Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se nejrychleji naučit umění tradingu


Doporučené příspěvky

Dobry den,

Dosud jsem se do zadne diskuse na Vasem webu aktivne nezapojil (cas traveny na Financnikovi venuji spise cteni toho co jiz jini napsali a nutno rici, ze toho uz bylo hodne a hodne). Vas posledni clanek Tomasi me vsak zaujal zminenou paralelou ke golfu. Sam golf hraji a ve Vasem clanku zminovanych "stycnych bodu" s timto sportem jsem si take v minulosti vsiml. Takze diky za "vyslovenou" myslenku. Jinak na Vasich clancich za ta leta pozoruji zjevny prechod z tradingoveho explicitniho mysleni prostrednictvim ukazatelu a teorii k soucasnemu az eterickemu pojeti (Vase clanky jsou sama metafora a personifikace), coz pripisuji Vasi dosazene urovni zkusenosti a "tradingove otrkanosti". Jsem zvedavy jak budou Vase clanky vypadat za dalsi dva roky ? Hrajete golf ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 52
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

JoeS,

mate pravdu, je videt, ze jste vsimavy :-) Postupem casu skutecne trader prechazi k vice eterickemu postoji k trhum, nebot pochopi, ze jeho obchodovani je dokonalym zrcadlem tradera a ze trhy jsou uzasny prostredek sebepoznavani. Navic k trhu je zrejme treba se takto stavet - nebot trhy nejsou cerno-bile, jak si vetsina chybne mysli (cerno-bily neni ani svet) a neni mozne se k nim stavet jako "toto je spravne - toto spatne". Par spickovych traderu rika, ze na trhy je treba nahlizet jako "sedive".... Takovyto pohled uz opet zapada spise do etericke sfery, nez do "racionalniho" uvazovani...

Jinak golf hraji, myslim, ze je to sport, ktery ma s tradingem nesmirne mnoho spolecneho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec všem a také Tomášovi/mluvil jsem s ním naposledy na semináři emini trhy o meditaci/
a chci říci všem že ikdyž jsem v traidingu začátečník a ještě neobchoduji live tak na své cestě jsem potkal již hodně zrdcadel svého Já a tohle je další z nich, některé vás vrátí zpět, jiné katapultuje na cestě dál , ale všechny do jednoho se vám snaží ukázat jak potlačit svoje EGO a tím se stát přirozenější součástí přírody a systému/ rozumím vesmíru/ a poté je jedno co budete dělat když to bude z láskou a pokorou tak peníze leží všude, stačí je jen sbírat jako energii a tu zase vysílat k ostatním a ne proti nim, vítězství není někoho či něco porazit, či přechytračit, vítězství je "pochopit" především sám sebe a lásku kolem nás. A trh třeba mě učí trpělivosti. Sice nehraji golf ale jsem horolezec a těch metafor je zde taky dost..
gordon

"sleduji trh pod úhlem 361°"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>Jinak golf hraji, myslim, ze je to sport, ktery ma s tradingem nesmirne mnoho spolecneho.

Škoda, ze Česká golfová federace, sdružující všechny hráče, kteří HRAJÍ golf, resp. MOHOU hrát golf (protože chtít nestačí, je třeba i něco jako "zelená karta") o p.Nesnídalovi nic neví...

www.cgf.cz/FederMember.aspx

Pokud ovšem "hraním golfu" někdo nazývá přečtení si učebnice a 3 návštěvy driving range, pak potom ano... Jen aby to nebylo podobně i s tím tradingem :)

I když, teď mě napadlo (podle hesla "musíš myslet jinak"), že p.Nesnídal asi bude registrován někde v Portugalsku, což vysvětluje absenci členského čísla ČGF.

Nohy pevně na zemi přeje všem
rebel Kubrt

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kubrte,

je mne vazne lito lidi vaseho formatu. Vase neustale snahy nekoho napadat hovori o tom, v jakem nevyrovnamem stavu jste. Pamatujte si, ze negativni energie se cloveku vraci jako bumerang. Docela si umim predstavit, jak nevyrovnane vypada vas trading a ze patrite do skupiny tech, kteri se nejsou schopni zamyslet nad sebou (protoze jsou prilis zaneprazdneni rypanim do druhych), proto se jim v tradingu permanentne nedari a o to vice se snazi neustale napadat druhe...

