Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 2: nejdůležitější je začít


Doporučené příspěvky

Tomasi, opet super clanek diky moc.......

Moula, problem bude asi hlavne v tom ze to vse delas pro penize, ja se snazim seknout s praci kvuli tomu abych byl svobodny, abych se nikomu nemusel zodpovidat, abych byl panen sveho casu o to mi jde hlavne. Mohl bych podnikat, ale proc kdyz tu mam trading kde si hodne lidi pomaha a neexistuje konkurence, kazdy vsem preje uspech.....

Pokud si clovek dava financni cile takje podle me mnohem tezsi toho dosahnout, nez kdyz si da cile jako napriklad neztratit ucet v prvnim roce, v druhem roce chce mit intradenni system ktery mu bude davat 50pips(points) denne, v treti roce obchodovat 5hod denne atp....

Proste nedelat to jen kvuli penezum, penize jsou finalni produkt ktery se dostavi sam o sobe pokud vytvrvame....

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2dark man,
dekuji za reakci.ovsem asi jsem to nejak nepochopil.nemam zadny financni cil.to bylo pouze vydelat na ucet + na rok zivota.tyto cile jsem jiz splnil a nezda se mi ze by na nich bylo neco obtizneho.problem je prave v tom ze jsem v tom ale uviz a i kdyz si rikam jak by bylo skvele nechodit do prace a dalsi veci co pisete tak se proste nemuzu dokopat neco udelat.proste abych vybocil z toho zaziteho standartu ktery je sice nejni nic extra ale zaroven se v tom nezije vubec spatne.rozumite?

ps: tohle opravdu myslite vazne?:)
ale proc kdyz tu mam trading kde si hodne lidi pomaha a [bold]neexistuje konkurence[/bold], kazdy vsem preje uspech

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmm musim říci, že tyto dva články jsou zatím nejlepší, jeké jsem zde četl(né že by ostatní nebyli poutavé, čtivé a prospěšné, ale tenhle má prostě něco navíc).
Myslím si, že většina lidí nedokáže udělat první krok, proto že si představuje katastrofické scénáře, kde se jim to nepovede a co si o nich pomyslí okolí, přátelé a rodina.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moula:
Musis vedet ty sam kolik usili te stoji,aby si vydelal na rok zivota jak popisujes, jeslti te ta prace bavi (coz se mi nezdalo) a chces ji delat dal, tak proc se poustet do riskantniho tradingu. To si musis rozhodnout sam, v tom ti nikdo nepomuze. Pokud te dosavadni prace naplnuje a vydelas si slusne a trading ti nejak zvlast neoslovuje nevidim duvod proc nezustat zamestancem a do 70l bouchat 8hod v praci a mit sve teoreticky jiste.... Proste delej to co te naplnuje, aby jsi jen neprezival a nechodil nastvany do prace atd..... Me treba bavilo furt chodit na ryby :)) a doufam ze mi to trading zajisti

Ano myslel jsem to vazne, znas nejaky jiny business kde ti tva "konkurence" rekne sve know-how, jak mas co delat, na co si mas davat pozor atd... a nema cenu slovickarit nebo budovat flame na tom ze si vetsina traderu necha sve know-how do rakve, popripadne zde panuje zavist atd...

Timto koncim rozebirani co je lepsi, zarekl jsem se uz davno ze nebudu nikoho presvedcovat atp kazdy mame svou hlavu a kazdemu vyhovuje neco jineho, trosku jsem zase do toho nechtene zabrousil :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano mate pravdu ze me prace opravdu nebavi a nechci ji delat dal ale prave problem je asi v tom ze to neni bouchani 8h jak se tu vyjadrujete, takze me to dostatecne neznechucuje.ale proste vim ze to ma limity ale chtel bych vedet jestli nekdo dokaze rict co pro nej byl impuls ktery odstartoval jeho snazeni.pro me je totiz i kdyz me to nebavi a stve lepsi chodit do prace a "nic" nedelat...vedome vim ze to nejni to prave ovsem podvedomi nebo jak se tomu rika me nepusti...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je Tomáši perfektní článek a věř nebo ne hodně jsem se v něm viděl. Akorát každý potřebuje svůj "fňukací" čas, aby si uvědomil, že to takhle dál nejde. Já jsem na Akademii Múzických umění naopak byl každý rok na vyhazov. Kvůli tomu, že jsem již při studiích hrál v divadle, což byl velký problém. Ale téměř jako jediný nejen z mého, ale později i z nižších ročníků jsem dostal angažmá v divadle a živím se tím, co jsem studoval,na rozdíl od všech mých daleko úspěšnějších spolužáků. Ale i tak je plno dalších věcí, které jsem chtěl udělat a zatím jsem o nich jen mluvil a mluvím. Hodně jsem si to uvědomil v posledních měsících a Tvůj článek tomu jen napomhl. Máš moji velikou úctu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To co popsal Tomáš zažila a zažívá většina lidí. Dnes a denně. Tento obchod je ale naprosto jedinečný v tom, že zkusit jej je oproti snad všemu ostatnímu až neskutečně jednoduché.
Srovnejte to s výrobou či vymýšlením čehokoliv, se sháněním či lákáním lidí do čehokoliv (dýleři, pojišťováci...), s jakoukoliv činností pro kohokoliv. Do kolika vztahů, často ohromně rizikových (navzdory smlouvám) se vstupuje. Co vše se musí splnit, hlásit, vypapírovat, sledovat, zajistit...nikde jinde - sám jineznám? - není taková šance si své podnikání, a tedy i možný zdroj obživy, ale s reálnými daty, vyzkoušet. Své výsledky každý vidí okamžitě. Sám sobě každý si je vším: nelze na nikoho házet vinu když se nevede. Sám si za vše mohu. Mohu to klidně zkusit přesně opačně než jiní. Cokoliv si vymyslím si také mohu udělat. Hned. Mohu znát kdeco, chystat se roky, nebo doslova skoro nic a zkusit se otrkávat za pár dní. Nikoho se na nic ptát nemusím, jakýkoliv názor kohokoliv mi může být ukradený (abych si pak možná vzpomněl že měl co do sebe...)... atd atd atd
Znáte něco lepšího?

