Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 1: můžeme buď vyhrát nebo prohrát


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

No i ta myslenka o utirani zadku mela neco do sebe :)

Clanek jsem cetl uz nekolikrat a moc se mi libi. Myslim, ze zakladni kamen uspechu je vubec vedet, co chci - proste si stanovit cil. Za svuj zivot jsem poznal hromadu lidi, kteri nevi, co chteji a bezcilne proplouvaji zivotem. A to je pro me neco naprosto nepochopitelneho.

Ja jsem se k pocitaci dostal poprve asi v 10ti letech. Mati v te dobe pracovala jako zubni sestra a v ordinaci meli "stroj, ktery nezestarne" - Intel 80386 s frekvenci 33 Mhz, operacni pamet uz se v te dobe myslim pocitala dokonce i v megabajtech. Uz v te dobe me ta vec naprosto fascinovala. Sice jsem zvladl maximalne tak spustit Prehistorika, Dyna Blaster nebo Ugh a pokud mi "zmizel" Norton Commander a na obrazovce zustalo pouze "C:\>", tak jsem na to jenom bezmocne hledel a mackal Reset, ale rekl jsem si, ze te veci jednou porozumim a budu ji umet ovladat. To byl muj detsky sen a cil :). Ta cesta vubec nebyla primocara (parkrat jsem byl opravdu na pokraji propasti a dostal jsem od zivota dost tvrde lekce, za ktere jsem nesmirne vdecny), ale snazil jsem se za tim jit. A dneska si dovolim rict, ze jsem toho cile dosahl. Samozrejme, ze mi plno lidi v zivote reklo, ze jsem "mel stesti", ale to mi prijde spise usmevne, nez abych to nejak emotivne resil.

Taky myslim, ze je potreba cile postupne posouvat. Ja jsem treba po splneni tohoto cile dlouho tapal a rikal jsem si, co bych tak mohl delat dal. Mel jsem urcite dalsi sny (jako treba koupit si jednou BMW, to jsem taky miloval uz od detstvi), udelat obrovskou plantaz marihuany nebo udelat s kamosem tovarnu na extazi :)), ale nektere jsem si splnil po ceste za svym cilem a nektere jsem vyhodnotil jako vysoce rizikove :).

Pak jsem se nejak zacal zajimat o psychologii a kratce na to me kamarad nasmeroval k tradingu. A mam pocit, ze toto je takovy dalsi cil, za kterym se muzu vydat a zase ma ten zivot nejaky dalsi smysl. A treba po ceste zase vymenim "dieslovou M5" za nejake prave eMko :)

Co se tyce reakce okoli na trading, o kterych tady par lidi psalo, tak ja jsem zaznamenal reakce vesmes pozitivni. Teda lidi jsou k tomu spise skepticti, ale ja jsem jim to zase nepodaval stylem, ze za rok bude clovek miliardar. Spis jsem se snazil trochu sirit povedomi a vysvetlit, o co vlastne vubec jde. Ted mam teda na mysli lidi v Cesku. Tady v zahranici je to naprosto normalni vec a nejake akcie ma nakoupene i recepcni. Tady me spis zase zarazi, ze lide investovani chapou jako "nakup akcii". Vubec nepremysli nad grafy, kde je zrovna cena, jak se to vyvijelo v posledni dobe a jaka je nalada na trzich. Proste "buy and hold until retirement or death" a "hope it's gonna go up". A proti takovym, panove a damy, bojujeme (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Děkuji za přínosný článek, který mne posunul zase o kousel dál a pomohl mi si uvědomit co opravdu chci, byť už na základní škole jsem dostal jako dárek od třídní učitelky knihu s věnovaním ve kterém psala, že vím co chci. :) Asi jsem to v té době věděl, ale na nějakých 20 let na to zapomněl.

Tento web jsem objevil teprve před necelým měsícem, od té doby čtení článků věnuji skoro veškerý svůj volný čas. V minulosti jsem přečetl asi 10 knih od Roberta T. Kiyosakiho a teď čtu Kompletního průvodce úspěšného finančníka od autorů tohoto webu.