Prosim, prestante s podobnymi neustale utocnymi prispevky na tomto serveru, nikomu to nepomaha, krome vaseho ega.Tento server byl stvoren pro trochu vice nez "kubertovo ego" a proto snad chapete, ze vase neustale rypave a napadajici maily nemohou byt schvalovany...

Pro ostatni:

Golf hraji od letosniho roku. Na zelene karte pracuji, nepatrim k tem, co musi mit kartu hned, davam prednost pomalemu a pozvolnemu uceni, stejne jako v tradingu. Ma zkusenost v golfu je krome driving range take na public hristich (kde neni nutnost green card) a green card budu mit udelanou do podzimu tohoto roku (asi ji zde budu muset vystativ, aby podobni kubrtum meli zase do ceho rypat). I presto, ze green card v tuto chvili nemam, naucil jsem se o golfu a jeho podobnosti s tradingem relativne dost, protoze jsem povahou otevreny a vnimavy clovek a davam prednosti osobni zkusenosti narozdil pred egem (oproti jinym).

Je zajimave, ze vzdy, kdyz se nekde zacne konecne zajimave rozvijet nejaka debata, prijde jisty kubrt a tim debata na zajimave tema konci, ze ano.. Viz. opce.... Myslim, ze by bylo pro vsechny lepsi, kdybyste si sve ego sel exponovat nekam jinam, skutecne si myslim, ze nikdo moc zde po vas netouzi. Pokud mate co rict co muze druhem pomoci pak jste vas zde radi uvidime, pokud mate potrebu rypat a davat najevo svoji potrebu ventilovat ego..pak prosim nekde jinde...Dekuji za pochopeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kubrt

napadat zde nekoho ze nema golfovou kartu a jeste Tomase to snad ne!.
Jako by jsi napadl me ze jsem si na aute sam vymenil motor aniz bych byl mechanik mel na to papir.... jsem pouze IT

ono kdys se chce tak bez papiru karet a ruznych dalsich dokladu o schopnostech toho ci onoho ci zarazeni do ruznych klubu jde spoustu veci. Jde predevsim o to jak se dany clovek postavi k danemu problemu.

a je jedno jeslti to delam profesionalne nebo amatersky hlavne ze jsem zacal a delam to!! ucim se, analizuji, trenuji (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

jsem zde nováček, studuji asi 6 měsíců a toto je můj první příspěvek.

Myslím, že Tomášův článek je velmi výstižný a pravdivý - určité metafory z článku by se daly praktikovat do mnoha sfér života. Pana Kubrta sice neznám, ale jsem toho názoru, že je úplně jedno, zda-li je nebo není Tomáš zapsaný v nějaké asociaci a zda-li se momentálně zatím "jen" připravuje na zelenou kartu. Podstatné je, co chtěl říci ve svém článku a kdo správně pochopil, může si něco odnést. Sám úspěšně podnikám a vím, jak důležité může být občas myslet mimo rámec "běžné reality" a bohužel i vím, jaké to je, když druzí závidí úspěch a hledají, kde a jak kvůli něčemu nařknout. Pro mě děláte skvělou práci, eterická hodnota v článcích je mně velmi blízká a musím souhlasit i s tím, že občas druzí chtějí zde raději zviditelnit své ego, než se něco naučit.

Ještě k tomu golfu - nedávno jsem začal velmi aktivně s tenisem, nejsem zatím členem žádných klubů ani ničeho podobného, ale i zde si uvědomuji, jak může být tenis zrcadlem člověka a umím si představit, jaké to je asi v případě trhů.

