Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

wendelin na CAD data čekalo za oceánem spousta lidí...do toho ropa a rázem je tady atak 1,06 resp. 1,43 u EUR/CAD...Zkusil jsem v rychlosti vyfotit, jak nakupoval v čase dat mezibankovní trh. V 14,30,00 to ještě někdo stíhal za 1,0567 - o vteřinu v 14,30,01 později už za 1,0576. Ve zrychlení za vteřinu je formule 1 oproti FX hadra... SID

3813

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Lisakus: Dělají v tom binec. U FXDD se to pod 0,8900 vůbec nedostalo. Ne že by mně konkrétně tohle vadilo, spíš mě udivují ty rozdíly mezi jednotlivými brokery. Kdysi jsem zkoušel forex signály a bylo mně hrohrozně divný, když nakupovali a vystupovali na hodnotách, který jsem na grafu vůbec neměl. Tehdy jsem si myslel, že to dělají kvůli lepším výsledkům.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych na Vás FOREXáky takový dotaz pokud dovolíte:)

Nedávno jsem smáznul 60% účtu a dařily se mi i takové perličky, a teď se prosím nesmějte, jako 10 ztrátových obchodů v řadě. Snažil jsem se držet všech těch rad z manuálů atd, ale prostě mi to vždycky vymetlo stopku, která byla v průměru kolem 20-30 bodů. Jedu miniloty, tak jsem nad tím jen mávnul rukou, ale jak už to začínal být jeden ztrátový obchod za druhým, napadlo mě, že asi něco nebude v pořádku:) Nejhorší bylo, že jsem téměř vždy odhadnul směr, ale prostě mě to vymetlo a pak mašírovalo tam, kde jsem čekal...A když už to stopku lízlo jen o jeden dva body, tak to jsem rudnul, modral a bělal vzteky. Tak jsem to prubnul, zrušil všechny stopky a od té doby jsem to nabral téměř vše zpět a začalo se mi celkem dařit. Mám dobrý ekonomický základ, dovolím si tvrdit že rozumím fundamentům a dovedu si, občas i úspěšně:)),dát dohromady 1+1 a odvodit pohyby trhu. Zas tak těžké to odhadnout není, ale vstup do pozice, to je ta pravá katastrofa a ten načasovat neumím...Nerozumím příliš technické analýze a po pravdě řečeno, ani mě nezajímá, protože ji nevěřím. Zároveň nedůvěřuju obchodním systémům, ačkoliv vím, že to řadě lidí funguje (Sid a spol.). Používám jen RSI a S/R a to jen proto, že to používají snad všichni ostatní a co vidí v grafu ostatní, to je dobré vidět taky:) Bohužel mám ale poměrně snadno dosažitelný margin call a tak uvažuji nad tím, že přileju trochu víc peněz na účet. Jejich případná ztráta mě zas tak mrzet nebude, ale předtím než to udělám, chci se zeptat: je tady ještě někdo jiný kromě Radovana (ten je tím známý:), kdo obchoduje, či obchodoval tuhle, nebo nějakou podobnou strategii? A pokud ano, jaké s ní má zkušenosti? Říkám si, že když koupím s účtem 5000 USD např. jeden minilot, tak mě to prostě nemůže vykopnout i kdybych se na hlavu stavěl.. (já vím že může no:)) Hodně jsem se inspiroval Radovanem, protože je mi jeho přístup k obchodování velmi blízký.. Rizika jsou mi ale jasná a dobře vím, že co funguje jednomu, druhému funguje inverzně:)

Omlouvám se, že to píšu do tohoto vlákna, ale do jiného nepřispívám a znám lidi jen odsud. Od Vás jsou tak rady pro mne cenější. Navíc je víkend a to je tady stejně vždy mrtvo, tak snad Sid odpustí:))

Abych ale dostál názvu tohohle vlákna a nikdo mě nemohl nařknout z OT, tak navrhuji GBP/USD long - minimálně do neděle:-)

