Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 3: peníze především


Doporučené příspěvky

to regis

Ze zblbnutí z úspěchu mám velký respekt a trochu obavu.Pokud budu schopen vydělat v tradeingu dost na pokrytí závazků, na auto, na to dělat věci které mám rád, náhodou se mi i začne víc dařit ve sportu apod, tak to bude asi na mozek dost náročný a bude težký ho moc "nepřehřát".
Co mě uspokojuje je že tohle hrozí i starším a životem protřelejším, nejen v tradeingu.Takových chlapů co po 40 náhodou zbalí nějakou mladou naivku a pak si myslí že jim ujíždí s rodinou vlak a opustí po 20ti letech manželku a děti je hodně, vím o čem mluvím.

PS:nápad udělat nějaký tzv.klub mladých začínajících traderů se mi zrovna nezamlouvá, přijde mi to zcela zbytečné, ale je to jen můj názor, nebrat jako kritiku

mějte se, Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Panove, kdybych mel ve svem zivote moznost zmenit jednu jedinou vec, tak bych chtel byt o 15 let mladsi a zacit se studiem tradingu v dobe, kdy mi bylo 16. Bohuzel v te dobe tyto veci znamy v CR nebyly v te mire jako jsou znamy dnes. Vek je vyhoda, tak ji hodne vyuzijte. Az budete mit rodinu a zamestnani na plny uvazek, studium tradingu bude mnohem, mnohem tezsi. Mimochodem, v 17ti letech jsem prodaval AMWAY a HERBALIFE :) Herbalife byl muj omyl, Amway byl dobry krok :) Obesel jsem vsechny ucitelky ze stredni skoly a delal jsem business o prestavkach :D A pak ze to nejde...

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Enkidu, Remarque, MiroslavCZ, Vcelka...
zdar je mi 17, takže myslím, že bych se k vám mohl přidat. Jinak k tomu, co zde padlo, že mladí nemají tolik zaneřáděné podvědomí... Já nad vším dost přemýšlím, což je pro trading výhoda, ne však pro běžný život. Dokázal jsem z obchodování zcela odbourat emoce, což se ale přenáší i do mého života. Vybudoval jsem si okolo sebe těžko proniknutelné hradby. Všichni lidé okolo mě patří mezi ty lidi, kterým jako jediná možná alternativa připadá normální práce s průměrným platem. Já působím jako exot, protože jsem kdysi dávno rozhlásil, že chci být milionář (a přitom si nekoupím ani zmrzlinu, protože šetřím každou korunu na kapitál). Nemám ve svém okolí spřízněnou duši a připadám si dost osaměle. Na základce jsem měl pár kamarádů, ale na střední jsem vyloženě nezapadl. Jsem ve třídě lichý, tudíž sedím sám. Pokud se na mě někdo podívá, odvrátím pohled. Mám komplex méněcennosti. Jsem naprostý looser v míčových hrách; další to bod k mému podivínství. To že pravidelně umistěji na předních místech v biologických olympiádách oceňuje jenom profesor biologie.
Jednou jsem se s těma takzvanými kámoši ožral. Moje zábrany a bloky se dočasně odbouraly. Jeden z nich prohlásil, že snad nejsem tak divnej, jak jsem mu po celý ty roky připadal. Za dvě hodiny mě začali nabízet, ať si s nima dám hašiš. Naštěstí jsem toho nevypil až tolik. No nic, aspoň tři hodiny jsem si nepřipadal jak pátý kolo od vozu
Možná, že na burze dosáhnu pěněžního úspěchu, nevím však, jestli mi to napomůže ke štěstí. Takhle to dál nepůjde. Jestli se sebou něco něudělám, tak mě to vychvalované mladí proteče mezi prsty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,

abych teke trochu prispel i z te "vzdalenejsi" strany (je mi 46 let). Studium neni jen o tom, nacpat si do hlavy informace z tisicu stranek skript.
Moji byvali spoluzaci ze zakladni nebo stredni skoly se v podstate "nehli" ze sveho rodiste/mista stredni skoly a vetsinu sveho volneho casu travi v hospode / na rybach / ...
Moji byvali spoluzaci z VS jsou nyni "rozptyleni" po celem svete, jsou majiteli firem, pracuji v manazerskych pozicich - a i kdyz nevydelavaji miliony rocne, jevi se mi mnohem spokojenejsi a hlavne svobodnejsi. Rozhodne nejsou 100% zavisli na nekom jinem, nez na sobe. Jsme spolu v kontaktu a obcas si prohodime par informaci ...
Tech 5 let zivota na skole, ktera tady nekteri povazuji za ztracena, Vam mozna za par let budou chybet - kontakty a zname sveho veku, ziskane pri studiu, uz nikdy a nikde neziskate.

