Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky


anfield

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

fyzik,
a jak jsi dopadl u toho pohovoru? nebo ses na to vybodl a mas vlasni "model"?

jinak k otazce, co je potreba studovat? ekonime se hodi, ale jde to i bez ni. je sposta literatury, kde je soustredeno zakladni penzum znalosti co postacuje. neni potreba sestavovat AS/AD modely atd. hlavne je potreba si rict predem co opravdu chci delat. byt analytik, obchodovat sam na sebe nebo pro banku ci fond. pokud se budu zajimat ciste o obchodovani sam na sebe, je jedno co vystuduju, hlavni je je vzdelavat se v prubehu. pokud chci pracovat v bance, tak dnes chteji vesmes "vyssi" matematiku, qvantitativni modely atd. opet tezko mze nekdo rict, ze to funguje ci ne. jsou fondy co tim vydelavaji miliardy dolaru a druzi je ztraci. nekdo zas vydelava na tom, jestli je postaveni neptunu tak ci tak. :)
taky je treba uvedomit si, ze tyhle fondy maji trochu jine prostredky nez mame my. ono je neco jineho obchodovat s milionama a miliardama. je to hlavne o risk managementu a nekdo je holt sikovnejsi a nekdo mene. ohledne krachu LTCM, tam bylo trochu vice faktoru. slo tam i o pujcovani penez, chyby byly i na strane bank. neni tak jednoduche rict, ze to byli noumove s nobelovkou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teoreticky zpracovat trading není problém, problém je v tom, že teorie se nedá úspěšně obchodovat. Je to podobné jako kdyby jste vytvořili matematický model jízdy na kole. Teoreticky vám bude určitě fungovat,ale v praxi vám to příliš nepomůže. Proč uvádím jízdu na kole? Protože trading je stejně jednoduchý -nasednete a jedete. Lehko se to říká, ale těžko provádí. A těch pádů co z počátku zažijeme!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Zdravím
nejspíš je můj dotaz hodně mimo Vaše témata. Ale popravdě řečeno vím o Forexu jen naprosté základy a možná ani to ne. Dostala jsem ho však přidělené jako téma pro rozsáhlejší seminárku na VŠ. Chtěla bych se proto zeptat, jestli existují vůbec nějaké stránky kde jsou "novinky" nebo jestli Forex byl taky nějak ovlivněn posledním děním na finančích trzích a jestli ano, jsou o tom nějaké článk? Vlastně bych přívítala jakokouliv pomoc, odkaz na jakékoliv materiály o Forexu. Dííííky moc!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bea

Všechno potřebné bys měla najít na finančníku v sekci "Jak na ..." a tam "Forex", kde je rozsáhlej seriál o forexu od Sida, jediný, co se může změnit, jsou čísla, třeba objem obchodů nebo tak ... princip zůstává pořád stejnej... jediný co se může změnit v době krize je, že se investoři uchylujou k měnám jako JPY nebo CHF, nebo pokud nějaká země vyhlásí, že jí hrozí bankrot, jako třeba teď Island, tak samozřejmě její měna letí dolů tryskem, ale to se nemusí stávat jenom v době krize :-)

Já jsem třeba dělal referát na VŠ o Forexu minulej rok, a vycházel jsem tady od sida + anglický stránky, který si prostě vygooglíš, a ještě mě napadli český stránky X-Trade Brokers, jako Forexovej obchodník tam o forexu určitě taky něco napsanýho má.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bea,
nemyslim to zle, ale je videt, ze o tom nemas ani paru. co vlastne studujes? protoze napsat rozsahlejsi seminarku na VS na toto tema, pokud NIC nevis, je asi jako kdybys mela napsat seminarku, na lekarsky fakulte o operaci ...(dosad si sama)

ale kdyz uz to mas zadane, tak nejaka rada. procti si tady uvod do forexu. idealni je, pokud umis anglicky, tak si najit vysvetleni problemu menove pary. je to kolikrat velmi dobre zpracovane. pak staci nejaky skripta z VSE z mezinarodniho obchodu a bankovnictni (toho je plna knihovna). to ti da nastin abys vubec vedela o co jde a co hledat dal, abys mohla tu praci napsat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bea:

Zdravim! Obecne v EN je pro zacatecniky jeden z nejlepsich zdroju - srozumitelne podany web www.babypips.com (od zakladu ke slozitejsim vecem), z CZ zdroju jsou jediny kvalitni zdroj Sidovi clanky zde na finacnikovi (pod kategrorii forex), vse ostatni jsou vetsinou jen papouskovani par znamych vetsinou prelozenych textu :-)

Pokud bys chtela zajit v nektere casti vice do hloubky, doporucuju zname forexove forum forexfactory.com, a v případě aktualniho zpravodajstvi specificky pro menove trhy mrkni napr. na www.bloomberg.com/news/markets/currencies.html

Ohledne nasati atmosfery realnych obchodu&obchodniku doporucuju navstivit nektery z live chatu, zde v CZ na financnikovi na www.financnik.cz/forum/forex.php

Kdybys nevedela s necim rady, muzu se pokusit pomoct (l00ser at seznam.cz ), ale jsem taky jen zacatecnik...

Fajn den a at se dari studium&seminarka ! ;) (tu)

l.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

×
×
  • Vytvořit...