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podobně jsem na tom aji já,a došel jsem k podobnému závěru ohledně stopek,těch neúspěšných obchodů jsem mněl jěště víc,ale dohnat ztrátu se mně nějak nedaří.Chyba asi byla,že jsem posílal peníze postupně,takže když byla možnost nějakého skoro 100 proc. obchodu,tak jsem nemněl na účtu peníze,anebo málo a nerisknul jsem to.To bez té stopky psal že používá forexák,ve vláknu hedging,já jsem nazval tuto metodu antihedging a snažím se to nyní v omezeném měřítku praktikovat,např jsem dal prodej 0,02 l eur/jpy při hodnotě 162,08(myslel jsem že to ještě bude padat)potom jsem si toho nevšiml a když jsem zjistil,že tam mám ztrátu 20 usd,tak jsem si řek,že se to musí vrátit,no dodnes to tam nespadlo,kdyby to ještě stoupalo,tak už asi dám nákup 0,02l,akorád je tam problém se swapem,i tak to je to potom mírně ztrátové(dnes je tam ztráta asi 75 usd,stále doufám,že to spadne na 162).V podstatě to musí fungovat i opačně,kdybych dal nákup a vykašlal se na to ,tak mám výdělek 75 usd z 0,02 l,z 1lotu by to bylo 3750 usd.
Radovan tady řekl(tedy jestli si to dobře pamatuji,když tak mně oprav):obchoduji jenom gbp/jpy a jenom long a je to logické,za rok šel tento pár o 3000pips nahoru a za poslední tři týdny o 1000.Chci tedy jít long do tohoto páru,teď čekám na možnost nákupu,půjdu do toho asi s 0,1-03 lotu,na účtu mně zbyla půlka,asi 2k.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vážení a milý,
když je ten víkend, tak bych taky přispěl s trochou do mlýna. Po devíti měsících demo obchodování jsem zjistil, že (při své skromnosti), dokážu zcela suverénně ovlivňovat trh.Navíc dokážu zcela přesně, (téměř na jeden tik) odhadnout suporty a resistence. Nevím, čím je to způsobeno, snad nějaké fluidum nebo snad dokonce něco nadpřirozeného. Ale abych byl trochu konkrétní: mohu si vybrat jakýkoliv pár, jakoukoliv hodinu, mohu pozici otvírat před zprávama, během zpráv nebo po nich. Je to prostě zcela jedno. Jakmile otevřu pozici,třeba long na nějakém páru, trh se během okamžiku zastaví, chvíli se plácá na mé otvírací ceně a pak se zcela poslušně vydává opačným směrem, má nákupní cena se stává resistencí, kterou trh nemá šanci překročit. Chci-li ostatní obchodníky naštvat, otevřu po nějaké době novou pozici, tentokrát short, čímž ukončím pro ten den obchodování. Trh se od toho okamžiku pohybuje již jen v rozmezí mých dvou pozic.Jen zcela výjimečně se cena dostane mimo tyto hranice, ale vždy jen na okamžik. Podle toho lze i zjistit, kdy jsem na okamžik odešel od počítače.Zde bych rád upřesnil, že se snažím obchodovat intradenně. Mám pocit, že s těmito schopnostmi bych si mohl otevřít placenou informační službu, kde bych uváděl za drobný poplatek své plány otvírání pozic.
Jinak se SL nemám vůbec žádný problém, ale to je z mého příspěvku snad jasné.
Forexu zdar.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trigor:

Tak to máš supr, gratuluji:) Mě osobně je celkem fuk, jestli se ty dolárky rozkutálejí, nebo ne.. Jak se říká, lehce nabyl, až se ucho utrhne:) Nejsem na FX ani rok, ale i to mi stačí k tomu, abych si přestal dělat iluze. Rád je odevzdám zkušenějším:) Jen mě zajímalo, jeli tady ještě někdo kdo to takhle obchoduje. Každopádně jsem vděčný za každou reakci. Jen prosím příště milí s měkkým "i", ať to má to správné grády:-)

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...