Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Zdravím... už, jsme tu o tom mluvili několikrát , XTB je brooker hlavně pro FX , futures , indexy , kovy maji spis jako doplnkový sortiment a na toto obchodování se moc nehodí.Na FX jsou ale myslím plně konkurenceschopní s jinými brookery.Myslím že není až tak rozhodující zda mají na EUR/USD 2 nebo 3 pips spread. Dva by bylo lepší ale zase jsou i horší brookeři.S plněním fakt v realu problémy nemám , s nespolehlivostí jak píše Peprnik taky ne , páka 1:100 je myslím tak akorát , k čemu je páka 1:400 když obchoduješ miniloty? Margin na minilot EUR/USD je cca 2000kč....to je snad moc? i při účtu 20000 ( minimum) je to 10%. Pokud Peprnik usuzuje na kvalitu brookera podle jejich dema tak je to dost povrchní pohled , kdyby ses víc informoval tak bys zjistil že spolehlivos real účtu je mnohem více hlídaná než demo a i plnění je dobré.Ano občas to nestihnou a překotují cenu s dotazem , ale pokud je trh ve fofru tak si myslím že asi nestíhá žádný brooker , koor pokud obchoduješ mimikontrakty které od tebe v podstatě vykupuje brooker , ne další účastník v trhu. Docela by mně zajímalo zda má někdo zkušenosti s pněním jiných brookerů , jak to funguje v realu u třeba zmíněných MIG nebo CMS . Já jsem volil XTB proto že je to v Česku , účet v korunách , komunikace a péče o zákazníky slušná , dobrá platforma , platforma i na PDA - pro mě nesmírně důležité..... Ano možná bych našel brookera s superrychlým plněním a o 1 pips menším spreadem , ale to mě nijak nevytrhne. Uvidím co ukáže čas , až budu vybírat své zisky ( pokud budou :-D) , jestli jim vydrží dobudoucna jejich spolehlivost až budou mít na servr napojeno 10x víc klientů apod....zatím ale měnit nebudu , těh výhod je pro mě zatím víc než nevýhod. Docela by mě fakt zajímal třeba názor Sida , zda přez ně obchodoval , nebo má s nimi zkušenosti - Sid je ostřílený obchodník a už ví na co se zaměřit , co je naopak nedůležitý. Třaba na tenhle příspěvek Sid narazí a dočkáme se jeho hodnocení. Zatímm je pro mě XTB konkurenčně rovnocený brooker .....ukáže čas. Pepko: já se držím půl roku , to ano ale jak už jsem psal tak první měsíc až dva jsem tvrdě ztrácel hlavně kvůl išpatnému MM ( resp. žádnému) , pak jsem tu ztrátu asi z poloviny dohnal což mě stálo ale také velké riskování a ted tvrdě dodržuju MM a cca 3 měsíce se motám okolo nuly , poslední měsíc moje Equity pomaličku roste.Ale ze začátku to fakt byla divočina :-/

4591

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pepko:
už jsem to tu psal v minulosti - nedávno - pokud chceš jet přez XTB ropu tak na miniloty neotevírej účet pod 60000kč a to kvůli MM.Na ropu potřebuješ SL minimálně 20-25 pips , což je u minilotu cca 1000,- kč s rizikem 2-3% účtu je 60000 minimum.
Já jsem dlouho taky ropu obchodoval a dá se na ní fakt docela vydělat i při tom dost velkým spreadu 12pips. Intradení pohyby bývají běžně okolo 100pips takže vydělat se dá , ale i prodělat - viz moje equity ze začátku obchodování...
To bylo ale bez MM vpodstatě.Až ještě trochu navýším svůj účet tak se k ropě zas možná vrátím , ted ale ještě ne , zatím mi FX vyhovuje. Jinak u XTB můžeš ropu obchodovat i s 0,05 lotu.Tam je pak hodnota pipsu cca 20kč a stačil by i účet 30-40000 , ale to už je pak výhodnější obchodovat forex dle mého názoru.Není tak volatilní a rychlý ( ikdyž jak kdy :-) )
David.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarvím....
Jeden trosku nestandartní dotaz.
Chtěl bych menší srovnání od někoho kdo reálně obchoduje klasické futures - elektronicky nebo přez pitového brookera - ne CFD nebo jiný OTC trh
Vezměme ropu. - Crude Oil - intradenní obchodování