A ackoliv titulek vlakna zni "... penize predevsim...", plati to urcite dost nadnesene.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si pročetl toto vlákno a musím říct, že z posledních příspěvků jsem se spíše dozvěděl kolik komu je let, jak se kdo opíjí aj. Pokud chcete uspět v tradingu, tak zkuste zaměřit své úsilí na něco prospěšnějšího než je debata o klubu mladých a podobné věci.
Co takhle zaměřit se na nějaký pattern, dělat backtest, šetřit na brigádách na základní kapitál? To mi připadá jako smysluplnější činnost.
Já osobně na tyto stránky narazil před více než 2 lety, od té doby jsem šetřil z každé brigády každou korunu, mezitím studoval například Eldera, Douglase a nakonec jsem skončil u Rosse, několikrát jsem četl jeho knihy. Zaměřil jsem se na 1-2-3 a Rh formace. Nedávno jsem začal obchodovat US akcie.
A jak se mi toto podařilo? (v žádném případě neříkám, že je to nějaký úspěch nebo tak něco) Místo debatování o věku a zda něco jde či ne, jsem si prostě vše sám zkoušel, učil se a ted obchoduji.
Doufám, že tento můj příspěvek nebude nikdo brát jako nějaký urážející nebo útočný. Jen chci ukázat, že by se člověk měl snažit hlavně zapracovat sám na sobě a neřešit zbytečnosti, které jen odvádějí pozornost od důležitějších věcí.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Beginer:

no urcite mas pravdu, ale ako uz bolo povedane mnohokrat , profesia tradera je hodne osamela , a tak nevidim nic zle ze sa chcu chalani kontaktovat a povzbudit sa. je to prirodzene, urcite by bolo super dozvediet sa na co nove kto prisiel, ja som svoj system pocas dvoch tyzdnov kompletne zanalyzoval, 2x som sa snazil ho optimalizovat, ale urcite by nebolo na skodu ho s niekym prediskutovat,

momentalne riesim problem s brokerom, a neviem si radya tiez by sa to urcite dalo prediskutovat. je to proste dobry napad, ale myslim ze by si na to chalani mali vybrat nejaku sukromnu miestnost na chate alebo cez skype , Icq, a tam porozoberat, co ich zaujima. a tak

Btw: mame pred sebou vikend, kedy bude vacsina s nas backtestovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi máš beginnere pravdu. Starý negativní myšlení se snažím nahrazovat tím pozitivním, ale jde to pomalu. Pokud má být zdejší diskuze převážně věcná a týkající se věcí bezprostředně blízkých k obchodování, budu již mlčet. Asi jsem jen mladý naivní puberťák, jehož názory na cokoliv se neustále mění. Skoro závidím vám starším vaše životní zkušenosti. Já se pouze učím z knížek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Felix,
já neříkám aby jsi mlčel, to v žádném případě. O moc starší než jsi ty nejsem, je mi 20 let. K věcem ohledně obchodování jsem se dostal v 16, v té době jsem udělal můj první obchod s podílovým fondem (nakupoval jsem na základě utvořeného support, což jsem v té době ani netušil, že něco takového existuje). Pak jsem četl Řepíkův manuál, chvíli na to jsem narazil na finančníka. Poté se mi do rukou dostal Elder, Douglas, Ross. Hlavní je, ne jen číst, ale vše co se ti zalíbí si hned odzkoušet a doporučuji na větším vzorku dat.
Halvně to ze začátku chce vůli vydržet a šetřit si peníze na první obchody.
Za mnohé co umím a vím, vděčím například Libicovi, nebo contenttraderovi z fora Joe Rosse.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Felixi je jedno jestli ti jdou míčový sporty. Mě taky nejde fotbal, tak ho nehraju. Člověk by se neměl zabývat tím co mu nejde, ale tím co mu jde, a v tom se snažit zdokonalovat. Je to stejný jako v tradingu, taky se věnuju a snažím se poznávat indikátory který mi sedí a ty co mi nesedí tak těm se nevěnuju.