Dnes mám narozeniny, takže tento den beru jako startovní čáru na cestě za "lepší budoucností" v pozici obchodníka. Jsem na samém začátku, je mi jasné, že to bude běh na dlouhou trať, běhy na dlouhé tratě jsem vžy preferoval před sprinty, o to více mne to motivuje. O finance se zajímám už několik let, zatím však spíše o oblast osobních financí než obchodování. Po těch pár dnech, co jsem zatím věnoval studiu si jsem 100% jist, že toto je to, co jsem hledal. Do budoucna budu moci uplatnit vše, čím jsem doposud prošel, hlavně ty špané úseky dosavadního života, které mne posílily. Zastávám totiž názor, že všechno špatné je pro něco dobré, zatím to tak bylo pokaždé.

Na závěr poděkování za celý web, doufám, že i já budu moci jednou pomoci někomu dalšímu svými zkušenostmi v rozjezdu.

Honza

------
Člověk dokáže všechno, je jen otázkou času a úsilí, které dosažení cíle věnuje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Ke tradingu jsem se dostal uplnou náhodou. Cca před rokem moje známá začala chodit s fajn chlapíkem. Bavili jsme se a říká mi, že se 13 let živil jako trader. Pak skončil pro osobní problémy. Byl jsem moc zvědav co to vlastně je. Vzhlížel jsem k němu jak se to dokázal. Vyprávěl mě o burze, indexy, marginy, opce, SL a sposty jiných věcí. Ničemu z toho jsem nerozuměl. Moc jsem chtěl vědět jak to vše funguje. Doporučil mi zde finančníka.cz. Po příjezdu domů jsem si ho hned otevřel a začal se ztrácet ve spoustech věcí kolem. Říkám si, tak to se nikdy nenaučím. Nevím proč, ale po cca měsíci jsem se začal vracet zde na finančníka a snažil se vůbec zorientovat. Aspoň kde mám začít. Co mám číst prvně.
Tak jsem začal manuálem. To mě posunulo zase o kousek dál, pak jsem začal prohlížet snad všechny diskuze. Všechny články. Už se nemohl dočkat, až buď Petr a nebo Tomáš vloží nový. Cítil jsem se, že už něco vím. Ale že to stále není dostatek k začínání Backtestu. Vycestoval jsem do zahraničí a tvrdě půl roku pracoval, abych si vytvořil kapitál. Začal se učit AJ..... Cca před 14 dni jsem se vrátil a koupil si knihu "Trading na maximum".

Dokonce jsem byl jeden šťastlivec, kterému před týdnem volali, jestli se nechci přijet podívat na seminář od Cyrrusu.
A bylo to včera, kdy jsem se mohl podívat jak cca 100 lidí(předpokládám většina neznalá tradingu) hltá každé slova velmi dobře vypadajícího a mluvícího pána. A já nevěřícně koukal, jak se říká jen půl pravdy. A já najednou zjistil, že kromě jednoho slova"deriváty" jsem věděl vše o čem se mluvilo. A pochopil dvě zásadní věci. Už vím kde se bere těch 80% neuspesných traderů. A druhá věc, že odhodlanost a prostě jen začit není až tak těžké.

I když vím, že je ještě stále brzy na backtesty, natož papertrading, tak věřím, že to jde a jde o to jen chtít.

Tímto bych chtěl poděkovat Tomáši a Petru za to, že jsem si mohl poctivě po dobu cca 10 měsíců každý den 2hodiny číst zde na Finančníku.

Martin :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to horse.czech:
No já Cyrrusu věřil to, že rozumí tomu co dělají. Ale vydělat klientům peníze to určitě není. Cílem? Reakce na článek, že i já jsem jeden(jako většina zde) co překonal pohodlnost a překopal kompletně svůj život pro lepší budoucnost. I kdybych neuspěl v tradingu, tak informace zde získané, mě posunuli v mém soukromém životě o hodně met dál. A to je ta výhra!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Jak už zde bylo zmíněno, je to snad nejlepší článek, který jsem zde na finančníku četl. Chtěl bych poděkovat Tomáši za prezentaci jeho osobních zkušeností. Tento článek si někam uložím a pokaždé, když budu mít pocity frustrace a bezmoci, přečtu si jej. Články o psychologii požaduji za úplně nejlepší zde na finančníku - jsou velmi motivační.

Ještě jednou díky a všem přeji mnoho úspěchů.

Dušan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 years later...

×
×
  • Vytvořit...