Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Silné cenové patterny: 2b reversal


Doporučené příspěvky

gloom!
Více čtěte a pak teprve kritizujte. Koukněte na vlákno "Price Action". Tam máte desítky příkladů vlastních dovedností traderů v "live" obchodování - žádné opsané články a grafy prof. traderů. Koukněte do V.I.P. diskuse na vlákna věnované Finwinu (pokud máte přístup) - taky desítky grafů v praxe traderů. Jsou tradeři, kteří obchodují čistý graf a jsou ti, co používají indikátory. A v obou skupinách jsou úspěšní i neúspěšní. I tradeři obchodující pomocí základě indikátorů bedlivě sledují a vyhodnocují cenový graf. Diskuse mezi skalními zastánci "price action" a "indikátorů" je věčná a prolíná se tradingem jako červená niť. Každá strana nedá dopustit na to svoje. Ale proč? Protože je to cesta, která jim vyhovuje, cesta které rozumí, které věnovali mnoho času aby ji pochopili, aby porozuměli principům, které používají. Jiní si zase za to "své" vybrali jiný přístup a pokud mu věnovali dostatek času a úsilí aby pronikli pod povrch a pochopili podstatu, sžili se s ním, tento přístup jim funguje a vydělává peníze. Každý trader to, co považuje za svůj "holy grail". V tradingu neexistuje jen jedna cesta a každý si musí najít to svoje. Papouškování ultimativních tvrzení není k ničemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 94
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Se zpožděním,
ano, je to 3 min. TF. (nahoře na obrázku je to napsané v závorce - btw. mě by to nenapadlo počítat)
3 min. graf jsem použil, protože v ten konkrétní den byly vstupy 2 br velice pěkně vidět.

Ale tento postup lze použít i na jiných TF. Osobně používám k ostrým obchodům 2 min. TF. U 3 min. jsem usínal ;)

Tatanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tatanka:

provedl jsem backtest podle tvého screenu, tímto postupem jsem dostal spoustu falešných signálů, takže jsem si to zoptimalizoval pro sebe a pokud to někoho inspiruje, tak tady jsou výsledky.

Testoval jsem celou obchodní seanci ES 06-08, 09-08 a 12-08. Úspěšnost tohoto patternu je kolem 50%, RRR 4, průměrný zisk za obchod 260USD a měsíčně to hodí průměrně 1200 USD. Falešných signálů bylo dost, ale nad vodou mě drží megaprofity a správný moneymanagement.

Stojí za uváženou zda přidat tento pattern do svého systému. :)

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to shapel: ... ono hrozně moc záleží na tom kam umístíš SL, kdy ho posouváš na jakou hodnotu a kam dáš PT. Mě to trvalo docela dlouho, než jsem si na to přišel (stálo to hodně času, nervů a $$$). Ale vyplatilo se. Tady jsou pro inspiraci 3 screeny, trh YM 2x včera + dnešní dopoledne. (jeden obrázek vydá víc jak tisíc slov) Tatanka

7104

7105

7106

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to krakra,
celý princip tradingu je pořád o tom samém ... nakupuj u dna, prodávej u stropu :)

2br má druhý vrchol výše než první ... je na zvážení každého tradera, o kolik a zda už to považuje za vyšší vrchol nebo pořád v toleranci DT/DB ... to samé platí na druhou stranu, když druhý vrchol je níže, pak se to často jmenuje 123high/123low (Ross)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To krakra.

Pattern 2b má v up trendu druhý vrchol výše,ale úsečka která ho vytvoří,by se měla rychle vracet zpět.Do obchodu můžeme vstoupit,když cena klesne pod low úsečky která vytvořila druhý vrchol.Můžeme použít i indikátor pro divergenční analýzu.

Pattern 1-2-3 má v up trendu druhý vrchol nižší.Do obchodu máme vstoupit při proražení supportu mezi vrcholy.Tento pattern můžeme obchodovat podle Rosse,nebo podle Sperandea,který preferuje pozičnější formu.

Dvojitý vrchol,nebo dvojité dno,jsou formace na konci trendů,vytvářejí se i několik měsíců a označují nám zásadní změnu.Jejich vrcholy,nebo dna nemusejí být stejně vysoká,nebo nízká.Jsou to formace pro dlouhodobější poziční obchodování.Vstup do obchodu je identický,jako u patternu 1-2-3.Jako potvrzení nám může sloužit divergenční analýza a objemy obchodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...