Má to přitom jasná pravidla a doslova nekonečný výběr možností. Tu se někde nějak nenajít snad ani není možné?
Stále se ohromně divím kolik lidí i zde se bojí toho prvního kroku, začátku.
I kdyby se upadlo, když se už vykročí naostro, nemusí to skoro bolet. A že právě zde mnohé ten první krok řádně bolí? Aby ne - proč jej dělají hned v tom nejrizikovějším terénu, nebo si hned troufají balancovat na špagátě hodně vysoko, bez sítě či poštáře pod zadkem a bez tyče,, která i profíkovi z cirkusu drží lepší balanc? Podobných srovnání by šlo vybrat na knihu - a že už jich je i zde...
takže: neváhejte se začátkem, když se zadaří můžete být velice příjemně překvapeni (nejen ziskem na účtu, ty zisky mimo peníze mohou být ještě lepší než ty peníze...)
:-))



Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Moula:
kdyz Vas Vase prace neznechucuje, tak proc ji menit? Proc zacinat neco jineho? Zustante kde jste a delejte co delate. Myslim to vazne. Lide si casto nevazi toho co maji. Nekdy maji presne to co chteji, jen si to neuvedomuji a zbytecne se o to pripravi. Urcite jste cetl pribehy, kdy partner byl neverny, aby posleze zjistil, ze jeho stavajici manzelstvi je to nejlepsi, co jej mohlo potkat [dusledky tohoto kroku byvaji bolestne jen proto, ze si clovek nevazil toho co ma]. To same plati i v praci.

Trading neni vsechno a neni pro kazdeho. Jsou lide, kteri chteji byt treba vlastnikem maleho obchudku atd. atd. Nesnazte se si natlouct pusu, mohlo by Vas to hodne mrzet.

Co bych doporucil: uz vite jake jsou Vase sny, jak pisete. Premyslejte, co [jaka cinnost] Vas k Vasemu cili dovede [prvni krok k dosazeni cile]. Muzete zjistit, ze trading je to posledni, co chcete delat.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste k clanku Tomase:
mnoho lidi nikdy nezacne, protoze se boji, ze zacnou spatne, nebo se svymi kroky nikam nedostanou. Dusledkem je, ze hledaji overene a zarucene postupy.

Trading je ukazkovy priklad: mnoho zacinajicich traderu hleda overene a zarucene postupy, systemy, strategie. Je mnohem lepsi vzit prvni formaci, kterou uvidim popsanu a pote ji zacit analyzovat. Takto se clovek dostane mnohem dale, nez neustalym hledanim neceho, co je overene.

V jednom z jinych vlaken bylo napsano, ze neni mozne obchodovat systemy, ktere se na trhu nabizeji napr. v knihach, protoze uz davno nefunguji. Toto je ukazkovy priklad snahy hledat neco zaruceneho. Na financnikovi se pise neustale dokola, ze kazdy trader si musi system prizpusobit sam pro sebe, aby jej mohl zacit obchodovat. Viz Woodie. System popsany do detailu, avsak mnoho traderu, kteri jej dnes uspesne aplikuji jasne rika, ze jim trvalo rok, nez se jej naucili obchodovat. Mnoho lidi vzda tuto cinnost po par mesicich a pote se nekde docteme, ze Woodie zarucene nefunguje a tem co funguje, tak maji navic informaci, kterou mi nemame.

Takze, jak pise Tomas: nejdulezitejsi je zacit. Zacnete nekde, je jedno kde. Jen tak se dostanete tam kam chcete. Neustalym hledanim neceho skutecne overeneho se nedostanete nikam. Mnoho zde uspesnych traderu zacinalo zcela jinde, nez jsou dnes. Viz Tomas s Petrem. K daytradingu a spreadum se dostali az po par letech neuspechu [tusim]. Casto zde vidim, jak nekdo zacinal na spreadech a nakonec vydelava v options.