XTB -
Polatek za obchod = 0 (spread)
Spread = 12 pips (4800kč =240$) = poplatek za obchod
Páka 1:33
Hodnota pipsu /1 lot = cca 400kč (20$)
Margin = cca 100 000 (5000$)
Běžný pohyb v průběhu dne = 100 pips
Běžný zisk na intradenní pohyby při 1 lotu (kontraktu) = 40 000kč (2000$) - komise ( 4800 kč)
Rychlost plnění příkazů = v řádu sekund
Skluz plnění v pipsech = zanedbatelný
Minimální počet obchodů za den/týden/měsíc pro zachování smluvených poplatků pro intradenní obchodování = bez omezení.

Zajímalo by mně jaké jsou tyto částky a hodnoty např. u Int.Brokers nebo nějakého jiného známého brookera. Chci to jen proto abych se presvedcil zda je opravdu nesmyslne prez XTB komodity obchodovat kvuli tomu spreadu.Mě pořád přijde že při těh pohybech není 12 pips až tak moc - pokud to člověk nepřepočítává na peníze.
Proto chci i to srovnání pohybů, hodnoty pipsu apod......
Předem díky David
Happy trading :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

namátkou vyberu a ocituji Sida
1:
Většina lidiček tady využívá služeb jiných brokerů. XTB jsou Poláci, mají možná dobré krowki, ale jinak od nich raději pryč...Kampaň, kterou rozjeli s iDnes je jen demo hra s místy bombastickou reklamou a přejít na live obchodování - většina lidí brzy vystřízliví. Oslovili především laickou veřejnost, která mnohdy nemá o burzovním prostředí ani ponětí a ani základní znalosti...

2: ...slyším xtb a mám pěnu u úst

a teď něco od Peprníka
nízký spread a rychlost plnění je ZÁKLAD. Spočítejte si, kolik musíte vydělat, jen abyste zaplatili brokerovi živobytí a zůstali na nule......(každý pips se počítá. jen tak namátkou a za domácí úkol, koukněte se kolik má xtb spread u dosti oblíbeného běhavého páru GBP/JPY a kolik má cms). Páka také vypovídá hodně o kvalitě společnosti. Páku 400:1 si můžou dovolit jen ti nejlepší brokeři. 100:1 je fakt okresní přebor. Proč svěřovat peníze do rukou amatérů s vysokým spreadem, když je můžete mít u špičkových firem a za obchody zaplatíte mnohem méně?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

danieldavid,

zkus trochu počítat: např 3 obchody denně, 22 dnů v měsíci, 12 měsíců vroce
3*22*12*20$=15840$ a to je pouze jeden jediný kontrakt. Co když budeš obchodovat 10 kontraktů? To dáš brokerovi roně 158400$ jenom proto, že 12 ticků se Ti zdá málo? Podívej se např na stránky jakéhokoli brokera kolik má komisi.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím...
Mě ale nazajímá jen ten spread a poplatky, ale všechny ostatní údaje které jsem nahoře uváděl , až z toho si můžu udělat reálný a pravdivý obrázek.Je jasný že komice je vysoká , ale co to ostatní - intradení pohyby , spread, skluz , hodnota pipsu a kontraktu apod...proto jsem chtěl ucelený srovnání od někoho kdo reálně obchoduje na pitu.
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, žel další ne úplně dobrá zkušenost s XTB. Před týdnem jsem požádal o výběr peněz, dosud jsem je neobdržel. To by se asi renomovanému brokerovi stát nemělo. Není možné aby převod z jedné do druhé banky v rámci jednoho státu trval týden. Zatím se mi to v ČR nestalo. Doufám, že to je ojedinělý případ. Žel jak jsem již uvedl, jsem omezen jazykově, jinak bych už od XTB nejspíš odešel. A tak mi nezbývá, než doufat, že se peněz nakonec dočkám. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

