to kuti: díky moc za techniku a za články, vše vyzkouším, jelikož cítím, že to je to co potřebuju. Odstranit ty "sračky z hlavy" jak tu někdo psal.:) Metoda přikládání dlaní na čelo a zátylek je mi povědomá i z Kineziologie, kterou jsem kdysi taky vyzkoušel. Dá se říct, že tyhle vhledy do sebe jsou určitou formou meditace?

Díky

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dukladne jsem procet ten prispevek a popravde receno v tom nachazim docela silnou paralelu s metodou kterou jsem si nejak tak za posledni 2 az 3 roky osvojil. Ja kdyz mam spatnou naladu nebo depku nebo cokoliv, tak zacnu psat. Treba do sesitu, do pocitace do textaku atd a treba za dva dny si to prectu... Celej pruchod vsech myslenek. Nejlepsi mi prislo, kdyz jsem to dal jeste potom precist nekomu jinymu. Jako by ten problem v tu ranu zmizel, kdyz jsem ho ventiloval ven.
No at zijou nocni deprese ;)

ahoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuti,

asi jsem na tohle jeste nedozral. mozna casem to zkusim, ale ted proste nemam potrebu a nevim k cemu by mi to bylo. uzivam si zivot a nehledam problemy tam kde nejsou. mozna jako zkusenej obchodnik (ted nemyslim trader) si sam sobe nelzu. no jak rikam, tesim se na dalsi povidani

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel tu napsal opravdu dobrý článek. Znám jeho i tu metodu. A vím, že je to pravda. A že ta metoda je funkční. Pokud to někdo chce zpochybňovat, v pořádku. Asi ten článek nepotřebuje. :)

Jen bych chtěl jěště něci dodat. Kořeny této metody vychází od R. Hubbarda. To znamená, že jí užívají i "Dianetici". Ale i paní Foučková. Já jsem se to učil u Andreje Dragomireckého. A Pavel také. To jsou prostě základy. Ale jak se říká: "Nožem můžeš ukrojit chleba, ale i zabít". No comment.

A druhá poznámka. Ne všechny problémy mají příčinu v naší "individuální" minulosti. Některé mají kořeny v minulosti např. naší rodiny. Události, o kterých vůbec nevíme a nikdy jsme o nich neslyšeli. Ne jen zapoměli, ale opravdu neslyšeli. Co se událo třeba našim prarodičům, kdy jsme nebyli vůbec na světě. A přesto na takové události můžeme nevědomky reagovat.

Takové situace se dobře řeší pomocí rodinných konstelací. Je to velmi silná metoda, která jde velmi rychle k cíli. Ale dělá se ve skupině. Takže kdo má zájem, tak si najde odkazy. Doporučuji Bhagata (můj učitel) a Jana Bílého. Ti s tím přišli v ČR první a jsou stále jedničky.

Přeji hodně úspěchů v hledání a hlavně odstraňování překážek k vnitřnímu i vnějšímu bohatství.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kuti / Pavle,

vdaka za vyborny prispevok, metod je vela ale na vasej sa mi paci jednoduchost a praktickost, "priama cesta" - asi viete na co narazam.

Ale posunme sa dalej, v tradingu aj mnohych inych oblastiach zivota sa ukazala pomerne ucinna metoda zamerana na zmenu vzoru - neurolingvisticke programovanie (NLP). Ako technickemu inzinierovi so zmyslom pre alternativne pristupy k psychoanalyze vam iste neunikla. Mate nejaku skusenost / priklady z praxe s touto metodou? Odstranovanie bloku je jedna vec, povedal by som prvy predpoklad, a zmenit vzor chovania druhy. Pytam sa lebo mam podobne zaujmy a oslovilo ma ze sa tu nasiel skuseny clovek z oblasti, verim ze to nebude pre nikoho off-topic.

