Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Backtesting a papertrading - jak prakticky na nezbytné základy


Doporučené příspěvky

michal-administrator: Můj dotaz nebyl ani tak na praktickou stránku "jak na to, abych to neviděl celé" ale zda je to tak správně a nebo zda prostě mám na to koukat jako na celek a učit se takto. Spíš by mě zajímaly vaše zkušenosti z backtestingu, zda je lepší skutečně po kouskách nakukovat a tím se přiblížit k reálným trhům nebo zda to nemá u backtestingu smysl a tuto část výuky přenechat až na papertrading a backtesting je především o "nakoukání se".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 136
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jakubpolo:

podla mna ide o to ci uz mas presne definovane pravidla vstupu, riadenia pozicie a vystupu. Ak ano tak je podla mna dobre robit backtest usecku po usecke a tak sa pripravovat na paper. Takto aspon uz pri backteste zistis (aspon z casti) ci budes schopny system obchodovat aj nazivo.

Pokial este nemas vytvoreny obchodny plan, alebo ho este nemas domysleny je urcite lepsie robit backtest sposobom ze vidis do buducnosti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych se rád vrátil k Michalově poznámce:
"jakubpolo:

graf si lze posunout tak, že vidíte pouze poslední úsečku a klikat dále po jedné úsečce tak, že dopředu nevidíte..

michal"

V jakém programu je toto možné? Jsem ve fázi, kdy mám v plánu přečíst ještě několik vybraných článků (většinou o moneymanagementu, systému zaznamenávání výsledků atd.) a poté bych se rád pustil do samotného backtestu. Z nabízených programů nejspíš zvolím NinjaTrader. Chápu-li dobře, je tento program zdarma, je v něm možnost použití historických dat pro backtest a i v budoucnu dat živých pro papertrading a toto vše zdarma? O samotném programu zatím nic nevím, proto jeden ze článků, které mám ještě v plánu před backtestem přečíst, jsou samozřejmě články o tomto programu.

Další můj dotaz by se týkal kontraktních měsíců nebo jak se tomu říká. Zatím jsem se o tom pořádně nikde nedočetl. Tak nějak alespoň tuším co to je, ale po praktické stránce o tom nemám žádné informace. Jak se liší obchodování jednotlivých měsíců? Kdy se tyto měsíce začínají obchodovat, kdy končí. atd.? Na jaké měsíce bych se měl zaměřit? Jak to vypadá po praktické stránce v programu NinjaTrader s těmi měsíci? Je o tom nějaký článek nebo může mě to někdo nějak vysvětlit? (zkoušel jsem takový článek vyhledat, ale neuspěl jsem).

A poslední dotaz je co se týče druhů trhů. Na jakém bych měl zkusit svůj první backtest a svou první strategii? Za dobu studia těchto stránek jsem narazil na různé rady, většinou byly zmiňované trhy Corn, atd., ale pořádně o tom zatím také nic nevím. Dostanu-li se jednou kdysi v vzdálené budoucnosti k živému obchodování, můj účet bude čítat nejspíš jen pouhých 2500$, takže s ohledem na to, na jaké trhy bych se měl zaměřit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube promiňte, ale přijde mi to jako kdybyste si chtěl uvařit polévku a na stránkách, kde je stovka receptů a postupů návodů na uvaření polívky jste přišel do diskuse a zeptal se, "hele jak mám uvařit zelňačku?". Trocha práce a vlastní iniciativy neuškodí, já myslím, že všechno, na co se ptáte, si i v češtině najdete odpovědi a to vsadím boty přímo tady na foru, exituje tu něco jako vyhledávání atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.: Nic se neděje, jen do mě :-) Máte samozřejmě pravdu, sice jsem se hledat pokoušel, ale nejspíš je třeba se pokoušet více :-) Stále je to se mnou o tom samém, jak jsem již několikrát zmiňoval - Mít nabídku velkého počtu informací je pro někoho, kdo ví málo, spíše na škodu. Proto mě občas popadne pocit beznaděje a ztracenosti a raději se ptám...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 jakubpolo:

Mas pravdu v tom, ze ze zacatku je mnozstvi novych informaci az extremni. Proto postupuj po krocich a systematicky. Uz v tady se ukaze jak moc to myslis vazne ;) Zacni zdejsim manualem, pak treba pokup par knih kde se dozvis dalsi podrobnosti. Specifikace jednotlivych trhu najdes na prislusnych burzach atd. Az zacnes mit povedomi o cem to cele je, nastuduj jednotlive moznosti jak obchodovat. Typy grafu, indikatory, price action atd. Sepis si vsechny svoje otazky a res jednu po druhe. Myslim ze na 100% OBECNYCH otazek najdes odpovedi zde ve spouste clanku a v hlavnich treadech fora. Pozdeji se zacni zabyvat formou sveho obchodovani (s 2.5k jen intraday), podle toho zvol soft atd atd. Hlavne nepodlehnout panice ze zahlceni informacemi, kdyz budes mit pocit ze ti to prerusta pres hlavu, neboj si dat pauzu... Ja studoval dva roky vse o trzich, nez jsem si nainstaloval svoji prvni platformu.

Tak at se dari a hodne energie do studia :)
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj,

finančníka čítam a venujem sa mu posledné 3 mesiace. Prečítal som si komoditný manuál (viackrát) a stále sa šťúram, tlačím a čítam :) Rád by som sa však už trošku posunul a urobil niečo praktickejšie. Momentálne ma zaujal článok obchodovania cez WoodiesCCI. Chcel by som si trošku "ošahať" grafy s Woodieho indikátormi a začať backtesting. Bohužiaľ mám problém s platformou, resp. dátami :( Mohli by ste mi poradiť, v čom/ako backtestujete vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Dobrý den,

mám jednu otázku. Po posledních dvou měsících načítaní informací a seznamování se s Tradingem jsem dospěl k závěru, že by bylo vhodné začít s backtestingem a k tomu se jsem si vybral NT a data od ZenFire. Bojím se jen, že doba už tak pokročila, že zde bude lepší a novější software a dodavatel historických dat. Je tedy dobrá volba začít s NT a daty od ZF nebo bych měl začít s něčim jiným?

Díky za odpověď ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

mám také otázku ohledně NT+ZF. Chci se pustit do backtestingu ovšem vůbec nemám tušení co zakoupit a co ne :/ na stránkách Zen-Fire nevím, kde najít ¨ceníky za data¨ ? + k tomu potřebuji NT za 995 USD? Přečetl jsem tady snad všechny návody a informace + kupu literatury, ale čim víc vim, tim si připadám víc zmatený... Děkuji za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...