Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Silné cenové patterny: 2b reversal


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 94
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jiří S.: Zcela uprimne, myslim, ze jsem naprosto jasne a konkretne doporucil nejvyznamnejsi autory, kteri na toto tema napsali vyznamne publikace. Verim, ze kazdy gramotny clovek s IQ nad 75 je schopen si tyto knihy samostatne dohledat na amazonu a nepotrebuje, aby mu je nekdo serviroval az pod nos. Pokud je tomu jinak, pak se obavam, ze tady nema moc co hledat. Ostatne, uz samotna otazka je imho trosku off-topic, protoze tema candlesticku je natolik popularni, ze jak na tomto foru, tak na milionu dalsich stranek indexovanych Googlem je mozne nalezt zcela konkretni doporuceni literatury, ktera se svickovymi patterny detailne zabyva.

Pokud mate o dane tema skutecny zajem, pak doporucuji mnou zminene autory vyhledat na amazonu a dle recenzi si zvolit to, co pro sebe uznate za nejvhodnejsi/nejzajimavejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všecky,

opět parádní článek (zcela "nečekaně" se tu stále objevují velice motivující články, díky moc :) ).

Chci hlavně napsat, že ještě stále obchoduji jen s trendem pomocí CCI a 2x EMA (dříve WMA, ale EMA se po pár testech ukázalo o pár procent lepší :) ). Nyní piplám právě něco podobného jako v článku ukázaný 2b revers.

Pokud se utvoří formace podobná, nebo stejná jako dvojité dno/vrchol, a trh se otočí a jde proti trendu, čekám na překročení linky 100 (-100) ve směru aktuálního trhu.
Tedy pokud trend byl long a utvořila se formace podobná dvojitý vrchol a trh se otočí a jde k zemi - jakmile protne CCI linku -100 vstupuji short. Zkouším ještě varianty vstupu na 0 nebo -50, záleží jaký graf používáte. Zatím to vypadá statisticky dobře (úspěšnost je zatím kolem 55 %). Navíc s malým počtem kontraktů (do 4 na ER2) se vyplácí vstupovat na LMT příkaz, téměř vždy se splní.
Ale jako skoro u všeho s CCI je potřeba aby trh byl hezky rozjetý, v pomalém trhu to nemá smysl.

Ukázkově se tak stalo např. dnes na ER2, kdy po slušném pádu po otevření, tento patern šel spozorovat v mém systému zhruba v 8:50 US central time (14:50 našeho času) a s příkazem BUY LMT 809,5 šlo ziskovat cca 200 USD. Na 1 min grafu s CCI 14 to uvidíte celkem dobře :) .

Tohle je zatím jediný patern proti trendu o kterém uvažuji, že jej začnu obchodovat.

Úspěch všem, co pomáhají ostatním a neremcají, přeji moc ;) , mějte se fajn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mily jiri:
Obchodovani a nejen to je prace pro inteligentni samostatne lidi...prozkoumejte prosim vnirni motivaci vasich prizpevku a nedelejte nam (kteri cheme a radi si nechame pomoci) z diskuze bezcene smetiste...prectete si proto prosim pravidla diskuze. Za vsechny co sem chodi vzdelavat/pomahat Dekujeme!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mrakomor: A) je trefa - vyprovokovat Martinka ke kvalitnějšímu příspěvku než je pouhé "hledejte si Googlem".

