Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co mají společného trading a Bůh


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to Financnik:
V tom článku máte v mnohém pravdu, v mnohém se také ale hodně mýlíte, protože Vám uniká podstata, která jinak s kostelním prostředím (mj.-zkuste ty prostory vytopit...) či osobami tam účastnými nemá moc co dělat. V závěru to pak kousek napravujete, což je třeba ocenit a přičíst Vám k dobru :-))
Pro naprostou většinu lidí v Česku je burza též něco naprosto "mimo", určitě ještě víc než je kostel pro Vás. Dokladem že to ale funguje, či lépe že to může fungovat, je i tento web, kterému by šlo též vyčíst kdeco. Není ale důvod: kdo chce si tu své najde, a co nenajde to najde jinde pokud se bude snažit najít.
Máte ale plnou pravdu v tom, že pokud člověk něco dělá, má to dělat naplno jak ti černí zpěváci, co zvedli ze židlí X-lidí. Tento náš byznys ze židlí sice dav určitě nezvedne, ale ona víra je nutná i zde. Kdo ji nemá úspěšného konce tu nedojde. To ja asi totéž jako když Vy jdete do toho "ponurého nicneříkajícího chladného kostelního" prostředí, které Vás odradí už předem, aniž víte co tam vlastně máte hledat.
Víru všem co hledají
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.....
Myslíte že jde trading a víra dohromady?
Určitě ano , já jsem aktivní křesťan a s tradingem jsem začal letos live.Miluji Boha a mám rád trading který bych chtěl aby se stal mým povoláním - jak tu již mnohokrát zaznělo, je to bussines jako každý jiný , ale je to 1. liga v bussinesu.
Není lepší práce a pokud k tomu všemu je i požehnání od nejvyšší moci tak to musí být ok.Toť můj názor , sice se teprve učím a nijak výrazně nevydělávám tak ale vidím to jako dobrou cestu.Můžu časem dospět k obchodování 3-4 hod. denně a více času věnovat práci pro Boha a rodině :) .....já jsem prostě nadšený tímto způsobem obživy...
Happy trading
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

myslím, že Boha docela dobře vystihuje The Secret. Trochu kolotočářsky natočené, ale dosti pravdivé. Bůh není bytost, dědeček na obláčku, je to všechno kolem, jsme to my, kytky, počítače, auta a spousta věcí, o kterých ani nemáme tušení že existují, stejně tak jako spousta zákonitostí. jsou to všechny formy energie, duchovní i zhmotnělá. ať žije kvantová fyzika, konečně mi je to jasný, jak to je. dost doporučuju si najít taky věcičku, která se jmenuje feel the fear and do it anyway. pro trading se určitě hodí.

danieldavid
říkej si, že Bůh nechce, abys ztrácel a chce abys dodržoval stoplossy a máš zisky v kapse. někde jsem to četl, že to tak dělala nějaká americká obchodnice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny v tomto vlákně!
Na úvod mého historicky prvního příspěvku bych chtěl moc poděkovat předně Petrovi a Tomášovi, ale také mnoha dalším za skvělou pomoc! Finančník se pro mne stal v oblasti tradingu bezkonkurenčním zdrojem informací, inspirace i skutečně praktických rad. Líbí se mi atmosféra, kterou se Vám na serveru podařilo vytvořit. Je mnohem přitažlivější než studené kostelní lavice a návštěvnost stránek to dokazuje. K "full time" tradingu mi ještě schází ujít kus cesty (začínám teď paper trading ER2), ale jsem už patnáct let full time křesťan. Tvůj článek se mi Tomáši líbil a jako bývalý ateista Ti velice rozumím. Zároveň však musím napsat, že znám i jiné křesťanství. Znám osobně tisíce lidí, kteří mají ze vztahu s Ježíšem tu stejnou radost, kterou jsi viděl na tvářích zpěváků Harlem Gospel :)
Jsem rád, že Vaše radost a nadšení pro trading je tak nakažlivá a jsem vděčný, že se od Vás můžu učit!
Díky! Rosťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DOBRÝ DEN!
Dovolím si takové malé zamyšlení.
Víra musí s tradingem velmi úzce souviset !
Bůh má svá pravidla.Nepochybuji,že existují! Kdo je věřící,zná je mnohem lépe,než já.Největší problém nastává,
když dojde na jejich dodržování. KDO JSI BEZ VINY,HOĎ ...... !
Trading má svá pravidla.Nepochybuji,že existují! Kdo je traderem,zná je mnohem lépe,než já.Největší problém
nastává,když dojde na jejich dodržování.Kdo jsi bez viny,hoď ..... !
Možná to je jen náhoda a já si to jen namlouvám.
Možná má Bůh a trading společného víc,než si dokážu představit.
Kdo jsi vinen,hoď .... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Já bych k tomuto rád dodal, že ač je to velice nepravděpodobné, tak všechno souvisí se vším a všude se najdou klady i zápory a to platí ve víře i v životě. Jsem ateista ve smyslu nevěřit v boha nebo nějakou vyšší bytost, ale věřím v sebe. Není totiž důležité v co věříme, ale že vůbec věříme, je to náš motor který nás žene dopředu.

