Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kam pro „nové myšlení“ (knihy)


Doporučené příspěvky

Pozor na scientologii (dianetiku), kterou zde propaguje zdenka a snaží se nás přesvědčit, že to není náboženská sekta. Doporučuju vyhledat například: dianetika sekta
Například ze stránek Ministerstva vnitra: Zřetelné rysy sekty má svérázná psychoterapie zvaná dianetika, jejíž praktikanti se ovšem časem za náboženství sami prohlásili, když utvořili scientologickou církev.
pokračování zde: www.mvcr.cz/casopisy/policista/prilohy/pril8.htm#scient

Zdenka říká, že tady nepíše nic o náboženství. Co to potom je, když to má název Scientologická církev?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jsem ateista ve smyslu necemu dogmaticky verit, jsem zastancem pristupu kriticky premyslet o vecech a poznavat a tvorit nazory na zaklade prozitku. Cerpam z vychodnich uceni (pro neznale, budhismus v ciste podobe neni nabozenstvi ale uceni o podstate mysli). Prici se mi jakakoliv myslenka na dogma a tak o sobe muzu hrde prohlasit ze jsem ateista, nicmene urcite logicke principy neoddelitelnosti sebe od okoli jsou mi kazdoddene diky meditaci natolik blizke, ze o sobe muzu taky prohlasit ze nerozumim podstate materialismu ani nihilismu...prosim prosim ale nechodte sem s zadnymi Castanedy, vesmirnymi lidmi, kostely, sektami nebo podobnymi ztuhlymi strukturami...

tomnes:
co se tyce toho setkani na tema rozvoj mysli, flow versus trading nebo jakkoliv to ruzne pristupy nazyvaji, rad bych jej uvital...sam osobne si nemyslim ze by tyhle temata meli od tradingu jako zivotniho stylu uplne daleko... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim:
Tva reakce mi bohuzel pripomina reakce ve smyslu "nedelejte trading, je to riskantni".
;) Uz jsem to od spousty lidi take slysel.
Mimochodem, na internetu jsem take videl velmi spatne a agresivni reakce na adresu Tomase (administratora) a na financnik. Proste na net se vejde spousta veci.
Nejlepsi je hodnotit to, s cim mame zkusenosti. Rikam, "never, v poradku, bez a presvedc se sam". Tak se nejlepe naucis. At uz se jedna o cemkoliv.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Zdenka
Zkus se někdy zamyslet nad až neuvěřitelnou podobou scientologie a jiných základních pravd v různých náboženstvích. R.Habart ( nevím jestli to píši správně) neudělal dle mě nic jinéh, než že udělal slátaninu z těchto vyšších principů a obecných základů psycholigie a jejich "pracovních" postupů. Je důležité se na věci dokázat dívat z nadhledu. A to platí nejenom v různých pohledech na život, smysl existence, ale hodně také v trandingu.
Dle mého názoru je většina lidí na této zemi krutě pohodlných a zbabělých a jsou ochotni uvěřit ledasčemu, jenom proto, aby nemuseli pohnout se svým zadkem a hlavně mozkovými závity. Chápu, že někdy člověk neví kudy kam a potřebuje nutně pomoc, často bez ohledu na to od koho ji dostává.
Myslím si, že jedinou naší poviností v životě je hledání pravdy, i když je to již z velké části zprofanované klišé, ale pevně věřím, že nic víc stejně nemůžeme mít. V okamžiku kdy člověk začne hledat pravdu ztratí potřebu lpět na čemkoliv a získává pocit svobody, který jej činí méně závislým na okolnostech a dává mu větší možnost vidět podstatu věcí. A toto přesně je jedna ze základních vlastností tradera. Nelpět na svém názoru, ale být si vědom sebe sama, a pak dokáže člověk z mnohem větším nadhledem posuzovat trhy - to znamená, že se pohybuje ve flow.
Nu snad jsem tady někoho moc nepoprudil a nezní to vše moc duchovně.
Všem hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest
absolutní pravdě se člověk blíží limitně, tedy jí nikdy nedosáhne. Proč tedy jít za něčím, co nikdy mít nemůžeš?
jinak k té scientologii: o ní nic nevím, nicméně myšlenka průniku mezi náboženstvími mi není cizí. Pokud jsou jednotlivá náboženství něčím víc než výmyslem naprostým, pak se alespoň dle mé logiky jedná o snahu uchopit absolutní pravdu a podstatu existence. To, co mají jednotlivá náboženství společného je něco, na čem se shodli jednotně lidi po celém světě a ze všech možných kultur, tedy je dosti pravděpodobné, že je to pravda. Vždycky jsem si říkal, že tyhle průniky musím začít hledat, ale neměl jsem na to čas. a hle, on už to asi někdo udělal za mě:), to se na tu scientologii budu muset kritickým okem podívat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:

