Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

MatTo: divné to určitě není, kdo koupil oil, nebo heating oil, tak to určitě v této výši zhodnotil. Jen pro inspiraci, přikládám jak to u mě dopadlo na DJ a EURUSD... nevím kolik je to zhodnocení... 270% za 14 dní? Tak proč tak skepticky k té tisícovce? Mně připadne divné, že x-trader nevyplňuje limitní příkazy i když se cena drží desítky minut na lepších cenách. Tuším, že se mi nevyplnil ani jeden limitní příkaz. To je docela na kule, protože mi nezbývá obchodovat nic jinýho než to co vidím a v pozičním obchodování je to fakt (pro mě) k ničemu. Jarda101

4493

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jarda101: No ony dokonce nejdou ani povolit jakekoli EA (a jak mi manik od nich tvrdil, je to prece kvuli zrovnopravneni klientu - pry mam sedet a cumet do grafu a cekat na svuj vstup a pak ho dat za market - ja jsem chtel treba pozicne obchodovat BO za urcitych podminek (treba test na velky GAP) po otevreni trhu (pri uzavrenem trhu nelze davat ani prikazy ala MOO apod.) ale sedet u toho v 2:15 kdyz otvira nejaka komodita fakt nebudu, to mi to porsche za to nestoji.

Navic ty jejich komise mi vyvolaly veliky usmev ve tvari (prvne jsem myslel, ze si tou oficialni specifikacni tabulkou delaji srandu) - FX jeste uchazejici, ale poplatky (ze spreadu) v komoditach jsou uplne o nicem - nejlevnejsi jsou par stovek $, ty chutovky maji az 2500$ (med - tick 0.01 bodu, spread 500 ticku, hodnota bodu 500$ = 5 bodu * 500$ = 2500$ jen komise (margin na takovouto pozici cca 180000 ceskych a pohyb 2500$ je celodeni range pri opravdu hustem dnu)... ropa na tom neni o moc lip...) A to se VYPLATI (pro brokera of course).

Stabilita jejich serveru je jiz snad vseobecne proflakla, tak uz ho vice nehanme...:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
No jak to tu čtu tak žádná nic moc chvála....
Já přez X-TradeBrokers obchoduji živě už asi od června a jsem vcelku spokojený.Výpadky servru jsem zaregistroval minimálně - až na malé vyjímky vůbec - , poplatky jsou dané spreadem což je samozřejmě dobré pro forex, s komoditami je to už horší - u ropy je to např. cca 4800kč/kontrakt což je hodně , ale vzhledem k denním pohybům ropy je to cca 10% průměrného denního pohybu ( můj odhad).Ano oproti 20-30 doláčúm u brokera na pitové burze je to hodně....nadruhou stranu je tu ale opravdu bleskové plnění objednávek - v řádu sekund.
Účet v Kč mi vyhovuje - nemá na můj účet vliv pohyb dolaru který mimochodem už dlouho slušně klesá , rychlé přavody peněz bez poplatků - co bychom mohli chtít víc? Za převod dolarů na účet třeba v Americe bych dal až 3000kč , to je dost.
Co se týče gumového spreadu tak ten je daný smluvně a opravdu dodržují co slibují - rozšíření jen v době vážných fundamentů a nebývá to na dobu delší než 5 minut.Kdo chce obchodovat fundament, ten s tím počítá a i tak se mu to vyplatí....většina lidí ale naopak v době fundamentů neobchoduje takže je jim to celkem jedno.
K limitním příkazům tylu BuyLimit,BuyStop,SellLimit a SellStop - nestalo se mi že by můj příkaz někdy nebyl akceptován.
Stejně tak StopLoss a ProfitTake.
A pokud by se stalo že v reálu opravdu k tomu dojde tak je smluvně ošetřeno že pokud k tomu dojde v běžných obchodních hodinách tak za to nese XTB plnou zodpovědnost, takže pokud by např. server zapoměl na váš SL a z historie MetaTraderu ( platforma XTB) ve vašem PC jasně ukázala že byl korektně zadán , tak XTB vám vzniklou škodu uhradí.
XTB je hlavně FX brooker , s tím je nutno počítat, dají se úspěšně obchodovat i komodity, indexy, CFD , kovy ...ale vyjde to dráž na poplatcích. Já jsem přez léto úspěšně obchodoval minikontrakty ropy a zlata.Dá se obchodovat od 0,05 kontraktu , kde poplatek vyjde na nějaké 200-300Kč , k tomu je samozřejmě úměrný i zisk - většinou když se chytne dobrý obchod tak 1000-2000kč / 0,05 kontraktu - beru samozřejmě pohyby v rámci intraday obchodování.Jde to i pozičně , tam jsou pohyby podstatně vyšší, ale chce to vzhledem k Money Managmentu účet alespoň 100 000Kč.
Swap za držení pozice opravdu účtují - třeba u zlata to vlétě bylo asi 70Kč za den při 1/10 lotu (kontraktu) , ale platíte pouze pokud máte otevřenou pozici LONG , při SHORT pozici naopak nějaké drobné platí oni vám - je to spíš jakýsi úrok z marginu.Já jsem ale z 90% intradení obchodník, takže zde prezentuju hlavně zkušenosti z intraday.....v rámci intraday je swap samozřejmě nula.
Marginy jsou řekl bych celkem srovnatelné oproti konkurenci - FX je klasika 100000jednotek měny na páku 1:100
Komodity jsou na páku 1:33. Např. Kontrakt ropy vycházel vlétě na marnin asi na 90.000Kč
Já obchoduju minikontrakty - max. 0,3lotu, takže mě nikdy zatím takovýto margin nepotkal.
Podtrženo sečteno, ZATÍM jsem s XTB vcelku spokojený, neměl jsem zatím žádný větší problém ať s platformou nebo se zákaznickým servisem , používám i mobilní MetaTrader v PDA ke kterému mají podporu a můžu kontrolovat pozice nebo třeba i obchodovat například když sedím na rybách :-D
Samozřejmě cílem každého brookera je vydělat peníze hlavně sobě , takže asi žádný brooker neodolá občas oskalpovat těsné SL na minikontraktech a podobné tzv. nekalé taktiky ( nemám takovou zkušenost) , jen asi 2x se mi stalo někdy v červnu 2007 že na asi 15-20 minut server přestal kotovat ceny a přijímat jakékoliv příkazy - bylo to v době superobchodní špičky kdy se hrnul jeden přikaz za druhým - toto ale občas dělá 99% brookerů , někdo i častěji co vím - chrání tím svoje peníze na úkor obchodníků.
Ukáže čas zdali se tento brooker osvědčí , já jsem jej volil hlavně kvůli dobré zákaznické podpoře v češtině a to ikdyž si
otevřu jen demo účet a dále proto že je možno obchodovat v korunách.
Z mé strany je zatím spokojenost.
David.

