Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kam pro „nové myšlení“ (knihy)


Doporučené příspěvky

Zdravím,
rozšiřuji teprve svoji knihovnu a tak jsem si také objednala knihu od Alexandra Edera.
Proto jsem byla opravdu překvapena, když mi nejstarší (vyvdaný) syn (zajímá se akciové trhy) radostně oznámil, že právě dnes byl na semináři, kde byl tento člověk osobně přítomen a pohovořil. Docela jsem mu záviděla, že tam byl a já ne. Moje chyba - málo brouzdám po internetu. Pokud byla na Finančníkovi zmínka, zjevně jsem ji prošvihla.
Ale abych byla upřímná - nejsem ani naštvaná na Finančníka, že to nebylo na první stránce velkými písmeny. Jsem víc naštvaná na "syna", kterému je 19, dělá akciové trhy(na demo verzích, já si už platím software), má čas, peníze (od otce) a klid (nestará se o rodinu a děti) to studovat a ještě mohl slyšet Eldera osobně. A nic mi předem neřekl.
Dobrý rozbor vlastní osobnosti - žárlím na finančně zabezpečého floutka, který když se nudí tak na demáči vydělává dolary. A můj úkol - mít sebedůvěru v sebe sama, jemu jen přát, ať se mu to podaří. Přestat žárlit a soupeřit. Jeho otec má rád jeho i mně.
K duševnímu klidu mně nepomůže žádná církev ani sekta, jen moje odhodlání chtít to změnit. Někdy je docela těžké podívat se do vlastního nitra a začít věřit sám sobě a ostaní neshazovat nebo přímo nesnášet.
Musím se ještě mnohé učit, obávám se že o psychice ještě víc než o grafech. Thea
PS: jdu shánět Hovory s Bohem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 2 týdny později...

Zdravím,
Právě jsem dočetl knihu Proč chceme aby jste byli bohatí od Donalda Trumpa a Roberta Kiyosakiho.Není to špatné čtení.Kromě motivačních částí se člověk dozví i něco málo o nadnárodním obchodu, ale co mě zaujalo více je že jsou v knize uvedeny reálné činy těchto bezesporu úspěšných mužů v některých životních situacích a rozhodnutích.Pokud člověk chce být úspěšný v jakémkoliv oboru, myslím že není na škodu prostudovat si co a jak dělají ti úspěšní.Jinak jedna z mých nejoblíbenějších motivačních knih je Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla.
Tom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zasielam odkaz na knihu Vadima Schlachtera, doktora psychológie, majstra bojových umení, inštruktora špeciálných síl Ruskej federácie. Určité veci berte s rezervou, je to predsa len kniha o bojových umenia. Avšak obsahuje veľmi užitočné myšlienky, ak chce človek zmeniť seba samého. Obsahuje veľa o praktickej psychológii a trénigu psychickej odolnosti. Niektoré časti možno vyznievajú populisticky, avšak v jej úvode je uvedené, že ju nemusíte čítať ak nechcete. Nepresvieča ale ponúka. Čo si z nej človek vezme je len na ňom. Kniha rozoberá témy ako podvedomie, autosugescia, transformácia seba samého ak chce človek zmeniť svoj život, ale dotýka a aj fungovania spoločnosti (vlci a ovce). Uvediem jeden citát ktorý je podľa mňa jeden z naužitočnejších, z hľadiska odbúravania stereotypov, z tejto knihy: "O čom hovorí odmietnutie učiteľa, pána, oddanosti všetkému v tomto svete? Predovšetkým o tom, že vás nesmie ovládnuť žiadna autorita, žiadna vláda, žiadny vplyv. Pozrite sa na hocijakého človeka, ktorého stretnete vo svojom živote. Akým mocným by nebol jeho intelekt, akú obrovskú silu a obratnosť nemal, akékoľvek spoločenské postavenie by nemal, musíte si pamätať, pre Vás on je nikto a nič. Žiadna autorita nesmie byť pre vás autoritou: ste voľní diať a myslieť ako chcete."

forum.stirpes.net/west/11384-lov-k-zbra-kniha.html

Ešte by som chcel vyzdvihnúť knihy Kurta Tepperweina, profesora psychológie a hypnotizéra. Jeho knihy sú výpravou do ľudského podvedomia. Zároveň ponúkaju riešenia na zmenu života prostredníctvom pôsobenia na podvedomie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim,

knihu Sila pozitivniho mysleni od autora Norman Vincent Peale jsem cetl, celkem se mi libila (je v ni spousta cennych myslenek), avsak na podobne tema existuje rad podobnych knih, z nichz vrele doporucuji Millionaire's mind od autora Harv Eker.

