Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování kaizen: malé detaily za mnoho peněz


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Ahoj,
velmi zajimava myslenka.. jiz nekolikrat jsem si vsimnul ze v mnoha pripadech se pri mych vstupech trh pohne alespon tick pod vstup a ten by me mohl v nekterych pripadech zachranit pred tesnym sl... zatim nad tim jen premyslim, ale az se nashromazdi dostatecny pocet vzoru, tak se uvidi...

Mam jeden dotaz : Je tu nekdo, koho napadlo posouvat stoploss 1 tick nad/pod doji stary podle smeru obchodu? Prijde mi, ze jsem s tim schopny u mnoha obchodu velice snizit riziko... V nekterych pripadech, jako treba EMA34 kiss neni doji star pri zjevnem oslabeni trh pri pohybu proti ema 34 ani spatnym druhem vstupu a hlavne na to staci treba stoploss 3 az 4 ticky... to uz je ale docela otazka citu a nemam to moc ozkousene... jde mi o to, jestli to uz nekoho nenapadlo a nejak to netestoval.. jedu YM 3 min, takze mam ty pozorovani jen tam..


Kazdopadne diky za podnetny clanek...
Sn3h

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tomasi

prislo mi hloupe, abych zde obdivoval tve clanky. Spoustu lidi by si reklo, ze delam domluvenou reklamu.
Ale uz jsem po tvych poslednich clancich nevydrzel

Tve clanky jsou opravdu pro me velkou vyzvou a povzbuzenim.
Je hodne tezke toto vse vtrebat a pridat do backtestu a vyhodnocovat kazdy den obchodovani poslednich dnu.
Posledni dobou se nejvice klanim k presvedceni ze trading neni az tolik o genialnich matematickych postupech a systemech. trading je o systematicke denni praci. zasednou, vyhodnotit, udelat zaver

Muj postup:
Ted nejvice obchoduji opce. Precetl jsem co mozna nejvice informaci o opcich , jejich fungovani, zasady atd.
Ale je to zase opet o vyhodnoceni patternu na podkladovem aktivu a drobnych malych upravach.
zmenil jsem a modifikoval po backtestingu Mplayu vvystup 1,2,3 , protoze na Rangebarch, ktere obchoduji , dela tento vystup prilis velke skoky.

vyhodnotil jsem si ze trh hned po otevreni nejde obchodovat limitem ale az tak po 15 minutach.
mezi 18:00 - 19:30 je trh obvykle v chopu - odddechuje a odpociva :-)


A toto vse je to co pises ve svem clanku. V backtestingu bez techto uprav system vytvari maly zisk.
Ale po upravach jsem zatim tento mesic v plusu 30% z hodnoty na zacatku mesice.


Zaverem
ted si pridam kolonku na informaci za kolik baru se trh rozjel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sn3hul4k,

myslienka zaujimava, tiez som to skusal niekolko mesiacov ako paperworking, mal som z toho velky chaozz v hlave a nebol som schopny riadit sa pravidlami ktore som mal vopred stanovene. nemal som pocit z dobre rozbehnuteho tradingu ale bolo to o neustalom napeti.

mylim ze tento detail je dobre vystihnuty v tomto clanku: cize daj si pevny stopp-loss a uz ho nepremiestnuj, v zavislosti od pohybu trhu a formacie sviecok sa radsej rozhodni co s otvorenou poziciou jestli ponechat nebo zavriet. spread + poplatek ti narobi skodu v posuvani stopky. dalej si uvedom ze tymto sposobom nebudes disciplinovany obchodnik a jestli ano tak to budes hodne flexibilny a bude to neskutocne narocne na mozek. pisem to sice jak keby som ta od toho odhovaral ale je to tiez moja skusenost pri ktorej a aj jej podobnej som sa len utvrdil v tom ze treba mat vypracovany many management a disciplinovane dodrziavat svoj system, jestli chces vylepsovat detajly tak sposobom ako to bolo v clanku ti to prinesie viac. moje osobne pravidlo je ze stopploss nemusi byt vzdy o rovnakej hodnote ale ked ho raz dam s urcitym vypoctom straty tak ho uz nemenim, leda v extremni situaci ale takym obchodom sa skor vyhybam.

ale beztak drzim palce a ak sa ti toto podari dostat na poriadnu uroven v profitovani tak dufam ze o tom napises viac.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trader01 Napsal:
-------------------------------------------------------
>> Posledni dobou se nejvice klanim k presvedceni ze
> trading neni az tolik o genialnich matematickych
> postupech a systemech. trading je o systematicke
> denni praci. zasednou, vyhodnotit, udelat zaver
>

trader01:

trading je aj o genialnych matematickych postupoch a systemoch. Avsak slovo genialny by som zamenil radsej za sofistikovany ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo1:
- ak pripustime, ze vzorec teorie relativity je tiez "genialny" a zaroven jednoduchy, tak rozhodne poznam aj ja kategoriu "genialnych" a zaroven jednoduchych systemov v tradingu.
- ak ta zaujimaju genialne matematicke postupy, pogoogli o algorithmic trading postupoch pripadne pozri Renaissance Technologies hedge fund.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NO clanok je to super, a ja som sa od zaciatku velmi snazil pridavat do mojho systemu prvky ktore by moj system zoptimalizovali, a tak som ho zoptimalizoval, az som si vytvoril za dva tyzdne stratu okolo 450 USD,pritom som za prvy tyzden spravil zisk 150 USD a teraz som s toho trochu znechuteny, pretoze ako tak spetne pozeram tak teraz uz neviem ktory signal vziat a ktory nechat, vacsinou sa mi stava ze zoberiem presne prtichodny signal, najhorse je ze som nedkazal plan dodrzat na 100% nikdy .

prisiel som na to ze by som plan ktory dava jednoznacne signaly , poznate taky ?? :)

asi si dam mensiu pauzu a zacnem hladat jasne pravidla, ktore budem dodrziavat, nemam totiz problem dodrzat pravidla ked obchodujem, vtedy som ako stroj, ale ked sa spatne pozriem co som to zrealizoval, toci sa mi hlava :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike

myslim ze to co sa ti stalo je len komplikovanie si systemu ktorym pracujes. pokial je tvoj sposob obchodovania profitabilny tak detaily nevylepsuj nasilu, ale rob to tak ze cit pre trh ktory ziskas tym ze budes pracovat s tym svojim systemom ti sam ukaze tie detaily ktore ti pomozu byt profitabilnejsi viac. ja osobne som tiez takto na niektore detaily prisiel a popravde mam system ktory sam o sebe preraba nez profituje. az ked pripocitam niektore detaily ktore som nadobudol praxou, ktore nevidis na indikatoroch, az vtedy mi moj system zacal profitovat. chce to len cas a nie nasilne dostelovavanie systemu, len si to skomplikujes a budes sa citit po stratach tak ako si to napisal. trh nemozes znasilnit a ani cit pre trh neziskas tak ze budes prehnane vela studovat grafy. len sa spychicky unavis a nebudes mat chut obchodovat.

PS: zo strat sa netrap, je to skola zivota, same straty ta naucia lepsie obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...