Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

To PajaSoft:

Opravuji, mělo tam být nikdy neblokujte v maržinech více než 30% účtu, pro začínající obchodníky 20% účtu.

Larry Williams - Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit, strana 1, kapitola Pravidlo 30% a dost

Platí to pro komodity, pro CFD a Forex (kde jsou větší páky), bych to já ale snížil na 20%, pro začátečníky na 10%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všem, ještě jednou se vracím k účtu s vkladem od 20 do 30 tisíc. jak jsem již uvedl, dá se s tím chvilku obchodovat. Žel ale pouze měnové páry u kterých je spread od tří do pěti pipsů. Jinak je to velké riziko. Pokud si někdo bude dávat SL 10 a bude vydělávat, tak klobouk dolů. Mě přelítával SL i u 30 pps. Mám žel jednu špatnou zkušenost a to je se zadáváním pokynu pro obchod. Čím dál častěji se mi stáva že se pokyn provede ne do 5 s, ale až tak do půl minuty a to ne vždy. To je ve Forexu dlouhá doba. Nevím jestli je to problém pouze XTB nebo i jiných brokerů, ale díky tomu jsem již o pár tisíc přišel. I proto si teď obchodování s XTB dávám pauzu a juknu na obchodování s akciemi či komoditami přes FIO.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím...
Já osobně obchoduju u XTB s účtem 40.000 a jedu miniloty - resp.0,1 - 0,2 lotu podle velikosti SL.
2% risk pro mě znamená 800,- což je cca 45pips - obchoduju EUR/USD , USD/CHF , GB/USD a EUR/JPY .
Na EUR/USD a USD /CHF se dá v pohodě obchodovat na 15 minutovým grafu se SL 15-30 pips , GB/USD a EUR/JPY je už potřeba obchodovat se SL od 30 do 50 pips. Každopádně se to dá celkem pohodlně obchodovat s dodržením MM ,pokud se používá odpovídající strategie.Já nemám nic složitého - naopak - trendové kanály a čáry doplněné CCI indikátorem.
Původně když jsem začínal obchodovat tak jsem začal s účtem 48000 ,- , ale po cca 1 měsíci mě školné stálo skoro 30.000 a musel jsem další peníze na účet dodat.Ted už obchoduju živě skoro půl roku a pomalu doháním tu ztátu z počátků - to asi potká skoro každého :-) . Za tuto ztrátu si samozřejmě můžu sám a to právě nedodržováním MM.Téměř jsem zrušil účet a pak jsem jej těžko doháněl zpátky.
Takže opatrnost , discoiplínu a pevné nervy doporučuju všem...a taky mnoho štěstí :-D
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nelze než se vším souhlasit. Já žel také nedodržel MM a z necelých 29 tisíc jsem klesl na 13 tisíc. Žel Forex je jeden z mála trhů, kde se dají peníze relativně rychle rozmnožit a také kde se dá rychle prodělat. Uvažoval jsem o přechodu na akciové trhy - burzu, ale žel tam nějakých 20 - 30 tisíc je opravdu málo a bude-li nějaké zhodnocení, tak až za dlouho. Více peněz do obchodování dát žel nemohu, takže se po asi týdení pauze opět vrátím na Forex.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj lidičky- Danieli
Tvůj přispěvek mně hodně zaujal, že obchoduješ právě Forex EUR/USD. Taky o tom uvažuji, že to tak vyzkouším. Můžeš tady popsat, zda a jak to v reálu u XTB funguje. Otevření, uzavření obchodu, (zda dochází ke skluzu v zadáni příkazu), dálé pak posouvání SL atd. Také na co si dávat pozor, převod peněz, poplatky nebo jiné problémy co jsi zjistil.
Předem děkuji za tvoji odpověď.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomasmokricka Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj lidičky- Danieli
> Tvůj přispěvek mně hodně zaujal, že obchoduješ
> právě Forex EUR/USD. Taky o tom uvažuji, že to tak
> vyzkouším. Můžeš tady popsat, zda a jak to v reálu
> u XTB funguje. Otevření, uzavření obchodu, (zda
> dochází ke skluzu v zadáni příkazu), dálé pak
> posouvání SL atd. Také na co si dávat pozor,
> převod peněz, poplatky nebo jiné problémy co jsi
> zjistil.
> Předem děkuji za tvoji odpověď.
> Tomáš

Zdravím...
No EUR/USD je jeden z instrumentů které obchoduju , jak jsem psal výš, sleduju 4 trhy , ale zatím obchoduju jen 3 - EUR/USD , GBP/USD a USD/CHF .
Na všechny mé obchody mám jeden systém a to jednoduchý - trendové čáry a kanály , s kanály i CCI indikátor.
Testuju ted dva systémy - a to
1 -bud oscilace v trendovém kanále, beru jen obchody do směru trendu (kanálu) a jen odrazy se současným potvrzením CCI indikátorem - musí se vracet z maxima , vstupuju pod/nad H/L svíčky po odrazu od hranice kanálu a současně po pčekročení 100hracice CCI. SL zadávám několik pips na druhou stranu hranice od které došlo k odrazu , také po té hranci SL posouvám. PT dávám druhou stranu kanálu. Celkem to funguje dobře , ale člověk si musí počkat na obchod - na 5 minutovém grafu je tak 1-2 za den. RRR mi vychází slušně okolo 2-3.

