Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co mají společného trading a Bůh


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Wolf: Odpoviem ti protiotazkou.
Kde sa v obchode tvoria hodnoty?Vies si predstavit svet bez obchodov,kde by sme vsetci nakupovali priamo od vyrobcov?
Burza je velky obchod a traderi su obchodnici,bez ktorych by burza nefungovala.

Nicim co robim si nie som na 100% isty,ze je to uplne spravne v Bozich ociach.
Nas farar nam raz povedal tuto poviedku:

Jeden clovek sa modlil v kostole. Vycital Panu Bohu, ako zle riadi tento svet, ze on by ho riadil lepsie.Ked uz sa velmi dlho stazoval,zrazu mu Pan Boh ponukol,aby dnes on stal na oltari a riadil svet,ale nesmie povedat ani slovo.On to prijal.
O chvilu prisiel do kostola velkopodnikatel.Prisiel sa pomodlit,aby mu vysiel jeho podnikatelsky zamer.Ked odchadzal,zabudol v kostole tasku s peniazmi, ktore mal pripravene na tento zamer.
Po nom prisiel do kostola zivnostnik,ktory bol na pokraji krachu,lebo mu nezaplatili za ukoncenu stavbu a nemal z coho vyplatit ludi,ktory pre neho pracovali.
Prosil o pomoc a zrazu zbadal tuto tasku s peniazmi.Myslel si,ze to mu Pan Boh poslal peniaze,aby mu pomohol.
Tak ju zobral a cely nateseny odisiel.
Nakoniec prisiel do kostola mlady muz.Pohadal sa zo svojou manzelkou,lebo ho nechcela pustit do USA za pracou,tak sa isiel pomodlit do kostola pred cestou.
Vtedy sa vratil do kostola pre tasku s peniazmi velkopodnikatel.Ked ju tam nenasiel,obvinil tohto mladeho muza,ze ju ukradol.
Prisla policia a hrozilo,ze tohto mladeho muza zatvoria.
Vtedy to uz to ten clovek na oltari nevydrzal a prehovoril.Povedal,ako to vsetko bolo.Peniaze zivnostnikovi vzali,dali ich velkopodnikatelovi a mlady muz odisiel do USA.
O mesiac prisiel tento clovek znova do kostola a vravel Panu Bohu: Vidis,ako som dobre riadil svet v ten den?
A Pan Boh mu odpovedal:
Za tie peniaze velkopodnikatel nakupil drogy a zamoril nimi mesto.Zivnostnik skoncil na dlazbe.Lietadlo,ktorym letel mlady muz do USA sa zrutilo do mora.
Ak by si bol mlcal,velkopodnikatel by drogy nenakupil,zivnostnik by z vdaky bol postavil sirotinec a mladeho muza by o tyzden prepustili,lebo by mu nemohli dokazat,ze tie peniaze zobral.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to uz nejaky patek, co Tomas napsal clanek /uvodni/ o svem zazitku skupinove emoce pri koncertu Harlem Gospel a dal jej do souvislosti s Bohem.
Ovsem, neznam nic, co by se Stvoritelem nesouviselo.. a proto, s nadsazkou, je i trading bozi dilo...
Jsem vdecny nahode, ktera mne diky financnikum privedla k trhum a, pro mne necekane, otevrela cestu k lepsimu poznani sama sebe.
Nepoznal jsem lepsi zrcadlo, ktere by mne pomohlo poznat vlastni slabiny.
Utkat se s trhy vnimam jako skvelou sanci lepe porozumet sam sobe a jit cestou, ktera mi da spousty satisfakci..
Aleluja :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Když už se tu diskutuje ta vyšší moc a bůh apod. dovolím si přidat velmi zajímavou myšlenku, která se jmenuje Holografic Universe (holografický vesmír):
www.youtube.com/results?search_query=holografic+universe
Zajímavé je také toto:
scienceworld.cz/fyzika/vesmir-jako-hologram-v-cestine-vychazi-druha-kniha-autora-elegantniho-vesmiru-1444

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

To jogo:

pěkný příběh, ale nevidím tam souvislost s tímto vláknem tzv kde se v této práci tvoří hodnoty, např. když jsem zubař pomáhám od bolesti, když jsem stavitel dělám domi pro rodiny, ale kde je ta hodnota v tradingu ja to nechci nikomu brát taky trading žeru, ale tu hodnotu jsem tam jěště nenašel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf Napsal:
-------------------------------------------------------
> pro DANIALADAVID a ostatni co maji stejny dotaz
>
> kdyz delas nejakou praci tak tvoris ci delas
> nejakou vec, kde se v tradingu tvori hodnoty? Kde
> je ta napl podmante si zemi? Jses si 100% jisty
> tim, ze to co děláš je správné?

