Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 3: peníze především


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

V prvni rade dekuji za dalsi dil o psychologii uspechu. Znovu tu bylo hodne pravdy. Pro mne je ta pravda hlavne v tom, ze kdyz si clovek stanovi nejaky cil a za tim pujde, muze toho dosahnout. Treba ve sportu, v umeni, v technice,... Pro mne je tento cil stastny a spokojeny zivot (s rodinou). Mam za sebou urcity duchovni vyvoj (vychodni), ktery mi dal jistotu v tom co chci a tak muzu definovat jak toho dosahnout. Trading do toho patri... a je to prave ta soucast, ktera zajistuje penize. Penize, ktere jsou potreba, davaji svobodu, klid, take treba moznosti poznavani krasnych mist na svete,... proste bez nich to neni tak prijemne. Krestanum se to mozna nebude libit, ale potvrzuji, ze penize nejsou nic spatneho ! Na penezich je zalozen system, ve kterem zijeme, a proto je lepsi mit jich hodne.
-------------
Jeste k diskuzi: V tom, jestli mluvit s ostatnima se ridim citem. Myslim, ze kazdy sam pozna, jestli se s kamaradem bavit treba o intimnich vecech, o zdravotnich problemech,... a o tradingu je to podobne. Kdyz na to prijde rec a "druha strana" reaguje pozitivne, tak proc ne.
Ale co povazuji za rozhodujici je vlastni priklad. Proste neurazet kamarady, kteri chodi kazdy den makat do prace, ale sam vydelavat stovky tisic tradingem (muzou byt i miliony :-)) a byt spokojeny.
Spokojeny prave z toho pocitu viteze.
Pavel

P.S.: Kdybych vubec neumel anglicky a potreboval potvrdit prevod milionu dolaru z USA zrejme bych kontaktoval svou banku, nechal si pridelit sveho osobniho bankere a tomu bych dal za ukol at vyridi vse potrebne. Samozrejme to zaplatim... :-)) Penize zivot zjednodusuji ! Ne naopak !




Link to comment
Sdílet pomocí služby

pm. mail

to PS je velmi pravdive.
jinak k tem penezum. nikdy nezapomenu na scenu z bilmu Boiler room, kde nabirali nove "maklere". je to velmi zajimava scena, a hodila by se i do tohoto serialu. mozna ji najdu na youtube. kazdopadne je tam jedna prvdiva veta, prklad urcite neni treba

[bold] Anybody who tells you money is the root of all evil doesn't fucking have any [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Toto je od me osoby naposled k tematu a neni to mysleno osobne presto rad vidim veci jinak a v sirsich souvislostech a jsem rad za nazory i kriticke, protoze ty cloveka posunou nejvice.

To regis: Mas samozrejme pravdu, ale je to jen jeden uhel pohledu. Nikde jsem nepsal ze ten cin byl rozvazny a neverim tomu, ze 300 slo padnout, byt to bylo pravdepodobne. Co se podivat takto: Recko jako trader. Leonidas jako SL. (300 ze 40000 mene nez 1%) ztrata prijmuta. Xerxes jako velky trend na vrcholu. Nezlomne odhodlani 300 jako divergence indikatoru prospech Recka. Jak skoncil Xerxes sice ve filmu neni, ale i historie v ucebnicich je mnohdy poucna. Me se to jevi jako solidni zaklad Money managementu dejin.

To all: Victory is all. I came to get a victory too.

P.S. Az budu uspesnym traderem jako mnozi zde ve foru doufam, ze pri schopnosti soustredit se na jednu vec neztratim schopnost videt sirsi souvislosti a neprijdu o smysl pro humor a schopnost vnimat hyperbolu se kterou byly psany prispevky k tomuto tematu. ;)

Good speed and Leonidas blessing to all :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