2- V trendu si udělám trendline na 15 minutovém grafu - ta mi určuje trend , beru jen signály do směru trendu . Pak na 5 ti minutovým grafu hledám korekce na kterých si dělám pomocné trendline a vstupuju pod svíčkou která ji prorazí.
SL dávám nad/pod poslední svíčku na 15ti minutovém grafu a současně každých 15 minut tento SL posouvám podle 15 min. svíček.Pevný PT tu nemám, vpodstatě tak dlouho posouvám SL po 15 min svíčkách až jedna další protisvíce tento SL prorazí.

Tuto druhou variantu zatím spíš testuju , výhoda je že nabízí poměrně více vstupů než metoda první , přičemž úspěšnost zatím vypadá podobně.

Co se XTB týče , tak peníze jsem zatím zatím posílal jen tam , je to na účet v bance v ČR , takže no-problem.
Pro převod zpět na tvůj účet chtějí tel. nebo fax. požadavek , ale to jsem ještě nedělal.
Co se plnění příkazů týče tak jsem zatím nezaznamenal žádné problémy.Koukám a mám zatím uskutečněno asi 120 obchodů a nestalo se mi že by nevyplnili jakýkoliv příkaz.Rychlost plnění je slušná - někdy je to 3 sekundy , někdy třeba 20 sekund , ale vpodstatě to nehraje roli, pokud dáš příkaz a on se třeba vyplní až za 10 vteřin a mezitím cena uteče tak se tě systém ještě raději zeptá zda cenu akceptuješ, ale to se stává fakt tak 1x za 10 obchodů. Záleží na tom jak je zrovna živý trh.Zatím jsem nezaznamenal ani žádné výrazné výpadky servru , jen se asi 2X za těh půl roku stalo že v období superobchodní špičky přestali na cca 15 minut kotovat ceny a nešlo ani zadat jakýkoliv příkaz - výpadek servru , nebo se jim nahromadilo tolik příkazů že čekali na jejich plnění a tak to na chvíli stopli.To bylo někdy v červnu a jen na ropě a zemním plynu, od té doby jsem to nezaznamenal , na FX vůbec.Příkazy dávám tak půl napůl okamžité/čekající. Obojí plnění je dobré , možná ty čekající mají plnění trošku rychlejší.
Tak snad jsem zodpověděl všechno.
Happy trading David.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peprnik: nechapem preco admin akceptoval tvoj prispevok ... ak by mala byt pravda to co sa pise pod diskusiou malymi pismenami, tvoja sprava mala ist rovno do kosa ... co keby si uviedol zopar dovodov a skusenosti preco xtb nie a ineho brokera ano ... ale podla moznosti skusenosti tvoje alebo aspon tvojich znamych ...

danieldavid: myslim si, ze prezit pol roka a udrzat sa na nule by mohol byt celkom spravny vstupny ciel pre zaciatocnika s xtb ...ja teda skusam iba s virtualnymi kontami a pravdu povediac forex mi moc nejde, som sice tento tyzden plus 75tisic, ale za to moze hlavne ropa ...

aky by ste povazovali minimalny vklad, aby som mohol realne obchodovat intraday s ropou ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

danieldavid
třeba...hmmm, co třeba takhle spread jako prase? nespolehlivost, páka 100:1....... tohle není broker z první ligy, možná tak z okresního přeboru. to je tak, máš na mercedes (třeba cms broker), ale ty si místoto toho za stejnou cenu koupíš trabanta. A abych tě ujistil, že to nebyl krok správným směrem, zeptej se někoho zkušenějšího, např Sida, co si myslí o xtb. Asi ti spadne čelist.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja testuji švícarskou brokerskou spolecnost MIG, pouze na demu, ale plneni prikazu je vzdy do 2s(nevim jak v realu).
Zatim nemam nejmensi vyhrady, spready jsou na menove pary 2 a na zlato 0,5.Na strankach je live chat, kde mi hned pomohli, kdyz jsem nemohl najit nektere menove pary :).Trosku nevyhodu vidim, ze nejsou v cr(ale to muze byt i vyhoda :) ) a penize se museji posilat do zahranici, jinak, ale pohoda.
Mate nekdo vlastni zkusenost s timno brokerem? Ja zatim doporucuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Peprník:

Všude je chleba o dvou kůrkách, s těmi brokry to rozhodně není tak černobílé. CMS znám, zkouším od nich demo. Nevím jak v reálu plní pokyny, předpokládám že lépe, než X - trade brokers, kteří místo vyplnění pokynu občas nabízejí stále nové koatce bez realizace obchodu. U CMS jsou také nižší spready, u X - trade brokers je to občas docela úlet, co tam mají (v celých lotech se to ani nedá obchodovat, chce to větší pohyb aby se vůbec zaplatil spread). Naproti tomu mi ale mnohem více vyhovuje Metatrader od XTB než VT trader od CMS, kterému jsem zatím nepřišel moc na chuť. Výhodou u XTB je účet v korunách (měnové riziko - koruna stále posiluje, navíc se nemusí peníze konvertovat do cizí měny, posílat do zahraničí a potom pokud si chci vybrat zisk, tak konvertovat zase zpět. U CMS mi vadí abcence CFD, u XTB rád takto obchoduji indexy. Výhrady má u XTB ke zpravodajství, lépe bych raději měl přístup k Reuters, než ke zprávám té jejich agentury.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...