Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hedge&balance


Doporučené příspěvky

Včera jsem otevřel první obchod h&b. Využil jsem celkem 10ti titulů, 5x PUT a 5x CALL. Nákup MAY, všechny mírně ITM. Hodlám držet týdenně - t.j. do pátku. Selekce akcií byla snadná a rychlá - vybral jsem prvních 5 akcií které dle EMA34 měly trend UP a 5 které dle EMA34 měly trend DOWN. Proces zabral cca 20 minut. Po té jsem čekal na open, 1 nebo 2 z předvybraných akcií otevřely gapem, t.j. ty jsem nebral, selekci jsem měl pro jistotu širší o 2-3 "backupy", takže bylo kam sáhnout.
Včera uzavřela strategie při balíku 10 opcí na +1100 USD, uvidíme další dny.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • Odpovědí 262
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Určitě by to bylo na porovnání zajímavé. Zatím mám v paperu dvojice: IBM/AAPL; HPQ/ADBE; NOK/MOT; EBAY/YHOO; DELL/CSCO; C/BAC; WMT/BBY; XOM/COP; LEH/MS; WDL/STX a JNJ/PG. Je to jenom paper, který je vyvážený v rámci odvětví a cca stenými cenami. Na druhé straně zase ne úplně ve všem odpovídá Mikovým kritériím. Rozhodující pro mě je to, jestli mě při náhodných vstupech jen tohle "hedged and balanaced" udrží v trhu. Se zbytkem se pak už dá pracovat a vyhledávat lepší vstupy než dominikánské pesos...

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

PUT
Beazer Homes BZH
Centex Corp CTX
DR Horton, Inc. DHI
Toll Brothers, Inc. TOL
Harley Devison HOG

CALL
Terex Corp TEX
Cleveland-Cliffs - Iron CLF
Marathon Oil MRO
Deckers Outdoor Corp DECK
Oracle ORCL

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

ja tomu tedy moc nerozumim, ale jaky efekt ma byt z paru ebay/yahoo ? Ty spolecnosti jsou prece podle vseho dnes vlastneny jednim majitelem a jednaji ve shode. Treba jsem uplne mimo, ale tenhle par me zarazil.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

První týden dopadnul nevalně, poměrně hlubokou ztrátou. V této fázi jde však o testování a hledání cesty, t.j. po prvním týdnu vypadla první důležitá vypozorovaná skutečnost:
1) tituly, které jdou do ztráty v určité výši bude lepší zavřít co nejdříve; vypozoroval jsem to na titulech, které za týden ztratily nejvíce - pokud bych je hned druhý den uzavřel, porftolio by skončilo zřejmě mírně v plusu = vše táhlo dolů pouze 1-2 velmi ztrátové tituly
2) zdá se, že nebude od věci přemýšlet o uzavření celé strategie na prvním výrazně profitabilním dni a nedržet za každou cenu až do konce týdne.

Jinak byl bych rád, kdyby se zde dělili o zkušenosti i další co tuto strategii testují (vím, že jich pár je...)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Já live spokojen, ale přihlížím k IV, HV, sledují greeky a vyhlašování výsledků. EMA nikoliv. A mince o stůl práská pouze lehce :)

Ovšem hedge-balance má něco do sebe, v mém případě ovšem s přísadou výše uvedeného.

Live bych si prostě náhodně vstupvat netroufl.... přiznávám.

Mplayovu strategii mi nezávisle na sobě popsali 4 lidé, o 2 vím, že ji papírově zkusili.

Nikator

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Obchodovat náhodné vstupy bych si taky netroufal. Navíc v dalším kroce též uvažuji, že přidám k EMA i momentum. IV ani HV zatím nepozoruji, pouze dle pravidel mplaye DELTA - to považuji za poměrně důležitý ukazatel. Také zatím uplatňuji pouze 5/5 titulů, namísto 10/10.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

tomnes: dosli jsme k podobnemu zaveru. Jeste si to budeme muset nechat trochu projit hlavou a chvilku testovat, ale rozhodne to chce aspon nejaky zpusob vystupu na urcite ztrate i urcitem zisku. Tech promennych je tam hodne, je to o neco slozitejsi rovnice nez klasicke obchodovani. Napriklad casovy rozpad za ten tyden dela taky svoje.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

domnívám se, že brát na H&B expirační týden je "commercial suicide". nevím proč, ale mě se vyplatilo brát již další kontraktní měsíc.
závěr :
1) nikdy nebrat expirační týden
2) zatím to vychází, max. profit vykazuje portfolio 2-3 den, poté už víceméně stagnuje či ztrácí (na potvrzení této hypotézy je potřeba více vzorků)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.