Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co mají společného trading a Bůh


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nero Wolfe,

nepochopil som Vaše vysvetlenie, prečo Boh nemôže vytvoriť nekonečne ťažký kameň. Pretože ho bude tvoriť do nekonečna? Odkiaľ toto, prosím Vás, máte? :) Budem rád, keď mi Vaše uvažovanie trochu priblížite, nateraz ostávam presvedčený, že existencia Boha vo forme v akej sa podáva (všemohúci, atď.), je nelogický výmysel.

Rád by som ešte reagoval na príspevok ohľadom hodnôt tradingu (stavbár - dom pre ostatných, zubár - pomoc od bolesti). Súhlasím s tým, že trading je obohacovanie sa na úkor druhých. Avšak treba si uvedomiť 2 dôležité veci:

1) peniaze sú super. Peniaze vám a vašim známym pomôžu od bolesti, vám a vaším známym postavia domy, a na rozdiel od stavbára a zubára, zlepšia ďalších 1000 vecí vo vašom živote a životoch vašich známych

2) nie je pravda, že nikto ľudí na burzu vstúpiť nenúti. Vieme ako to funguje u amerických (a bohužiaľ už aj našich) "brokerských" spoločností. Ale nikto za človeka rozhodnutie vstúpiť na burzu neurobí - len on sám. Od ľudí, ktorí sa rozhodli, že budú obchodovať, v prípade že som lepší, si rád vezmem peniaze. Všetci vieme ako môže obchodovanie na burze dopadnúť, a ak do toho prostredia niekto vstupuje nezodpovedne, mile rád ho nechám prispieť na moje domy a zubárov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf

nebudem tady uz mluvit o Bohu v tomto smyslu protoze je blbost aby tvoril jen tak z hecu kamen.
takze odpoved je jen ciste hypoteticka jen pro vysvetleni: kdyz ma nekdo nekonecnou silu a chce udelat kamen nekonecne tezky ktery ani on neunese tak co se stane?? no bude ho tvorit do nekonecna protoze kdyby jse ten dotycni zastavil tak ho zase v pohode unese. Zkus se podivat na limity v matematice.


odpoved na otazky 1.2-typicke vymluvy od odpovednosti, kdyby trading podle me predstavy byl spatny.

Timhle se clovek muze vymlouvat na vsechno treba nejaky islamista ma chudou rodinu vubec nema jidlo a dostane zakazku ze musi zabit cloveka on to z vaseho pohledu vezme protoze neni kdo by mu zaplatil jidloa zrovna to treba bude nejaky blizky..


ale to bylo spise na okraj protoze radusor uz tady neco psal a at si to kazdy prebere jak chce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf,

vďaka za trpezlivosť pri odpovedi na môj provokatívny príspevok. Nedá mi, a musím reagovať na Vašu odpoveď.

Na vysokej škole som si vysokej matematiky užil dosť, a limitami som sa zaoberal dostatočne na to aby som im perfektne rozumel. Vaša odpoveď na Boh vs nekonečne ťažký kameň pre mňa ale stále nedáva zmysel - nechápem, prečo do toho stále montujete čas, tj "proces tvorby kameňa". Súčasťou všemohúcosti je čokoľvek vytvoriť v jednej miliardtine miliardtiny pikosekundy. Nekonečne ťažký kameň bude tvoriť donekonečna? Keby sa dotyčný "zastavil" :) tak ho unesie? ...

Body 1 a 2 neboli otázky, ale vyjadrenie môjho názoru. Ak som dobre pochopil, označili ste to ako "výmluvu zodpovednosti", zatiaľčo ja som to zamýšľal presne naopak - ako označenie toho, že každý je zodpovedný za svoje konanie a za situáciu v živote, v ktorej je. Opät k tomu mám 2 veci:

a) mne skôr príde, že práve naopak, ľudia majú tendenciu sa za svoju mizernú životnú situáciu vyhovárať na Boha (čo považujem za jeden z dvoch dôvodov prečo ľudia v Boha veria, druhý je, že k tomu boli od malička vedení a majú to tak nejak zakorenené v podvedomí)

