Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mam celkem 4 dotazy ohledně Exelu :
1. Vím, že se to tady už jednou řešilo, ale neví někdo jak vypočítat Max. Drawdown ????

2. Dále se schci zeptat, když mám sloupec s názvem pozice, kam píši buď 1 nebo -1 pro dlouhou nebo
krátkou pozici a hned vedle sloupec kde mi to vypočítá zisk nebo ztrátu, jak docílím toho, aby se mi vypočítalo,
kolik short pozic bylo ztrátovejch a kolik long pozic bylo ztrátovejch???

3. Další věc, kterou netuším jak udělat je to, jak zpočítat, kolik bylo v řadě za sebou ztrátovejch obhcodů, mam na to zase zvlášť sloupeček, ale nevim jak to udělat tak aby se mi to samo vypočítalo??

4. Poslední a možná nejtěžší otázka je, jestli někdo netuší, jak vypočítat Expectancy? Procento zisků mám, mám i průměrný zisk na obchod, to samé i pro ztráty, ale nevim, jak ten vzoreček zapsat do Exelu správně.

Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď a pomoc.

PS: Jak mám udělat z Exelovské tabulky obrázek, abych sem mohl dát náhled mého deníku?? :)

Happy ;)

„Musíte to opravdu chtít. Musíte z celého srdce chtít být velmi bohatí, abyste to dokázali.“

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Happy,
pokusím se zodpovědět:

ad 1) a 3) řešilo se to a myslím, že odpovědí Vám bude J.A.Tester, který je tady volně ke stažení, osobně se mi nepovedlo klasickýma funkcema excelu to napsat

ad 2) řeším to přidáním sloupce, kde jsou 0 a 1, 0 když je ztráta a 1 když je profit a pak využít kontingenční tabulky Excelu, návod na jejich sestavení se lehce liší pro Excel 2003 a Excel 2007, tak doporučuji využít nápovědu, je to tam pěkně popsáno, včetně průvodce KT

ad 4) záleží jakou expectancy chcete
- system expectancy (dlouhodobé očekávání výnosů na 1 obchod, pro ziskový systém musí být větší než 0) = (všechny zisky-všechny ztráty)/počet obchodů
- trade expectancy (poměr průměrného obchodu ke ztrátovému, když vyšší než 100%, tak z dlouhodobého hlediska nepřesáhne ztrátový obchod průměrný obchod) = system expectancy/průměrná ztráta

jinak tohle tady kdysi uváděl Ron, včetně odkazu: www.ron-sk.com/MM/Kelly/KellyMM.htm#practicability

ad PS: řeším to "print screen" a vložení do např. InfranView apod.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Míro, děkuji za rychlou a srozumitelnou odpověď (tu) Do J.A. Testeru jsem už načuhoval, pokoušel jsem se tam odsud obšlehnout pár věcí do mýho deníku, ale ne moc úspěšně, na co jsem nepřišel sám, to nemám, jediný co mi fakt chybí je ten Drawdown, ale to se ňák vyřeší, dřív nebo později si pravděpodobně stáhnu MSA a tam je už úplně všechno.

Na Exel ale vžádném případě nezanevřu, když jsem v něm začal před nedávnem poctivě pracovat a vylepšovat si v něm můj obchodní deník, tak jsem byl unešenej, co všechno v něm jde dělat a to znám jen zlomek, je super, když si člověk sám naprogramuje svojí Equity a na ní ještě klouzavej průměr atd., sice před tím člověk ztráví spousty času, ale stojí to za to(i když přítelkyně je jiného názoru :)
No nic jdu zkoušet to, co jsem se právě dočetl.

Díky Happy :)

„Musíte to opravdu chtít. Musíte z celého srdce chtít být velmi bohatí, abyste to dokázali.“

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi jsem měl napsat podrobněji na co se ptám. mám na mysli to makro, které mi za určytých okolností přesune jeden řádek z listu 1 do listu 2. např. když zaškrtnu všechny podmínky a buňka vedle získá hodnotu 8. naprogramoval jsem si to dle Alešových rad ve VBA, ale toto mi tam ještě chybí. Ne všechny řádky mám totiž dokončené a tak např.je potřeba přesunout řádky 2,10,15,...Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi jsem měl napsat podrobněji na co se ptám. mám na mysli to makro, které mi za určytých okolností přesune jeden řádek z listu 1 do listu 2. např. když zaškrtnu všechny podmínky a buňka vedle získá hodnotu 8. naprogramoval jsem si to dle Alešových rad ve VBA, ale toto mi tam ještě chybí. Ne všechny řádky mám totiž dokončené a tak např.je potřeba přesunout pouze řádky 2,10,15,...a ostatní pak posunout nahoru, nebo ,a to by bylo ješltě lepší, zachovat vzorce v buňkách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ukončení a přesunutí obchodů
Asi jsem měl napsat podrobněji na co se ptám. mám na mysli to makro, které mi za určytých okolností přesune jeden řádek z listu 1 do listu 2. např. když zaškrtnu všechny podmínky a buňka vedle získá hodnotu 8. Naprogramoval jsem si to dle Alešových rad ve VBA, ale toto mi tam ještě chybí. Ne všechny řádky mám totiž dokončené a tak např.je potřeba přesunout pouze řádky 2,10,15,...a ostatní pak posunout nahoru, nebo ,a to by bylo ješltě lepší, zachovat vzorce v buňkách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
Snažím se vodorovně rozdělit denník na kterém pracuji na dvě části tak aby například řádky 1-5 byly zafixovány, a ostatní řádky šli rolovat, tzn. tak abych vždy viděl jak prvních pár řádků tak i ten poslední (tak jak je to provedeno v J.A. Testeru) Mám doma dvě knihy o Excelu, ale ani v jedné jsem na nic takového nenarazil... Neví někdo jak na to?

Díky

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den, Snažím se vylepšit svůj stávající deník, mám v plánu v něm mít tři stránky. První bude pro souhrn/výsledky, druhá slouží pro zaznamenávání jednotlivých údajů jako je datum, čas vstupu atd. a třetí je pro nastavení jako SL, PT atp. Zajímalo by mne jak mám docílit toho, aby se na stránce sheet2, ve sloupci G a H automaticky vyplnily hodnoty SL a PT dle údajů uvedených v tabulce na stránce settings viz. přiložené obrázky. Sám nevím jakou funkci na to použít (mé znalosti Excelu jsou dost limitované) protože mám jiné nastavení pro každý ze šesti patternů, a roli hraje i to či se jedná o pozici Short či Long. Přikládám link na samotný deník: http://rapidshare.com/files/147776414/Obchodn__Den_k.xlsx.html Díky Honza

6135

6136

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...