Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Doman
taky jsem si hrál (naštěstí jen na demo) s tím, že jsem nechal ztrátové obchody běžet, až se obrátí a provařil jsem účet. Naskočil jsem po dovolené a zapomněl na všechna pravidla své obchodní strategie a dopadlo to jak to dopadlo.

Buďto je Radovan opravdu machr nebo nevím :-))

Ale není to nic pro mne. Všude SL, to je moje strategie. A vždy se mi to vyplácelo, když jsem se toho držel.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě na stoplossu štve, že ty ztráty bere největší co můžou bejt :-)
Asi budu používat stoploss, ale hoodně volnej a když zhodnotím, že se obrátil trend, tak to nezavřu na stoplossu ale počkám si na korekci a zavřu to ručně s měnší ztrátou stejně jako když se používá posouvání stoplossu (TSL) tak já to budu používat úplně obráceně. To mě nejvíc štvalo, že zisky jsem bral až když se začal obracet trend:-) a ztráty pěkně v tom nejlepšim.

Ale asi to vážně není o stoplossu ale o tom jestli se člověk umí v trzích pohybovat nebo ne :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doman

ono totiž čím větší ztrátu máš tím se to hůře zavírá, pro nás slabé povahy je tedy SL to jediné a pravé. Kdybych měl spočítat kolik účtů jsem provařil tak se nedopočítám a přesně jak ty zákony vypsaný ve foru, když už teda vypadá že se to neotočí tak to hedneš a pak se spolehni že se to otočí. Můžu si býr 100% jistý že to půjde tam nebo tam. Je dobrý si práci u PC rozdělit, já zajišťuji vstupy a výstupy na PT a Karel co sedí vedle mne zajištuje výstupy ve ztrátě. Já mu do toho nemůžu kecat a ani mu nemůžu s nima hejbat. Je to blbý že tam sme u toho vždycky dva ale já se tím nemusím stresovat, protože vím že až to dojde na těch -30 pips tak to Karel utne bez mrknutí oka.
Jinak Karel se jmenuje příjmení Stoplos. :) :)


Jinak na všech jeníkách jsem long, adxma řvaly jak o život když je samuraj propích, nyní + 60 pips a výše :):)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doman
mas pravdu, je to o umeni sa pohybovat. Niekedy ked cumim cely en na grafy, tak mam pocit, ze presne viem co urobi. Takze sa vobec nedivim, ze ludia co na to pozeraju 5 rokov presne vedia kedy je ten najlepsi cas na vstup a vystup.
A ked zacnes pouzivat velmi velky SL, davaj pozor na RRR, lebo staci zasiahnut jeden skutocny SL a budes to dohanat dost dlho.
ralf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radovan65:

Osobně si myslím, že je to opravdu o velikosti účtu a o množství obchodovaných lotů úměrně k velikosti účtu. Jedu dvě dema, jedno "agresivně a brutálně", druhé "podle pouček a opatrně". Co mně na agresivním účtu zabíjí, je to, když nejsem schopnej pokrýt pozici marží, protože jsem otevřel moc lotů. Vím, je to jen demo, ale mám 97%vítězných obchodů a jen 3% ztrátových. Ale těch vítězných je tolik právě jen proto, že je nechám běžet i když jsou ztrátové. A mezi tím nasbírám proti té ztrátové pozici hodně hodně plusových, jak by řekl žlutý pes "poučen z předchozích nezdarů".

V současné chvíli si myslím, že třeba USDJPY se pohybuje v poměrně úzkém pásmu, kde poměrně pravidelně vymetá střídavě týdenní či delši high a low a tak není asi moc velký problém se s velkým účtem a s rozumem trošku pohybovat v plusových pozicích.

Ono je potřeba se zamyslet i nad "efektivitou" velkého účtu. Jinými slovy "když chci vydělávat třeba 70 tisíc měsíčně, kolik na to potřebuju peněz?". Jako amatéra mně mockrát napadlo "mít tak volný milión"!!! Napadlo mně, že mít dostatečně velký účet (třeba lehce pod milión), jsem schopný si pravidelně přijít k příjmu výrazně vyššímu, než je běžný příjem. A že víceméně neexistuje lepší zhodnocení těch peněz, než je forex. A vím o čem mluvím, mám poměrně velkou firmu s prodejem výpočetní techniky a "utopit" milión v zásobách bez nějakého výraznějšího projevu na prodejích opravdu není problém. Na druhou stranu si myslím, že "mít velký účet" znamená vlastně "mít momentálně disponibilní a volný milión bez jiného určení" a to se mi prostě nemůže nikdy povést nashromáždit. Ale věřím tomu, že jsou tady mezi Vámi šikulové, a že bych udělal někdy mnohem lépe, kdybych jim dal ten milión, aby mi ho okotili, než abych ho právě strčil do těch zásob, které stárnou, cenově propadají a mění se v ležáky. Takže jediná možnost je najít někde nějakou rovnováhu a zdokonalovat se... A až si budu věřit, tak ty prachy místo do zásob narvat do forexu. V nejhorším si řeknu, že se mi opět podařilo nakoupit kamión ležáků a nebude mně to možná tolik mrzet, až zruším svůj první live velký účet, o kterém si teď myslím, že je opravdu možné, aby přežil jakékoli současné možné a reálné ztráty na některém z párů.

Ale jak říkám, v současnosti si myslím, že třeba USDJPY se s velkým účtem a rozumnýma lotama dá docela dobře ukočírovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešek ve znamení přehršle fundamentů ze zámoří. Od PCE, přes kanadské HDP, Chicago PMI, průmyslové objednávky a završí to projev BB. Navíc je nejen pátek, ale i poslední den v měsíci a hodně velkých traderů bude své pozice uzavírat. Myslím, že nás čeká odpoledne pěkná jízda...:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...