Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování kaizen: malé detaily za mnoho peněz


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

presne to je 5669% rocne, pokud pocitame uroceni jednou mesicne ve vysi 40%, mno ale je skoda, ze zajimave tema sklouzlo k takovejm nesmyslum. Daleko prinosnejsi by bylo, kdyby nekdo prozradil, na jake dalsi detaily se zameril s pozitivnim vysledkem, ja v tomhle radit nemuzu, ale mam predsevzeti denne venovat tradingu alespon 1 hodinu, ve ktere se dozvim neco noveho. Je pro mne podstatne vydrzet dlouhodobe, proto verim, ze tenhle "detail" bude funkcni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: jz
""
Jak uz jsem psal vyse, tech 5500% rocne je celkem pohodlne dosahnout, ale JEN PRVNI ROK (pokud clovek ma zkusenosti, je opravdu schopny vydelat 40% mesicne, proste nedela zacatecnicke chyby).""

No jak te oslovit .. radsi to vynecham:-)
Koho si tady vazis z traderu a komu duverujes aspon trosku?Petr, Tomas, Sid....

tak skus sa niekde spytat v inom vlakne alebo kde chces ci to co pises je normalne, dopredu upozornujem pozor na sokovu reakciu.

ale mam aj neskutocne fer ponuku:dam ti 30k usd obchodovat.Kludne pouzi tu ako si nazval konzervativnu metodu ci system kde zarobis iba 5500%rocne.Zoberem katastroficky scenar a bude zly rok a zarobis iba cca3000%.Mame sumu cca1mil usd. Das mi jenom z toho 10% a zbytek je tvuj.Co ty na to beres nabidku???
No s nejakou jistinou nemovitosti musis pocitat ale to pro tebe jiste neni problém:-)))))

Chlape zobud sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hapko,
(ale aj ostatni co tocia o %)

som real trader ktory robi ako to nazyvate mini-loty (dufam ze len za cas), priblizne 10 pozicii mi rocne zarobi kazda po 1%, 10 pozicii mi rocne kazda zarobi po 5% priblizne, dalsich 5 pozicii zarobi kazda po 15% za rok, a potom je 20 pcizii ktore prerobia kazda po 2% za rok. cize rocne je to priblizne 135% plus a 40% minus cize rocne na mini-lotoch je to tesne do 100% uctu. venujem sa tradingu uz dost rokov ale real len rok. a ked som dosiel na real tak som zistil ze skoro 70% vedomosti z dema je mi nanic lebo cele je to inak ked je to na reale. ale napriek tomu to ide takto, takze skuseny traderi co uz niekolko rokov pracuju a beru to aj ako zalubu a nie ako stres z toho ze musia pracovat kludne a bez stresu mozu zarabat tych 300 percent a viac. je to len o nervoch, s celymi lotmi by som ja osobne robil opatrnejsie a bolo by to len 50% rocne ale verim ze toto nie su bludy a ze tych co robia s celymi lotmi nad 100% rocne nie je az tak malo ako si myslis a ze ten top su prave ty co davaju tych 300. ale vsetko chce cas. nestanes sa profikom za "par dni" ale za niekolko rokov obchodovania realu.

hapko,
dolezity fakt: s negativnym pristupom nebude ani 50 ani 20% rocne. budes rad ked bude 10%. nie je to len o sebadovere a schopnostiach, ak ti nieco prekaza niekto ta podcenuje niekto ti neveri zaznava ta a tak dalej.... a tebe to vadi tak potom to nepojde. je to velmi narocne ale len ty vies ake veci naozaj su a psychicky musis pristupovat k obchodu vyrovnane a hlavne POZITIVNE, lebo negativne nebudes schopny rozlisovat dobry obchod od zleho. tych zlych sa ponuka naozaj vela a odoberaju percenaaa. netreba slepo verit vsetkym radam a vsetkemu, a vsetko skusat co kto povie alebo napise, ale zober si len to co tebe bude vyhovovat a sam si to vypracuj na taku uroven ktora bude profitovat postupne viac a viac, kazdy mame vlastny sposob system cit atd. ale negativnym pristupom to nepojde.

chybu robi aj ten co slepo vsetkemu veri a chybu robi aj ten co si nechce nechat .... povedat, poradit, napomenut.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To hapko:

vazim si vsech full-time traderu...

tech 5500% (1.4^12 = 56.69, cili 5569%, lepsi by bylo pocitat, ze kazde 2 mesice dvojnasobim kapital) bylo za predpokladu, ze trader uz je vyskoleny a vydelava konzistentne v prumeru 40% mesicne, zacina s 1 kontraktem a postupne navysuje pocet kontraktu a nedela mu to jakekoliv psychicke problemy. Chlape, spocitej si to sam, je to jednoduche slozene urokovani!!!!

Jinak ja netvrdim, ze jsem momentalne schopny vydelavat 40% mesicne, protoze delam hodne chyb. V backtestu mam ale lepsi vysledky. Jinak obchoduju live... A penize nikomu zhodnocovat nechci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hapko,

PS: tato diskusia mala byt o clanku k detailom ktre ti maju pomoct v frofite. takze ak budes schopny nejakym sposobom tebe dobrym zarobit aspon nejake to percento tak casom sa z tvojej vlastnej skusenosti dopracujes k detailom ktore ti to trojnasobne znasobia. ked sa to stane tak pochopis ze nie vymysli a bludy su cielom tychto clankov ale to ze ta maju mativovat a upozornovat. ale kazdy ma svoju cestu a kazda ta cesta trva iny cas. a prajem ti nech je ta tvoja cesta uspesna. nikto nema dovod sa s tebou hadat na nezmyselnostiach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hapko: omyl, obchodovani (v tomto kontextu nejen trading) neberu jako hobby, ale jako prilezitost, jak si (dale) posunout svoji svobodu a sobestacnost - vcetne vlastni odpovednosti za zhodnocenim sveho budovaneho rizikoveho kapitalu (vzdy musim nejprve investovat, abych mohl byt rentier:))... Nikdy jsem nebyl ranar a tahl na branku hlava nehlava... nejsem povaha, ze bych vse vsadil na jednu kartu a pak se uvidi (a ono casto vidi tvrde jinak), tak samozrejme i kdybych se nekdy stal traderem na te urovni, ze by mne a me nejblizsi to vyrazne zabezpecilo na stari (coz je jeden z duvodu, proc velke mnostvi drahoceneho casu venuji teto oblasti), tak si presto nezavru zadni vratka a sve cinnosti vyrazne diverzifikuji, tak jako doposud.