Pokud jednim dechem trvrdite, ze jste zastancem kritickeho premysleni a prici se vam jakekoliv dogma a zaroven "nechodte mi sem s zadnymi Castanedy", tak jste prave dokazal minimalne dve veci:

(1) Ze o Carlosu Castanedovi nevite vubec nic a (2) dokazete odsoudit urcity nazor, aniz byste o nem neco vedel.

Knihy Castanedy jsou predevsim o odstraneni veskerych struktur, dogmat a hlavne docileni naproste svobody jednotlivce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporucoval bych zmenit tuhle diskusi maximalne na doporuceni knih, jejich strucny obsah atd... Tyhle urazky kdo co o kom nevi a kdo co nechape a vidi spatne stejne nikam nevedou... Bude tu mnoho ateistu, par krestanu, nejaky ten scientolog, ja muzu zacit vykrikovat neco o svobodne vuli a nadcloveku, budhiste budou neutralne jen nadhlizet a bude to tujak v Babylonu...

Myslim ze s kazdym podle jeho osobnosti pohne neco jineho... S kazdym pohne neco jineho, kazdy si ze stejne literatury muze vzit jiny dojem a pohled na vec.... Nema smysl se tu hadat, leda ze by na dvere busilo EGO (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,
předně chci znovu poděkovat Finančníkům za to, co dělají.
Na co chci reagovat, je dianetika:
Zcela s jistotou je to sekta. A zcela s jistotou někteří lidé díky ní si nechávají vymýt mozek.
Na druhou stranu na tom, co píše pan Hubbard a co Dianetika učí, je hodně pravdy.
Malá osobní zkušenost: Byl jsem kdysi dávno na jednom jejich kurzu a když jsem zjistil, že je to Dianetika (nebylo to tak prezentováno), trochu jsem se bál, že se mne budou snažit ulovit. NIc takového se nestalo. Pouze nám nabídli předražené kurzy (první nebyl předražený - základní pravidlo, jak lovit) a už nikdy jsem o nich neslyšel. (Možná i proto, že to prostě dělali tihle lektoři jinak, než jak měli a možná už ani u scientologů nejsou). Ale ten kurz mi dal nesmírně mnoho.
Z učení pana Hubbarda těží např. nejméně jeden učitel regresí v čr a zcela nepokrytě udává pana Hubbarda jako svůj zdroj, současně se jakkoliv odmítl podílet na fungování scientologické církve. Prostě vzal si od pana Hubbarda to dobré a manipulaci odmítl.
Ono je to tak: POkud jsem samostatná bytost a umím poznat, kdy mnou někdo manipuluje a umím se bránit, vezmu si to dobré i z toho, co je pro někoho jiného nebezpečné.
Pokud jsem nesamostatný a hledám instatní návod, tak "si udělám sektu" i z člověka, který nemá potřebu kýmkoliv manipulovat.
Co se týče pana Hubbarda, určitě to není největší psychologi všech dob, na druhou stranu mnoho z toho, co zjistil, je pravdivé a dokonce část z toho jsou jeho "objevy", není to jen slátanina všech předchozích pravd. Nicméně v současné době je to dle mého názoru zastaralý systém, který díky tomu, že se neučí dál, ale má svého (opravte mě, jestli se pletu) nežijícího gurua má tendenci kontnatět.