Niekto tu spomenul psychokybernetiku, doplnim pre mna jeden zaujimavy zdroj na tuto temu priamo z oblasti tradingu - Larry Levin a jeho "The Secrets to Emotion Free Trading", ktory najdete v pdf forme napriklad tu www.stator-afm.com/trading-psychology.html (snad neporusili autorske prava ked to uverejnili, inak kurzy od tohto tradera sa pohybuju radovo v $10,000). Osobne som preluskal mnozstvo (doslova niekolko kilogramov) knih a clankov o tradingu, vratane popularizovaneho Marka Douglasa a pod. V drvivej vacsine sa siahodlho rozpisuju akademici, ktori v zivote nezarobili tradingom ani cent (v tradingu bezna prax, skor najdete ihlu v kope sena ako skutocneho ziveho tradera ktory "pusti chlp", len par z vas bude v zivote vediet o com hovorim). Maloco sa vsak vyrovna vhladu tohto dlhorocneho uspesneho pitoveho obchodnika, ktory presiel na elektroniku - to je aspon moj osobny nazor, tyka sa najma diskrecneho daytradingu.

prajem uspesny trading,
Nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak tady čtu, jak se bavíte o metodách odstraňování bloků, už tady zazněla i kineziologie... mám chuť vám k tomu něco říct...

metod je spousta, celkem myslím, že vím o několika, dokonce vím o jedné paní, které dělá kurzy přímo týkající se fin. bloků (www.poznejsvujcil.info ), dokonce jsem si si i první čtyři kurzy zkusila. Ostraňují se tam konkrétní problémy, každého účastníka individuálně, na cestě k financím. Ta paní to očividně ovládá velmi dobře, známe se již léta, takže vidím, jak žije.

Jinak na odstaňování bloků je určitě fajn indiv. sezení s někým, kdo tyto metody ovládá... já jsem kdysi učila One Brain ( kineziologii) a Mandalu života (dnes Principy života), měla jsem soukromou poradnu, takže mám celkem i dost zkušeností, co se týče metod, kterými lze odstraňovat "bloky". Hlavně začátky, než pochopíte, jak na to, tak je taková pomoc někoho, kdo to umí, vítaná. Pak už to jde i pomáhat sami sobě.

Dnes už málokdo pracuje s čistými metodami, takže nabízí většinou to, co jim nejvíc sedlo a často je to kombinace několika metod. Někomu jde lépe to, jinému ono. A laik má při výběru myslím dost práce vyznat se v tom. Pokud máte zájem, napište odkud jste, individuálně doporučím kolegy nebo poradím jinak.


Fakt je, že v reálu je to opravdu tak jednouduché, jak píše Pavel, jen myslím, že někdy je lepší, když to prostě poslouchá někdo cizí, kdo vás tzv."chytí za slovo" za něco, co tam prostě "nepasuje", co děláte vy, navyklí jet svůj model, a co vlastně jinde a u jiných lidí, neplatí. Chce to trochu cviku, ale vzhledem k tomu, že se jsem to učila, mohu prohlásit, že to zvládne naprosto kdokoli, kdo zapojí zdravý selský rozum.

Já když mám problém, tak taky obvykle jedu v kruhu modelu a nejsem schopná z toho vylézt, i když to pojmenuju. A když to odvyprávím někomu, tak ten někdo z venku, většinou velmi rychle vidí, kde je problém a navíc mě nenechá ho zazdít a vyhnou se pojmenování problému. Takže mi tím pomůže i najít způsob, jak to opravit. A pak se jen člověk musí "přistihnout" a naučit se zvládat věc jinak.

Jde o to mít trošku odvahu připustit, že máte problém, ale jinak není čeho se bát, protože potom je v drtivé většině případů líp ! A nestačíme se sami zpětně divit, co jsme to dělali za kravinu. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AVATAR: cituji "kdys odstranim urcitej blok je mozne ze nejaky silnejsi blok tento odstranenej blok znovu zablokuje???"

Zdravím, tohle souvisí právě s tím, jak jsem Vám doporučoval zaměřit se na prioritní problém. My jsme si to uměli testovat různými způsoby, ale laicky bych Vám doporučil nejdříve řešit to, co Vám je opravdu naprosto nejvíce nepříjemné a do čeho se Vám nechce. Tím se většinou odstraní i bloky, o kterých jste neměl ani tušení. Naopak řešení podružností vyřeší právě jen ty podružnosti a prioritní problémy zůstanou jakoby nedotčeny.

Je taky pravda, že některý blok může zakrývat další vrstvu, která dokonce může být i silnější, ale nemohla se projevit - my jsme to z nějakého důvodu nedovolili. Takže co - nasadíme na nový problém tentýž postup a zbavíme se ho. A pak se objeví další vrstva!

Pokud se nějaký blok zdánlivě vrátí zpátky, tak je to jen jeho další úroveň, kterou jsme při minulém odblokování nepostihli. Žádné neštěstí, prostě pokračujeme do větší hloubky a vyřešíme všechno, co jsme v daném okamžiku schopni vyřešit.

