Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jenaL,

jasně pokud bude potřeba, klidně se ozvi.

Ten kod by měl být v podstatě funkční.

- je třeba říci progamu kde najde vstupní hodnoty, s nimiž bude pracovat (který patern chceš vyhledávat/přenést). Jen nepatrně ten kod upravíš.
- funkční kod již zde máš
- pak upřesnit kam se hodnoty mají přenést (v tomto případě celé řádky). Opět nepatrně ten kod upravis.
- udělat spouštění kodu. Samozřejmě pomocí F5 si ten kod pro testování spustis ručně.

Ten kod co jsem zde napsal nakonec stačí překopírovat někam do VBA editoru, buď přímo k odpovídajícímu listu nebo do nějakého samostatného modulu.

Nazačátku se nauč pracovat s procházením kodu, aby jsi mohl sledovat co program přesně dělá. pak už to bude hračka :-)

Jedná se o použití:
- breakpointů - (jmenuje se to Toggle Breakpoint - klávesa F9)
- krokování kodu - klávesa F8

Tím rozhodně začni. To je naprostý základ a posune tě to hned dopředu. Pak budeš přesně sledovat krok za krokem co program dělá a nedělá :-)


Přeji hodně zdaru

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

jenaL,

tak tady kousek kodu z J.A.testeru:

********
Sheets("Equity").ChartObjects.Select
With ActiveChart
.SetSourceData Source:=Sheets("Pomocny").Range(pocatekKumul, konecKumul), PlotBy:=xlColumns
.HasTitle = True
.ChartType = xlArea
.ChartTitle.Characters.Text = "Equity"
.Axes(xlCategory, xlPrimary).HasTitle = True
.Axes(xlCategory, xlPrimary).AxisTitle.Characters.Text = "obchody (počet)"
.Axes(xlValue, xlPrimary).HasTitle = True
.Axes(xlValue, xlPrimary).AxisTitle.Characters.Text = "USD"
.Axes(xlCategory).TickLabelSpacing = 5
.Axes(xlCategory).TickMarkSpacing = 1
.Axes(xlCategory).CrossesAt = 1
.Axes(xlValue).HasMajorGridlines = True
End With
********

pocateKumul - určuje počátek oblasti (např. bunka A1)
konecKumul - určuje konec oblasti (např. bunka A10)

Kod byl vytvořen záznamem makra a potom trochu upraven. Ještě doplním, že je třeba nejdříve zjistit velikost oblasti hodnot. Takže ještě přidám kousek kodu jak to mám vyřešeno já.

******
pocatekKumul = "CP1"
pocetKumul = Worksheets("Pomocny").Range("CP2000").End(xlUp).Row
konecKumul = "CP" & pocetKumul
******

P.S. jak jsi daleko z předchozím řešením ?


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec Napsal: ------------------------------------------------------- > jenaL, > jasně pokud bude potřeba, klidně se ozvi. > Přeji hodně zdaru > Aleš Zdravím Vás ! S drzostí mě vlastní se obracím do této rubriky, jelikož jsem na inetu nic vhodnějšího nenašel. Přiznám se, že se neorientuji ani na tomto serveru. Omlouvám se moc ! Potřeboval bych obyčejnou fakturu v Excelu. Na netu jsem jich našel několik, ale žádná neumí to, že by se automaticky vypočítala Celková cena (úplně dole), která by byla součtem cen ze všech řádků. Příklad: tlumočení 2 hod 350 Kč 750,- cestovné 1x 50 km 250,- Celková cena 1.000,- Jde mi tedy o to, aby se mi ta částka 1.000 Kč ukázala automaticky, po zapsání posledního řádku (nebo v průběhu psaní). Stačila by mi i ve formě bez uvedení DPH (nejsem plátce). Vím, že to je to jednodušší, co lze od Excelu chtít, ale jsem důchodec (63) a i to je na mě moc. Možná je někde na netu hotová, rád bych za mni i zaplatil, ale já ji nenašel. Mohl by mi pls někdo pomoci? Slatored

5593

Link to comment
Sdílet pomocí služby

slatored,

:-) :-) :-)

toto je specializované fórum, ale zrovna ne pouze na excel. Když jste, ale ten "důchodec" a dotaz je patrně velice triviální tak zde je má odpověď:

přímo do buňky kde má být výsledek vložte toto a enter:

=SUMA(K15:K22)

K - je určení ve kterém je to sloupečku
15, 22 - je určení od kterého po který řádek se má součet provést (tím je myšleno, že si hodnoty podle svých potřeb upravíte)

Hodně zdaru

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

měl bych dotaz. S excelem obecně problémy nemám a v současné době mám rozpracovanou verzi svého deníku. Narazil jsem na jednu drobnost.

Mám dva sešity, které jsou spolu propojeny. Jeden sešit "Deník.xls" - tam mám listy s měsíci od ledna do prosince a druhý "Statistiky.xls" kde jsou všemožné grafy.

Problém je u základního grafu - Equity křivky. Přesněji Pokud chci aby se při přidání každého nového obchodu toto projevilo na equity okamžitě. Pro equity potřebuji mít pod sebou, souvisle, bez mezer hodnoty. Ale problém je ten, že jak to mám rozděleno do měsíců, tak v jeden měsíc udělám např. 20 obchodů a v dalším 15...takže když bych pevně nastavil že z každého měsíce mi vezme dvacet řádků, není to dobré, protože by tam byly mezery a podle toho i špatný graf.

Nevíte někdo jak tuhle záležitost vychytat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

simpson:
Zkus funkci SUMIF, mělo by to stačit.


Měl bych jeden rychlý dotaz ohledně řetězce znaků ve vzorcích. Potřebuju se dostat do jiného listu, přičemž název toho listu mám v buňce jako hodnotu. Takže např. místo ='List1'!A1 potřebuju něco jako =A1!A1, kde v A1 je hodnota List1. Ve VBA to jde jednoduše, ale nechce se mi to pomocí toho řešit.

Díky za jakoukoliv pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...