Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky


anfield

Doporučené příspěvky

je to OT, ale se sinologii je to lepsi nez IT nebo cokoli jineho, to jen tak na okraj.
VSE je samozrejme fajn, zvlaste prvni fakulta. je tam par zajimavych predmetu. pokud vam jde vylozene o trejding, tak UK taky neni k zahozeni nebo MatFyz. napriklad velci hraci, hedgove fondy najimaji matematiky, statistiky protoze jejich systemy vyuzivaji velmi sofistikovene modely a ekonomika neni treba vubec potreba. je potreba si rict co z trejdingu, financi, bankovnictvi vas zajima.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Presne, jak pise 911. Na MFF UK (Matfyz) je mimo jine take bakalarsky studijni obor financni matematika a magisterske obory financni a pojistna matematika, statistika, ekonometrie nebo teori pravdepodobnosti. Z vyucovanych predmetu treba korelacni a regresni analyza, teorie rizika, stochasticka analyza, stochasticke financni modely, matematicke metody ve financich nebo treba financni derivaty, bankovnictvi, analyza investic a mnoho dalsich, vyber je skutecne obrovsky..jen je nutne mit sirsi matematicky zaklad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ICE [SR]:

nemyslel som ze investorsky magazin je zufaly, naopak, velmi rad ho pozeram, ale ze tato cast o vzdelani bola uplne uboha, pretoze pre mna tam bola kopa nepodstatnych informacii, a pripadalo my to ako dlhocizna reklama na nejaku instituciu, a pri vyrokoch ze po skonceni prveho stupna moze ist absolvent pracovat za pokladnu a po druhom ako poradca, ci ako to tam bolo ,to ma celkom pobavilo :)

to co som chcel vediet som sa dozvedel s karlosovho prispevku a za par sekund

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Jak kazdy v tomto vlakne spozoroval, ani jedna skola na toto neni nejvhodnejsi. Mozna proto by bylo velice vhodne si zkusit naplanovat individualni studijni plan, vetsina skol by to mela umoznit, pripadne si vybrat pouze predmety, ktere me opravdu zajimaji a ty si zaradit treba do celozivotniho vzdelavani. Tzn., ze nemusis studovat celych 5 let, delas jen to, co si vyberes (a zaplatis), ale samozrejme nedostanes diplom. Nicmene pro ucel tradingu a sirsiho rozhledu postacujici. Na skodu by nebylo ani to, kdyby si dotycny zjistil, kdy jsou ty a ty prednasky a normalne tam chodil se studentama. Nikdo se to nedovi, za nic nebude platit... :-) Samozrejme s cvicenima to uz asi nebude tak snadne, pokud je ovsem dany predmet ma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

ajchi Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jak kazdy v tomto vlakne spozoroval, ani jedna
> skola na toto neni nejvhodnejsi. Mozna proto by
> bylo velice vhodne si zkusit naplanovat
> individualni studijni plan, vetsina skol by to
> mela umoznit, pripadne si vybrat pouze predmety,
> ktere me opravdu zajimaji a ty si zaradit treba do
> celozivotniho vzdelavani. Tzn., ze nemusis
> studovat celych 5 let, delas jen to, co si vyberes
> (a zaplatis), ale samozrejme nedostanes diplom.
> Nicmene pro ucel tradingu a sirsiho rozhledu
> postacujici. Na skodu by nebylo ani to, kdyby si
> dotycny zjistil, kdy jsou ty a ty prednasky a
> normalne tam chodil se studentama. Nikdo se to
> nedovi, za nic nebude platit... :-) Samozrejme s
> cvicenima to uz asi nebude tak snadne, pokud je
> ovsem dany predmet ma.

No ja bych rek ze asi nejlepsi skola na Kap. Trhy je Ekonomka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se tyce zkusenosti programatora ve svete tradingu:

Na IT je dobre, ze se naucite anglictinu a hlavne se ji naucite pouzivat, delat cokoli "lepsiho" v tomto oboru bez prakticke znalosti anglictiny (hlavne cist, rozumne psat a alespon trochu komunikovat i slovne) prakticky nejde a tomu odpovida i studium (bezne musite vyuzivat anglicke zdroje). Konkretne mam tedy zkusenosti z FEL CVUT pred cca 7-12 roky. Kdyz vidim ty zoufalce s prosbami "Mam problem s US brokerem a neumim anglicky, co mam delat?"... Alespon tohoto budete usetreni :-) Nehlede na o mnoho radu vetsi dostupnost informaci o tradingu, burze i ekonomice v anglictine.

Pozitivni je rovnez moznost rychleho vydelani penez na trading, moznost psat si rychle AOS, ruzne pomucky pro trading (screening) atd.