A už jsi se na to díval tak, že z pohledu někoho jinýho jsou "divní" oni? To je běžná tendence, že za divný je považováno všechno co se odchyluje od normálního chování. Od dědy mám na talíři dnes a denně jak si představuju budoucí život, když se kouknu do sešitů jednou týdně. Nikdy nepochopí, že nemám důvod učit se chemii protože to jde mimo mě. To že se na nějakou problematiku někdo dívá jinak ještě neznamená, že právě ten jeho pohled je jediný správný. Kdyby všichni měli úplně stejný názory a dovednosti tak by tu byla nuda. A navíc, když jsme v první třídě měli nakreslit čím bychom chtěli být, nic jsem nenakreslil protože jsem nevěděl jak se kreslí milionář :)

Ale to už trochu off-topic, no.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Felix: No tak hlavu vzhůru. Míčový hry? Ve skutečnosti umí do balonu kopat jen pár dobře placených profesionálů, pochybuji, že hoši na těláku umí doopravdy hrát fotbal. Co je tvůj problém a důvod proč jsi vlastně nezapadl do společnosti své třídy jsi už sám řekl a to je důležité, že si to sám uvědomuješ. Odboural jsi z obchodování emoce. Skvělé! Ale neměl bys to příliš tahat do osobního života, pak vznikne že se člověk uzavře od okolí. Určitě jsou v životě chvíle, kdy by se měli zásady a práce hodit jednoduše za hlavu a bavit se s ostatními tobě sympatickými lidmi (pozor na takykamarády), kteří třeba nebudou špickový tradeři a zarytí čtenáři Kiyosakiho, ale bude pro tebe jejich společnost příjemná, holt pak ze sebe musíš shodit to obchodní břemeno a naladit s nim společnou vlnu tak si získá opravdové přátele, kteří třeba nikdy nebudou mít ambice stát se tím, čím chceš ty, ale budou tě jako kamaráda podporovat, sice ti nebudou radit co s penězma, jak obchodovat (to bys asi ani nechtěl), ale budou ti takovou oporou. A určitě dělej všechno proto, aby jsi nezůstal uzavřený celý zbytek života před normálními lidmi, protože z těch se budou vytvářet tví opravdoví přátelé, které potřebuje člověk k životu. A pozor až budeš milionář, tak bude navázání opravdového přátelství ještě složitější, protože se ti bude nabízet spousta ''takykamarádů'' ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
  • 2 years later...

Děkuji Tomáši za další podnětný článek.

V mém okolí, co se týče přátel, jsem se ale vesměs setkal s pozitivními ohlasy. Když jsem se zmínil o tradingu, rádi si poslechli, co jsem jim řekl. Když jsem se zmínil o tom, že ve prospěch tradingu jsem možná i ochoten zanechat studií, abych si jel do zahraničí zajistit kapitál, zajímal mne jejich názor, jaký na mě budou mít, když už nebudu stejný jako oni, jestli budu nějaký „méněcenný“ a odpověď zněla: „Když v tom budeš úspěšný, budeš vydělávat a nezanecháš těch studií pro nic za nic, tak je úplně jedno, jestli studuješ vysokou nebo ne“. Tato odpověď mě potěšila a vím, že pokud se tak stane, nemusím mít strach, že pro lidi budu jako z jiné planety.

S diametrálně odlišným přístupem jsem se setkal u rodičů. Když jsem matce řekl, že chci být bohatý a úspěšný trader, tak se mě zeptala: „a to chceš tak moc peníze?“ Odpověděl jsem jí, že chci finanční svobodu. O tom, že mě studia nebaví a nejsem s nimi spokojený, ani nechtějí slyšet. Já zas nechci slyšet o jejich životním standartu, který je, být vlastně celý život ve společnosti střední střídy.

Ten příspěvek se může jevit takový, že jsem vůči svým rodičům nevděčný, ale není to tak. Jsem rád za to, s jakou láskou mě vychovali a jak se o mě starali. Jen v oblasti finančního myšlení a svobody mi nedali prakticky žádné informace, to jsem chtěl říct.

Snažil jsem se s lidmi diskutovat, jestli bych bych měl dělat to či ono, ale ono to nemá smysl – všechny odpovědi můžu nalézt akorát v sobě a věřím, že ať se rozhodnu jakkoliv, tak to bude rozhodnutí správné a budu si za ním stát.

Ještě jednou díky Tomáši za skvělý článek.

Dušan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...