Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kam pro „nové myšlení“ (knihy)


Doporučené příspěvky

Dobry den

Mám pro vsechny doporuceni na literaturu vztahujici k tematu "Hovory s Bohem". Tuto knihu jsem necetl, ale vrele mohu doporucit Vadima Zelanda a jeho Ovlivnovani reality (myslim, ze uz se tady na foru dokonce jednou mihl). U nas vyslo 6 dilu ze 7 puvodnich. Podle me i mnoha dalsich lidi zabivajicich se ezoterikou je to to nejlepsi co v teto oblasti bylo napsano. Mam za sebou ctyri dily a zasnu. Pro lidi, kteri jsou schopni nebo spise ochodni zmetit od zakladu pohled na realitu je to poklad.
Jinak pokud byste se dostali k "polodokumentu" The Secret (2006), pak mate dalsi material - sice do znacne miry zjednoduseny americky navod, ale ve sve podstate spravny a urcite stoji za to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím, díky za reakce a další tipy. O videu "The Secret" budu psát v příštím článku. Hovory s Bohem jsem četl všechny 3 - pouze druhý díl mě nebavil a moc nedal, první a třetí ano. Nečekejte nic společného s tradingem, pouze jsou to knihy, které vám ukáží, jak je možné dívat se na věci a hlavně na sebe zcela nově. Je to kniha, která bourá 99% zažité "pravdy" a to se mně na ní velmi líbí, navíc maximálně prosazuje, že je člověk tvůrčí osobnost a svou budoucnost si do puntíku tvoří sám... Jinak souhlasím, že mnoho úspěšných traderů které znám, se také pohybuje na vysoké ezoterické rovině. Já osobně nemohu slovo "katolická církev" ani slyšet, ale sám vnitřně věřím v určité vyšší principy. Říkám tomu "princip vesmíru", každý to nazývá jinak... Ale to už se od tradingu skutečně dostávám hodně daleko... :-) Velmi rád se ale někdy sejdu s lidmi, kteří též vyznávají různé ezoterické cesty vpřed, můžeme někdy na toto téma naplánovat setkání, opravdu ale jenom pro lidi, kteří jsou těmito "vyššími" tématy stejně postižení, nerad bych finančníka odváděl do úplně jiné roviny :-) Napiště, kdo byste se chtěli na toto téma setkat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, děkuji za tipy na knihy a projížděl jsem katalog v knihovně a zjistil jsem, že se tam nachazi dvě verze hovory s bohem. U jedné nic není a u druhé je napsáno "pro mladé" obě jsou sice půjčené, ale počkám si na ně.Chtěl bych se zeptat jestli jste se s nimy setkali a jaký je rozdíl? Jestli to pro mladé je pro děti nebo pro mladé jako jsem já=nactiletý. A ten název mě trochu odpuzuje, ale věřím Tomášovi(doufám že nevadí že používam křestní jméno,jestli ano tak promiň te). Děkuji za případné odpovědi.

Nojgic-budoucí trader ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tomasi,
trochu odbocim, ale podle meho to souvysi s zivotem a se zpusobem mysleni. Myslim, ze by bylo take zajimave tema o tom KDE zit s tradingem. Ktere misto na Zemi je z mnoha pohledu (klima, zakony, lide, "bohatstvi"......atd.) muze byt nejlepsi. Takove male top 5. Sam jsi v nejakem prizpevku naznacil, ze v budoucnu CR pro tebe nebude tim pravim mistem.
Napr. ja nyni ziji ve Skotsku a vidim, ze lide jsou zde v porovnani s CR vice pratelsti, vice otevrenejsi i veselejsi. Preziti je tady mnohem jednodussi. Jsem si na druhou stranu jisty, ze existuje jeste lepsi misto....napr. loni touto dobou zde prselo 40 dni v kuse a bez toho bych se obesel. ;)

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tomasi a vsichni dalsi,
nejdrive diky za tipy na knihy!
To co tady ted napisu mozna spoustu lidi popudi nebo budou mit chut me "sezrat" :) , ale je to moje zkusenost, o kterou se chci podelit.
Knihy, ktere mi daly uplne nejvice a umoznily mi videt zivot uplne jinym pohledem, jsou od L. Ron Hubbarda - Dianetika je uvodni souhrn novych pohledu na zivot a "zazite pravdy". (dalsi dila jsou podrobne venovana jednotlivym oblastem zivota).
Kazdy clovek je zodpovedny za veskere svoje ciny a za uplne vsechno co se kolem nej deje. A pokud je ochoten tuto zodpovednost prijmout, ma moznost presne urcovat smer sveho zivota a toho co vytvari. Take tam mluvi o etice, moralce, o tom jak byt zde (presne vnimani pritomnosti), o zdravi atd. V podstate vse co bylo receno vyse je zde velice presne pojmenovano a prakticky obsazeno.
Trading vyzaduje mimo jine disciplinu a dodrzovani stejnych rutin a to vse se da natrenovat. Vetsina lidi si pravdepodobne uvedomuje, ze na teorii by mela navazovat praxe. A to se mi na techto knihach (a predevsim praktickych kurzech) libi - vse co je v nich napsano nebo receno velice dobre v zivote funguje. Tyto techniky mimo jine pouziva firma Business Success, ktera skoli top managery a majitele firem v CR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mira:

Tak to je velice individualní věc, že ano. Každý má rád jiné klima. Někdo samotu, někdo velké město. Asi nelze určit ideální top 5. Já samozřejmě nejsem proto žít v ČR a až budou dostatečné finanční prostředky určitě budu uvažovat o nějake vile u moře ale zaroven ve mestě kde je všechno dostupne a nejlepe u nadherne krajiny v blízkosti letiště a hlavně krásny počasí a co nejmenší daň :) Tak nevím teda jestli takové místo existuje,ale pokud jsou peníze, jakože úspěšný tradeři mají tak myslím není problem cestovat ani mít více nemovitostí a pohybovat se podle idealní nálady. Aspoň tak bych chtěl žít já.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdenka:

Dianetika = Scientologovia, cize dost pochybna sekta !
Sekta = biznis a nadnarodna organizacia.

