Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Je obchodování s multipozicemi bezpečnější?


Doporučené příspěvky

jz:

mohl by jste mi trochu více vysvětlit: .....Pokud na vice nez 30, tak je to skoro neobchodovatelne...

tomu teda nerozumím co je špatného na systému který vydělá za měsíc 1400USD při 30 a více obchodech.

Řekněme třeba při dvou obchodech denně (cca 40 obchodů měsíčně) vydělávat 1400USD není přece nijak špatné.


Děkuji

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 31
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Josef

Tady musím nesouhlasit (pokud jsem to teda dobře pochopil), Z dlouhodobého pohledu (celkový zisk za měsíc / počet obchodů = průměrný zisk) mám kolem 20 - 25 tiků na obchod, průměrná ztráta se u mě ted pohybuje kolem 9 - 12 tiků na obchod. Nevidím na tom nic neobchodovatelného. Počet obchodů v průměru za měsíc je kolem 40 a z toho 20 tvoří zisk. Je to sice jen část systému (3 trendové patterny) ale obchodovatelné je to samostatně uplně v pohodě a to i v reálu..jen dodám, že je vše po započtení komisí.

s pozdravem Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem castky bral pred zapoctenim komisi a slipu.

Peto, jestli jsem to dobre pochopil, tak mas pravdepodobnost 50%, prumerny zisk 20-25t, prumerna ztrata 9-12t. Cili prumerny zisk +6t na obchod (pokud by nebyly zadne BE+1), cili +65$ pred komisema. V realu o neco vic diky BE+1. To je vic nez 50$ na obchod ;-)
Psal jsem o min nez 50$ pred komisema a slipem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Tomáši,

v článku jsou v přiloženém grafu při při účtu 5000 USD nakoupeny 4 kontrakty. Znamená to tedy, že je v uvedeném příkladu margin cca 500 USD na kontrakt, aby bylo dodrženo pravidlo, mít v marginech max. 50% equity?

Jestli jsem dobře koukal, tak je nyní margin u IB pro ER2 4165 USD. Abych tedy mohl nakoupit alespoň 1 kontrakt, musím mít účet zhruba 8000 USD?

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...
  • 2 months later...

To nebyla moc dobrá odpověď. Samozřejmě, že Excel neumí nic co MSA.
Excel nejdříve toto vše musíte naučit, tzn. vytvořit deník - tabulky , grafy, vzorce, atd.. Poté teprve může nahradit MSA, no a pokud s excelem neumíte pracovat, tak zbývá než jedině MSA koupit ( nebo hotový deník sehnat :-) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sak jasne, ze excel na dennik je dobra vec, s grafmi a vzorcami problem nevidim, len som chcel odskusat rozne position sizing - i a prip. aj simulacie a to excel nedokaze :-) ale napr. by ma zaujimalo, ako by excel dokazal spocitat max. pocet wins a losers ( aby som to povedal spravne - neviem, ako to spravit, ale asi sa to da, tak keby bol niekto taky zlaty, ze by poradil ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jenom pro info, excel toho dokaze daleko vic nez MSA. Uz to vsechno umi, ucit se to nemusi, jenom se to musi naucit clovek, ktery ho pouziva. I takove veci jako position sizing apod. nejsou vubec problem. A to vsechno jde i bez VBA. Kdyz zapojite programovani VBA pak uz jsou moznosti nekonecne, kdyz to trochu prezenu.

Pokud nevite, jak na neco v excelu, tak muzu jednoznacne doporucit vlakno o excelu.

A sice to bude trochu off-topic, ale vzorce pro max. pocet ztrat a zisku v rade.

Pokud mam napr. ve sloupci A zisky/ztraty meho systemu, tak pro zisky:
do sloupce B dam do B1 nasledujici vzorec =if(A1>0;1;0) - tento vzorec pak rozkopiruji dolu az kam potrebuji
pak do sloupce C, konkretne C1 dam jenom =B1
pak do C2 dam =if(B2=1;C1+B2;0)
a ten vzorec C2 rozkopiruji dolu az kam potrebuji
a pak si vlozim funkci max =MAX(C1:C...) a mam pocet zisku v rade.

Pro ztraty to funguje stejne, jenom ve sloupci B staci dat ze A1
Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...