Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jsme to, co čteme


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

MiroslavCZ:

k tomuto bych doporučila si pomalinku přečíst cestu kaizen. i já měla problémy sedět u backtestu a podobně se něčemu dlouhodobě věnovat. ale po přečtení této knihy jsem zjistila že to jde jen malými krůčky. protože si nemůžu říct za dnešek udělám tohle a tohle protože k tomu nemáme vypěstovanou pevnou vůli a chtíč. a všechno se dá změnit jen pomalinku aby se to mozek naučil a nemuseli jsme se přitom mučit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ:

Minulý rok v létě jsem se zabýval tím, jak zefektivnit moji duševní práci. Jedna z věcí na kterou jsem se zaměřil bylo i zlepšení čtení. Nebo spíš bych to, v případě odborné literatury, nenazval čtení, ale spíše učení, získávání informací, studium...

Nejvíc mně s tímto problémem pomohla kniha Rychločtení od Davida Grubera a pak také jeho kurz. Tu bych ti doporučil. Není to jen o tom jak knihu rychleji přečíst, ale také o tom jak z ní co nejlépe získat a zpracovat hlavou všechny informace co potřebujeme. Tu jeho knihu jsem studoval už několikrát během posledních asi 15 roků. Naposled jeho nejnovější 6. vydání. Řeší v ní všechny možné problémy týkající se čtení a jedním z nich je také jak dosáhnout profesionální koncentrace při čtení - viz jeho psychovzorce. To by se ti mohlo hodit, pokud si stěžuješ na nedostatečné soustředění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paveln:

díky super. O rychločtení jsem už prákrát slyšel a teď mám díky tobě otevřenou Gruberovu stránku a možnost koupě jeho knihy o rychločtení..... myslím, že to bude dobrá investice. Mimochodem zdravim Tě po delší době :o)))

Veronika22:

Přirovnáváš čtení knih k backtestingu? Asi na tom něco bude, ale naštěstí u backtestu jsem to překonal mnohem rychleji než u čtení. Koukat do grafu mi je asi příjemnější než koukat do knížky.... ta mládež :o))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,
Děkuji za podnětný text! V článku je mnoho moudra! I já mám osobní zkušenost s lidmi v mém okolí, kteří více času věnují bulvárním plátkům a sledování TV. Jsem toho názoru, že současný informační svět, ve kterém žijeme zasáhl do životů nás všech tak hluboko, že někteří se s tím jen velmi nelehko vyrovnáváme a stáváme se "obětmi" informačního a reklamního balastu. Znovunalézt ten dobrý směr a vykročit na správnou cestu pro ŽIVOT kvalitnějších informací není tak snadné a vyžaduje to čas. Pohodlnější je usadit se do křesílka k TV a listovat novinami, když si ale skutečně propočteme, kolik času jsme s tím ztratili a naše já nebylo nijak zvlášť obohaceno, tak je to vážně tristní! Když má člověk používat mozek a nečte kvalitní knihu jen tak "letem světem" tak je to přeci jen o něco těžší, ale čím více je to těžší a čím déle člověk vydrží ve studiu tak dojde nakonec k závěru, že je mnohem bohatší! A nemám teď na mysli jen rozšíření slovní zásoby nebo velikost účtu. Pravdou také je, že školní systém u nás moc k četbě kvalitních kusů literatury nemotivuje, což je veliká škoda, protože v období školní docházky nám ten mozek přeci jen data zpracovává lépe než s přibývajícím věkem. Domnívám se, že na tomto poli nemáme ještě bitvu vyhranou. Typickým příkladem jsou děti, na kterých je vidět hravý zájem o nové věci. Je to jejich způsob poznávání, který jim myslím nevhodně modelujeme a tvarujeme dle svého pedagogického obrazu a mnohdy i bez použití emoční inteligence. Pak se někteří tímto modelem (a teď prosím bez urážky) "poznamenaní" nedivme, že se nám do čtení nějaké plnohodnotné vícestránkové literatury nechce. Nadruhou stranu říkám, bojujme, nevzdávejme se a trénujme ty naše mozkové hemisféry a neurony ať nezahálí! Pevně věřím v to, že četba a vzdělávání nekončí školní docházkou a pokud nenecháme mozek lenivět u "pohodlných balastů", mohou se z nás formovat mnohem komplexnější a rozumější osobnosti ;)

A jeden malý citát na závěr:
"Vzdělání je to, co zůstane, když člověk zapomene všechno, co se ve škole naučil" - Albert Einstein Z mých pozdějších let - Jak vidím svět II.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímavý článek. Jsem na tomto serveru naprostý nováček, teprve se sem vracím dva týdny, což je opravdu nic. Jsem tzv. knihomol, což mi rodina nějak nemůže odpustit. Všude kolem se běžně toleruje denní hledění do bedny-televize, je to už běžná záležitost, jenom čtení knih se tak nějak "nebere". Jsem ráda, že jsem se tady konečně našla. Je tu nepřeberné množství článků, které mne inspirují a motivují, ráda čtu knihy o jiných lidech, kteří se také snaží být nějak užiteční a pokud při tom vydělají nějaký ten milion navíc....Člověk, který čte, nějak nezapadá do dnešního světa, ale co naplat, správný titulek by mohl být " PROTI VŠEM" a nějak se přece začít musí. Děkuji proto zakladatelům tohoto serveru za jejich přístup k životu, mám podobný, jenom jsem prozatím neměla ten správný směr a nedařilo se mi se najít. Teď už snad chápu, proč jsem tak ráda četla knihy o psychologii, motivaci, nesnázích a trápeních jiných lidí - těch, kteří pochopili, že není důležité mít stálé zaměstnání a placenou dovolenou, měsíčně dostat stravenky a mít tzv. jistotu. Tak tohle nechci. Spousta lidí si neustále stěžuje, ať člověk dojde kamkoliv, jenom slyší naříkání jak je draho, jak co nám zase podražili. Ano, podnikám. Neříkám, že s velkým úspěchem. Teprve se hledám.
S přáním úspěšného a krásného dne Lana. (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Podle mé zkušenosti se některé knihy o financích rozhodně vyplatí přečíst.