Wolf: Ten pribeh je odpoved na druhu polovicu tvojej otazky.
Na prvu polovicu som ti odpovedal tou protiotazkou o obchode.
Proste fyzicky obchod tak isto netvori hodnoty,lebo nic nevyraba,len kupi lacno vyrobok od vyrobcu a preda ho draho spotrebitelovi.
Ale bez obchodov by nasa spolocnost nemohla fungovat.
Ak sa zamyslas nad uzitocnostou tradera na burze,pozri sa na Slovensky akciovy trh.Mam akcie este fungujuceho podniku.Dividendy nevyplaca,jeho akcie nemam komu predat.Chybaju tu traderi,ktori by ju kupili a nasledne zas niekomu predali.Takto uz mam skoro 20 rokov akcie fungujuceho(a podla financnej situacie jeho managerov) aj ziskoveho podniku.Len ja z toho absolutne nic uz 20 rokov nemam.
Traderi su zarukou,ze svoje akcie mas vzdy komu predat.Investor kupuje akcie len raz za uhorsky rok,aj to vtedy,ked je akcia podcenena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf

Ta hodnota je i v Tradingu. jste napsal : " kde se v této práci tvoří hodnoty, např. když jsem zubař pomáhám od bolesti, když jsem stavitel dělám domi pro rodiny, ale kde je ta hodnota v tradingu" Trading děláte na trzích ... Zkuste se zamyslet proč byli trhy vymyšleny. Myslíte, že jen tak z dlouhé chvíle ? asi né :-) .
Nebo jen jeden příklad..třeba trh kukuřice: Farmář pěstuje kukuřici, chce svou úrodu prodat..přijde nějaký katastrofický scénář z cenou kukuřice a farmář prodělal a neužíví svou rodinu...jiný farmář se zahedgoval na trhu s kukuřicí a při pádu ceny kukuřice tento rozdíl vydělal na trhu... jeho rodina i on žijí spokojeně až do smrti :-) Vy jako spekulant a spolu s Vámi tisíc dalších spekulantů na trhu s kukuřicí jste dodali trhu likviditu a tudíž možnost se farmářovi na trhu zahedgovat ;-) ps: je to jenom příklad..pro zamyšlení ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radusor, to je sice pravda, ale jaky smysl v tom hraje pakovy efekt? Tim jenom tvoris dluhy ktere toto lidstvo zazenou do zahuby... takze trading v dnesnim slova smyslu ma hodnotu akorat negativni.... ale tim ze to odmitnes tak nic nevyresis, takto si muzes aspon nakrast na ukor jinych, mene premyslejicich jedincu... nechci tady o tom tvorit debaty... take jenom na zamysleni :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A pro Radusor

Díky to jsem potřeboval slyšet :) ted jěště nějak vydělávat a to je horší.. Protože mě jako začátečníkovy to připadá celkové hodně složité a to jsem chvílí jel na takový pseudo učet real (těd se spíše hledam a stale objevuje, ale není to už takové jako na začátku).

PS: Chtěl bych teda vědět zdali někdo nemůže udělat video kde celý jeden týden budou nátačeny všechny jeho exekuce zápisky do excelu technické analýzy atd to si myslím že by mě hodně pomohlo takhle někoho vidět, problém je tom že taky chápu tradery že ukázát to know how není jen tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf... kdyz ma zvire hlad zabije druhe zvire, kdyz se chci mit dobre zakonite nekoho okradu (zabiju)... to ze se vytvoril svet penez a vse se presunulo jaksi do pozadi je uz problem tech kteri otroci.... toto je vek informaci a kdo je ma a chape je, ma se dobre.... vis co lev neresi ze zabil gazelu, lev je stastny ze ma plny zaludek a ze zije.... ale dal se uz tady vyjdrovat nebudu to by bylo na hadku jak to tak znam tady :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...