Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování kaizen: malé detaily za mnoho peněz


Doporučené příspěvky

Stým SL to súhlasím .Mnohý pozerajú na SL ako na záchranu pred stratu z každého obchodu ja tvrdím že na SL sa treba pozerať trochu inak.Slúži skôr na záchranu aby nás neprekvapilo niečo nezvyčajné a nevymazalo nám časť účtu. Preto je lepšie mať SL ďalej a vystupovať na základe situácii na trhu ak to nejde mojím smerom tak vystúpim. Mnohokrát opakované je že podstatnéjšie ako vstupy sú Výstupy .Výstupiť vtedy ked to nejde mojím smerom patrí do tejto skupiny.

Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

To: Libic

No rad by som sa ta spytal ci robis tych 300% na real ucte rocne a ak ano co velmi pochybujem- ale o to viac prajem,
tak sa pytam ako dlho a s akym pociatocnym kapitalom.

Nevidim nejaky zasadny rozdiel kolko zarobis penazi . ale kolko spravis pips cize prcent.
Jedno je pravda je spravit z 200 dolarov za rok 600 nie je problém .. ale to je o tom ze clovek iba viac riskuje a netrpi psychika lebo o nic nejde.a je to porovnatelne s demom.
Nie je problém spravit ani tych 300% za mesiacúobcas moze sekera vystreliť/ ale je problém mat zisky konstantne
Ale ak spravis uz len z 10K tri roky po sebe 300% tak potom sklonim poklonu.
Je to iba reakcia na diskusiu s Joachimom a priklanam sa na jeho stranu.

Len pre zaujimavost nezaujima ma vyska tvojho uctu ale ak to nie je tajne ako dlho mas real ucet a kolko % si za ten cas spravil???????????,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Hapko:
kdyz Vam tu napisu, jaky ucet obchoduji nebo jakych vysledku dosahuji, prvni reakce, ktera od Vas bude, abych Vam sem dal sve vypisy z uctu :) Vzhledem k tomu, ze sve vypisy Vam sem nedam, je BEZPREDMETNE resit, kolik mam na uctu penez. Tyto materialy jsou velmi zneuzitelne a ja se odmitam vystavovat do situace, kdy nejaky zamindrakovany demomagor tyto materialy zneuzije.

Je mi jedno na ci strane jste, je to Vase vec :D Myslim, ze kazdy, kdo se chce venovat tradingu, nebo se mu venuje, si sam spocita, co je pro nej genialni :D Pro me je genialni spravovat si sve penize sam a dosahovat genialnejsiho vysledku nez joachim se svym vkladem vlozenym do fondu, ktery pouziva genialni a sofistikovane systemy a jehoz minimalni vklad je 20 mil USD :)

Vice uz asi nemam co dodat a pokud se nepresuneme zpet k praktickym tipum ve smyslu nazvu tohoto vlakna, o coz jsem se v predchozim prispevku pokusil, pak diskusi ze sve strany koncim ;)

Cest Vasi praci!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:joachim

No 37% na 20M je naozaj výborne zhodnotenie. Ono je pravda, že zhodnotiť väčší balík usd bude problematickejšie ako menší. Na druhej strane diverzifikáciou 20M je riziko pekne prerozdelené a výnos relatívne stabilnejší. Čím menší kapitál tým väčšie riziko. Samozrejme všetko je možné a môže sa stať opačný jav.

LIBIC:

Obchodovať v trende nie je samozrejme novinka, súhlasím, že je pravdepodobnejšie, že trend ešte potiahne ako sa otočí.
Všimol som si, že dobry trader ma predovšetkym dobre nervy a nehladá ani v debate konflikt...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic
Psal jste, že jste upravil u vašeho obchodování SL na větší hodnotu. Mám stejný problém kde mám moc malou stopku. Chci se zeptat jestli jste upravoval i PT ? Já mám na forexu sl 15 a PT 70. Chtěl jsem profitovat z toho, že mám čtyřikrát větší Pt než sl, ale nejde to, protože mě trh hned vykopne ven. Když teď upravím sl na 30-40 pipsů tak nevím jestli PT ponechat stejný a nebo ho upravit. Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dotaz sice nesměřuje na mě, ale ze zkušenosti mohu potvrdit, že je často třeba větších SL než bychom "rádi", abychom dali trhu prostor pro případné korekce. Pokud máte spočítané, že trh nejčastěji dosahuje profitů PT 70, je nesmysl chtít od trhu více. T.j. správné by bylo nechat 70 a zvětšit SL. Vše ale plyne z vašeho vlastního průzkumu - pokud máte backtestované a spočítané, že trh stejně často dosahuje PT80 jako PT70, pak je určitě rozumné dát PT80. Záleží co vám říká backtest.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standbay: pokud vas to pravidelne takto kope, pak nepovazuji za rozumne tolikrat nastupovat... (pokud nemam novy vstupni signal, ale stale operuji v ramci puvodniho) - vysledny ziskovy obchod sice bude mit hezke RRR, ale tu ztratu predtim si do toho pripocitejte a tak je to vlastne 45:70 (a celkovy risk 60:70)... - to uz tak hezky nevypada...:) Osobne bych tomu nechal 1, max 2. pokus a pokud ani ten nejde mym smerem, propustil bych ho jako nezajimavy, urcite bude hezci pohyb...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hapko,

