Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To je jen kosmetická formulace (snížení rozpětí mezi základní a diskont.sazbou). De facto se jedná o to samé - snížit náklad bank na mezibankovní dluhovou službu a tím přenést snížení na nízkobonitního klienta. Mám však za to,že jdou s křížkem po funuse, obavy z nízké likvidity přerostly v sníženou důvěru v obecné investování. Jsem rád, že neobchoduji akcie. Asi bych při nynější situaci (a mém stylu) vlastnil spoustu drahého toaletního papíru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MN..ale kvalitného toaletného papiera ..a hlavne nepoužiteľného :-)

Citujem:
Diskontná úroková sadzba je sadzbou, za ktorú si môžu komerčné banky požičiavať prostriedky od centrálnej banky. Doterajšia úroková sadzba bola na úrovni 5,25% a diskontná sadzba sa počítala 5,25% (základná sadzba) + 1%.
K podobnému kroku pristúpila aj Európska centrálna banka počas minulého týźdňa a na trhu sa situácia výrazne nezmenila. Preto treba dávať pozor na prípadnú spätnú opačnú reakciu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přemýšlel jsem, že se zeptám SIDa,
kdeže se ty neuvěřitelné věci z tohoto týdne z pohledu ekonoma projeví v "civilu". A můj aktuální broker Alpari jen chvilku na to poslal toto prohlášení :

Due to the current issues in the world markets it MAY be necessary at any given time for ALPARI (UK) to widen some quoted spreads. We will endeavour to keep these changes to an absolute minimum, however periods for these wider spreads could range from seconds to very occasionally many minutes, but will always be in line with our liquidity providers who are all experiencing abnormal volatility and volumes in ALL financial markets.

This type of ‘dynamic’ change in spread is in accordance with our standard terms of business, though we appreciate your understanding in what are extremely difficult times for global economies.

Alpari (UK) Limited

41 Eastcheap, London EC3M 1DT, United Kingdom
Tel: +44 (0)20 7648 4580
Fax: +44 (0)20 7648 4561


Tak jsem těsně nad 1000 pipsy, ale signálů notně ubylo, requoting je dost drsný

Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, vždyť o tom hovořím - je jedno,jestli snížím diskontní sazbu a hlavní nechám být a nebo rovnou snížím hlavní. Efekt je naprosto stejný, FED snižuje úrok. sazbu a to z výše uvedených důvodů. Stačí se podívat na výnosy amer. vládních dluhopisů, porovnat jejich krátkou a dlouhou emisi. Inestoři to mají spočítané okolo 4,5-4,75 tj. není to až tak velké překvapení. Dalším vodítkem je souvstažnost inflace s vývojem nezaměstnanosti. Bohužel do toho spadly hypotéky a tak je z toho zmatek (v mojí hlavě určitě)ajmná panika obecně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...