PS: opravdu mně nezaplatil nikdo abych dělal XTB reklamu , jen pravdivě prezentuji mé dosavadní několikaměsíční zkušenosti z real pbchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abych taky přispěl troškou do sila....
Jsem úplný "babytrader" a nebudu moc rozmazávat, že ten jejich systém se všemi těmi komplikacemi se zadáváním příkazů, megakomisemi, neaktivnim zadáváním při zavřeném trhu a spol.....byl pro mě celkem traumatizující zážitek (štěstí, že mám načteno na finančníkovi a v kvalitní literatuře, jinak by mě to snad úplně odvařilo ;))
Dnes se mi stalo, že mě to vyhodilo z trhu (CORN) na SL 372,45 (po 18:50hod.), přitom na grafu je nejvyšší bar 371,85. Tak teď nevím, jestli mám já hokej v hlavě nebo oni v systému...Samozřejmě za inkriminovaným místem čla cena v předpokládaném směru a v pozici bych zůstal s příjemným ziskem...
Každopádně na Boxstera musím poctivě vydělat :). Hold kolik borůvek, tolik angreštů!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

danieldavid

Co sa tyka spreadovych poplatkov u XTB - ako pises u ropy je to 4800 Ck oproti 20-30 USD u inych pitovych brokerov. Sam uznavas, ze je to dost, na druhej strane to obhajujes rychlym plnenim. Moj nazor k tomu je, ze aj keby bolo plnenie za par mili- alebo nanosekund, tak ma to nepresvedci, pretoze ten poplatok je naozaj nehorazny.
Co sa tyka prevodu do USA, obcasnych 3000 Ck je urcite vyhodnejsich ako platit za kazdy obchod s ropou 4800 Ck (nezaratavam tu vplyv klesajuceho dolaru, pretoze to je tema trochu o inom).
Rovnako nerozumiem SWAP-u. Preco sa plati za LONG poziciu a naopak za SHORT platia oni zakaznikovi. V mojom ponimani to postrada logiku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
Já nevím....mě ty komise nepřijdou zas tak strašný....ano, vidím tu 4800kč což je spread 12 pips , ale hodnota jednoho pipsu je cca 400kč a běžný pohyb na ropě je 100pips třeba za hodinu , což je 40000,- Kč - to vše při jednom plném lotu.Upozorňuju že je to OTC trh.
Nikdy jsem neobchodoval přez klasického pitového brookera, ale docela by mě zajímalo jakou hodnotu má třeba u Int.Brokers na ropě 1pips , jaký mají spread a k tomu poplatek za obchod ( odhaduju 20 doláčů), kolik si účtují za rolování pozice , jaký mají skluz v plnění příkazů(v pipsech) apod... a to vše na jeden kontrakt.
Pokud někdo víte tak napište pro srovnání.
Díky David.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Hanz@: Hold zadny uceny z nebe nespadl :). Je fakt, ze pokud to clovek pouziva casto, zvykne si asi na cokoliv. Pro realne obchodovani bych ale posuzoval vice kriterii a to se mi pozdava vic treba XPRESSTRADE. Ale mas pravdu, ze na uceni je to OK. Hlavne jsem si diky tomu udelal kapku predstavu, jake to asi muze byt intraday...nad tim jsem driv vubec nepremyslel, pac sem si nedovedl pro zacatek nic jineho nez pozicni predstavit. Tak urcite me to nejak obohatilo a Porsaka zkusim treba pristi rok :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...