Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

Radovan

kiwi jeníka jedu jen v těchto pohnutých carry dobách byl silně nadhodnocen , jede vždy o něco klidněji než librojen a taky docela pěkný štreky. Jinak sem ho nikdy neobchodoval kvůli spreadu a pohyb býval taky nic moc a zase bude nic moc až se to uklidní.

dneska je to divočejší teda ale uvidíme, další pokus na NZD/JPY skončill NA BE a už ani nešel tak vysoko takže short, a pod 80 nachystám ne pastičky ale pořádný železa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Doman USD/JPY střídavě oblačno - atak 115 a propad níže a tak furt dokola...Šel jsem po startu N.Y. short na cable a librojen a zavíral to po 14,30 hod. a hopsal opačně..to jsem už taky zavřel kolem 16,10 hod...nějaké drobné to hodilo, ale predikovat vývoj co dál - těžko říct....jdu na chvíli od stroje a uvidíme co navečer..:-). Na obrázku je librojen od zahájení N.Y. s vstupy/ výstupy, jak si to hopsal přesně podle nálady cable a dolarjenu..:-) SID

4137

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to markon:
neviem, neviem. Dnes sa mi darí len na skalpingu. S tými predpoveďami, alebo prianiami dnes akosi nieje nič v poriadku. A euro aj keď prekoná 3685, muiselo by prekonať aj 9000 a to dosť výrazne aby bola cesta k 1,4. A na to potrebuje silný impulz. Zatiaľ ho nevidieť. Ale snáď budúci týždeň...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doman,

asi jedeš bez pevného SL. Tak si dej pauzu a ........
...... analyzuj svoje obchody (např. přesnost vstupů a výstupů - vstup vs. max. nebo min. cena, která padla v rámci tvého obchodu- pozn. JE NUTNÉ TO POČÍTAT PRO KAŽDOU MĚNU ZVLÁŠTĚ), to ti řekne hodně o maximálním riziku v každém obchodě. Pak se zvaž, kolik % z účtu obchoduješ a spočítej si, kolik lotů můžeš riskovat.
Právě poznání charakteru vlastního obchodování je pro obchody bez pevného SL nutné. Zjistíš třeba, že pro tebe nejsou vhodné tobogány např. GBP/JPY ale klidné EUR/USD apod.A nebo třeba naopak.
Pokud jsi silný ve statistice, zkus si třeba analyzovat rozdělení výsledků (Gauss, Laplace atd.), otestovat normalitu dat, homogenitu a pod. Pak se dostaneš v poznání ještě dále. POdmínkou je,že musíš vyhodnocovat STEJNÝ STYL obchodování (např. vstupy podle TA nebo podle jiné taktiky). Pak se dopdíš k svému vlastnímu MM. A to už je jiné vlákno.

P.S. dlouhodobému posílení jenu fandí hlavně japonci, můj názor je, že s jejich nynějším rizikem deflace pojedou carry znovu a stále (pouze opatrněji - zkušenost je nepřenositelná).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcus
Ale jo já používám stoploss ale špatně.
Podle mě to chce dávat hoodně velkej stoploss, protože problém je většinou, že mi vymete stoploss každá korekcička, ale celkovej směr určím dobře. Prostě mám jen problém s načasováním obchodu. Používání stoplossu jak je publikováno zde od tvůrců webu je spíš pro zkušený tradery podle mě. Za ty tři tejdny live co obchoduju mi připadá, že jsem bral jen ztráty v tom nejlepšim a zisky jsem úplně minimalizoval :-)


PS: Taky si myslim, že moc prostoru pro dlouhodobý posilování jenu neni. Japonsko je převážně exportující země a silnej jen jim škodí a taky podle toho vypadaj v posledních týdnech jejich akciové indexy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...