Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
tomnes

hedge&balance

Doporučené příspěvky

Včera jsem otevřel první obchod h&b. Využil jsem celkem 10ti titulů, 5x PUT a 5x CALL. Nákup MAY, všechny mírně ITM. Hodlám držet týdenně - t.j. do pátku. Selekce akcií byla snadná a rychlá - vybral jsem prvních 5 akcií které dle EMA34 měly trend UP a 5 které dle EMA34 měly trend DOWN. Proces zabral cca 20 minut. Po té jsem čekal na open, 1 nebo 2 z předvybraných akcií otevřely gapem, t.j. ty jsem nebral, selekci jsem měl pro jistotu širší o 2-3 "backupy", takže bylo kam sáhnout.
Včera uzavřela strategie při balíku 10 opcí na +1100 USD, uvidíme další dny.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dobry den Tomasi,

muzete sem prosim dat presny seznam co jste koupil (pripadne i vcetne tech gapovych)? Myslim ze to dost pomuze, pokud nekoho tento styl zajima.

Diky.

Pete

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Určitě by to bylo na porovnání zajímavé. Zatím mám v paperu dvojice: IBM/AAPL; HPQ/ADBE; NOK/MOT; EBAY/YHOO; DELL/CSCO; C/BAC; WMT/BBY; XOM/COP; LEH/MS; WDL/STX a JNJ/PG. Je to jenom paper, který je vyvážený v rámci odvětví a cca stenými cenami. Na druhé straně zase ne úplně ve všem odpovídá Mikovým kritériím. Rozhodující pro mě je to, jestli mě při náhodných vstupech jen tohle "hedged and balanaced" udrží v trhu. Se zbytkem se pak už dá pracovat a vyhledávat lepší vstupy než dominikánské pesos...

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
PUT
Beazer Homes BZH
Centex Corp CTX
DR Horton, Inc. DHI
Toll Brothers, Inc. TOL
Harley Devison HOG

CALL
Terex Corp TEX
Cleveland-Cliffs - Iron CLF
Marathon Oil MRO
Deckers Outdoor Corp DECK
Oracle ORCL

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Včera zajímavý skok, po včerejšku je mé portfolio -2200 USD. Stále zbývají 3 dny do pátku, takže zatím klid - mnoho času pro recovery. Uvidíme dál.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
ja tomu tedy moc nerozumim, ale jaky efekt ma byt z paru ebay/yahoo ? Ty spolecnosti jsou prece podle vseho dnes vlastneny jednim majitelem a jednaji ve shode. Treba jsem uplne mimo, ale tenhle par me zarazil.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
První týden dopadnul nevalně, poměrně hlubokou ztrátou. V této fázi jde však o testování a hledání cesty, t.j. po prvním týdnu vypadla první důležitá vypozorovaná skutečnost:
1) tituly, které jdou do ztráty v určité výši bude lepší zavřít co nejdříve; vypozoroval jsem to na titulech, které za týden ztratily nejvíce - pokud bych je hned druhý den uzavřel, porftolio by skončilo zřejmě mírně v plusu = vše táhlo dolů pouze 1-2 velmi ztrátové tituly
2) zdá se, že nebude od věci přemýšlet o uzavření celé strategie na prvním výrazně profitabilním dni a nedržet za každou cenu až do konce týdne.

Jinak byl bych rád, kdyby se zde dělili o zkušenosti i další co tuto strategii testují (vím, že jich pár je...)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Já live spokojen, ale přihlížím k IV, HV, sledují greeky a vyhlašování výsledků. EMA nikoliv. A mince o stůl práská pouze lehce :)

Ovšem hedge-balance má něco do sebe, v mém případě ovšem s přísadou výše uvedeného.

Live bych si prostě náhodně vstupvat netroufl.... přiznávám.

Mplayovu strategii mi nezávisle na sobě popsali 4 lidé, o 2 vím, že ji papírově zkusili.

Nikator

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Obchodovat náhodné vstupy bych si taky netroufal. Navíc v dalším kroce též uvažuji, že přidám k EMA i momentum. IV ani HV zatím nepozoruji, pouze dle pravidel mplaye DELTA - to považuji za poměrně důležitý ukazatel. Také zatím uplatňuji pouze 5/5 titulů, namísto 10/10.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
tomnes: dosli jsme k podobnemu zaveru. Jeste si to budeme muset nechat trochu projit hlavou a chvilku testovat, ale rozhodne to chce aspon nejaky zpusob vystupu na urcite ztrate i urcitem zisku. Tech promennych je tam hodne, je to o neco slozitejsi rovnice nez klasicke obchodovani. Napriklad casovy rozpad za ten tyden dela taky svoje.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
domnívám se, že brát na H&B expirační týden je "commercial suicide". nevím proč, ale mě se vyplatilo brát již další kontraktní měsíc.
závěr :
1) nikdy nebrat expirační týden
2) zatím to vychází, max. profit vykazuje portfolio 2-3 den, poté už víceméně stagnuje či ztrácí (na potvrzení této hypotézy je potřeba více vzorků)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.