Mezi ty nejlepší podle mě patří:

Miloš Filip – Osobní a rodinné bohatství (3. díly)
Robert G. Allen – Mnohonásobný zdroj příjmů
Jim Rogers – Žhavé komodity
Mark Shipman – Komodity. Jak investovat a vydělat
T. Harv Eker - Jak myslí milionáři. Staňte se mistrem ve hře financí
Robert Kiyosaki - Bohatý táta radí, jak investovat

Peníze utracené za tyto knihy rozhodně nejsou vyhozené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

zdravím vas

ja sa na knihy pozeram ako na niekoho kto vas chce nieco naucit, no pokial si z knihy nic nedokazete zobrat a poucit sa tak to i nadalej ostane len kniha ktora mala naucit a tak je tazke povedat kolko knih citat skor sa zameriavam nato co mi kniha dala a ci som ju dokazal vstrebat.No je pravda ze citanim clovek spoznava viacere nazory z ktorych si zoberie co je jemu v danej situacii najviac vyhovuje.

vsetko dobre. (tu)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim,

co sa tyka knih, urcite sa oplati citat, ale myslim si ze treba selektovat co citame. Aj medzi serioznou literaturou sa najdu lepsie a horsie diela. Ale to tu uz niekto spominal. Ja mam v poslednom case skor pocit ze citam az moc, okrem tradingu musim studovat veci aj do prace. Obcas mavam dni ked sam sebe zakazem citat, aby som si trochu oddychol. Spominanemu bulvaru sa vyhybam ako cert krizu, jednak ze tie clanky nemaju ani cenu papiera na ktorom su napisane, jednak ze bulvar si nejako podvedome spajam so spolocenskou (a intelektualnou) vrstvou do ktorej nechcem patrit.

Prajem pekny den, velke profity a male slippage :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

Nedávno jsem opětovně listoval mým oblíbencem Kiyosakim a velmi mne zaujalo pojednání o slovech . Volně ocituji: to co nás udělá bohatými je úplně zadarmo - jsou to slova : zvýšení slovní zásoby (měl na mysli zejména finanční výrazy) nám rozšíří rámec uvažování. Ačkoli jsem jeho knížky louskal docela nedávno, tato myšlenka mi po prvním čtení neutkvěla. A při procházení tohoto článku jsem si na ni znova vzpomněl. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporučuji knihu, ktera zde byla již jednou zmiňována - Theron Q. Dumont - The Power Of Concentration - stručně jde o to, že autor nás seznamuje s tím, proč se začít koncentrovat, zklidňovat svou mysl, ale i motorické svalové jednotky, působit jako vyvážený a vyrovnaný člověk a řídit se nějakým vyšším dobrem a být v souladu s druhými a začít chtít něco dělat. Je tam pár praktických cvičení, ale pro mě to byla úžasná motivace, nebýt lenivý a začít dělat něco HNED teď a NEODKLÁDAT malé úkoly na potom. I když s tímhle nemám moc problémy, kniha to dokáže jen prohloubit. Je tam patrný jakýsi duchovní náhled autora, ale nemá to nic společného s nějakou konkrétní představou o bohovi nebo vštěpování náboženství. DOPORUČUJI. Jinak teď mi přišla kniha o Kaizenu, tak se hned dnes pustím do čtení a těším se, jelikož tuto filozofii nevědomky zastávám již od počátku svého snažení v tradingu.

Andrew

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Dobrý den,
Je mi dvacet, zhruba v 16ti jsem přečetl většinu Kiyosakiho knih a to zatím udalo mou cestu až doposud. Nejdřív sem si myslel, že teď už nemůžu dělat nic jiného než podnikat, když mi byla poodhalena rouška tajemství zvaného peníze :), poté jsem přešel k tradingu, protože sehnat několik miliónů na rozjezd podnikání v ČR není zrovna jednoduché. Chci říct, že základ mi ty knihy daly a je funkční pro všechna odvětví byznysu... naprosto souhlasím s článkem, vzdělanost se od jakživa více držela lidí spíš lidí, kteří na peníze nemuseli moc hledět, přesto o nich věděli [ital]všechno[/ital]. Snad měli víc času se zastavit, věnovat se svému sebevzdělávání. Není to chyba, že se tyhle rozhodně prospěšné návyky drží převážně jen bohatých? A bohatství podle mého v tomto případě nespočívá v objemu vlastněných peněz, ale v penězích, které má člověk v "hlavě". Když má ty, přijdou i ty reálné...

hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...