osobne si myslim, ze cela soutez u XTB je jen jedna velka reklamni bublina :-) Kdyz se mrknete na seznam ucastniku seznate ze po 5 tydnech je vice nez 550 lidi pres 100% zhodnoceni 10k USD uctu a dalsich 1400 obchodniku ma zhodnoceni vetsi nez 10% a celkove v plusu nebo na nule je dalsich 12 tisic lidi...kdyby bylo v CR/SR tolik uspesnych obchodniku (komodity/forex),kteri by i pres nepriznive podminky XTB(komise/g. spread/rekot.) byli schopni takhle vydelavat/neztracet, tak si muzeme vsichni gratulovat vcetne Financnika.cz :-) Ad 3000%(ca 600tis USD) zhodnoceni - rekl bych ze nekteri uspesni obchodnici, k nimz podle me patri i nekteri na tomto serveru, jsou schopni takove zhodnoceni za 25 dni (5t*5d) udelat, nicmene silne pochybuji ze tito by meli nutkani honit se za slavou v CR u XTB a hrat o autak, kterych pri takovyhle vykonech permanentne mohou mit/maji :-) plnou garaz ... Osobne si myslim, ze se jedna jen o verbovani novych dusicek s lakadlem na pekny faro,ktery stejne vyhraje XTB sama, neb na galavecer nastrci Pepu z Horni Dolni,ktery do konce souteze udela urcite jeste 5000% :-)), vse jen pro to, aby mohli kluci v XTB ukazovat, jak jsou financni a ostatni trhy vlastne hracka, a jak rychle se na nich da prijit k pohadkovemu bohatstvi...Myslim, ze vsichni poctive hledajici/ucici se zde na tomto serveru, se na tyhle pozlatka nenechaji nachytat :-))

Fajn den a fajn obchody vsem !! ( Nejlepe se serioznim brokerem :D (tu) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Peprnik
[ital] njno, a někteří jim na to skočísad smiley viz víše a ještě se je snaží hájit. [/ital]

nechci tu polemizovat o XTB jako takove, jen jsem chtel uvest svuj nazor na soutez, kterou poradaji, tak jako ho uvedli mnozi jini. Obecne at kazdy obchoduje u brokera,kteremu veri a se kterym je spokojeny, a pokud je kdokoliv spokojeny s XTB tak je to predevsim jeho vec, a ja rozhodne nemam duvod ho od XTB odrazovat. Predevsim diky tomu, ze s XTB nemam, mimo soutezniho dema, zadne "live" zkusenosti, a tudiz by bylo nefer je hodnotit. To tu delaji jini, kteri s nimi obchoduji live. Navic plne souhlasim s lidmi, kteri k nim presli diky podpore v CZ, pokud se jiz nemohou zdokonalit v AJ, nebo to nechteji, nemaji v CR celkem jinou moznost...

Kazdopadne vsem skvele obchody!! :-) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkný večer všem,

tak už vím co se stalo s penězma. Na účet jsem je nedostal. Dostal jsem ale e-mail od XTB, že jsou na mém forexovém účtu. Opravdu jsem je tam dnes našel a to prosím týden po nich nebylo ani stopy. Nechápu proč mi je neposlali, přestože jsem to urgoval a dokonce kontrolovali zda mám účet správně opsaný v ID kartě. Sice jsem dostal slib, že to zjistí, dokonce se mi po telefonu omluvili, ale žel ta důvěra v XTB již je dosti nalomená. Vysvětlení jsem se zatím nedočkal. Tak alespoň jsem si dnes vydělal 540 CZK. Včera jsem kontaktoval Harpoon Capital, jsou to údajně američani komunikující česky, tak uvidím, co nabídnou. Pokud by někdo ze zde přispívajících znal brokerskou společnost, která komunikuje česky, prosím dejtě mi vědět. doufám, že tím neporušíme žádná pravidla. Nemá náhodou někdo zkušenost s Interbankou? Ti sice komunikují německy, pokud se nepletu, ale v němčině bych se lépe zorientoval a s pomocí slovníků bych to snad zvládl. Předem děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...