b) ja hovorím o tom, že obchodovaním berieme peniaze od tých druhých, a je to ok pretože tí druhí vstupujú do trhov s tým istým vedomím, tj "idem obchodovať pretože chcem zobrať peniaze od tých druhých". Je to akási finančná aréna, do ktorej sa vstupuje dobrovoľne a na vlastnú zodpovednosť - nevidím na tom nič zlé (okrem faktu, že mnoho ľudí je nezodpovedných a neuvedomuje si, že následky nemusia dobre stráviť). Vy na to reagujete príkladom, že islamista ide niekoho zabiť, lebo je hladný. Porovnávate férový súboj o peniaze s vraždou človeka, tj porovnávate spolu nesúvisiace hrušky s jablkami...

Nechcel som samozrejme nabudiť debatu či Boh existuje alebo nie, chcel som len prispieť svojím názorom na to, o čom je morálny aspekt tradingu podľa mňa, a svoj názor logicky zdôvodniť (nie hádzať emočné situácie do pléna bez logického súvisu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky jste nepochopil jak jsem myslel tu 2 a 1 tim jsem myslel ze vymluvy se daji pouzit na vsechnno jen proto aby jse dotycni ospravedlnil pred sebou, za 2 jsem rikal ze se uz nebavime o Bohu ale o nekom kdo ma nekonecnou silu, protoze je blbost se tady bavit o Bohu a o kameni.

Za 3) co na tom stale nechapete predstavte si sebe jak tvorite kamen a predstavte si ze mate nekonecnou silu tak jak moc musi byt tezky abyjste ho neunesl?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja osobne si myslim, ze je to uplne jedno. Dolezite je ci to pomaha tomu danemu cloveku.
Najdolezitejsie je vsak sa vymanit z toho, ze som zly, ze som bol a som trestany za to, ze sa mylim. Mylit sa je ludske a v trhoch obzvlast. Ak vam toto nieco pomoze vo vasom chovani zmenit, tak nech je to kludne aj ten kamen. Precitajte si zamyslenie sa od Rossa, a uvazujte nad tym.

blog.tradingeducators.com/trading-advice/why-hold-on-to-losers/

Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Vážení přátelé.
Dovolím si podělit se o svůj názor na Boha a trading. Víra (uctívání) Boha i trading mají něco společného. Např. je nutná určitá pokora, dodržování pravidel, disciplína, a pod.

A co společné nemají? Jednoduše to, že Bůh je Bůh a trading jako lidské dílo se Bohu rovnat nemůže ať už pod pojmem Bůh rozumíme cokoliv.

Byla tady kritizována Církev - připomínám, že pojem Církev vyjadřuje společenství VŠECH věřících, ne pouze jakýsi úřad kde jsou zaměstnáni knězi.
Byly kritizovány dogmy Církve - z mého pohledu by se některé vlastnosti nutné pro trading (disciplína, dodržování obchodního plánu, Stop-Loss atd.) taky dali zahrnout pod pojem DOGMY tradingu.

Taky by nebylo od věci, hodnotit podle jednoho metru. Co mám na mysli? Tak nějak jsem vyčetl mezi řádky, ale nerad bych to rozváděl víc, : křesťanství - špatné, Budhizmus - dobrý.
Buďto srovnávejme náboženství podle učení, v tom případě si myslím, že křesťanství je o krok vepředu, vždyť i v současnosti se vyznávači jednotlivých budhistických směrů přou, jestli reinkarnace ano, nebo ne,
(i v křesťanství jsou rozdíly, ale ne tak zásadní)
Anebo srovnávejme podle chování se věřících, jak bývá zvykem v případě hodnocení křesťanství. Chci poznamenat, že i budhisté se umí chovat hůř než zvířata, stačí spomenout masakry civilistů budhistickými Kalmyky na Kavkaze za 2.s. války, kde i Němci žasli nad jejich krutostí.

Opět říkám, nechci rozproudit debatu o tom, která víra je lepší, jen mě mrzí dvojitý(trojitý, pokud by byl spomenutý i islám) metr.

