Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sztula
ja som to vôbec nepochopil:
"vidím jen ty kuličky, které chci vidět"
a ktoré chceš vidieť?
"spojim si je pomyslnou čárou na všech TF a podle toho, na kterou stranu to jde"
viem si predstaviť zvislú lomenú čiaru spájajúcu guličky niektorej meny na všetkých TF, ale nemám poňatia čo je strana na ktorú to ide a na čo mi to bude
"pak ješte kouknu na tabulku, nad tím párem, který mne zaujal"
nechápam kde je tá tabuľka, kde je ten pár a prečo ťa zaujal práve ten pár
"položím myš na 3 min TF a podle toho, kde je na 60 min TF se rozhoduji."
viem si akurát predstaviť myšítko na riadku pre TF 3min...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal:

> "vidím jen ty kuličky, které chci vidět"
> a ktoré chceš vidieť?

Když je např. GBP úplně v levo, měna slábne (Week currency) a JPY úpně v pravo, měna sílí (Strong currency) a to na všech TF, nebo na většině, tak to dává předpoklad, že pár GBPJPY by bylo asi vhodne na sell.

> "spojim si je pomyslnou čárou na všech TF a podle toho, na kterou stranu to jde"
> viem si predstaviť zvislú lomenú čiaru spájajúcu guličky niektorej meny na všetkých TF, ale nemám poňatia čo je strana na ktorú to ide a na čo mi to bude

zaměřím se na nějaký pár a snažím se vidět jenom vlajky tohoto páru. Chvíli to sleduji na kterou stranu to jde a postupuji stejně, jak jsem napsal výše.
> "pak ješte kouknu na tabulku, nad tím párem, který mne zaujal"
> nechápam kde je tá tabuľka, kde je ten pár a prečo ťa zaujal práve ten pár

tabulka je nad těmi pohybujícími se vlaječkami. je tam sloupec 3 min TF a 60 min. TF

> "položím myš na 3 min TF a podle toho, kde je na 60 min TF se rozhoduji."
> viem si akurát predstaviť myšítko na riadku pre TF 3min...

kdyš položíš myš na 3 min. TF na páru, který Tě právě zaujal, tak na vedlejším sloupci, tj na 60 min. TF se modře vybarví stejný pár. A hned vidíš, jest-li je přibližně na a) stejné úrovni, nebo třeba na b) zcela opačné. Pokud je a), tak nakupuji nebo prodávám, podle toho, jest-li to je nahoře nebo dole. Pokud je to b), tak vyčkávám.
Nevím, jest-li jsem to napsal dostatečně srozumitelně.
Ještě se ptáš, proč mne zajímá právě ten který pár. Zajímá mne ten pár, jehož všechny vlaječky jsou pokud možno ve vzájemné opozici. To si potvrdím v tabulce no a riskuji vstup.
Ještě upozornění. Vlaječky putují ze strany na stranu podle toho, jak se hybe cena na trhu. Je to tedy jev zpožděný. Napovídá to ale dost hodně.
Jak jem psal. Sleduji to tak asi 14 dnů. Uvidíme, jak dopadnu.

Podařilo se mi to alespoň trochu objasnt? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula
rozdíl mezi 3 min. TF a 60 min. TF je ale nebetyčný..to na TFG jsou jen ukázky..ale zkus sledovat spíše pár (dle vlaječek) na 3,5,10 min. a podle síly/slaboty té které měny je vstup, pokud se trendík změní (dané vlaječky jdou opačně) na 3 min a 5 min. TF je dobré vyskočit. Nebo sebrat vrabce a počkat na další vývoj.
Podobně, jako je free příklad na cable: www.triquetrafg.com/fxcharts/freebies.php
Hopsat na cable pokud je dán stejný trend řekněme na 3,5 a 10 min. a vyskakovat, když to začne jít na 3 min. nebo 3 a 5 min. opačně nebo stagnovat. Základním parametrem tam je na prvním grafu, když jde zelená přes nulu =Long a pod nulu=Short. Navíc ve spodním řádku se dá řídit i souběžně dle pivotů. Hodnot nejen TFG (první tři řádky), ale i klasických indikátorů a MA je tam hafo (dohromady přes 120 údajů o cable) a je dle čeho se řídit.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid

Aha. Dík za poučení. Mě tenhle server velmi zaujal, asi proto, že mu s indikátorů nejvíc rozumím (tedy myslel jsem si do této chvíle, že mu rozumím :)). Tak že ještě jednou dík a jdu si to srovnat v hlavě.
Asi jsem [b]premnath[/b] psal nějaké blbosti, ale tak jsem to do této chvíle viděl a navíc to bylo ještě umocněno dobrými ([i]sqelými[/i]) výsledky. No, snad si ten Tvůj příspěvek také přečte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid, Sztula
Pochopil som to tak, že idem do páru, ktorého vlajočky sa práve dostali čo najďalej od seba súčasne na TF 3, 5 aj 10 min. Ak sa vlajočky scuknú, alebo si dokonca vymenia strany na TF 3 min (poprípade 3 aj 5 min. súčasne) tak vyskočím (úplne, alebo aspoň s časťou pozície).

Nepochopil som ktorý je to ten prvý graf, kde má ísť zelená cez nulu, či pod nulu, ani kde je spomínaný spodný riadok s pivotmi. Takisto neviem o čom je reč, keď sa spomínajú prvé tri riadky a klasické klzáky.

Nechcem sa hrať na múdreho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Děkuji za zdařilou pomůcku - www. Měl bych jednu otázku. Grafy v sekci "Hlavní páry, zlato, ropa" by se měly zobrazovat (default TF je tam uvedena 1 min.), ale nějak se mi nezobrazují, ať již zkouším IE7, FF3 i Op9.6. Nevíš Side, kde by mohl být pes, a to zakopaný? Možná je to mezi klávesnicí a židlí, tak se předem omlouvám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...