Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Silné cenové patterny: 2b reversal


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 94
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jiri S. osobne se mi nelibi vase narazky na Martinka. Co vim tak Martinek zde vzdy uvadi konkretni a jasne priklady i obchodni systemy ci obchodni deniky.

Dale vim ze doporucit urcitou knihu ci publikaci odkaz nejde. Vzdy musite precist nekolik publikaci od ruznch autoru aby jste si udelal vlastni nazor. A vzal si do sveho obchodniho systemu to co se vam hodi a co vam hlavne sedi.

ale k tematu DT DB jsou silne paterny ale pozor na ne. Neni DB DT jako DB DT vzdy to chce mit otestovany system co se tyce vstupu do nich

avatar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny pritomne,
po hodne dlouhe dobe si dovolim jeden maly prispevek. Financnika ctu pravidelne kazdy den i nadale a musim pozadat adminy, aby lidem jako je p. Jiri S. byl dan zakaz vstupu do fora. Tyto prispevky jsou jen a pouze o hlouposti, zbytecne znehodnocuji forum, zbytecne zamestnavaji slusne lidi, kteri je bohuzel MUSI cist [nekteri si i davaji praci s odpovedi a zda se ze zcela zbytecne], kdyz se probiraji jednotlivymi vlakny. Toto vlakno je zapleneno jednim hlupakem, ktery nevi, ze nelze jednoduse rici, ktera literatura je lepsi nebo horsi. Pan superchytry je velmi aktivni v napadani lidi, kteri se mu snazi pomoci a velmi liny ve sve vlastni cinnosti :)

Preji vsem velmi mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na patternoch sa mi nepaci hlavne to, ze pokial nie som nalepeny cely den na obrazovku, tak mi jednoducho unikne. A naprogramovat zvoncek co ma nebudi kazdu chvilu, ale zaroven vsetko vychyta, ide tazko. Pokial zase pracujem s dennymi grafmi, tak sa hodne nacakam... tento pattern som pouzival, dnes radsej pouzivam 123 pattern (lepsie ho vidim) tak, ze kazde rano prezriem denne grafy vsetkych trhov co mam k dispozicii na obchodovanie, ale stale je tych prilezitosti malo, takze to je len taky "vedlajsi prijem", uz som mal aj mesiac ked som nenasiel ani jeden slubny pattern.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tiež sa prikláňam k názoru pita30 a som rád že sa Libic po dlhšom čase ozval. Sledoval som totiž jeho príspevky k TS systému (celkove jeho príspevky sú hodnotné) a tam práve opisoval používanie i cenového paternu Roos Hooks a formácie 1-2-3. Preto by ma zaujímalo Libic či ste zostali už len pri používaní týchto paternov alebo používate i nejaké ďalšie, lebo som mal z Vašich príspevkov pocit, že Vám tieto dostatočne vyhovujú.

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mahrlo:
muj trading je v podstate zalozen jen na TSS principu. Tj. sleduji dlouhodoby timeframe, obchoduji na strednedobem, vstupuji na kratkodobem timeframe. Z patternu obchoduji predevsim Joe Rosse = breakout z trading range, 1-2-3 h/l a TTE na RH. Pouzivam jeste reversni bar ve smeru trendu. Samozrejme pouzivam dalsi informace nebo patterny, jako je treba A-B-C korekce. Obchoduji kratkodobe a strednedobe.

Nyni si backtestuji novy system pro ID, ktery byl celkem OK, ale po pridani 200 SMA jako urceni hlavniho trendu, se vyhybam mnoha ztratovych obchodu proti trendu. Je to opet princip TSS.

Z trhu obchoduji jen options na stocks. Nyni si intradenne opet hraji s YM.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Libic:
ďakujem za informáciu, ja som sa pokušal obchodovať intradenne WCCI, ale nejako som sa v tom strácal. Bohužial som sa až príliš sústredil na indikátor a formácie na ňom a zabúdal som sledovať čo sa deje na cenovom grafe. Skrátka obchodovanie bez cenového grafu mi nešlo. Teraz sa pokúšam testovať formácie 1-2-3, RH, tieť breakout z trading range a na CCI 14/50 sledujem ZLR. Na obrazovke mám otvorený denný graf ako informačný, 30 min a ako hlavný 5 minutový. Tento spôsob mi vyhovuje viac, nakoľko tych signálov nie je až tak veľa a dokážem sa v nich lepšie orientovať. Z trhov sledujem hlavne ER2 a YM.

Prajem Vám veľa dobrých obchodov

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...