Takže za hodně peněz dostanu poměrně málo (kdo chce na tohle diskutovat, ať se nejdřív podívá na jakýkoliv kurz regresí, konstelací, Sám sobě přítelem a další - regrese fungují lépe bez snahy o clearování a bez podrobného zapisování a mechanického přístupu. Další dva přístupy pak přinášejí něco zcela nového, co u pana Hubbarda není a tudíž je to asi jako mít auto nebo mít auto, které umí být i letadlem současně).
Co nejvíc na Dianetice vadí je podrobné zapisování všeho a to, že tyto zápisky jsou archivovány a to dokonce centrálně. To samozřejmě na důvěře nepřidává a ani to, že to často dělají lidé, kteří na to prostě nemají.
Této oblasti se věnuji profesionálně mnoho let, proto mohu zodpovědně říci:
POkud chcete za hodně peněz dostat málo a ještě s rizikem zneužití, pak Scientologická církev (Dianetika) je jednou z cest (jsou ještě podstatně horší sekty). Na druhou stranu pokud se chcete o životě něco dozvědět a máte dost času, přečíst si Dianetiku od pana Hubbarda je určitě dobré.
POkud máte málo času, je lepší sáhnout po novějších a bezpečnějších cestách a knihách.
(Podotýkám, že nejsem trader a ještě jsem se ani nerozhodl, zda chci být a o tradingu zatím vím velmi málo. Ale učím, jak vzít život do vlastních rukou a to i co se peněz týče a to právě proto, že jsem se to (trošku) už naučil i já sám.
Bohužel motivační knihy fungují jen těm, kteří už jsou nastartováni. POkud patříte mezi ty, kterým motivační knihy nestačí (já mezi ně patřil, vím, o čem píšu), pak doporučím cestu, na které se nejdříve podíváte, proč se úspěchu obáváte, proč si ho podvědomě brzdíte, dost často je to loajalita k někomu v mé rodině, kdo neměl úspěch nebo třeba zkušenost v mé rodině, že mít peníze a majetek znamená nebezpečí (v rodině rozkulačení, dopady peněžní reformy, v minulém životě židovská zkušenost, nebo prostě jen strach ze závisti, z peněz, úspěchu apod.) Těch témat je mnoho a jeden gram praxe je víc než tuna teorie. Navíc nejnovější směry se obvykle několik let vyvíjejí, než jsou o nich vydávány knihy. Takže knihy jsou úžasná věc, ale to úplně nejnovější a nejlepší ještě v knihách není.
Nechci zde propagovat jeden směr, jednu knihu nebo jeden kurz, stačí se dívat, zda se daný směr či autor vyvíjí či zda se spíše zatvrzuje proti novým myšlenkám.
Ještě jednu věc: Na těchto stránkách je velice propagováno pozitivní myšlení, to však bohužel funguje pouze těm, kteří se dostali na určitou úroveň vývoje. Většině lidí pozitivní myšlení nefunguje. Proto pokud Vás motivační knihy spíše demotivují a nebo nacházíte v sobě nechuť dělat něco, pro co jste se rozhodli, zkuste najít cestu pravdivého myšlení. Dle mých zkušeností funguje prakticky všem a má ještě některé další výhody dokonce i pro ty, kterým pozitivní myšlení funguje. Jestli chcete vědět víc, napište mi, rád se rozepíšu, ale bez poptávky nechci psát víc.
Přeju krásný den a ať se vám všem daří (tu) Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, ještě jsem si uvědomil jednu věc:

kdo chce na tohle diskutovat, ať se nejdřív podívá na jakýkoliv kurz regresí, konstelací, Sám sobě přítelem a další