Vymyvanie mozgov a ovplyvnovanie sukromia je charakteristicky znak kazdej sekty. Scientologia neni vynimkou.
To, ze skolite manazerov a majitelov firiem neni vobec nic mimoriadne. Oni boli uspesnymi manazermi a majitelmi firiem urcite aj predtym nez ste ich skolili.
Len to podciarkuje fakt kto je vasa cielova skupina a na koho ovplyvnovani "clearovani" vam najviac zalezi.

No myslim, ze si podobnu reakciu aj cakala, cize reagovat moc nemusis. Kazdy si o scientologii najde uz sam na webe kolko len chce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,

v úvodu máš pravdu. Sdílím stejný názor v úvodu článku "kam pro nové myšlení". Bohužel naše malá česká společnost je prošpikovaná laciným populismem a bulvárem. Chování většiny lidí v Čechách a sdělovacích prostředků mě už připomíná komunisty před dvaceti lety, kteří také dělali masovou politiku. Já také bohužel nemám s některými lidmi kolem sebe si co říci, protože moje myšlení je naladěno úplně jinde. Dochází to tak daleko, že tato společnost svým povrchním myšlením je mi protivná.

Chápu obavy, že u nás v Čechách se toho člověk moc nedozví. Já doslova lovím zdroje informace také kde se dá (bohužel zatím jen na webu anebo v knihách).

Proto bych byl proto aby se opravdu podstatné a zajímavé informace z těchto knih nějakým způsobem dostali na váš web a vytvořil se z nich takový jakoby čtenářský kroužek, který by se mohl obměňovat a aktualizovat.

Ještě jednou díky.
Vaska

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim:
Puvodne jsem chtela napsat na tvuj e-mail, jelikoz je to mimo diskusni tema, ale adresa neni verejna.

Nebudu ti vyvracet tvuj nazor. Nevim jake mas osobne zkusenosti. Ja jsem napsala svoji zkusenost s Dianetikou a Scientologii a jejich techniky mi v mem zivote funguji. Nemyslim si, ze je to sekta, protoze se ke me tak nechovaji. Ale na druhe strane chapu, ze internet je velice mocna zbran - da se zverejnit cokoliv (pravda, lez, fakta, domenky, nazory, atd.)
Pokud te zajimaji fakta podivej se na oficialni stranky www.scientology.org/ (vyzaduje to znalost anglictiny).
P.S. - ve firme Business Success nejsem zamestnana. :) Ziju ve Skotsku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neubranim se abych nepripomnel Carlose Castanedu. Kdyz prijde na to, jak rozbit realitu, nikde jsem zatim necetl lepsi navod. Super jsou vsechny jeho knizky, ale snad jen zvlast bych jmenoval Druhy Kruh Sily a Dar Orla.

Ya me dí al poder que a mi destino rige.
No me agarro ya de nada, para así no tener nada que defender.
No tengo pensamientos, para así poder ver.
No temo ya a nada, para así poder acordarme de mí.
Sereno y desprendido,
me dejará el águila pasar a la libertad.

Jiz jsem se odevzdal sile, ktera ovlada muj osud.
Na nicem nelpim, a proto nebudu mit nic, co bych branil.
Nemam myslenky, a proto budu videt.
Niceho se nebojim, a proto si budu sam sebe pamatovat.
Odpoutany a s lehkosti
se vrhnu kolem Orla a budu volny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

puvodne jsem nechtel reagovat vubec, ale v tomhle musim podporit Joachima. Jelikoz mi neni lhostejne co se zde pise, tak chci uchranit ty slabsi jedince od podobnych nesmyslu jako je scientologie. Jako spravny ateista snad jen dodam, chran vas ruka pane si s nima cokoli zacit. A ted zas trochu vazne. Vratme se ke kniham, ktere nas mohou motivovat a vyhneme se ruznych nabozenskych diskuzi, Vesmirnych lidi a dalsich. Tohle je seriozni byznys.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:
opravdu nevim, odkud cerpate informace, ale ja zde nemluvim o nabozenstvi ani o dalsich vecech, ktere uvadite. V knize Dianetika ostatni nic takoveho neni.

Take jsou mi velice sympaticke knihy od Roberta Kiyosakiho a Sharon L. Lechter - Cashflow kvadrant, Kam se podely me penize a mnoho dalsich. Sice se hodne venuje trhu s nemovitostmi, ale princip jeho mysleni se da aplikovat na jakykoliv seriozni byznys jako je trading. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomnes : urcite by som ti odporucil jednu knihu a to od Brian Tracy - Vytvorte si svoju vlastnu buducnost, co som pozeral tak v cestine nevysla, iba v slovencine na moje prekvapenie, no precital som kopec knih o motivacii, vcetne Ekert Harv - Jak mysli milionari, knihy od Kiosakyho, a dalsich podobnych, ale tato konkretna je moja najoblubenejsia www.eastonebooks.com/sk/tit-tracy-future.php

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...