Díky za vaše články a z narážek na vaší osobu si nic nedělejte - už pred lety jsem poznal, že "úspěch se v ČR neodpouští".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

avatar:

takových přirovnání můžeme najít velmi mnoho...kulturistika je ale "do očí bijící", protože kulturisti jsou prostorově výraznější :o) Je to velká dřina a mnoho odříkání (vím o čem mluvím),ale i zde se najdou lidi kteří to dělají z lásky a pro potěšení,ale i ti co to šidí (berou různé podpůrné přípravky)....každý si musí sáhnout do svého svědomí proč vlastně danou věc dělá a čeho v ní chce opravdu dosáhnout - a je jedno jestli to je trading, golf, umění, atd.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMHO jakykoliv sport, ma-li se delat poradne, vyzaduje podobny pristup (disciplinu, planovani, "strategii") jako trading. Oproti tradingu ma ale sport jednu vyhodu, z niz se ale trader muze poucit (a vsichni mne znami uspesni traderi ji take vyuzivaji) - kdyz trader prihodi do sveho casoveho rozvrhu nejaky ten organizovany pohyb (tenis, golf, kulturistiku, beh nebo treba splhani po stromech na cas), vzdycky ho to nuti dodrzovat stanoveny plan (pravidla, predpisy, hranice) a jednat disciplinovane. Kdyz trader nejedna disciplinovane v tradingu, jenom prodela, ale fyzicky nic moc neciti. Kdyz ale clovek nejedna disciplinovane ve sportu, muze si neco zlomit, natahnout, odrit etc. To uz je drsnejsi a malokdo si to proto dovoli. Inteligentni trader si tak muze ve sportu vypestovat/zocelit velmi silnou disciplinu a v tradingu uz ho nic moc nerozhazi.

A to ani nemluvim o tom, ze sedet porad u PC nebo - nedej boze - nekde chlastat pivo (3x fuj! ;)) neni ani nic zdraveho a pohyb cloveku jen prospeje. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes: Nejen do gungfu (i kdyz to je priorita), od 10. cervna mi zacal celkem intenzivni treninkovy program (3x tydne beh, 1x tydne plavani, 2x tydne posilovna, 2x tydne squash, 5x tydne gungfu - soukroma vyuka (1,5 hod.) + 7x tydne standardni cviceni (1 hod.)), ktery se podepsal nejen na vyraznem snizeni vahy (uz dopnu kalhoty!), zlepseni flexibility (tkanicky uz si zavazu bez funeni!), ale celkove se mi zlepsila nalada, vyrazne stoupla motivace v tradingu a spolu s ni i vysledky (i kdyz to je jiste dano i zvysenou volatilitou v trzich, nepopiram :-))

Rozhodne v tom spojitost vidim. A evidentne nejen ja - prikladu mezi uspesnymi tradery je koneckoncu cela rada; namatkou nekolik:
- Alexander Elder: rekreacni plavec
- Larry Williams: maratonec
- Ralph Vince: bezec (kratke trate) + prilezitostny maratonec
- Pavel Mison: cyklista

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek

Skládám veliký obdiv, to si jistě chodíš k tradeingu odpočinout.Sám závodně tancuji(akrobat. rokenrol) a už můj bežný trénink, konající se školní rok, 3x týdně trénink, 2x posilovna, o víkendu závody nebo nějaký rekreační sport (volejbal, ping pong, gaučing :D...) mi přijde dost vyčerpávající.A to jsem o dost mladší a jsem student.

Držím ti palce.
(tu)

Honza

Hodně úspěchů všem, nejen v tradeingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Martinek

Kdyz tak ctu Vas prispevek, tak premyslim (vzhledem k tem vsem sportovnim aktivitam co momentalne provozujete), jestli jste full time trader, full time sportsman, nebo jste prave v rocni fazi, kterou kazdorocne nazyvam "postvanocni plane sliby". Taky si vzdycky naplanuju intenzivni pohybovy program, ale do konce ledna me to s zeleznou pravidelnosti opousti a sklouzavam ke standardu - tedy obcas mrsknout telem :-)

Jinak Tomasi, sorry, ze jsem tim svym dotazem na Vase golfovani rozpoutal naslednou verbalni prestrelku, netusil jsem, ze se toho hned nekdo chytne. I kdyz hraju golf uz cca 6 let, tak me na nem porad bavi hlavne ta prochazka po louce nebo lesem. Zadny pocitac, klid a cista hlava. Je uplne burt, jestli mate zelenou kartu nebo singl handicap. Drzim Vam palce (mimochodem Vase oblibene Portugalsko je vyhlasene golfovymi destinacemi a spojeni ranni koupele v mori, dopoledniho golfovani a odpoledniho tradingu vnimam jako pekne naplanovanou druhou pulku zivota).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...