Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jo k tomu principu:

No jak mi poradil SID, podívám se na USDJPY a GBPUSD (doted bych exaktne neumel presne zduvodnit, proc mi rekl zrovna tyhle dva, ale tusim) a spočítám jejich aktuální korelační koeficient k GBPJPY (vzorec je jednoduchý, je na netu). Ten koeficient počítám do historie 300-1200 minut pro svůj hlavní graf - tedy GBPJPY, který obchoduji na minutovém grafu, to podle toho, v jakém jsem čase a které trhy jedou.
Vyjde mi z toho MAX a MIN hodnota páru, kde je korelace jeste pro mne v prijatelne hodnote. Získám tím zároveň hodně důležitou hodnotu RANGE, která se mi hodí pro výpočet "strmosti" trendu /normálně je to vektor/, jestli tomu tak říkáte.
Průběh korelačního maxima je modrá, průběh minima červená. Žlutá je oscilace vlastního páru mezi min a max.
Jakmile se prudce změní vektor té žluté, tedy se odchýlí od max nebo min a je to ve vztahu s ADX, je to přesný signál k nákupu nebo prodeji.

Mara

SID:
Ja mam penez dost (jen škola mě stála tolik, že si to mnoho lidí neumí představit) :), ty si to predstavit umíš a peněz máš urcite taky dost a myslím, že zkažený určitě nejsi (sám sebe radši hodnotit nebudu), ale kdyby ses o tom vztahu s temi dvema menovými pary nezminil, tak by me to netrklo, Diky, FX je pro mě fajn nový svět

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dow Jones
No jednoduse - kdyz se vektor "zlomi" ale ADX nepodpori signal ani na jednu stranu, tak se nic nedeje

ADX tam mám jako super filtr - bez toho se mi to tam zelenilo a cervenalo, ze to bylo neobchodovatelne a navic musis vzdy vzit uvahu tu "strmost" (nebo tomu myslim rikate sila trendu) vzhledem k spreadu+rezerva pro slip, ktery mas aktivni, protoze u Librojenu by ses pres nej takjy vubec nemusel prehoupnout

Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim, že Sid by mohl forex přednášet (a to nejen tady - což vlastně i dělá), ale určitě toho ví spoustu o ekonomii a hlavně si to umí srovnat v hlavě. Asi si udělám ještě druhou vejšku, což tu vlastně od Sida už taky padlo - bez ekonomie to je těžší. Prachy stoprocentně lze vydělávat i bez toho hravě, ale mě vadí, když do toho nevidím tak hluboko, aby mě to uspokojovalo
Něco jako šachy

Mara

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MarekFX
Koukám na to, jak pyroman na seník..dost dobré, co dost - hodně !..:-) a ty výsledky - to už pak jde ruku v ruce...:-)..i když dnes při rangu librojenu téměř 800 bodů to šlo asi samo...bude dobré tvůj indikátor sledovat při chop trhu - a to by mohlo být při dobrých výsledcích ještě více zajímavější...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...