Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

Miro dekuji uz mi to vsechno funguje tak jak ma :) jeste takovou posledni malickost na kterou nemuzu prijit..... u podmineneho formatovani potrebuju aby mi to zvyraznilo nejmensi cislo, ale ktere je vetsi nez nula. Pravidlo bunky mam: Hodnota bunky, je rovno, =MIN(($B$205:$AO$205)>0) nemuzu prijit na vzorecek s tou nulou........ tohle nefunguje nula se zobrazuje porad jako minimalni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Lukáši,
tady mi napadá jen jedna, asi trochu složitější varianta ...
- všechny buňky v dané oblasti mít s podmínkou, když se rovnají nula, tak ukaž práznou buňku, je to už tady někde výše popsáno
- pak si nad danou oblastí určit minimum
- podmíněné formátová nastavit jako "hodnota buňky" je rovno buňce s minimem, tak označ

vim, že to neni zrovna nejkratší verze :) ale nic lepšího mi nenapadlo.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

karelk,

MA do křivky Equity v excelu není problém vložit. Jmenuje se to "Přidat spojnici trendu" a nastavíte si požadovanou periodu.

Jestli to můžete použít je na Vás. Záleží na strategii, jak se bude po aplikaci této pomůcky chovat. Je třeba to otestovat. Řekl bych, že bude patrně více vyhovat strategii která generuje více obchodů s vyrovnanými ziskovými obchody. Pokud máte občas výrazně větší ziskové obchody, patrně to nebude moc vhodné, ale to uvidíte sám.

Defacto musíte vést dvojí záznam obchodů. Jedny v sim režimu a brát všechny dle strategie a druhé live po vyfiltrování pomocí MA v Equity.

Osobně jsem to zkoušel na jedné strategii AOS a naprosto se to neosvědčilo. Což samozřejmně neznamená, že to nemůže fungovat. Viděl jsem nějaké ukázky, kdy to snížilo DD cca na polovinu a zisk klesl naprosto nepatrně a při aplikaci position sizingu to mělo již dost velký, positivní vliv na výsledek.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mám dotaz na zkušenější:

potřebuju aby mě excel pochopil - nevim jak mám napsat vzorec : >=200
funguje mi vzorec: KDYŽ(A1>=200..........
ale nevim jak tam zakomponavat že to číslo má být větší než 200 ale zároveň menší než 300, protože když za dvoustovku napíšu hned menší než 300 tak mě nechápe :o(

plosim plosim o radu :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moooc dík! už to funguje :o))

a ještě bych měla jeden dotaz. chtěla bych aby mi excel spočítal kolik jsem byla minut v obchodě. ale mám problém s tím že hodina má jen 60 min.

protože když dám vstup v 20:58 a výstup v 21:04 tak jsem samozřejmě byla v obchodě 46min :oD
i když jsem zvolila formát buňky čas a údaje napsala ve formátu 00:00:00 tak to stejně nedokáže spočítat :o(

nevíte někdo co s tím časem?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika:
můžeš sem pastnout, jak to máš napsané? když dám formát čas a přesny tvar 00:00 tak mi to funguje naprosto bez nejmenších problémů. Jinak vřele doporučuji vestavěný help Excelu, tam je fakt odpověď na naprostou většinu otázek, akorát je nutné s e v tom naučit hledat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...