článek bezesporu skvělý, myslím si, že hodně znás potřebuje trochu motivace a články o psychologii nám tu motivaci dodávají, tedy aspoň mě ano. Je skvělé, že tady existují i takové diskuze, protože tady se můžeme "vykecat" :) předpokládám, že většina lidí co se tradingem zabývají nemá moc známých, kteří by byli ze stejné branže a okolí je nechápe na otázky typu: "A kde seženeš tu kukuřici ? Blázníš to je šíleně riskantní. Na tom můžeš jenom tak prodělat" tak právě na tyto otázky už začínám být alergický a nemám sílu někomu to vysvětlovat :) ale částečně je chápu, protože cca před 2 měsíci jsem na trading podobný náhled, lépe řečeno slovo trading mi pranic neříkalo. Teď mě to chytlo hodně a nenechám se odradit, uvažoval jsem proč tak moc chci v tradingu uspět a zjistil jsem, že ani ne tak kvůli peněz, jako spíše o pocit samostatnosti, svobody, nezávislosti a také, že budu v něčem dobrý, lepší než ostatní.
Jsem 21-ti letý kluk, kterého moc nebavilo neustálé kalení v hospodách. Jsem trochu více filozoficky založený a při přemýšlení o životě jsem přišel na to, že se děsím toho, že bych ráno vstanul, šel do práce, přišel pozdě večer, v práci se tresoval a dělal něco co mě nebaví, přišel domů, povečeřel a šel spát a tento kolotoč mít až do důchodu. Chci taky z toho života mít. Nejsem líný, teďka skoro veškerý svůj čas trávím učení se tradingu a všem věcí, které k tomu patří, pokroky tady určitě jsou, sestavuji si jednoduché strategie, testuji je, zatím všechno vychází, ale cesta to bude určitě dlouhá, ale mám ze sebe radost, že postupuji vpřed ač malými krůčky, ale za tu změnu životního stylu to stojí, navíc jsem hodně cílevědomý člověk, který nedokáže žít bez cíle a jenom tak proplouvat životem, svět nezměním, měním sebe :) Už rok se zabývám jogou - psychická cvičení, účinky na psychiku jsou skvělé, člověk je skvěle zrelaxovaný a pomocí autohypnozy (autosugesce) jsem zjistil, že se může "napravit" ne zrovna vhodný finanční čtverec či upravit zakodované myšlení typu "čím víc pracuješ tím víc máš peněz. nesmíš dělat chyby" Opravdu všem hlavně tedy začínajícím traderům bych doporučoval navštívit nějaké joga centrum a zapsat se do kurzu psychohygieny (to jsou civčení na psychiku nikoliv fyzické cviky, které jsou upřímně řečeno na nic) kurz má většinou 12 lekcí, chodí se tam jednou týdně na cca 2 hodinky. Hodně zdaru přeji všem a nevzdávejte to :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

remarque,

tak zkus nerikat ze delas komodity ale treba indexy nebo akcie. to kazdy zna. proste obchodujes na bure a kupujes akcie a budes mit klid. kukurici a ropu nikomu nevysvetlis a kdyz to bude vypadat ze jo, stejne ti v duchu nebudou veri a za zady budou tvrdit ze si v nejaky sekte nebo letadle

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 >> tak samozřejmě, že to rozvedu, naznačím, že se jedná o něco podobného jako obchodování s akciemi na burze, to už lidé pochopí, ale stejně se moc nerozkecávám lepší je vážně čas trávit jinak, smysluplněji než vysvětlováním :) A o letadlech ani nemluv, znám hodně lidí, kteří tomu dokonce opakovaně naletěli..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

dobrý článok Tomáš, len by som trochu polemizoval s tvrdením, že peniaze akosi automaticky znamenajú absolútnu slobodu. Predsa len som náchylnejší prijat tézu, že sloboda a najmä absolútna, je stav ducha. Ak sa človek rozhliadne okolo seba, vidí aj pomerne dosť bohatých nešťastníkov. A napr. na uliciach indických miest, plno v pohode žijúcich "bezdomovcov". Človek na vysokom levely by mal vedieť bez dramatických výkyvov znašať jedno, i druhé.
Pravdepodobne je možné na takýto level dospieť aj cestou, ktorú si pracovne môžeme nazvať "money-do" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

