Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Backtesting a papertrading - jak prakticky na nezbytné základy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 136
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer,
měl bych dotaz k backtestu potažmo paperu. Testoval jsem wcci a finwin. Z několika důvodů jsem si vybral finwin pro bližčí otestování...respektive větším vzorku dat + paperu. Obchoduju 2v,BigV,0/v,cross,0/100 a na 4 měsících při cca 200 obchodech mi vyšli následující měsíce co se týče profitu: 1) 3541$, 2) 1412$ 3) 2923$ 4) 1002$...jedná se o trh NQ.
Ještě to mám rozděleno po 20-ti obchodech, kde jsou ještě větší extrémy jako např. 1753$, 273,80$, 818$, 1248$ atd..
Můj dotaz směřuje ke konzistentnosti o které se dost mluví. Dle těchto výsledků je evidentní, že o konzist. nemůže být řeč. Máte rady, jak co nejvíce srovnat výsledky dle měsíců, případně, jestli je i toto možné? Je mi jasné, že co měsíc to fixní "plat" 1500$ je nemožné, ale aspoň v toleranci +-800$ by bylo dobré.
Mimochodem jedná se o hrubý backtest, kde jsem vstupoval vyloženě dle patternů, nikoliv pocitů, S / R, PA atp. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799
Konzistetnost podla mna v tradingu neexistuje. Ak sa mylim, tak ma opravte...:) Samozrejme ak sa nediverzifuje na viacerych trhoch - tak je to uz viac pravdepodobne. Mne najviac vyhovuje, ked sa na cely vysledok pozeram stvrtrocne. Obchodujem live skoro dva roky. Raz mam stratovy mesiac, potom ziskovy a stale dookola. Ked som si robil bactesty, tak mi kazdy mesiac vychadzal profit. Samozrejme som si myslel, ze ked zacnem live, tak to tak bude. Nie nebolo. Bactest neobsahuje: reporty, sklzy, limit - nezobraty, obcasna chyba na platforme, internet a pod.....a samozrejme ,,hlava" ta najviac vie ovplivnit vysledok :) Malokto robi bactest do ktoreho napriklad zahrnuje reporty. Vlastne by som povedal, ze nikto. Vela krat pekny obchod v bacteste spravi report a to uz ,,zahybe" aj vysledkom....To som si vsimol, ked som robil spatny bactest a prisiel som na to, ze vela peknych obchodov, ale aj stratovych bolo okolo 16:00 ( nasho casu ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dry - naprostý souhlas s tím co píšete, je vidět, že opravdu obchodujete na živo. Konzistence lze dosáhnout pouze v backtestu díky tzv. curve fittingu, kterého se většina traderů v backtestech vědomě nebo daleko častěji nevědomě dopouštějí. V realitě se lze pouze více či méně súpěšně přibližovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrá, v zásadě to byl divný dotaz z mé strany, nicméně daleko důležitější je mít konzistentnost co se týče úspěšnosti. A to s tím vylepšováním je naprostá pravda, člověk si sice nalhává, že se řídí přesně tím co by udělal i v live, nebo na paperu, ale pravda je taková, že ať chceme nebo ne tak si BT upravujeme a hledáme výmluvy proto, proč bych nevzal tamten a tamten signál (zpravidla vždy ztrátové obchody :D).
To je také jeden z důvodů proč jsem se rozhodl vcelku brzy začít paperovat. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

to W.u.n.j.o:

V každom prípade si najprv prejdi všetky informácie z úvodnej stránky:

O nás...
Jak na...
Manuál zdarma
Rady a TIPY..

Potom je potrebné vybrať si štýl obchodovania, ktorým sa budeš chcieť uberať:

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/zaciname-souhrnne-info-pro-novacky.html
www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-pozicni-vs-intradenni-obchodovani.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/trading-typ-obchodnika.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/risk-u-intradenniho-obchodovani.html

Následne nájdeš odpovede na technické otázky tu:
www.financnik.cz/wiki/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Informácie si neustále postupne prechádzam, k tomu mám prečítané aj nejaké knihy avšak teraz ma naozaj celkom zaujíma kde presne sa dajú stiahnuť dáta a ako si ich môžem v PC prezerať :D Resp. či sú dáta vždy platené alebo sa dajú nájsť aj zdarma, potreboval by som niečo na intradenné obchodovanie, väčšinu obchodov uzatváram vrámci forexov (stačí malý vklad)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

dynosWCH:

nejpoctivější je samozřejmě krokovaný backtest úsečku po úsečce - protože lidský mozek má tendenci situaci vidět mnohdy jinak, když máte odkrytý celý graf a periferně vidíte, jak situace dopadla...

pokud strategie pracuje s S/R, pak přirozeně musí být zahrnuty i do backtestu..

technik výstupů je obrovské množství..zkuste si projít nějaké články na hlavní stránce např...zadejte do vyhledávání "výstupy" apod...stejně tak v diskusi (zaškrtnuté pouze "témata")

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Zdravím finančníci! V nejbližších dnech se pustím do prvního backtestu. Jak psal Tomáš, o prázdninách jsou trhy línější, zřejmě tedy budou pro backtest vhodné jiné měsíce, který mám vybrat? Vy co intradenně tradujete už nějaký ten čas, které měsíce pro vás byly nejsilnější nebo nejslabší? Rád bych zbacktestoval nějaký průměr, trh NQ. Pokud se to tady už řesilo tak se omlouvám, ať jsem hledal jak sem hledal, tuto otázku jsem nenašel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filf:

obecně se backtestuje delší časové období, třeba klidně rok, dva u intradenního obchodování..je to opravdu hodně individuální..

jinak slabší měsíce bývají červenec, srpen a prosinec..spíš bych řekl míň volatilní, protože někomu může naopak malá volatilita vyhovovat..v tradingu je vůbec vše hodně individuální..ale pokud chcete zbacktestovat nějaký "průměr", tak si nejlíp projeďte celý rok..tak zahrnete všechna možná období trhů..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...