Snad jen mala poznamka na zaver pro pripadne ctenare - kniha na misty nabozensky nadech, coz nemusi byt pro kazdeho to prave, ale lze celkem jednoduse prislusne odstavce preskocit (jako jsem to udelal ja).

Frankie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobrý večer, právě jsem se vrátil z meditačního kurzu buddhismu Diamantové cesty v Těnovicích, možná jste na ČT1 viděli reportáž, bylo to tam opravdu inspirující.
V buddhismu je popisováno 6 základních rušivých emocí či pocitů. Rušivých proto, že nám zatemňují mysl a tím uzávírají možnost dosáhnout osvícení. Nejsou však brány jako negativní, protože když se k nim postavíme správným způsobem, lze je transformovat a naopak nám mohou pomoci. Tyto emoce jsou ulpívání, nenávist, chamtivost, pýcha, závist a žárlivost. Tyto všechny emoce nás dohromady udržují v základní nevědomosti a tím i v samsáře, nekonečném koloběhu příčiny a následky, přesahujícím mezi životy.
Na základě pýchy otevíráme impulzivně pozice, protože si myslíme, že jsme chytřejší než ostatní a naše lpění na penězích z našeho účtu a chamtivost nám brání pozici včas uzavřít.

Představitelem buddhismu diamantové cesty na západě je Lama Ole Nydahl. Jezdí neustále po světě a pořáda kurzy a přednášky, jako byl tento. Vždy na konci přednášky je prostor pro otázky a odpovědi...

Ole, mohl bys mi říci něco o rušívých emocích? Jak je možné s nimi pracovat?

Nejdříve musíme pochopit, že emoce nemají ruce ani nohy - nejsou tak důležité, nejsou skutečné. Připomínající divný vítr, který neustále odněkud vane. Nejsou osdmiset kilogramovou gorilou, se kterou musíme bojovat - jsou to iluze, které se propašovávají do naší mysli. Poté, co emocím ukážeme jejich skutečné místo, můžeme prozkoumat, co si s nimi počít.
S rušivými pocity můžeme pracovat na třech úrovních. Na první jim bereme půdu pod nohama - pokud víme, že v určitých situacích lehce upadáme do hněvu nebo děláme chyby pod vlivem jiných emocí, jednoduše se snažíme těmto situacím vyhnout. Možná, že to nezní příliš hrdinsky, ale v praxi to občas přináší velice dobré výsledky. Potom, když se cítíme silnější, můžeme pozorovat emoce, když se objevují, a uvědomit, že tu v minulosti nebyly, teď se mění a nakonec budou muset odejít. Díky tomuto pochopení od nich udržujeme odstup, a když jakákoliv z nich přijde, myslíme si: "Zmizíš, nemáš jiné východisko." Ale nejelpší věcí, kterou můžeme udělat, je pustit zloděje do prázdného omu, ve kterém stejně nemůže nic ukrást. Jednoduše nevěnujeme rušivým pocitům žádnou pozornost, nekrmíme je ani svým časem, ani energií. Prostě se jimi nezabýváme. Rušivé pocity jsou jako španý program v televizi, na který není potřeba se dívat. Děláme to, co máme před, a rušivý pocit se unaví neúčinnými pokusy promrhat naši energii a nakonec se poddá. Tehdy jej budeme moci zapojit do nějakých tvůrčích počinů. Pokud sjme například žárliví, umyjeme toaletu, pokud proříváme nával pýchy, můžeme zrýt zahradu, když upadáme do zmatku, odepisujeme na nevyřízené dopisy atd. Tímto způsobem se z nás po nějaké době stanou velice silní lidé.