Důkazem mohu být já sám - jak Vám tu všem zkouším radit, tak jsem u sebe včera díky tomu našel další MASIVNÍ vrstvu podvědomých programů, týkajících se financí. No, nebyla to vrstva, bylo to spousta vrstev. A to už jsem na tom fakt víckrát pracoval, ale tehdy jsem se zaměřoval na jiný problém: "Proč si neumím říct o přiměřenou odměnu za svou práci". Teď je ale na čase hrábnout o hodně hlouběji a dovolit si začít opravdu vydělávat... A protože jsem zvyklý se sebou pracovat, moje tělo velice ochotně uvolnilo obrovské množství somatik (chvění, třes, slzy...). Proto jsem zde psal - pracujte na sobě podle potřeby a vícekrát, čím více pracujete touto metodou, tím to jde snáz, rychleji a hlouběji.

PŘÁTELÉ, PŘI ODSTRAŇOVÁNÍ BLOKŮ JE NESMÍRNĚ DŮLEŽITÉ, JAK SI POJMENUJETE SVŮJ PROBLÉM. PROTO JSEM ZDE UVEDL TU JEDNODUCHOU METODU, KDY NECHÁVÁME VYPLOUVAT MYŠLENKY Z PODVĚDOMÍ A HLEDÁME JÁDRO PROBLÉMU. Viz předchozí odstavec - je obrovský rozdíl "odblokovat" si peníze za práci nebo odblokovat si bohatství, které přesahuje běžný výdělek.

Držím Vám palce a kdyby něco, rád zkusím ještě poradit i v konkrétních případech. Pořád mě to baví...


Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,
Nejdřív bych chtěl poděkovat všem přispěvovatelům a také autorům tohoto serveru. Všechny články a diskuze jsou pro mě neocenitelnou studnicí inspirace, rad a návodů, za což mockrát děkuji. Zatím jsem se diskuzí moc neúčastnil, protože se zatím považuji za začátečníka a vše co jsem potřeboval, jsem si vždy na tomto serveru našel.

Co mě tedy vede přispět do tohoto příspěvku je moje bojování s mou psychologií, respektive s mým vnitřním bojem při postupování dle mého plánu. Zkrátka a dobře jsem v roce 2004 začal studovat dálkově VŠ ekonomického zaměření. Při zpracovávání jakési seminární práce jsem náhodou narazil na server finančník. Okamžitě mě tento server oslovil, zejména možností stát se svobodným, tedy finančně nezávislým. Odjakživa jsem totiž odpůrcem zaměstnání, ale shodou okolností jsem v něm nyní skončil, což mě dost deprimuje. Ti kdo četli Kyiosakiho mě jistě pochopí. Od samého začátku jsem začal vše studovat, vytvořil jsem si svůj poměrně podrobný plán, jak se stát svobodným za pomoci tradingu, postavil jsem si svou první úspěšnou strategii, kterou nyní již rok testuji a ladím. Strategie vychází ze systému triple screen, ale to je teď nepodstatné.

Problém je v tom, že se dokážu plně soustředit pouze na jednu věc. V současné době se však musím věnovat zároveň jednak rodině, tak škole, zaměstnání a tradingu. Jelikož jsem si tohoto problému vědom, tak se tradingu věnuji pouze v době, kdy mám ve škole po zkouškách a nemusím se věnovat studiu. To mě na jednu stranu motivuje se učit a zvládat zkoušky hned na první termín, a pokud možno v předtermínech tak, abych se co nejdříve mohl opět věnovat tradingu. Na druhé straně mě to deprimuje, protože mám pocit, že trading by pro mě měl být prioritní a škole bych neměl věnovat takovou pozornost. Jenomže když ve škole nešlapu na 100%, tak se pak nemůžu ani soustředit pořádně na trading. Zkrátka neumím se soustředit na dvě věci najednou. Díky tomu mám zatím uzpůsoben svůj žebříček hodnot. Tedy na prvním místě je rodina, což je pochopitelné. Pak škola, kterou musím co nejdříve zvládnout tak, abych se mohl co nejdříve věnovat tradingu, a teprve pak mé zaměstnání, které mě vyloženě štve, ale nechci teď ze zaměstnání odejít, protože by to bylo v rozporu s mým plánem. Do jiného zaměstnání také jít nechci, protože jsem si řekl, že již v životě do žádného zaměstnání nepůjdu, protože jediným čím se chci v budoucnu živit je trading. Abych se v rámci školy mohl věnovat tradingu, přesvědčil jsem vedoucí fakulty, abych v rámci bakalářské práce mohl psát právě o tradingu, což mě velice pomáhá a motivuje.

