Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

Stejně jako brus přeji hodně zdaru!:) Rád bych se ale zároveň zeptal zkušenějších na jednu věc ohledně dluhopisů. Je pravda, že po uzavření Evropy se stává dluhopisový trh v USA jedním z těch důležitějších faktorů, který pomáhá určovat směr dolaru? Určitou logiku by to mělo, i když vlastně dluhopisový trh je stejně jako fx hlavně o fundamentech, takže by měly reagovat souběžně. Zajímalo by mě, jestli tenhle trh taky sledujete. Když už nic, je to dobrý ukazatel aktuálních očekávání úrokových sazeb. A pak ještě jedna technická věc. Nějak nechápu jak se ten vývoj dluhopisů zapisuje. Mě to třeba ukazuje současnotou cenu TNOTE 105,75, ale na bloombergu a jiných serverech se to pravděpodobně nějak přepočítává. Třeba to ukazuje 95-29 1/2 atd.. Jsem z toho jelen. Snad to není moc OT. Děkuji za případnou odpověď:)

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sid:

kde by som nasiel to svate svetlo,co ta osvietilo,aby som aj ja bol taky prezieravy a vedel kde presne a do coho vstupit? :) :) Velky respekt pred Tebou mam. :) Ak ides kdekolvek, tak pekny pobyt prajem.

Idem 4 den long GBP/USD 2 loty, nastastie ti teroristi boli chyteni,takze som sa neobaval o spadnutie libry.Snad sa nic nestane. :)

Jay:

nice clanok, pre zmenu GBP/JPY som zatvoril v strate. Co myslis ,ake opatrenia sa daju ocakavat od japoncov?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blawsson:

Jak tady psal někdy dozadu Sid, pravděpodobně aspoň do voleb se nic zásadního čekat nedá. Zajímavé ale bude kdo volby vyhraje a jací lidi se budou starat o ministerstvo financí, které má značný vliv na BOJ. Tento rok, někteří říkají že už v srpnu, by měla banka ještě jednou zvýšit sazby na 0,75%, což ale samo o sobě žádný větší dojem asi neudělá a dokud nepříjdou nějaké lepší hospodářské výsledky, tak tu budou mít jeníci těžké časy. Hodně tuhá může být ale resistence 170 na eur/jpy a 250 na gbp/jpy. Tak uvidíme no..Já do jeníků teď moc nechodím, pouze tehdy když trochu víc spadne eur/jpy tak nakupuju. Momentálně mám ale políčeno na usd/jpy 122,25. Co jsem tak brouzdal po netu, hodně bank se tam shoduje na silném supportu, tak by to možná stálo za hřích. Nejdřív se to na tu cenu ale musí dohrabat:)

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U těch jeníků ale člověk neví dne kdy se to může otočit , a stačí k tomu opravdu aby jen se objevila informace že zvyšování sazeb bude postupně pokračovat a po většinu dní v měsícu bude aktuální cena jeníkových párů u spodní hrany monitoru, až do doby než někdo začne tvrdit opak, a tak až někdy zahlédnete že librojen udělal 400 a více pips za den směr jih, tak asi všichni naskáčeme short bez nějakého čekání na korekci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som zachytil informaciu, ze japonci budu robit repatriaciu ziskov z euro zony, ktora ma byt spojena s emitaciou euro bondov tento tyzden. Bohuzial som nezistil ziadne dalsie suvislosti, len to, ze by to malo ovplyvnit razantnejsie EURJPY smerom na short.. Nema niekto nahodou nejake dalsie podrobnosti?
Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...