Jinak přáltelé za dva dny si otevírám live účet, tak mi držte palce. Taky chci poděkovat tvůrcům techto stránek za skvělou práci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co mají společného Bůh (nebo víra jako taková) a trading, to opravdu nevím. Napadá mě ale jedna věc, kterou mají společnou náboženství a trading - a to je CARGO KULT.

Většina příznivců obojího pouze napodobují (provádí rituály a uctívání) někoho bez jakéhokoliv pochopení podstaty a souvislostí - imitují vnější stránku věci. V náboženství čekají spásu ducha (nebo ať si každý dosadí co chce), v tradingu očekávají, že napodobováním něčí strategie získají svatý grál nebo aspoň funkční strategii. Upřímně, kdo z náboženských příznivců ŽIJE tak, jak mu radí Bible nebo jiné svaté knihy (např. láska k bližnímu, soucit a tolerance), a kdo jen napodobuje vnější stránku věci? Totéž platí v tradingu – většina se jen snaží napodobovat úspěšné tradery z vnější stránky věci, ale uniká jim ta důležitá vnitřní část.

Takže říkejte dál svá přání do mikrofonů z kokosových skořápek, dělejte vysílačky z bambusu, stavějte letadla ze slámy a jednoho dne budou určitě vaše přání vyslyšena a přiletí Santa Klaus a s ním hromady dobrých konzerv. Stačí jen opakovat iracionální rituály, věřit a čekat. Nebo se postavit na vlastní nohy a stát se dalším úspěšným traderem nebo dalším Budhou ...

PS: Nechci se tím nijak dotknout nikoho, kdo je věřící či příznivcem jakéhokoliv náboženství, jen poukazuju na to, že když dva dělají totéž, nemusí být výsledkem totéž. Cargo kult je běžně provozován v mnoha jiných oblastech života např. v managementu apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Znám příběh o cargo kultu, ale myslím, že budhisté ani křesťané zadarmo ani konzervy ani nic jiného neočekávají. Ti nešťastníci se letadel (pokud je mi známo) nedočkali.
Ale budhisté i křesťané to co očekávají (např. vnitřní klid) dostat mohou. A není to následek opakování nesmyslných rituálů. Je to boj se sebou samým, se svými slabostmi a to je velice těžký boj. Možná ten nejtěžší.

Kdysi jsem si zapisoval moudra Rusínů na Vých. Slovensku. Líbí se mi tato věc:

Ať už děláš cokoliv, jde o úmysl. Doprovází Tě jako stín a nezbavíš se té pečeti. Vidí ho všichni v Tvých skutcích a ve Tvé práci. Neutečeš před ním, ani ho před nikým neschováš. Za něj budeš souzen.

Víc se k náboženství vyjadřovat nebudu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj wolfe
Pokud jde o můj počátečný kapitál, byl jsem vzhledem ke svým možnostem nucen vymyslet způsob, aby vlk nepošel hlady a koza přežila následky zranění :)
Jelikož se chci věnovat forexu (na komodity fakt peníze nemám) počítám ve svém MM s 2000 eur. No jelikož nemám ani tuto částku, našel jsem na netu akci broker... (nevím jestli mohu jmenovat), který normálně požaduje 3000 eur, ale do konce roku 2010, lze otevřít live už s 500 eur.
No, a chodím na brigády, a chodím na brigády s tím, že účet budu po každém rozflákání 240eur doplňovat. Tzn. mám vždy částku 240 eur v rezervě na dotaci.
Pokud mám na jednu pozici 4%, je to 80eur.
Takže začínám jakoby s 2000, i když tam vkládám na začátku jen 500. Ale uvidím jaká bude realita. Taky jsem zvyklej na MT4 a oni mají jinou platformu, takže nejdřív si na ni chci zvyknout, než otevřu první pozici.

No a pokud jde o SL ten, dávám podle toho jak je "rozdrncaný" trh. Takový můj vynález (alespoň si myslím). Změřím si pár posledních svíček, spočítám průměr a to je SL. TF je 5 min. takže je relativně dost času.

Taky přeji hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...