Oprava: Ne jakýkoliv, ale raději od dobrého učitele. Oblast regresí moc neznám, takže tam by mohl spíš pomoci někdo jiný, v oblasti konstelací doporučuji Jana Bílého a Zdeňka Šimonovského.
(tu) Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukas tu psal ze trading je seriozni bussines....Chtel jsem pripomenout ze prave proto jsem to tam napsal aby se tu nerozjela filozoficka diskuze a vsechny ty prizpevky ktere se tu uz obevili. Nemam vubec v umyslu nekomu neco vyvracet nebo nekoho neco ucit. Pouzivam ty metody a modely rozvoje ktere jsem kriticky prozkoumal, davaji mi smysl a logicky je chapu a to same delam jak v tradingu tak proste i v jinych oblastech byti, to jsem ja a jiny nebudu ani byt popravde nechci.

mrakomor:
Nektera dila pana Castanedy jsem cetl a na stredni i pod vlivem ilegalniho kuriva i nekolikrat Uceni dona Juana, ale kdyz to clovek srovnava s jednoduchosti na kterou prichazi v neudalnim uceni, prijdou mu metody ve stylu premena na vranu nebo rozpominani zivotnich pribehu ve tme oproti koncentrovane jednobodove meditaci pro rozvoj neomezeneho potencialu mysli proste jako minimalne podivne...budu rad kdyz tohle tady nebudeme rozebirat, protoze to opravdu nema smysl:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomnes: Setkani venujici se tematum z clanku by bylo opravdu vyborny. Predem se hlasim :)

Momentalne ctu 1. knihu od V. Zelanda - ovlivňování reality o ktere tu byla v diskusi take zminka. Autor ma take zajimavy pohled "na vec" :)

Jak myslí milionáři je take jedna z mych nejoblibenejsich :)
Tento druh literatury jeste osobne prokladam ruznymi zivotopisy. Jen namatkou bych doporucil treba knihy od Lance Armstronga.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je zrejme, ze kazdeho oslovi neco jineho. Me je napriklad scientologie protivna, chapu ale, ze pro nekoho to muze byt napln zivota a je mi to jedno - dokud me do ni nekdo nezacne nahanet (coz je asi prave jeden z priznaku sekty).

Ale zpet k tematu. Pred casem jsem tu predstavil knihu How to Simplify Your Life a protoze nebyla valna odezva tak bych si dovolil ji sem hodit znovu :-) Je to kniha nekonfliktni a z zadnou virou nema co do cineni :-)

Zde je odkaz, na kterem jsem se rozepsal vice:

www.financnik.cz/forum/read.php?3,64024,75207#msg-75207

Udajne existuje i ceske vydani:
Zjednodušte si život - Jak žít jednodušeji a šťastněji, Werner Tiki Küstenmacher a Lothar J. Seiwert

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Prvni 4 uvedene knihy jsem precetl, jsou skvele a mohu vrele doporucit! Muj nejoblibenejsi citat z knihy S. Jeffers je tento: "If the world gives you lemons, make lemonade".

Eker Harv je muj velky oblibenec a jeho motivacni audio seminar nema chybu. Pokud bych mohl dat tip na dalsi knihu, pak by to byla 'Money is my friend' od Phila Lauta (dekuji za velmi dobry tip z jineho fora!)

Frankie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:D hovory s bohem.. som precital zu dvakrat.. a nevylucujem ze pridu na mna aj treti krat.. tiez niesom veriaci typ.. alel kniha je podla mna (bezohladu na to ci su jej detaily a vznik pravdivy) asi najlepsim myslienkovym konstruktom a najlepsou filozofiou ako zit z akou som sa kedy stretol.. je to svetovo cvelky bestseller.. s tradingom ako takym nema priamo nic spolocne.. avsak pomoze vam k vyrovnaniu vasej osobnosti.. ustaleniu zcerenej hladiny podvedomia.. a tak dosiahnutiu lepsich vysledkov v zivote.. ale citajte pozorne.. a hlavne rozmyslajte.. rozmyslajte vlastnym rozumom.. a verte sebe.. vase poznanie a ovladanie seba sameho je to podstatne..

tak vela zdaru z touto knihou..

Kaizen je tiez velmi zaujimava vec.. kazdy manazer sa stym uz stretol.. moze to pomoct pri pilovani vasich OSystemov.. boh je v detailoch..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...