remarque,


úplne mi teraz vravíš zo srdca......v živote neexistuje nič, čoho by som sa desil viac ako práce a svatby:) Z toho druhého časom určite vyrastiem (aspoň dúfam) ale to prvé je už vo mne doslva a do písmenka zakoreňené a viem, že sa to nikdy nezmení. Nejde ani tak o prácu samotnú (veď aj trading sám o sebe si vyžaduje okrem iného kopec koepc tvrdej práce) ako ten pocit väzenia, stereotypu, jednoducho maximalnej neslobody a závislosti.
Pači sa mi tvoj filozofický prístup, je fajn zamyšlať sa nad životom, rôznymi faktami a prvkami s ktorými prichádzame denne do styku a vyhodnocujeme ich ako niečo samozrejme pri tom po dlhšej myšlienkovej analýze prichádzame nato, že sme vedľa jak ta jedľa. Musim skonštatovať, že hoci som sa vždy považoval za inteligentného človeka (s tým, by moja mamka nesúhlasila, kedže som 4. decembra kvoli tradingu nechal školu :D a to inteligentní ľudia vraj nerobia) až po objavení trdingu a celkovo myšlienok businessu som sa stal doslova NIEKTO. Nespomínam si presne kďe som to zahliadol, ale jeden pán tam spomína, že aj keby do konca života nezarobil ani korunu, nezvesil by nikdy hlavu, pretože trading mu bol a je obrovskou školou do života. S týmto tvrdením sa maximalne stotožnujem. Trading ma naučil ovladať sa, pochopiť význam svjích pocitov, mať chladnú hlavu, zvládať krízove situácie, obohatil mi život, vyplnil mi sny :)
Ešte jedna vecička ma trošku trápi.....celkom chápem, že starší kolegovia to maju tažšie a že není moc jednoduché dostať ľudí odchovaných iným režimom na svoju stranu a tak radšej mlčia, alebo tému nerozoberajú do detailu, ale prečo taký mladý človek ako ty, ma s tým problém?.....ja sice neobchodujem komodity, ale operujem v segmente SPAD, mám 20 rokov, ale kamarati aj znami ma celkom chápu a mnohi sa dokonca výzvedajú ako čo funguje, aj keď je pravda, že nikedy padne frazička tipu: čo spravíš ked prideš o všetko? Ja paradoxne o tradingu s nezasvätenými nemam moc chuti rozprávať ale na druhej strane to beriem tak, že možno sa z tych pár ani nie skeptikov, ale ustráchancov najde niekto, kto pochopi pointu, because trading is the passion, a oslobodi sa od vrodenej a hlboko zakorenenej tipoĺógie života a zato mi to stojí.
Zavérom chcem vyjadriť obrovskú vďaku Tomášovi a Petrovi nielen za tento vynikajúci članok, ale za celu túto KRÁSU, ktorú vytvorili, pretože som si istý, že bez nich by som bol tak maximálne na rázcesti. Teraz som už však na jemne, ale preca trošku vydupanej cestičke...MOJEJ CESTIČKE. Pan Boh Vám to vráti minimálne na deťoch páni .

Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

enkidu >>

zdravííím.. těší mě, že sympatizuješ s mým přístupem k tradingu i k životu, myslím si, že my dva jsme jedni z nejmladších tady na finančníkovi, jsem rád, že jsem narazil na někoho kdo je na tom obdobně jako já :) Jsi skončil se školou ?..odvážný to krok, jestli správný to raději řešit nebudu, to je tvé rozhodnutí, tvůj život :) Asi oba dva schledáváme trading jako "jedinou" volbu. A zažitý vzorec chování "buď pracovitý, čím víc se budeš snažit v práci tím více vyděláš peněz" je blbost, jestli je člověk zaměstnancem tak takhle to opravdu nechodí, já se snažil opravdu moc v zaměstnání, protože jsem si chtěl s přítelkyní našetřit na byt, pracoval od rána do večera, snažil se zlepšovat, být v kolektivu zaměstnanců nejlepší, bral jsem 8000 Kč čistého (nynější minimální mzda v ČR) a když jsem si řekl šéfovi o přidání tak mě vyrazil. Takto se to má opakovat celý život ? Ne děkuji. K tradingu jsem se dostal uplnou náhodou, věnuji se kurzovému sázení, na které se snažím aplikovat pravidla money-managementu, s pravděpodností jsem si pohrával tedy už nějaký čas, ale toho chci zanechat a věnovat se tradingu, to už je trošku solidnější business a jestli to mohu srovnat s kurzovým sázením tak se na trading poměrně snadněji aplikuje money-management. Upřímně se divím, že tvojí známí, vrstevníci, tě docela chápou a mají trošku zájem poznat trading blíže, ti mojí ne, myslím si, že i mladí lidé ve věku 20-ti let mají v sobě zaryté pro trading špatné myšlení, sice nepoznali minulou dobu, ani já ne, ale ten způsob myšlení se asi jakýmsi způsobem předává pomocí rodičovské výchovy. Když se někomu snažím vysvětlit trading tak jde na nic vidět, že se brání, že o tom nechcou nic slyšet. Ale pár jedinců po hodně obrazném vysvětlení projevilo zájem, tak jsem jim doporučil přečíst si komoditní manuál tady na finančníkovi. Jeden mi do týdne volal a říkal, že to je skvělé a že on má nějaké finance, já taky, takže bychom náš kapitál spojili a začli, navrhoval začít příští týden :)) Chtělo se mi smát, jsem mu řekl at raději ty peníze veme, zakope někde do země, zalívá a že spíše tímhle způsobem se mu ty peníze rozmnoží :) a když jsem mu řekl, že to chce poctivé studium nejenom trhu ale i sebe tak řekl že na to nemá nervy. Víš co ti ale povím ?..jsem rád za takové lidi, utvrzuje mě to v tom, že 80% lidí, kteří v trzích neuspějí jsou právě takové typy, tudíž uspět v trzích určitě lze. Tak hodně úspěchu ti přeju a když tak se někdy ozvi, čau :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to remarque,


