Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Backtesting a papertrading - jak prakticky na nezbytné základy


Doporučené příspěvky

filf:

Pozri sa na to tak, že "priemer" získaš zbacktesovaním celého roka. Prejdi celý rok dozadu a získaš priemerné výsledky za celý rok, čiže vrátane slabších aj silnejších mesiacov. Ťažko by si hľadal nejaký mesiac, ktorý reprezentuje priemerné výsledky určitého trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 136
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dekuji za odpovedi! Ted jsem si uvedomil ze jsem otazku polozil trochu jinak nez jsem chtel. Momentalne vybiram timeframy pro backtest, proto jsem chtel znat "prumerny" mesic. Kdybych napriklad vybral vami zmineny prosinec, uzpusobil tomu timefrime a pak v prubehu backtestu zjistil ze se timeframe absolutne nehodi pro vetsinu mesicu. Vyhnu se tedy tem zminovanym. Zatim se mi nejvice pro backtest NQ (FinWin intradenne) pozdava volume 800-1000.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, muze mi nekde trochu blize nasmerovat prosim, jsem tu novy, procetl jsem manual a par dalsich clanku, docela mne to zaujalo a rad bych se do toho pomalu nejak dostal..

mozna to tu nekde je, tak se kdyztak omlouvam ze opakuju dotaz, ale rad bych zacal s nejakym tim backtestovani, vicemene co nejdriv, jenze nevim co a jak presne udelat.

snad chapu, co to asi je a v cem to asi spociva, ale moc nevim kde a jak sehnat ta data, na kterych se to testuje

to si mam nekde na internetu najit nejake nahodne grafy a na nich pak zkouset nejakou tu svou strategii (kterou teda samozrejme jeste nemam vytvorenou)?

nebo je na to nejaky demoprogram? - neco jsem tu o tom cetl? nebo jak se to dela, konkretne?

vicemene ramcove vim, co bych chtel, vim, ze bych rad tak do pul roka az do roka roka zacal live obchodovat, intradenne, rekneme par hodin denne, nejdrive opatrne s malyma castkama, takze bych sel na nejaky ne prilis agresivni trh, myslim ze nenasporim vic jak 5000 usd takze nejaky ten emini trh jestli jsem to dobre pochopil by byl asi nejvhodnejsi pro muj pripad. kazdopadne jeste nevim, a kldine si necham poradit.

pro ted ale, mohl by mne prosim nekdo dat nejake konkretni pokyny/rady co, jak a kde udelat kdyz chci zacit s tim zkousenim?

dekuji predem vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to no_one

Dobrý den, píšete, že jste tu nový a z Vašeho příspěvku je to skutečně znát, a proto bych Vám doporučil koupi Kompletního průvodce zde na financniku, kde naleznete ucelené informace o tradingu, jež Vám dají představu o čem je tento byznys.Upozornuji, že toto rozhodně není reklama.Ve svém příspěvku píšete, že chcete začít backtestovat, ale bohužel neznáte základy, proto můj odkaz na Kompl. průvodce.Co se týče softwaru pro obchodování, já využívám NinjaTrader7, jenž máte ve studijní verzi plně free.Píšete, že chcete začít live obchodovat v rozmezí 1/2 až 1 roku.Toto je ovšem přinejmenším nepravděpodobné, počítejte s tím, že studiem strávíte spíše 2 roky a více.

V závěru Vám přidám pár užitečných odkazů ke studiu, jež souvisí s Vašimi otázkami.
www.financnik.cz/wiki/jak_na_intradenni_obchodovani
www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-1.html

Přeji mnoho úspěchů.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one,

"mimo to me vazne zajima, zda se to da nastudovat a naucit uplne free do te miry, ze clovek vkroci na trh a nezkrachuje".

Uplne free to nikdy nebude, pretoze aj ked su sposoby, ako si vela veci zadovazit zadarmo, ale to mnozstvo casu, ktore tomu treba venovat, si teraz mozno ani neviete predstavit. Co sa tyka zkrachovania, myslim si, ze bude stale dost takych obchodnikov, co nemuseli zaplatit "skolne" v podobe uplneho vybielenia uctu - ale to uz samozrejme zalezi viac na Vas.

Na tejto stranke je materialu viac nez dost, staci niekde zacat a postupne si v tom utvorite poriadok. Zacnite skor starsimi clankami, kore popisuju uplne zaklady, neskor prejdete na zvysok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

zdravim, mam drobny dotaz ohledne vyberu trhu, ktery backtestovat a nasledne i ochodovat nazivo. potreboval bych poradit, ktere jsou vhodne, kdyz vim, ze

bych chtel obchodovat intradenne
to bude nekdy v odpolednich hodinach, cca 16 - 21 hodin naseho casu
nebudu mit kapital vyssi nez 5000 usd (mozna dokonce i mensi - treba jen 3000)

mohli byste mne prosim nasmerovat, po kterych trzich se divat, aby to nejak davalo smysl?

dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...