Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 3: peníze především


Doporučené příspěvky

Remarque: kdepak nepatříš mezi nejmladším... já mám 19 let :)), mám ale pocit že tu jsou i kluci kolem 16let. Ale možná jsem před pár dny způsobil, že zde bude i mladší traderka (14let). Těžko říct jestli na to není příliš brzo v jejím věku, ale podle toho co už zažila by měla být disciplína její druhé jméno, takže pokud nakonec neřekne, že na to sebezvdělání nemá nervy (což nepředpokládám), tak nám tu vyroste druhá Williamsová :)
Mimochodem taky si myslím, že těch 80% budou z velký časti rychlíci, co chtějí bezvadný AOS aniž by tomu rozuměli, nechtějí se nic učit nebo ti co vyměnili kasíno za trading, hazardéři hráči. Myslím, že na toho, kdo na sobě 1-2 roky poctivě pracuje by se ve 20% místečko mělo vždycky najít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Enkidu, Remarque, MiroslavCZ zdravim.Nechci se vytahovat jsem ještě mladší, 18 let. :)))

Myslím že na věku nezáleží, předsudky mají lidé všeho věku, i mí velmi chytří a vzdělání kamarádi.O tradeingu jsem řekl jen pár přátelům a vypozoroval jsem že dost záleží na rodině, jak již nikdo napsal předemnou.Asi jsme moc liberální rodina, když se o tradeing a financnika.cz před časem začala aktivně zajímat i moje mamka.Jinak nevím jak u vás ale pro mne je podpora rodiny hodně důležitá, když jsem na ní závislý jako student.

mějte se a hodně úspěchů nejen v tradeingu

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vzhledme k počtu velmi mladých traderu by mě zajímalo, jestli někdo z místních vníma věk jako nevýhodu. Ono v 18 je člověk učenlivější, než řekněme ve 40, zas na druhou stranu, pokud bylo několikrát označeno, že psychologie je základ, pak bych si myslel, že nižší věk může být na škodu. Myslím, že ochota podstoupit riziko je v tomhle věku výrazně výrazně vyšší. Ja pamatuji, co jsem v té době vyváděl a doteď mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Stejnětak, je statisticky prokázáno, že například v autech riskují nejvíc muží do 30. Jako nejmíň problémové období je u mužů označován věk mezi 30-45 lety. Myslím, že právě období kolem 18 může v tradingu klást enormně vyšší nároky na disciplínu, protože udržet ji v tomhle věku je daleko složitější. Nebojíte se toho, pánové? Nebojíte se, že když vám to ze začátku půjde, rychle se dostanete do situace, kdy "ulítnete"? Já vím, jak jsem se choval jako hovado, když se mi dařilo těsně po revoluci, v podobnem věku, jak jste vy vydělávat velké peníze, dodnes se za sebe stydím. Každopádně vám držím palce a přeji , ať to vyjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já si taky myslim že je to čistě individuální, někdo je zodpovědný po celý svůj život a někdo je hráč a riskuje i v pokročilejším věku. Jedinou výhodu možná vidím v tom, že člověk kolem těch 20 let nemá rodinu a děti, většinou ještě studuje, tak má teoreticky víc času, kdy se může tradingu věnovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Enkidu,

zdravíííím :) bylo by fajn kdybychom si mohli psát jinou formou než tady at nezabíráme místo, škoda že nelze uvést e-mail :( umíš morzeovku ?..že bychom si tu adresu řekli takhle :) Mě tak napadlo, že bychom mohli udělat takové společenství nováčků a lidí v našem věku co mají +- těch 20 let, co jsou ve stejné situaci jako my, vzájemně bychom se mohli podporovat a nepřipadali bychom si tak osamoceni, tady na finančníkovi sice taky máme kolegy, ale asi stejně jako já cítíš, že oni jsou už zkrátka na druhém břehu nebo alespon o pořádný kus cesty dál než my. Moji známí jsou vesměs studenti vysokých a vyšších škol, sem tam ještě středoškolácí, ale připadá mi, že většina vysokoškoláků studuje kvůli tomu, že prostě ještě nechce nastoupit do reálného života, takoví věční studenti, lidé bez cílevědomosti, podléhající názorům ostatních, tak proto asi mají skeptický názor k tradingu, protože dají na zvěsti z agentury JPP (jedna paní povídala) :) A k tomu zaměstnání a stereotypu - pokud člověka zaměstnání naplňuje, chodí do něj rád, dostává adekvátní plat, tak nevidím důvod proč do něj nechodit, oba ale víme že taková zaměstnání moc nejsou.
Teďka studuju psychologii (ne ve škole, ale ze záliby) a můžu ti říct, že chování lidí je opravdu zvláštní, někdy si říkám, že lidé se spíše chovají jako stroje.