no chlape, kde si sa flákal doteraz :)))ale nie, som rad že si sa ozval a že sa mi opät potvrdila jedna stara známa múdrosť, že kto hľada ten najde, pretože už dlhšie som tu hľadal spriaznenu dušu:) nie je to sranda ani v tejto komunite s každým vychádzat za dobre a určite aj teba zarazili niektoré príspevky.
Škola?.....máš pravdu, ťažko posúdiť do akej miery to bol správny/nesprávny krok. Viem že som to síce napísal ako keby som sa jedného pekného rána zobudil a bum, ale nie, predchádzalo tomu mnoho mnoho úvah a dospel som k jednoznačnému záveru, že škola mi viac berie ako dáva, takže voľba bola jasná....ja som človek dosť pocitový a nerobi mi problém rýchlo sa rozhodovať a nie len to. Nemám toho za sebou sice veľa, veď som sopliak, ale zatiaľ som sa rozhodol vždy správne a ja musím byť proste vnútorne spokojný....radšej budem tradovať par rokov v chudobe, pretože o svojom budúcom úspechu som ani na sekundu nezapochyboval a ono to proste príde, ako mať stály (dajme tomu že aj dosť slušný) príjem a každy deň piliť kočke uši s tým, aký som nespokojný a že nemám dosť síl s tým niečo spraviť. Nemám nič proti zamestnaniu, ale ja som sa jednoducho narodil s akousi vnútornou hrdosťou ktorá neznesie, aby mi niekto iný, ako ja sam organizoval deň. Keby som sa trepal do zamestnania, to by bola hotova samovražda. Ja prechovávam a budem prechovavať obdiv k ľuďom, čo dokážu aj 50 rokov makať v jednom nudnom stereotypnom zamestnani?...no toto nazývajú život???
A keď sa možem spytať, ty sa momentálne pohybuješ v akej komunite? študuješ?....pretože tí moji kámoši a známi sú právnici a ekonómovia, takže celkom majú blízko k takýmto veciam. Možno ide aj o spôsob podania, alebo aby som to lepšie vystihol, o cestu, akou sa o tom dozvedia. Ja som im prvý nič nepovedal, oni sa vlastne vyzvedali, že či som blázon skončiť so školou a že čo robím atď...
ináč tak celkovo ľudia, to su zvláštne tvory. Mýšlienkovo strašne chudobní a ľahko manipulovateľní. Ja to volám kolektívné chovanie...ako take ovečky. Keď povedia desiati, že je niečo nebezpečné, tak ten jedenásty uverí, bez toho aby to vyskúšal a trošku popremýšlal(proste hotová vec o ktorej sa neoplatí diskutovať) ale keď nepovie nikto nič, tak ten jedenásty sa vrhne do takých sračiek, že už na prvý pohľad je to nebezpečnejšie ako predošlí prípad, ale on sa dokonca cíti ako neohrozený hrdina. Mám nato aj par vtipných, niekedy až slzy do oči tlačúcich príkladov, ale nechcem tu niekoho znervózňovať , pretože už teraz mam pocit, že som trošku out of topic.
Ten tvoj kámoš iný kapo:)) to máš tak, buď sa ľudia k niečomu pripravujú ako lačný k sraniu, alebo skočia bez prípravy do prvého bahna čo nájdu....to je tých 80% ktoré si spomínal..keby to nebol taký business, kde sa investične spoločnosti tak nabaľujú, tak by nebolo odveci presadiť niečo ako ´´zákon proti hlupákom´´ podobné dopravným skúśkam keď chceš riadit automobil...by to možno kleslo na 60% :))nie menej, pretože je pravda, že ludská sprostosť nemá hraníc.
OK, dúfam že aj nejakou inou cestou pokecáme aby sme tu nezaberali priestor. Mail asi nemožem uviesť.niečo vymyslíme


