Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hedge&balance


tomnes

Doporučené příspěvky

nikator : myslel jsem H&B. tam už nelze počítal s časovou hodnotou, protože , když se dostanu z ITM/ATM i do velmi lehkého OTM, tak jsem na 0. pokud bude ještě nějaký čas do expirace zbývat, jistá nenulová výše prémia mi bude zůstávat. to je v případě, že to jde proti mě. když to jde se mnou, tak s blížící se expirací to pouze kopíruje cenu. Pokud je zde ještě časový prostor, tak optimismus davu vyhání ceny prémií nahoru a tím i mé zisky.

ad vypisování naked : já vyhledávám situace, kdy se mi kutálí penízky s rozpadem času, což moc poslední týden nebývá. jsou zde malá prémia a já chci více. běžně otevírám cca 3-5 týdnů před a klidně ten týden před expirací uzavřu.

abyste lépe pochopili můj styl, např. mě teď zajímá Short Strangle DNDN 20/10 s kreditem 3,8 a více, či DNDN 22,5/7,5 s kreditem 2,3 a více. někdy od 7/5 - 17/5 mají v plánu vyhlašovat výsledky, takže cca 10 dní před expirací uzavřít, nebo nechat běžet, dokoupit pojištění apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 262
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

... a pro jistotu držet DNDN prsty, aby jim to schválili... jde totiž o vakcínu na prostatu, pánové :)

Pavle, každopádně velmi solidní úvahy, ty spready mají racionální jádro! Jen zatím, jak tö zatím sleduju, právě do vyhlášení nedochází k markantnímu rozpadu nebo poklesu... kterou by vypisovatel uvítal :) Naopak ve čtvrtek na ISRG nárůst ceny opcí jak hrom.. právě s ohledem na blížící se vyhlášení výsledků. Tam to nehnal nahorů optimismus, jen nervozita a strach před tím reportem, který se vyhlašoval po čtvrtečním close. Zato v pátek následoval rachot .... :))

A k H+B - právě pro to mi ta stragie přijde riziková. Je stavěna na ATM až ITM, takže přesně jak píšeš, odklon do OTM znamená pád. Ale pokud jsou správně u "párového aktiva" nastaveny opačné opce (put/call), pak to může přinést na této "párové" straně růst ceny..... Pak velmi záleží právě na výběru podkladového aktiva, respektive na tom, jak dobře je provázáno podkladové aktivum v daném odvětví. A také jak dalece je to které aktivum volatilní a jak moc bude kolem ITM/ATM "kmitat" - a jsem zase zpátky u volatility.... A především u výběru podkladů a sledování, zda nejsou fundamenty.... právě proto jsem skeptický náhodnému výběru..... Snad je to srozumitelné

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mé tituly pro HaB tento týden:

long short
----------------
zolt bsg
chk cal
nbl lcc
aro mpg
hoc psa

Nutno podotknout, že zatím nevybírám na základě OI - tuto podmínku mám zatím narozdíl od Mplaye vypuštěnou - přidám v dalším kroku.

V tuto chvíli je portfolio více jak +1100 USD, takže bych klidně mohl zavřít a mít vyděláno po 20ti minutách, ale cíl je vypilovat strategii na týdenní bázi. V tento týden jsem použil EMA a též hleděl na momentum (CCI - ale nikoliv konkrétní patterny) a hodlám portfolio během týdne aktivně managovat tím, že budu průběžně uzavírat nejztrátovější tituly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

rad bych k diskusi o H&B pridal jednu zasadni vec, ktera zde dosud kupodivu nebyla zminena, a sice poplatky, protoze dle meho nazoru ty dosti vyznamne zamichaji s celou H&B strategii a jeji profitabilitou a mozna i celkovym smyslem.

Predpokladam, ze vsichni lide co si s H&B hraji na zaklade Mplayova seminare pouzivaji platformu TOS, kde jest poplatek za RT lot cca $5. Jestlize si tedy otevrete sve H&B portfolio o standardni velikosti 10 lotu na jeden titul, budete mit 10 titulu x 10 lotu x $5 za RT = $ -500 porizovaci naklady => tedy de facto okamzitou ztratu ve vysi $ -500.

Dle meho nazoru je tedy nutno vsechny vase vysledky ponizit o tyto porizovaci naklady a jste-li v profitu $ +1000, ve skutecnosti to znamena, ze jste v profitu $ +500, podobne, utrpite-li ztratu $ -1000, jste ve skutecnosti na vasem uctu ve ztrate $ -1500.

Pak tedy celkove tato H&B strategie, kterou ukazuji hosi na woodiescciclubu ma pri 67 obchodnich dnech a 20 obchodovanych titulech za den celkovy profit nikoli $ +76.000 jak je tam prezentovano, ale 'jen' $ +9.000 (67dni x $ -1000), coz tim padem neni zhodnoceni portfolia o +76% ale o +9% !!!