Tak se drž a opovaž se opustit z naší traderské cesty, zdar :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ >> zdravím, jestli teda ta tvoje známá je hodně disciplinovaná, tak šanci určitě má, ale uvažuju nad tím jestli by to pro ni bylo dobré uspět v tak mladém věku. Víš zastávám názor, že člověk si v dospívání musí něco projít jinak nedospěje, např. zamilovat se, pak se následně spálit, po druhé a po třetí, určitě víš jak to myslím, proto si myslím, že by člověk do 18-ti měl žít podle "zažitých pravidel dospívání" a jestli tuhle otapu dospívání prošvihne tak to z psychologického hlediska může mít na osobnost katastrofické následky.

regis >> myslím si, že každý věk má své pro i proti. Nemůžu mluvit za své vrstevníky, protože vím, že někteří jsou typy, které si tuningují svojí káru, hrají si na největší machry, jejich cíl je o víkendu sbalit nějakou kost, někteří jsou jiného ražení, například já se považuju za dospělého cílevědomého a disciplinovaného člověka, určitě pro nás mladé je výhoda, že nemáme své rodiny, tudiž ač se věnujeme pracovním věcem, tak máme dost času na studium a určitě nemáme problémy s financema, ne že bych si já finančně nějak vyskakoval, ale nemusím například platit dovolenou, dětem nové boty, školné a podobně. A jestli člověk v mém věku bude rozhazovačný když se mu začne dařit ? Já určiitě ne, zlepšoval bych si životní styl to každopádně, ale abych si hrál na machra a všechno prošustroval to ne. A ještě mě napadla jedna výhoda, kterou mladí lidé mají - nemají tak moc zaneřázené podvědomí. Uvažoval jsem nad tou problematikou a když to vemu ze svého pohledu tak začít se věnovat tradingu mezi 20 a 30 lety mi příjde nejlepší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

regis, tomnes and all the young guys



Remarque 21, Enkidu 20, MiroslavCZ 19, ramiro001 18 :)))) je volna este 17, 16, 15ka...hallo???
pozerám že sa tu začína rozbiehať diskusia skôr na tému : DO AKEJ MIERY JE ROZHODUJÚCI VEK?
Mám pocit, že čo sa veku týka, je to asi rovnako diskutabilná téma ako či je lepšie rastová alebo hodnotová stratégia.
Záleži to od toľkých faktorov,že asi by som tu písal do zajtra, keby som vymenoval len tie, čo ma momentálne napdli. Určite každy vyskúšal za svojho života pár holiek a iste mi dajú mnohí zapravdu, že pravidlo, čím staršia, tým inteligentnejšia, rozvážnejšia, vyspelejšia,....proste neplatí. V každom pŕipade musím súhlasiť s Tomášom, že vek nerozhoduje.....nie je dôležité kedy začneš, ale začať a vytrvať. Som zástanca toho, že aby mohol byť človek v tradingu profitabilný a staviať sa k tomu profesionálne, musí aj trošku vnútorne dospiť, ale netvrdím, že to nemôže byť v 13.

to regis,

.))) jake psycho otázky..nebojite sa?....keby som sa bál, nerobil by som to. Ale chápem ťa. Je to všeliaké, možno mladý neskúsený trader so žiadnymi životnymi prehrami môže byť oveľa úspešnejší ako 40 ročný, pretože este nemá odvedomie ovplyvnené takým mixom životnpych skúseností, ktore možu byť v tejto brandži dosť silným blokom. Na druhej strane sa k tomu ten maldý môže staviať velmi povrchne a mnohe veci podceniť a zbytočne sa pripraviť o veľké čiastky, alebo dokonca by sme mohli polemizovať o tom, či je fajn od mlada profitovať, pretože by podla mňa boli u toho tradera peniaze v dosť veľkom nebezpečenstve, pretože prehry netreba len poznať ale treba ich prežiť a precítiť. Mňa osobne napríklad prehry strasne posilili a objavil som ake stavy, ktore som dovtedy nepoznal a som rad, lebo stal som sa imunnejši a nevymenil by som tieto skúsenosti za nič......regis, inač ja sa správam ako hovado či už som na tom finančne dobre alebo zle :)

to remarque,

no, napadlo ma, keď som bol minule na traders fore, že take trders forum junior by nebola zlá vec. teraz ťa celkom nerozumiem ako si myslel že oni už su na druhej strane brehu....ako bavíme sa o skúsenostiach, alebo o veku?....lebo zase si myslim, že tu je aj kopec 40tníkov, ktorí len nedávno zistili, čo je trading a začali sa tomu sériozne venovať. Neviem ako ostatní mladí, ale ja sa napr. neskúsený necítim, skor osamotený ako pišeš. obchodujem naživo už dosť dlho, mám svoj stýl a cestu, nikdy som nerobil papertrading, proste to nepasuje k mojej povahe, mám ine názory na money management atď.....keď si čítal knižku market wizards, tak sekcia o markovi Minervinim, to keby som tam vymazal vety o ziskoch a dlžke tradovania, tak sa vnútorne úplne stotožnujem s tým pristupom....a hele, morzeovku neviem, ale mam iný napad MUSSDDUYU....pošli mi please sms a začneme diskutovať niekde inde. Rovnako ako mňa ťa baví trading, psychológia, filozofia.....nekonéčne témy:) o tom ešte musíme pokecať. Dúfam že budú páni administrátori zhovievaví a že prižmúria očko.
M-6,U-0,S-8,D-7,Y-9

teším sa na ďalšiu komunikáciu.

