Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 3: peníze především


Doporučené příspěvky

2 swen: uprimne receno, taky si myslim, ze je to marketing a ne realna statistika. V urcitejch ohledech na me z toho kouka neuprimnost. Byt pripoustim, ze i ja jsem z podstaty neduverivy, talze mozna se mylim, ale podobnejch textu jsem v posledni dobe videl nekolik, byt ne v souvislosti s tradingem, tak to ma vsechno podobny znaky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

2 regis

no ja si nemyslim ze ta statistika neni realna. muj broker ma podobnou a od jinaho brokera mam temer shodna cisla. je to uz ale rok stare. jako clovek co delal strategie a marketing nadnarodnim firmam, akorat muzu zhodnotit ten mail. na me to nepusobi, ale je to dobre odvedena prace. clovek co nepremejsli se na to chyti. davam jim za 1-

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To sn3hul4k:
souhlasím s tebou a 300 me taky velmi oslovilo. Uz jen proto, ze kdyz vyprchaly emoce a adrenalin, tak jsem se zamyslel nad paralelami s tradingem. Nejdriv me to prekvapilo, ze i v takovem filmu hledam trading, ale ted uz vim ze je to kladem. Zpet k filmu. Co zde bylo mozno videt?
1. Pocatecni selekce
2. Dokonaly treninkovy proces a tresty za zavahani a pochybeni
3. Odvazny ale promysleny plan
4. Svobodna volba
5. Nezlomne presvedceni a vira ve vlastni uspech
6. Mnoho sramu a zraneni v boji
7. Nesmazatelny uspech vryty do podvedomi mnoha
a jeste dva poznatky nebylo to tak ze kazdy pochyboval o jejich úspechu a ze Xerxes predstavoval dokonale ztelesneni vsech pochybovacu?! Takze porad nepripomina zivot uspesneho tradera?!!!
So: "Madness? THIS - IS - SPARTAA!!!"

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aj ja patrim medzi tych, ktori s oblubou citaju tento novy psychologicky serial, je to naozaj zaujimave a cloveka to zenie vpred za co patri Tomasovi velka vdaka a uznanie.

Co sa tyka priatelov, mam na to takyto nazor - o tejto teme sa s nimi vobec nebavit. Suhlasim, ze mnohi z nich by reagovali rozne - mozno od nevinnych narazok az po poklepanie si na celo. Napriek tomu by som ich neodcudzoval, pretoze za to priamo nemozu. Velakrat sa tu pisalo, ze taketo nieco mame v podstate vrodene najma v dosledku historickeho vyvoja spolocnosti. Rovnako mnohi z nas predtym ako sa vobec zacali venovat tradingu (aj ked ja osobne zatial nejdem naostro) a predtym ako precitali rozne materialy o psychologii, by reagovali asi rovnako. Preto si myslim, ze tuto "vlastnost" nasim priatelom a znamym nemozno vycitat. Ak by som mal kazdeho kamarata opustit kvoli tomu, ze ma v tomto smere zatvorenu mysel, tak by som mozno ostal bez priatelov. Ja osobne som tuto temu zatial vobec nikomu neprezentoval a hodlam to tak zatial ponechat. Jednoducho s kamaratmi si vyjst na pivo a kecat o zivote, o autach, o zenach a pod., pracu od toho oddelit. Mozno budu niektori z vas oponovat, ze takyto clovek sa proste nemoze nazvat priatelom, ja mam na to svoj pohlad.


Teraz trochu mimo temu otazka na [bold]travica[/bold] - mohol by si uviest o akeho brokera ide? Myslim, ze v tomto fore sa uvadzaju mena roznych brokerov, takze to nebude nepovolena reklama. Ide mi o to, ze stale som vo faze hladania zahranicnej brokerskej spolocnosti, ale vzhladom na to, ze moja anglictina nie je vhodna na telefonicku komunikaciu, uprednostnil by som spolocnost s clovekom, ktory hovori cesky alebo slovensky. Doteraz poznam len Global Futures, kde je takyto clovek a preto by som chcel kontakt aj na inych, aby som to vedel porovnat.
Dost ma totiz zarazilo vlakno s vyberom penazi cez IB, kde je nutne financne prevody schvalovat telefonicky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

nie som u GF, len som pisal, ze poznam jedine tuto spolocnost s cesky komunikujucim brokerom. A prave preto, ze som o jeho "odbornosti" cital rozne nazory by som sa chcel poobzerat aj po inych brokerskych spolocnostiach.

Ohladne IB s tebou v podstatne suhlasim, ale co ked sa mi zacne extremne darit a budem potrebovat vyber :))

Inak mi je jasne, ze to hned tak nebude, ale ja mam rad vsetko vyriesene dopredu a zaujima ma aj danove priznanie, hoci som k tejto teme cital, ze vacsina ludi, ktori toto riesia uz teraz sa k tomu nakoniec ani nedostanu :)
Ale ja uz som proste taky, chcem mat o vsetkom jasne vopred, nerad by som neskor ostal z nejakej situacie zaskoceny...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel: No co k tomu dodat :)))

Ja nad tim dneska s umevem na rtech premyslel taky a napadlo me, jak by se ty vykriky hodily treba na stoploss.

"This is where we stand. This is where we fight" - no proste neuhnuli (neposunuli) ani o krok zpatky ;)

Ale nejak si nejsem jist tou myslenkou, ze nejvetsi pychou tradera je umrit pri obchodovani :) I kdyz slozit se pri bitve SL 300 ticku, PT 1 000 000 nekde v pitu, by mohlo byt jiste chapano, jako cestna smrt ;)

Radsi otho nechme :)))
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz uz se to tu s tou bitvou u Thermophylae a paralelou k tradingu tak rozjelo, tak ja nabidnu uplne jiny pohled. Leonidas sel do valky podvedome s tim, ze zemre. Ostatne, racionalne se dalo cekat, ze 300, byt elitnich vojaku a 700 dobrovolniku stezi zadrzi 1000 nasobnou presilu. Pro me je tenhle cin ne vyrazem uvazlivosti, ale vitezstvi emoci nad racionalitou. Xerxes je pro me ztelesnenim trendu. Pak se to cele jevi uplne jinak.
Leonidasuv cin je tudiz spis obchodvanim proti trendu (coz se za jistych okolnosti jeste da pripustit) ale bez SL!
Je to sice hrdinstvi, ale dulezite je z meho pohledu prezit, jelikoz hrdinstvi je jen nedostatkem predstavivosti a hrdinu jsou plne hribitovy.
A ja chci v tradingu prezit a ne lezet s vetsinou zakopan, byt coby hrdina! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...