Já ohledně paternů mohu doporučit Joea Rosse viz www.tradingeducators.cz/filozofie.php

jenaL: jeho příspěvek mi připadl jako velmi povrchní a z tohoto titulu zde vlastně ani nemusel takto být a to zvláště k dovětku který používá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vazeny Jiri S.,

skutecne mne zarazi pristup lidi jako jste Vy, kterych se zde bohuzel v posledni dobe objevuje stale vice. Uvedomte si prosim, ze veskere informace v tomto foru maji zcela realnou a pomerne vysokou financni hodnotu a tady je mate naservirovane az pod nos zadarmo od lidi, kteri maji uplne jine starosti nez presvedcovat kohokoliv o vhodnosti te ktere knizky nebo urovni svych znalosti. Kdyz jsem s tradingem zacinal ja, temer nic z toho, co tu mate dnes k dispozici, tady (ani jinde na ceskem webu) nebylo a kdyz jsem se chtel neco dozvedet o svickovych grafech, musel jsem googlovat, az jsem zjistil, ze jakysi Steve Nison napsal nejakou "asi dobrou" knizku. O dalsich autorech jsem se dozvidal v prubehu dalsich let, kdy jsem sbiral dalsi cenne a pomerne drahe informace a mj. jsem investoval i do tuny braku od neznamych autoru, protoze zkratka nebylo kde ziskat reference. Kdyby mi v te dobe nekdo dal soupis kvalitnich autoru, jaky jsem tu poskytl ja, byl bych mu tehdy pomerne vdecny.

Jste-li natolik neschopny, ze Vam dela problem podivat se na amazon a vyhledat si zminene autory, pak skutecne nechapu, jak se chcete seriozne venovat tradingu. Zaroven si uvedomte, ze trading je velice individualni zalezitost a to, co vyhovuje jednomu - tedy co pise jeden autor - nemusi vyhovovat jinemu. Pro nekoho je lepsi John Person, ktery pouziva casovani dle pivotu, S/R urovni a candlestick patternu, jinemu vyhovuje pohled na price action v ramci svickovych formaci dle Steva Nisona. Nekdo jiny se chce jen dozvedet vice o konkretni situaci v trhu, kdy se objevuje pravidelne urcity pattern a sahne tedy radeji po knizkach od Bulkowskiho. Je to proste inidividualni, proto Vas odkazuji na google a na amazon, abyste si vybral to, co sedne Vam osobne s Vasim konkretnim obchodnim pristupem. Jestlize toto nechapete, pak mam sto chuti poslat Vas uplne jinam nez na amazon...

Osobne si zakladam na konstruktivnim vedeni diskuse, coz z Vasi strany aktualne postradam. Prostudujte si proto prosim pravidla diskuse (mj. v nich zjistite, ze je zakazano vkladat na toto forum odkazy na konkurenci portaly) a pokuste se prehodnotit svuj pristup. Tady neni cilem "provokovat" nebo si honit ego, ale konstruktivne diskutovat o tradingu.

Ted navrhuji vratit se v tomto vlakne zpet k tematu clanku. Pro diskusi o knihach je zde nekolik samostatnych vlaken, stejne jako pro diskusi o svickovych grafech.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S. Napsal:
-------------------------------------------------------
> jenaL: jeho příspěvek mi připadl jako velmi
> povrchní a z tohoto titulu zde vlastně ani nemusel
> takto být a to zvláště k dovětku který používá.

Mně naopak Martínkův příspěvek připadá vynikající. Dal zde tipy na podle mě taky nejlepší autory, kteří se zabývají cenovými patterny. Od každého z nich mám doma 2 - 3 knihy (tu)
Kdyby sis těchto pouhých 5 jmen dal vyhledat na Finančníkovi, našel bys zde o nich desítky odkazů.
Před delší dobou, když jsem si sháněl informace a knihy o tradingu, mně takové příspěvky velice pomohly. Takže díky moc Martínku, 911 a další, kteří zde doporučili nějakýho zajímavýho autora :)

Pokud nevíš, kterou knihu si vybrat, doporučuju použít vyhledávání knížek na Google, mají tam u některých knížek 30 stránek, například
Nison: books.google.com/books?as_brr=3&q=steve+nison&btnG=Search+Books
Bulkowski: books.google.com/books?as_brr=3&q=Thomas+bulkowski&btnG=Search+Books
pak jsou taky dobrý reviews na Amazonu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...