Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování kaizen: malé detaily za mnoho peněz


Doporučené příspěvky

Zdravím,
velice mi to co napsal Tomáš připomíná metodu fishbone (rybí kost), jenž se dá využít prakticky kdekoliv, kde je možnost hledat lepší řešení, postup atd.
Metoda fishbone byla pokud se nepletu také vymyslena v Japonsku, také se jí říká ISHIKAWA diagram. Já jsem tuto metodu úspěšně aplikoval v podnikání, je dost možné se pokusit ji aplikovat i na trading.

Fisbone je velice prostý - uděláte si vodorovnou linku (páteř) a k ní napíšete danou oblast, kterou se chcete zabývat (např. ztráty v tradingu). Potom už jen od linky vedete svislé čáry k nimž píšete více členění oblasti (např. SL, psychika atd.). Můžete větvit i svislé čáry a co nejvíce identifikovat danou problematiku. Nakonec máte diagram, který skutečně vypadá jak rybí kost.
Cílem je nalézt co nejvíce detailů, identifikovat je, popsat je a pokusit se je co nejlépe řešit, případně vypustit atd.

Myslím, že to s daným článkem souvisí - hledání a upravování detailů v dané problematice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Podobne sa da vyuzivat aj Brainstorming, urcite ho mnohi z Vas poznaju a moze sa kombinovat aj s ishikawovym diagramom.

Definujete si problem, co moze byt prave jedna rybia kost, ten si date povedzme do stredu stola ci tabule a budete vymyslat a pisat mozne riesenia a optimalizacie na papieriky, ktore budete ukladat okolo. Hlavne je neblokovat mysel, pisat v podstate cokolvek co vas napadne, ziadny napad nie je zly a aj keby ste mali dojem, ze to co ste prave napisali je blbost, dajte to tam, pretoze prave ta ,,blbost,, vas neskor moze naviest na genialnu myslienku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA: Proc bych tim, ze posunu sl pod uroven nejistoty (kterouzto doji je) mel byt nedisciplinovany obchodnik? Proste chranim profit protoze trh dospel do faze kdy je tak trosku na vazkach... nechci jeste ven, ale jde z toho kapku strach... Jinak nedisciplinovanost by byla, kdybych z toho vylez protoze bych se bal a nebylo by to v souladu s planem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sn3hul4k,

jasne ze to ze sa ochranis proti strate je v poriadku. ja to tiez robim ale skor len vynimocne a to na konci dne aby som kludne spal pokial trh nesiel v mojom smere vecsi kus. samozrejme ze eliminovat riziko je spravne. z toho pohladu ano, nemyslim to co som napisal ako nejaku kritiku proti tomu co testujes, nebo nejaky vysmech. uprimne ti drzim palce.

ten problem je ale ten ze z dlhodobejsieho hladiska to moze byt vecsie riziko takto to delat. forex te natolko nevyspytatleny a sviecky natolko poblaznene ze sa ti tou stopkou pozicia mnohokrat moze zavriet a trh neskor bude pokracovat ako mal a ty budes mat profit len par dolacov co nie je ziadna chyba. chyba vsak pride ked ti dve tri pozice prerobia a k minusovej hodnote sa este prirata spread + poplatek a na jeden takyto stratovy obchod budes musiet mat aspon (obrazne povedane, a niekedy aj skutocne) zo sest plusovych zavrenych tou stopkou. ostatne pozicie co zarobia ako predpokladas mozu stratu vykrit ba dostat to az do plusu ale " vyzije clovek z toho mala??? " z mojej skusenosti sa oplati SL len ked je pozicia vo vecsom pluse. ale samozrejme ze nevidim do toho ako to presne realizujes ty, takze len hovorim svoj nazor.

na jednej strane mozes kludne spavat so SL ale na druhej strane z dlhodobeho hladiska ti ten spanok moze brat fakt ze ucet stoji na mieste nebo profituje minimalne aj napriek tomu kolko usilia vynakladas na pracu. ale ako som ti uz napsal ak ti toto pojde a bude to profitabilne tak budem prvym ziakom co sa to uprimne bude chciet naucit.