Tedy vsechno je nakonec vlastne trochu jinak ze... :-)

Zdravim a preju dobre obchody.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panove, dekuji vam za rychlou odpoved.

Na web TOS jsem se dival a ted jsem to take konzultoval s clovekem od TOS. V paper-money modu mate moznost vyuzit jen Standard fees tedy => $1.50 per contract with a $9.95 ticket charge.

Takze pri 10 kontraktech je to 1.5 x 10 + 9.95 =$ 24.95 per side, tedy cca $ 50 za RT a titul, coz pri 10 titulech dela mych $ 500, ktere jsem uvedl vyse takze jsem nemel spatne informace a dela to $ 5 komisi.

Jinak mi alepotvrdil, ze je mozno smlouvat o vysi poplatku pri urcitem objemu dle webu nebo i za lepsi a tedy ze v live obchodovani s takovymi objemy bude komise adekvatne nizsi.

Takze je to vsechno nakonec vlastne tak jak jsem rikal - ale mate pravdu, ze se s tim da pracovat :-)

Diky a hodne zdaru

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stále máte špatné informace a počítáte špatně.
Koukněte sem: www.thinkorswim.com/tos/myAccounts/displayRates.tos

Pokud obchodujete opce v balíku alespoň 10, což je situace ve strategii HaB, pak pro vás připadá v úvahu EX/RATES1. Ta dle standarního ceníku říká 1.25 / opce, při balíku 10ti je to 12.50, inkasované minimum je 12.90, t.j. celkem 2.58 USD / titul a opce RT. To už jsme na polovině toho, co říkáte vy. Do toho však nepočítám, že jsou komise poměrně dost smlouvatelné a že pokud pojedete strategii HaB, děláte jedorázově tak veliký nákup/prodej (vzhledem k jednodennímu množství titulů a opcí), že se můžete dostat v celkovém balíku i na 2 USD/RT a méně. Takže teď si to znovu přepočítejte s těmito čísly, protože toto jsou správná čísla, se kterými je třeba kalkulovat....

Vždy je třeba se nejdříve správně informovat, než začnu někde tvrdit, že je všechno vlastně trochu jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes poměrně zajímavá situace, během dne totiž portfolio vystoupalo až téměř na +3000 USD, ke konci dne ale začalo padat a nyní 20 minut před koncem se pohybuje lehce nad včerejším uzavřením, t.j. kolem +1400 USD. Počítám, že blízko této hodnoty i uzavře.
Dnes žádný titul neuzavírám, portfolio nemá žádného vyloženě obřího loosera, nejvíce jde dnes proti HOC, kolem -450 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim opcni tradery,

jako prvni vec bych se rad omluvil vsem, kteri vzali muj prispevek a zejmena jeho posledni trochu ironickou vetu nejak ofensivne - nebylo to tak mineno :-) Bylo to v nadsazce k tomu, ze poplatky zde hraji nebo muzou hrat dulezitou roli a mne se jevily jako podstatne, protoze oproti ziskum na kontrakt v ER2 nebo ZG zde jiz nemusi byt v radu jednotek procent. Tedy nejsou zanedbatelne a profit pak ve skutecnosti muze byt vyznamne nizsi - pokud jsem dobre pocital, pak by meli hosi ve woodies clubu pri komisi $2/RT na ucte cca 2/3 toho co uvadeji jako zisk. Coz je ale samozrejme porad vynikajici vysledek..

Za druhe se kaji, ze jsem si spoustu veci dopredu neoveril a rovnou jsem napsal prispevek, coz jsem nemel, byl jsem zvykly z IB, ze paper ~ live trading, takze jsem predpokladal, ze to same je i u TOS a ze strzene poplatky odpovidaji tomu jak by to bylo pri live obchodovani. Pokud je moznost srazit poplatky na $2/RT nebo i mene, tak to je daleko zajimavejsi nez kdyz odevzdam polovinu vydelku brokerovi, to meni to situaci.

Nechci zpochybnovat princip strategie H&B a velmi si vazim vsech lidi, kteri pomahaji ostatnim traderum a maji co rict. Jejich draze zaplacene know-how je pro nas vsechny cenne a prinosne (MPlay, Woodie, Tomas, Petr a mnozi dalsi diskutujici, at uz tady nebo ve Woodies clubu), takze se jeste jednou omlouvam za formu, nepresnosti a chybne predpoklady a dekuju za vase vecne reakce, priste budu taktez diskutovat vic vecne a min emotivne :-)

Diky a preju hodne zdaru

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...