Traderi zdar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik,


:) neviem či tu svojím prehlasením o štúdiu remargue nahodou neranil niečije city:) ale ako človek, ktorý sice nechal školu ale stále som v cente diania sa musím priklonit na remarqueovu stranu. samozrejme že to neplatí o každom, ale ja mám nato asi taky názor, že neviem či to je dlhým relatívne pokojným svetovým dianím, alebo niečím iným, ale ľudia strašne oslabli, nemajú záujem byť zodpovední za svoje činy. Mnoho Lúdi namá rado realitu a škola je podla mňa umelo vytvorený svet....tam ešte nikto nevie, či raz bude úspešný ekonóm, lekár, právnik...ale každy tvedí...raz budem naj...:)taký rozprávkový svet. Ked máš dobre známky, nikto do teba nerýpe...pre mňa osobne muka....keď však človek skonči a zrazu chodí každý deň domov skormútenpy, aký je svet nespravodlivý a tie argumenty...veď som bol najlepši z ročníka :))) a bla bla bla...a čo ako. to že viem hrať po counter strike neznamená, že rovnaký frajer budem s AK-47 v tvrdom boji....proste REALITA

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja sa tiež prikáňam k názoru, že veľa mladých ľudí po skončení strednej školy nevie kam sa pohnúť ďalej a tak využívajú vysokú školu ako odklad reálneho života prípadne sú pod strašným tlakom okolia, s tým že ak by na ňu nešli, tak by boli považovaní za lúzrov. A niektorí si myslia, že vysoká škola im otvorí oči a pomôže im nájsť cieľ.
Najsmutnejšie na tom je to, že veľa ľudí po skončení VŠ je presne tam, kde boli pred ňou. Potom je zopár takých, ktorí zistia, že tá škola nie je ono, ale opäť zväčša pod tlakom okolia na škole zotrvávajú snažiac sa tak obhajovať za každú cenu svoje nesprávne rozhodnutie. A prečo to robia? No predsa majú strach. Strach z toho, ako sa k tomu postaví okolie, strach z toho, že by si sami sebe mali priznať chybu... Sú to presne tie isté symptómy, ktorými disponujú prerábajúci traderi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se týká věku, tak mládí rozhodně není na škodu. Mladší člověk má na učení daleko víc času a přiznám se, že kdybych byl starší asi bych se to snažil vše víc uspěchat a jít live daleko dřív. Navíc člověk v 17 může mít daleko více životních zkušeností a názorů než někdo ve 40. Mnoho věcí s věkem absolutně nesouvisí a trading je (alespoň co jsem měl možnost zatím poznat) jednou z nich.

A k tý škole, přemýšlel někdo, že důvod proč jít na VŠ je například dostat se do většího města? Na vysokou chci jít taky proto abych se dostal někam do většího města (a samozřejmě doufám, že když tam na tý škole budu, že se aspoň něco dozvím :)) a znám spoustu lidí kteří se na to dívají stejně.

[ital]Enkidu[/ital]: 17ka už volná není, tu jsem právě obsadil :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vcelka,


ok vcelka, vítam ta teda v klube mladých :)))S tou školou máš pravdu, presne z rovnakého dôvodu som išiel na výšku aj ja..... respektíve mal som tieto tri dôvody: väčšie mesto, spoznať pár nových šikovných ľudí vo fachu a nájsť sám seba....a podarilo sa. Je pravda, že keby som nešiel na výšku, nemal by som to čo mám. Treba brať ohľad aj nato, že nikdy tu vlastne nikto netvrdil, že škola je zlá a že na výšku sa hlúasia iba hlupáci a bojkovia. Ide skôr o to, aký typ vysokej školy si dnešní mladí volia a prečo to vlastne spravili.....na niektrorých doslova vidieť ako spontánne prehlasujú, že školu zbožňujú a že ich napĺňa, pri tom však každý lepší pozorovaeľ vidí, že mladý sa ešte nenašiel a že to bolo najskôr rozhodnutie jeho rodičov, po prípade sa rozhodol podľa kamarátov, aby o nich neprišiel, pri tom si to ani sám neuvedomuje a vsugeroval si do mysle niečo iné...podľa mňa doslovné mrhanie svojím časom, životom, talentom a umelé zotročovanie samého seba pre spokojnosť okolia.

Zdravím,

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...