Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se nejrychleji naučit umění tradingu


Doporučené příspěvky

DÍKY! Jste DOBREJ! Nějak tak jsem si to představoval.

Zkusím to zjednodušit :
1 - přečíst vše co je zde na webu
2 - pořídit si učebnice viz Vaše doporučení
3 - začít pracovat s grafy
4 - nastudovat psychologii
5 - papertradovat
6 - obchodovat live.
To už je bezesporu osnova.
Protože 5 a 6 bod jste ještě neabsolvoval, cením odvahu a dovolím si vyzvat guru webu, co oni na to, nelze na příklad k jednotlivým bodům dát další členění, pro mne třeba pořadí oblastí ad 1.

Svaťa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 52
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 2 years later...

Díky za podmětný článek, já jsem teda úplný začátečník, ale snažím se nejprve prokousat mojí vlastní psychikou a díky tomuto seriálu je to podstatně snažší než kdybych v tom tápal sám. Já mám jedinou otázku už jsem se ptal na jiném vláknu, ale zavalili mě vlnou nikam nevedoucích( alespoň mě) pouček. Moje otázka je prostá, jak nejlépe a nejjednodušeji provádět backtesty pomocí historických dat a excelu, potřebuju nějaký ten prográmek zmíněných na finančníku jich je několik nebo to jde jednoduššeji. Zatím sleduju pár komodit kukuřici, pšenici, platinum a cukr občas kávu nebo kakao na www.commoditycharts.com mohu i s tímto backtestovat??? Nechci nějakou zaručenou metodu, pokud někdo ví a zkoušel to, stačí jeden jednoduchý příklad, díky moc.

Jinak díky za tento server Tomášovi a ostatním, co se na tom podílejí, fakt nedocenitelná pomoc pro nás začínající a určitě i pro ty zkušenější. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidhanyas:

a chceš obchodovat pozičně (denní) nebo intradenně? S jak velkým účtem chceš začít? Pro poziční obchodování je potřeba mnohem větší účet než pro intradenní.
Většina lidí tady obchoduje intradenně a asi nejjednoduší je si instalovat sierru www.sierrachart.com a koupit si do ní historická data zdarma. Nebo se zeptej ve fóru jestli ti někdo nemůže historická data poslat. Druhou variantou je instalovat NT www.ninjatrader.com, kde máš jejich soft zdarma na 1 měsíc s daty...poté si tento soft buď musíš koupit a nebo se opět registrovat z jiného pc (sledují již IP adresy) a opět budeš mít soft na měsíc zdarma....
Pokud chceš obchodovat pozičně,tak dobrý soft je TNT www.trackntrade.com - na finančníkovi najdeš recenzi k tomuto softu....zde můžeš testovat do alelůja.

Tak snad ti to pomůže.

Držím palce!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Děkuji Tomáši za další velmi kvalitní článek.

Chtěl bych se jenom zeptat uživatele Malcikk (nebo kohokoliv jiného), jestli člověk, když začne studiem knih bez toho, aniž by to současně praktikoval s nahlížením do grafů, nebude ve finále, až se k tomu nahlížení dostane, přespříliš přeteoretizovaný? Jsem úplný začátečník, takže opravdu nevím, jakým způsobem se nejlépe naučit tradingu, z osobní zkušenosti si ale myslím, že teorie by měla být kombinováná s praxí a praktické příklady sloužící jako součást knih by mi nestačily.

Jinak ještě dodávám k Tradingem k bohatství - tato kniha je opravdu velmi kvalitní a člověku pomůže ledacos pochopit, já však její čtení musel na chvíli odložit a nakonec jsem četl jenom ty indikátory, které jsem si už nějakým způsobem odzkoušel právě nahlížením do grafů, abych si nepletl hlavu indikátory ostatními. Jinak kapitoly co se týče formací, psychologie, risk-managementu a podobně jsem četl všechny, ale ty o indikátorech mi dávaly tak zabrat a jistým způsobem mě demotivovaly, že jsem si přečetl (několikrát) jenom to, co budu pro můj OS používat.

V současné době se chystám na přečtení Jak se stát intradenním finančníkem, protože si myslím, že právě zde najdu spíše praktické informace a také bych chtěl porozumnět základům systému FinWin, který hned po přečetní knížky hodlám vyzkoušet.

Hned poté se vrhnu na Marka Douglase a Larryho Williamse.

Všem přeji mnoho úspěchů v tradingu a pokud by někdo vyloženě nesouhlasil s mým přístupem, tak bych rád uvítal nějaké odpovědi :)

Dušan


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky si myslím, že přeteoretizování by mohlo být i na škodu. Je to jako když se člověk učí řídit auto: na jednu stranu je nezodpovědné vyjet do provozu, aniž by člověk věděl, jak se řadí, kde je brzda a co znamenají dopravní značky, na druhou stranu člověk nemusí nutně znát veškeré technické parametry motoru (např. křivku točivého momentu), aby mohl začít řídit auto (i když i ta znalost té křivky se trochu hodí při riskantním předjíždění na okreskách...). Prostě chce to vyvarovat se extrémů a nebát se začít :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dekuji za odpoved.

Jasne, na to jsem se vlastne ptal - vytahnout z tech knih to co mi prijde nejdulezitejsi. Ale spis jsem se bal, ze mi nekdo napise, ze kdyz jsem tam neco nepochopil nebo neprecetl, tak zde nemam co delat. Ale stejne bych na to kaslal a studoval dal to, co bych chapal :)

Preji mnoho uspechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...