Dříve jsem měl často deprese, protože jsem nenacházel odpovědi na mnohé otázky. V buddhismu jsem je našel. Naopak teďka pociťují tolik štěstí, že se o ně mohu dělit s ostatními a ono tím ještě roste. Albert Einstein řekl, že buddhismus je jediné náboženství, které by obstálo v konfrontaci s moderní vědou. Já si ovšem nemyslím, že by bylo náboženstvím, spíše vědou o mysli. Nejsou zde totiž žádná dogmata. Nikdo vás nebude nutit věřit v reinkarnaci, i když je velmi logická. Pokud v tomto životě nenácházíme přičínu svých podmínek, je pravděpodobné, že bude ležet v ještě vzdálenější minulosti. Za všechno si můžeme sami. Žádný trestající a přikazující bůh, jen zákon příčiny a následku. Ohromně osvobozující. Máme svůj život ve svých rukou. Sklízíme ovoce svých předchozích činů a v reakci na ně záseváme semínka svých příštích okolnosti, které až dozrajou, vyustí ve vnější podmínky a v reakci na ně... Je to nekonečný cyklus, ze kterého se nikdy nedostaneme, dokud budeme podléhat rušivým emocím. Ovšem Buddhovi se podařilo se vysvobodit a 45 let předával rady, jak z toho ven. Narozdíl od Krista měl 15x víc času a kromě venkovanů učil i největší mistry své doby, protože tehdy bylo zvykem, že pokud někdo neobhájí svoje duchovní učení, stane se žákem toho kdo vyhrál. Při tom, jaký new age namixovaný ze všech možných směrů a naboženství by se hodilo tento zvyk obnovit. Nemá pevné základy a proto vám nic nepřinese. Možná tak iluzi nafukující vaše ego... Tito mistři byli již na takové úrovni, že je stačilo trochu popostrčit a zakrátko dosáhli také osvícení. Od té doby existuje nepřerušený odkaz předávaný z učitele na žáka. Bůh je abstraktní pojem, kdežto osvícení dosáhlo již mnoho tisíc lidí a i dnes si můžete šáhnout třeba na 17. karmapu

Vřele doporučuji knihu Jak se věci mají - současný úvod do Buddhova učení od Nydahla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Felix.

Ja nejsem verici ,ale kazdy clovek by mel necemu verit.Treba sam sobe,svym blizkym,svym schopnostem atd.,ale obcas kazdy ve svem zivote pozna chvile kdy byl predem upozornen na neco,ze se stane a nedokazal si to vysvetlit.V te chvili kazdy zapochybuje a zacina premyslet o vecech spojenych s nabozenstvim.Mozna,ze to jsou veci ktere pouze prameni z toho,ze vetsina lidi vyuziva mozek jenom z par procent jeho kapacity.
Nabozenstvi je soucasti zivota celeho lidstva od sameho prvopocatku.Ma na svedomi mnoho pozitivniho,ale take mnoho valek a mrtvych.Zakladem bible je desataro prikazani a zakladem kazde ustavy vyspeleho,moderniho a demokratickeho statu je totez.Jako ve vsem,myslenky jsou vetsinou spravne,ale lidi toho dokazi vyuzivat a zneuzivat, ve svuj prospech a proto plati,ze se nekdy stava nabozenstvi politikou a naopak.
Zijeme v Evrope a sem patri krestanstvi.Bohuzel kdyz sleduji nejvyssi predstavitele teto cirkve,mam nekdy dojem,ze jsou svymi nazory jeste ve stredoveku a proto si myslim,ze nektera jina nabozenstvi,ktera na nas pusobi mozna exoticky,dokazi lepe slouzit potrebam dnesnich lidi,jsou k nim mnohem vstricnejsi a demokratictejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 months later...

Niektorí čo tu píšete o Scientológii a Dianetike, treba si dávať obrovský pozor a čím skôr sa im vyhnúť (tí, čo už sú v tom), je to najnebezpečnejšia náboženská sekta na svete a vo viacerých krajinách už bola vládou zakázaná. Dajte si vyhľadať na internete scientológia a ak nemáte moc času, na mnohých blogoch to máte zhrnuté aj s odkazmi. Scientológia je medzinárodná mafia a má na svedomí mnoho škandálov (vrátane brutálnych vrážd tých, ktorí sa pokúsili prezradiť tajné informácie, v Amerike sa vyhrážajú novinárom). Určite to nie je "Kam pro nové myšlení"!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,

ja som zatial cital len jedinu motivacnu knihu a to "Do dochodku mlady a bohaty" od R. Kiyosakiho. Zatial nemam s cim porovnavat ale myslim si, ze kniha je vyborne napisana. ...len mozno niekedy som mal pocit, ze v knihe robi dost velku reklamu na ostatne jeho knihy a hru Cashflow. Ale okrem toho sa kniha dobre cita, v podstate som ju precital na jeden raz. Po precitani sa mi konecne rozsiril kontext na tolko, ze som sa rozhodol zmenit svoju buducnost. ;)

s pozdravom,
Martel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...