Take (podle skoly) dostanete urcity zaklad v matematice a i kdyz to vetsinou nebude zamerene statisticky, tak ty statisticke veci se daji s navyky ze skoly pomerne rychle doucit - napriklad pochopit Black-Scholesovu formuli pro ocenovai opci :-D

Na druhou stranu budete mit problem s tim, ze v tom oboru (jakozto v kazdem inzenyrstvi) je prace zamerena na maximalni uspesnost. Tezko bude k necemu stavitel mostu, kdyz mu jich vydrzi jen 55%, zbytek spadne. Stejne tak program ktery funguje "vetsinou" je pro kocku. Na druhou stranu v tradingu je bezne, nevyhnutelne, ze neco funguje ednou pak podruhe ne, potreti zas ano. Trading neni deterministicky, zatimco pocitace ano a to je pro cloveka z IT predmetem dost velke frustrace a dost namahy vezme dokazat se nejak vnitrne smirit s tim, ze v tradingu dokonalost neexistuje, kdyz je to presne to, co se snazite ve sve profesi dosahnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne sa to zda dost odveci studovat ekonomiu pre trading. Rozmyslal som, preco sa takzvani financni analytici cely zivot potia v telke v kravatach a pisu clanky za smiesny plat, ked by mohli radsej obchodovat to, co sami tvrdia. To iste o profesoroch s titulmi pred menom a za menom, ktori prednasaju vo svete o vyvoji trhov. Problem je podla mna v tom, ze oni to cele vidia prilis akademicky a od praxe su hodne daleko. Kdezto taky farmar nepotrebuje skolu na to, aby zacitil vyhodnu prilezitost a vidi veci jednoducho, preto sa mu skor ci neskor zacne darit. Americki farmari zvyknu po veceroch hazardovat s kartami a v tom vidim pricinu ich uspechu v trhoch - psychologicky trening. Zaryti ekonomovia sa viac spoliehaju na predvidanie trhu nez na moneymanagement a nikdy nepochopia, ze trhove modely su absolutne nepotrebne na zarabanie v trhoch. Lenze to sa na ziadnej skole neuci a keby ucitelia mali pravdu, tak by neucili, ale miesto toho zarabali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trhove modely su nepotrebne? Niekde som cital, ze az 70% FX obchodov Deutche Bank robia uz len matematicke modely. Finta je len v tom, ze oni nepozeraju krizenie nejakej MACD alebo EMA,..
Ako to uz SID pisal, obchodovanie je o vstupoch tak z 10-20%. Ovela dolezitejsie su vystupy, MM a samotna traderova hlava. A to mozu ti analytici postradat.


> nepochopia, ze trhove modely su absolutne
> nepotrebne na zarabanie v trhoch. Lenze to sa na
> ziadnej skole neuci a keby ucitelia mali pravdu,
> tak by neucili, ale miesto toho zarabali.
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Endy: Deutsche Bank ano, ale nie ja :-)) To su komercne vyvijane modely ku ktorym sa dostane naozaj len Deutsche Bank a ziadna ina banka a nie aby som si ja sam taku vec vymyslel... okrem toho to neni system na daytrading ale dlhodobe obchodovanie zamerane na nizke riziko, nie zisk.

V starsich novinach som cital, ze jeden nemec robil vyskum, poslal na burzu cennych papierov ekonomov, matematikov a psychologov. Ekonomovia sa riadili fundamentami a spekulaciami, matematici pocitali pravdepodobnosti a psychologovia sa spoliehali na svoju intuiciu, psychologiu davu a tak. Vysledok: najlepsie dopadli psychologovia, potom ekonomovia a najhorsie matematici, pricom psychologovia trikrat lepsie nez ostatni dokopy. Z toho mi vychadza ze asi je dobre studovat psychologiu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este som chcel napisat, ze vyvojom matematickych modelov FX sa zaobera americka firma D.E.Shaw a vyhladava vo svete najlepsich matematikov za kralovsky plat (robil som u nich pohovor). Je to naozaj o vysokej matematike, teorii chaosu a tak. Ked ma nieco hotove, preda to pravdepodobne jedinej banke (napriklad Deutsche Bank), ktora da najlepsiu ponuku a model zostane utajeny. Taketo modely mozu byt uzitocne.
Skor myslim, ze nepotrebne su trhove modely, nad ktorymi si lamu hlavy ekonomovia, verejne ich publikuju, prednasaju o nich, veria im a nic z toho. Niekto na tom postavi fond a za rok skrachuje (uz sme mali nositelov Nobelovej ceny za ekonomiu, ktori skrachovali).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...