Uvedu příklad: na finančníka jsem v podstatě narazil náhodou při surfování na netu a to přes jeden nejmenovaný web. Zajímal jsem se o výdělek přes internet pomocí nějakých klikacích webů a zaspamování pošty až po letadla typu HYIP (nedoporučuji) Nemůžu říci že bych něco prodělal nebo vydělal, byl jsem jeden z mála, který se udržel trochu nad vodou. Nicméně jsem se dozvěděl v čem tyto "skvělé" investiční programy investují a to je forex. Do toho dne kdy jsem slyšel o forexu jsem vůbec netušil, že se dají pěkně velké peníze vydělat na rozílu cen měn. Přišlo mi to úžasné, stejně jako dítěti, že svítí žárovka nebo že je tráva zelená. Prostě jsem se vrátil do dětských let a zjistil, že zase nic nevím :). A protože jsem člověk, který se rád zajímá o všechno možné. Jsem pomalu začal hltat informace. Bylo to pro mě moc těžké termíny jako spread, swap, margin apod. mi absolutně nic neříkala. Zdálo se mi to složité až nemožné to do sebe vstřebat a jenom víra ve mě a víra v to, že se dají tradingem vydělat peníze mě od vstřebávání informací neodradila. Samozřejmě, že jsem teprve na začátku, ale už je to pro mě jednodušší protože už vím, že informace půjdou snázeji vstřebávat, protože to není zase až tak těžké, ale musí se začínat od prvních krůčku jinak si dá člověk na "hubu".

Proto je jedno v co věříte, hlavně věřte, to je totiž ta hnací síla a dokud bude víra v boha nebo v sebe nebo něco jiného tak žijete. Neodsuzuji žádnou víru, odsuzují ty kteří víru zneužívají na úkor ostatních.

A pamatujte není dobro a zlo je jen úhel pohledu, protože každá mince má dvě strany a i špatný obchod je obchod dobrý, protože nás poučí a posune dopředu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Pěkný článek. (tu)

Jak vidím, i ohledně náboženství se s vámi docela shodnu.

Také si myslím, že pokud je nějaký Bůh, tak chce, abychom život prožili tak, jak chceme, aby byl plný a neomezovaný náboženskými a dalšími příkazy a zákazy.

Na žádném podobném gospelovém koncertu jsem ještě bohužel nebyl, ale asi to stojí zato.

S vaším názorem o vztahu k tradingu rovněž souhlasím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

zdravim ... clanek a zamysleni se mi moc libi :) .... jak pisou nekteri z Vas ... ja jsem taky full time krestan uz par let a je mi lito ze nekdo si udela nazor na krestanstvi a potazmo na Boha diky zazitku s katolicke mse .....

ja znam jine krestanstvi a ani tak krestanstvi jako spis vztah s Bohem na kazdy den ;) ...

preju vsem krasny den a dekuji financniku za cenne rady jak zacit :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • 8 months later...
  • 4 týdny později...
  • 11 months later...

Krásně napsaný článek. Za svůj život jsem navštívil kostely a modlitebny snad všech náboženských směrů abych si udělat svůj vlastní názor a znám také spoustu lidí, kteří tam s velkou pravidelností chodí a také mne osobně velmi zklamali. Jediné, co jsem si z toho všeho odnesl je, že člověk by se neměl nikde škatulkovat jako tupá ovce, ale udělat si vlastní názor, vlastní víru a vlastní přesvědčení. Škatulkovat se, znamená přijmout myšlení davu a to popírá ducha Boha - svobodu. Žít život naplno a neubližovat sobě ani druhým. Církve jsou DOGMATA a ty se vždy nakonec ukázala jako něco, co je špatné. To platí i v tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...