PS: jedine pochopenie by som mal pre toto v pripade ze si ID obchodnik ktory sa zvezie na kratkej vlne da si tam tu SL aby to uz nemohlo prerobit a potom to nechas na nahodu ci to pojde dalej a urobis z toho pozicny obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trader01 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Bud tak hodny joachieme a hod nam sem do vlakna
> nejaky genialni/sofistikovany matematicky postup/
> obchodni system
>
> tak jako nam sem lide z financnika zadarmo davaji
> rady a myslenky jak uspet
>
> uz se moc tesim, jak to budu obchodovat


trader,
tak ako su mne a aj dalsim clenom cenzurovane mnohe prispevky, ktore alebo neboli zobrazene alebo vymazane, tak i ja cenzurujem to co komu tuna dam a poradim. Moje skusenosti ma stali vela rokov a tiez vela $$$. Holt musis si zvyknut zit vo svete obojstrannej cenzury. Prosim nechcem sa ta nijako dotknut ani ta urazit, verim ze svoj prispevok pises v najlepsej voli tak ako ja moj pisem. Ak by som ti chcel odpovedat uplne uprimne na tvoj prispevok tak aby si mi viacej rozumel, obavam sa, ze by mi to sem ani nepreslo a teda bola by to zbytocna robota.
Ak chces ale participovat na genialnych a sofistikovanych obchodnych systemoch, navod som ti uz dal. Zavolaj Mr. Simonsovi ten zhodnotil napriek vsetkym turbulentnym casom od 82heho priemerne majetok klientov 37% rocne co ja osobne povazujem uz za genialne. Jediny hacik je v tom, ze s klientami pod $20M sa neunuva ... (td) ale to uz sme mimo temu vlakna tusim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak Ishikawuv diagram, tak Brainstorming jsou tymove metody, solo moc nefunguji. Snaha o odhaleni a moznost rikat i na prvni pohled nesmysly ma prave vest k prorazeni "zaslepenosti" jednotlivce. Kazdy z nas ma vestavene neco jako klapky na oci, ktere mu zuzuji uhel pohledu, zkombinovat ruzne uhly pohledu je prave funkci tech dvou metod, to v jdenom proste neni moc efektivni, ale to jen na okraj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

treba si uvedomit, ze 37% po zaratani vsetkych fees cize netto ...
ano rozhodne bude vysmiaty kazdy, kto zo $100k za 10 rokov spravi netto zisk cez $3M ..... bez prace a jedinej starosti :) Jedine chamtivec by mal asi hlavu v smutku, ale takym trh dlho nepraje.

90% $5k hracov-samotraderov by bolo rado ak tych $5k vobec udrzia a aspon ich nestratia ... cize z 37% vynosu by boli viac ako happy... ale to je uplne ina tema :)

maj sa a zelam ti aspon 300% za tento mesiac :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bangladez: Pokud das limit na 799.9 a low dalsi usecky je taky 799.9, tak tvuj prikaz muze ale nemusi byt exekuovan. Prikazy na konkretni cene jsou ve fronte podle casu, kdy prisly. Podle tohoto poradi se vyparovavaji s opacnyma prikazama na stejnou cenu. Takze zalezi na tom, jak hluboko ve fronte tvuj prikaz byl a kolik kontaktu se zobchodovalo. Pokud ale low je 799.8, tak mas jistotu, ze limit na 799.9 bude vyplnen aspon 1 kontraktem (u vice kontraktu uz to zase nejde rict...).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste mala vsuvka:
trading je predevsim o detailech, ktere samozrejme mohou byt "genialni" :) Na druhou stranu, nedelejte si z tradingu hon na vsemozna zlepseni. Jak se rika, vseho s mirou.
System, ktery traduji na stocks, jsem napriklad vylepsil zvetsenim stop-lossu. Puvodne jsem daval velmi uzky, vzdy pod posledni low, resp. pod low vstupni usecky. System se zlepsil tak, ze jsem zacal daval SL pod swing low, tj. trosku dal a nechal tak trhu vice prostoru na rozjeti. Vybiram si vstupy, kde je entry price a nove umisteni SL v ramci pravidel meho maximalniho risku, tj. risk na trade drzim porad stejny. Vysledkem je vyssi win ratio a take vetsi vynos ze systemu.
Dalsim zlepsenim napr. bylo, ze jsem zacal brat obchody na stranu long, jen kdyz MA20 a MA40 rostou dele jak 10 dni v rade za sebou [opacne pro short]. Tim jsem si usetril hodne ztratovych obchodu. Sice obchoduji mene, ale vice kvalitne.
Tj. doposud jsem hledal cestu, jak snizit SL, pricemz jsem obchodoval mnoho tradu, ktere jsem brat nemel. Sel jsem na to ze spatne strany. Tim, ze jsem zlepsil vyber signalu [rostouci MA's] a vice povolil SL jsem dosahl mnohem lepsiho vysledku.

Zdar a silu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...