Problém mám taky se svým zaměstnáním. Zkrátka a dobře jsem si ve své hlavě vytvořil představu, že zaměstnání je špatné. Nevím, jestli příčinou je čtení knih od Kyiosakiho či to, že v zaměstnání musím řešit stále stupidnější věci, které mě po poznání tradingu přijdou naprosto zbytečné a nesmyslné. O svých nadřízených se snad ani zmiňovat nebudu. Zkrátka mě zaměstnání ubijí, a tím mě narušuje celkovou duševní pohodu.

Vědom si výše uvedených skutečností jsem si stanovil následující plán. Do září budu v zaměstnání pracovat na plný úvazek tak, abych vydělal na počáteční vklad a mohl začít obchodovat. Od října mám domluvené, že si mohu zkrátit pracovní dobu o dvě hodiny denně. Tyto dvě hodiny pak věnuji pouze a jen tradingu, a to bez ohledu jestli budu chodit do školy či nikoli. Dle plánu mám stanoveno, že ze zaměstnání odejdu, jakmile pozičním obchodováním zhodnotím svůj vklad o 500% (původní vklad bude 10 000 USD) tak, abych si zajistil nějakou jistinu. Na základě výsledků z backtestingu a papertradingu to bude asi za 2,5 roku.

Přestože mě moje zaměstnání v současné době strašně štve, můj plán mě pomáhá tento stav jaksi přetrpět s nadějí, že když dodržím svůj plán, tak dříve nebo později ze zaměstnání odejdu.

Možné také je, že mě moje zaměstnání štve z úplně jiného důvodu než z toho, který uvádím výše. Snad mě metoda popsaná Petrem pomůže najít odpověď.

P.S. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal, ale rád bych věděl jestli takové problémy mám jenom já, nebo jestli to je normální. Jak jste se Vy transformovali z výkonu zaměstnání apod. na trading?

Díky Ruda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ruda: ..nemuzes chctit vsechno najednou, pro jednu vec musis obetovat tu druhou a na opak. Hlavni je mit plan (jak v zivote tak i v tradingu) a drzet se ho. Zkus se zamyslet nad tim jestli ti ta VS k necemu bude, kdyz si na 100% presvedcil sam sebe ze nic jineho nez trading nepripada v uvahu. Mozna to je pro tebe nepredstavitelna predstava ale zkus to.. Proste jdi svoji cestou a drz se ji at ti okoli rika cokoliv!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jedna důležitá připomínka k Pavlovu příspěvku. Nebylo to tam zdůrazněno a někteří lidé by ten návod mohli chybně použít, a pak by to nemuselo fungovat.

Při přehrávání si té události, prožíváme jí v [bold] přítomném čase[/bold].

Často se totiž stává, že raději popisujemě např.: [ital]"Šel jsem po chodníku, ucítil jsem ránu do hlavy a viděl jsem, že na mě někdo shodil květináč..." [/ital]. Je to pro nás jedsnodušší, je tam méně emocí, méně bolesti, ale [bold] NEFUNGUJE TO[/bold]!!!

Je potřeba si přehrávat.: [ital] Jdu po chodníku. Cítím ránu do hlavy. Vidím na zemi rozbitý květináč. Asi ho na mě někdo hodil.[/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro: l4mpion
Děkuji ti za tvou reakci. Teď už si taky uvědomuju, že mě budě VŠ na nic. Ale protože jsem tomu věnoval už tolik času a jsem už skoro ve finále, tak už jí dokončím. Přeci jen vystudovat VŠ byl nevím proč jeden z mých hlavních cílů. A jelikož nerad rezignuju, tak už tu školu dodělám. To spíš mám problém s tím zaměstnáním. S tím bych nejraději praštil hned, ale chci se vyvarovat tomu, že by trading byl v začátcích můj hlavní zdroj příjmů. Někde tady na financniku jsem se dočetl, že to je vražedná kombinace, zejména v začátcích.

Takže mým hlavním problémem není ani ta škola, tam mám možnost se ještě něco dozvědět. Mým problémem jespíš to zaměstnání, respektive strach z toho, že bych pod tlakem nutnosti vydělat peníze spíše v tradingu ztrácel. Zkrátka si ještě nevěřím na to, abych praštil s prací a začal se živit jenom tradingem.

Ruda

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...