To same plati pro obchodni systemy. Mnoho lidi zacinalo nekde, aby nakonec skoncili na opacnem polu. Jeste jednou: zacnete nekde a postupne se dostanete tam kam chcete. Vemte moving averages a zacnete na nich. Studijem MA's se naucite neco malo o chovani trhu a pak uvidite treba oscilator a jeho divergence a reknete si, to je to, co hledam. To me porad chybelo.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hou hou, Tomasi, naprosto skvely clanok. Je to presne o tom, co som spravil aj ja.

O trading sa uz zaujimam cca. 1,5 roka. Prvy rok som mal jasny plan, budem obchodovat pozicne, ale cely rok som iba studoval a studoval a testoval a testoval. Co ma najviac vystrasilo, boli obcas slusne gapy proti mne a tiez potreba psychologicky velkeho SL. Tak som od zaciatku tohoto roka zacal skusat intradenne obchodovanie a poviem vam, to bola malina, presne pre mna! Lenze bol tu vazny problem. Nedalo sa mi to stihat popri praci. Najskor som planoval tradovat po veceroch, lebo som sa nechcel vzdat naozaj dobre platenej prace, na ktorej mi vsak takmer vsetko ostatne prekazalo. Ale za padika mesacne v cistom, no budiz. Pred par tyzdnami som sa vsak zatal, buchol pestou do stola a povedal si,ze takto to uz dalej neide. Ked budem cakat este dlhsie, nikam sa nedostanem. A tak som dal vypoved. Ja viem, dost odvazne rozhodnutie, ale aspon som si tym stanovil definitivny termin kedy zacnem (od Jula). Mozno to niekomu bude pripadat ako riskantne rozhodnutie, ale s mojou praxou a znalostami, navyse v ziadanom odbore, nemam problem najst si podobnu pracu behom cca. 2 tyzdnov, takze viem, ze v pripade potreby sa mam k comu vratit.

A preto by som mnohych vahajucich paperdaytradarov chcel podporit v ich rozhodnuti, zacat robit nieco vlastne! Vykaslite sa na pracu, mozete sa k nej vratit kedykolvek! Som si isty! Ale s vlastnym businessom treba zacat zakial nam nate este chut a ste plni elanu do vlastneho business! Cakanim v praci sa nikam neposuniete a to predsa nechcete, alebo snad ano?

valo99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Moula:

Trochu mě děsí ta sebedestruktivní potřeba si "natlouct". Myslím že to není cesta, jak si ověřit, že Vás trading "chytl". Jak tu napsal Libic, pokud Vás práce neznechucuje, zkusil jste obchodovat, neprodělal a přesto přestal, pak možná opravdu není důvod něco měnit. Pokud hledáte koníčka, není nutně potřeba, aby Vás živil.

Pokud Vás trading nebaví, současná práce příliš neprudí a vyděláte tolik, kolik potřebujete, těžko hledat motivaci. S názory typu "proč makat 8hod denně..." moc nesouhlasím. Osobně mě to dlouho bavilo i živilo. To už ale bohužel pominulo.. Teď mě baví trading a tak v něm ležím. Do práce chodím dál, i když bych už asi nemusel. Dokud se ale nepřesvědčím, že je to ONO a zároveň mě to i uživí,(jak každý uzná, žít z úspor je kravina...), tak holt chodím na dvě "šichty". časem jednu vypustím a doufám, že to nebude trading. K tomu ale musím dojít sám, stejně jako Vy.

přeji klidnou mysl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V cesku jsem mel zajimavou praci v IT jenom se moje kariera nejak zasekla na bode a zacala byt nuda, tak jsem se rozhodl odjet do USA na zkusenou. na letisti v Atlante mi ukradli vsechny penize krome 5 $ v kapse , vystridal jsem tu mnoho profesi , ale porad jsem byl jenom helper chtel jsem to zmenit ale v podstate jsem pro to nic nedelal porad jsem sedel na apartmanu na zadku, kdyz jsem dostal druhou prilezitost tak jsem sel do biznisu a drel jsem ,az jsem se ted vypracoval na general contractora. Dvakrat jsem tu zacinal s 5 $ v kapse. Jenom to chce hejbat se ,bojovat a chytnou se sance ,protoze ty moc casto nechodi a o tom je zivot.

Rene

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja si naopak myslim ze sanci je vsude spousta a staci opravdu jit a zacit. Proste vyrazit zamyslenym smerem a jit po te ceste, muzu opravdu vyrazit pomalicku ale hlavni je se nezastavovat a stale slapat... cesta se bude klikatit a budou tam i louze, obcas nejaky dobrak hodi klacek pod nohy a prida dobrou radu ze on ktery jen sedi ve stinu pod stomem slysel od kamarada ze ta cesta nikam nevede..

Myslim ze nejdulezitejsi je se nenechat odtahnout od meho smeru at uz nekym jinym ci okolnostmy. Ta cesta vzdy nekam vede i kdyz treba jen na zacatek jine cesty. Zazil jsem to mockrat a jedineho ceho litoval bylo ze jsem si nedokazal stat zasvym a poslouchal ostatni kteri, i treba v dobre vire, si mysleli a slyseli ze...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...