k tym percentam rocne, je to mozne podla mna aj s velym uctom, je to len otazka nervov a skusenosti. osobne poznam cloveka ktory je schopny rocne spravit az do 400% a niekedy aj viac. ale je to primerovane slabymi rokmi kedy to ma okolo 150% rocne. ale ak sa na to pozrieme tak ze rok po roku je clovek lepsim a skusenejsim obchodnikom ktory si nervy vycvici tak tych 300% rocne je moznych. takze pri mojej praci je toto dost motivujuci fakt. ale to uz musi byt na plny uvezok a nejake tie roky realu za sebou.

snad aj ja raz v profitovani dopadnem takto nechutne =)

PS: aj 50% rocne povazujem ja osobne za pekny zarobok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standby:
profit target jsem nechal na stejnem miste. Hlidam si RRR, ktere musi byt 1:2. Profit target mam relativne maly, system je schopen obchodovat pro vetsi PT, ale s mensim win ratio. Pozice drzim kratkodobe a snazim se z trhu vytahnout pouze pohyb mym smerem, pote vystoupit a cekat na novou korekci a novy entry signal. Pokud bych drzel pozice delsi dobu, rekneme 10-30 dni, pak v obdobi korekci vlastne penize lezi "u ledu" a nic nevydelavaji. A za druhe vim, ze muj profit target je dosahovan ve vetsine mych pozic, jakykoliv vetsi PT uz snizuje win ratio.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Libic

No vidim ze si sa odpovedi vyhol a vypustil nic nehovoriacu hmlu:-))
Nikto po tebe nechce ukazocvať ucet, iba som chcel vedieť kolko rokov robis po sebe tych 300%.
A aspon uvidia dalsi traderi co vsetko je s realnym uctom mozne.Myslim ze co sa tu pise je pravda a aj tvojim slovam traderi uveria bez ukazovania vypisu:-) A vravim bavme sa o % nie konkretnych sumach.

To :lopo

hm nemyslim si že s mensim uctom je riziko vacsie.Samozrejme ak pri 100nasobne mensom ucte davam 100 nasobne mensie vklady tak je riziko uplne rovnake.Akurat ze na tom malom ucte budu strasne male zisky co je logicke.Ale percentualne uplne rovnake.

To:NLA
Kdyz takoveho cloveka poznas, nepremyslel si mu dat obchodovat sve penize? kdyz povazeje rok kdy ma jenom!!150%, tak mne by stacilo 100% a 50% si muze nechat a dalsi rok si necha 300%.Co ty na to ? Myslim ze mu vlastne nabizim k zislkani prachy , tak at se ozve rad mu pomuzu.

a nazaver jenom dodam ze taky verim ze se daji ty prachy udalat treba i 1000% ale problém je to delat konstantne.
A spis vidim spravne se ridit heslem ze pomaly dal zajdes....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hapko,

ked budem mat viac penazi na to aby som mu mohol dat na pracu tak to urobim presne tak ako si napisal. zatial si svoj ucet budem obhospodarovat sam.

druhy pohlad na vec: ja mam forex ako hobby ak nechcem uz teda pouzit slovo vasen, preto sa ja chcem dostat na vyzsiu uroven a nie dat to druhemu.

a to ze POMALY DALEJ ZAJDES (maximalny suhlas z mojej strany) tak toto heslo je tak presne ze tu uz netreba ziaden komentar len sa toho proste drzat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Hapko:
o svych penezich tu s Vami, nebo skymkoliv jinym diskutovat nebudu :D Na tyto otazky jsem se nikdy nikoho neptal, a tudiz na ne nebudu ani odpovidat, at se Vam to libi nebo ne :) Tyto otazky jsou skutecne pouze z rad nevychovane spolecnosti, at se Vam to take libi nebo ne.

Cest Vasi praci!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 hapko: nestaci pro ilustraci co je mozne, clanky typu "kolik sype trading" od adminu? Nestaci ti petrova equity, kterou sem pastoval? Otazky na procenta i penize jsou opravdu strasidelny nesvar, pozustatek komunismu, navic, na tyhle otazky tu lze najit zhruba odpovedi, staci cist a premyslet. BTW, petr (admin) tu uvadel, ze jeho osobni cil ve spreadech (tedy ultrakonzervativnim zpusobu tradingu) je 100% rocne, ani tohle jako udaj nestaci?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hapko a další zájemci o % zhodnocení:
potenciál všech těch trhů o kterých je zde na fin psáno je obrovský. Kdo si to naplno uvědomí tak se myslím o % nestará. Navíc jakékoliv uváděné % zisků je zavádějící, dá se na to totiž nahlížet z x-stran, takže doporučuji pokud možno úvahy o tom pusťte z hlavy, zbytečně jen plýtváte časem. Starat se raději o to jak své ziskové pozice rozvíjet a neztrácet považuji za čas podstatně lépe využitý - názor můj. Kdo se to naučí, tomu totiž pak naskakují i ta %.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...