Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Backtesting a papertrading - jak prakticky na nezbytné základy


Doporučené příspěvky

Azzaziel:

nevím, co chcete testovat za strategii, jestli intradenní nebo poziční..pokud poziční, tak je nejlepší stáhnout NT, kde jsou zdarma Kinetick EOD denní data s bohatou historií..

pokud máte zájem o intradenní trading, pak si můžete zkusit zakládat opakovaně dema u Mirus futures nebo AMP, kde dostanete na pár dní přístup k datům od Zen-Fire, ty si můžete natahat do PC a poté "žít z nich"..replay data pro zpětné přehrávání pak tuším NT nabízí bez omezení zdarma bez napojení na jakákoli data..ale histroie je tuším menší než u statických dat...

jinak další alternativa pro ID i poziční je Sierra Chart, kterou si lze za celkem solidní peníze pronajímat i přímo s daty..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 136
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

Ahoj všem,
Chci se zeptat na otázku paper-tradingu,
Momentálně jsem ve fázi po Backtestu (6měsíců his.dat zpět), ID, trh e-mini NQ - diksréčně.
Myslel jsem, že Replay na historických datech je do jisté míry jako Paper-trading?
Jde o to že jsem momentálně zaměstnaný,a tak nemohu začít obchodovat tak jak bych chtěl
(od 15:30 až 18:00), proto používám Replay když přijdu z práce (cca od 17h - 19h).
Je to paper-trading nebo ne? Případně kde stáhnu software pro trading s fiktivními penězi? Teď používám NT.
Musím si založit účet u nějakého z brokerů abych dostal demo účet?

Děkuji za rozjasnění

Kuba :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeicop, ani tolik nejde o to, jestli to je paper nebo neni. Spis si poloz otazku, jestli budes moct zacit live hned od zacatku v 15.30. Jestli ne, tak by ses mel zamerit na jine hodiny. Jinak uplny paper to neni. U paperu je dulezite, aby bylo vse co nejpodobnejsi livetradingu, tedy i hodina, kdy sednes k pocitaci. Abys pak mel lehci zacatek live.. Ale samozrejme je to mnohem lepsi nez BT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím trader77,
doporučil bych Vám kvalitní NinjaTrader7, jenž můžete použít pro backtesting,papertrading či livetrading.Potřebná data si stáhnete přímo v platformě.Pokud si nebudete vědět rady s nastavením, v sekci videotutoriály naleznete potřebná videa.

Přeji mnoho úspěchů a hlavně dobré obchody. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím všechny tradery.

Chtěl bych se vás zeptat, jak postupujete při backtestu, když testujete jeden pattern určitého obchodního systému. V knížce Jak se stát intradenním finančníkem jsem se dočetl o backtestu mnoho zajímavých informací, ale jedna mi stále zůstává záhadou, a to:

Když testujete určitý pattern, testujete ho v rámci úplně celého dne anebo jen v tu dobu, kdy chcete v budoucnu obchodovat? Nechci backtesting nijak šidit, ale zase nevím jestli se mám zabývat testování patternu v rámci celého dne, když vím, že třeba v 10-12 ráno určitě nebudu v budoucnu chtít obchodovat(nejlepší se mi stejně jeví obchodování až odpoledních seancí NQ od cca 15:00).

Předem děkuji za odpovědi.

X3R0.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro X3R0.

Jednoducha uvaha: budto backtestujes jeden konkretni pattern, a pak asi neni od veci zjistit, kdy nejvic vydelava, takze v tom pripade testovat celou seanci. Nebo vis, ze budes stejne obchodovat v case od-do, a pak bych v tom pripade testoval treba vice patternu v dany cas a pak z nich vybral ty, co uspokojive funguji.

At se dari,
--
bobek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tobik82:

v zásadě to může být 2v, ale véčka na CCI by měla být spíš nad nulovou linkou..ale pokud takto protínají, proč ne, je to v překladu přesně na hraně, jestli trh půjde short nebo long..

jinak backtest obecně znamená "testování na historických datech"..tj. ano, dá se to tka nazvat..ideální vzorek obchodů na jeden pattern min. např. 100..v základu testujte spíše bez přehršle poznámek a nuancí..ty vypozorujete spíše až časem, kdy budete koukat do dynamického grafu..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...