Vis, ja opravdu penize nepovazuji za vyraznou hodnotu, po ktere bych mel past... - samozrejme, jsou pro mne dulezite, snad bych i rekl, ze bych dokazal smysluplne vyuzit i vice nez v soucasne dobe do rodiny prinasim (zivim 4 krky), ale me zivotni hodnoty jsou postaveny ponekud s jinym akcentem.

Ja si svoji praci i profesi a zpusob, jakym ji vykonavam, opravdu svobodne rozhodl a vybral a uspokojuje mne.

Nejsem drzgresle, ale pokud hlouposti (nebo podvodem protistrany) nekde necham petnik, desne mne to zere... a tak by mne zralo i to, kdybych zivil jine tradery na trhu...:-). Nezastavam nazor, ze prvni ucet je skolne, ktere se musi prohrat, naopak, cim tvrdsi priprava na cvicisti, tim lepsi pohyb po bojisti...

PS: Podivej se na to jak se Toyota stala (dnes uz i oficialne) nejvetsim vyrobcem automobilu... - bylo to presne o tech malickostech, ktere jsou v clanku zmineny... tamhle o gram mene, tamhle o centilitr nizsi spotreba, tam trochu nadcasovy desing... Cannon je dalsi v blede modrem, z jine oblasti. A oni uz se to uci i amici... - presne pred 10 lety (1996) trzni kapitalizace PepsiCo 60mld $, CocaCola 90mld $... dnes? CocaCola 80-90mld $, PepsiCo 120 $ - samotne rika, ze nejlepsi co je mohlo v historii potkat byla definitivni prohra s CC na poli Coke...:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to:jz

ale ja sa nechcem hadat o urokoch rocne , za 10 rokov ti vyjde astronomicke cislo a za 70rokov si kupis uz cast zemegule ak zacnes alebo niekto skusenejsi s 1mio usd,.A ver ze kapital nie je problém nemysli pre teba ale pre tisice ludi co ich maju.
Ja tvrdim ze problém je robit tych 40% mesacne konzistentne!!!!

v prekladu: trader co dela 5569% rocne konzistentne neexistuje a nikdy neexistoval.....,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To everest

mas pravdu ale nedalo mi nereagovat na absurdne ocekavaní a debatu v tomto smeru koncim a omlouvam se:

to:jz

k ukonceni debaty :
Precti si Alexander Elder - Trading for living strana 171 je to v cestine.

je tam : kto dela 25% je kralem na Wall street a kto 100% je hvezda jak spickovy atlet......

a ver ze ten pan neni hlupak a ma obdiv traderu z celeho sveta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zda se, ze se tu vytvorila velmi uzka skupina lidi, ktera nam zde s velkym nasazenim vysvetluje a asi i bude vysvetlovat, ze to co zde delame vlastne neni mozne a pokud neco vydelame, tak se nam to jen zda :) A pokud se nam to nezda, tak ten vydelek je fakt jen na chvilku a pristi mesic skoncime hodne spatne. A kdyz ne pristi mesic, tak jednou urcite. Omlouvam se, chyba, vsichni jsme demo traderi, na mikro, mozna nanolotech :D :D :D

Vydelat mesicne 1,000 USD z uctu 5,000 USD, nebo 2,000 USD z uctu 10,000 USD na mini indexech nebo currencies daytradingem je vcelku schudne, pro cloveka, ktery se venuje tradingu 3-4 roky skutecne dosazitelne. Chapu, ze nekteri si tato cisla zatim neumi predstavit a proto nam zde vysvetluji, ze techto cisel nikdy nedosahneme.

Samozrejme, o penize muzeme take prijit, ale toho si tu je kazdy z nas vedom, na to zde neni potreba nikoho upozornovat.

Jak jiz rekl Tomas na jinem vlakne, proc tu panove jeste jste, kdyz to podle Vas vlastne nejde :) :) :)???

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tommes:
me akorat mrzi, ze jsem na ten puvodni prispevek o genialite jednoho systemu reagoval a rozpoutal [skutecne nechtene] tento flame. Malokdy se omlouvam, avsak tentokrat se omlouvam skutecne vsem, kteri se museli touto diskusi o nicem procist. Nadruhou stranu, je to ukazkovy priklad, ze je neustale na cem pracovat a ze je neustale co vylepsovat :) Me osobne skutecne chybi nadhled :)

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic,

ale nechybi ti nadhled. jen to proste nekdy clovek uz nerozdejcha co jsou lidi schopny sem napsat a hlavne zaryte diskuotvat. jeden se uz zarekne, ze se nenecha vyprovokovat a drzi se, a pak to je zas, lup a dalsi plodna diskuze.

Tome,
jeste lepsi by bylo " ti, co tvrdi ze to nelze, by MELI stat na druhe strany platformy". jinak receno at to zkousi live a preju jim at maj hodne kapitalu. takovych lidi je treba :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...