tak teda zdarec kámo a veľa úspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mimart Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
>
> dobrý článok Tomáš, len by som trochu polemizoval
> s tvrdením, že peniaze akosi automaticky znamenajú
> absolútnu slobodu. Predsa len som náchylnejší
> prijat tézu, že sloboda a najmä absolútna, je stav
> ducha. Ak sa človek rozhliadne okolo seba, vidí aj
> pomerne dosť bohatých nešťastníkov. A napr. na
> uliciach indických miest, plno v pohode žijúcich
> "bezdomovcov". Človek na vysokom levely by mal
> vedieť bez dramatických výkyvov znašať jedno, i
> druhé.
> Pravdepodobne je možné na takýto level dospieť aj
> cestou, ktorú si pracovne môžeme nazvať "money-do"
> :)

Suhlas, ja len dodam kratky pribeh: /neni z mojej hlavy/

Bohatý továrnik sa počas svojej dovolenky pri mori díval na rybára, ktorý sedel pohodlne vedľa svojho člnu.
"Prečo nejdete loviť ryby?" pýtal sa.
"Pretože som dnes ulovil už dosť." odpovedal rybár.
"Neulovíte viac rýb ako potrebujete?" pýtal sa bohatý muž ďalej.
"Čo by som s nimi robil?"
"Mohli by ste si viac zarobiť a potom si kúpiť lepší čln, aby ste mohli plávať ďalej a uloviť viac rýb."
"A čo potom?"
"Potom by ste si mohli kúpiť nylonové siete a potom uloviť ešte viac rýb a zarobiť ešte viac peňazí. Za nejakú dobu by ste mali celú flotilu a boli by ste bohatý ako ja."
Rybár sa opýtal: "A čo by som robil potom?"
"Potom by ste si užívali života."
A čo si myslíte, že robím teraz?" znela rybárova odpoveď, ktorý sa pritom pokojne díval na more...



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Enkidu, Remarque:
Zdravím Vás oba,
přečetl jsem si Vaše příspěvky a skutečně musím říct, že mám téměř stejné zkušenosti, asi budu nosit dříví do lesa, ale i tak bych tu chtěl napsat pár řádků o svých zkušenostech. O tradingu jsem se zmínil několika svým nejbližším přátelům, když se řeč stočila na téma "co teď děláš? co plánuješ?" atd.a osobně jsem se setkal se 2 přístupy. Zjednodušeně, buďto si lidi myslí, že na tom pohádkově zbohatnou, nebo na tom žalostně prodělají všechny peníze. Jeden známý mi po 10 minutách, kdy jsem mu vysvětlil základní princip, řekl doslova větu: "Tak fajn, budem bohatý." v tu chvíli jsem radši změnil téma:) Druhý se mě asi za 2 týdny zeptal, jestli už obchoduji s reálnými penězi, aniž by si přečetl cokoliv o tradingu, co jsem mu půjčil nebo ukázal. Na druhé straně se mi dostalo ťukání na hlavu, že jsem se zbláznil, a že to je naprostý nesmysl, aby obyčejný člověk, ještě k tomu v mém věku, kdykoliv vydělal na burze:) Na druhou stranu, ti samí lidé si docela často stěžují na nedostatek peněz a na to, že jim vlastně samotné dokončení školy nezajistí slušné pracovní podmínky v budoucnu. Ono je asi skutečně jednoduší, hledat jednoduché důvody a stěžovat si, než na sobě začít pracovat....
Přeji hodně úspěchu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...